Astrolojide Açılar

astrolojide açılar ve açı değerleri, doğum haritasında açılar ve anlamları, açıların anlamları, astrolojide zararlı açılar, astrolojide olumlu açılar, astrolojide birleştirici açılar, astrolojide hafif olumlu ve hafif zararlı açılar

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Kullanıcı avatarı
Şekerpare
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 127
Kayıt: Cum 07 Eyl, 15:24

Astrolojide Açılar

Okunmamış mesaj gönderen Şekerpare » Pzt 09 Tem, 16:21

Resim

1) Kavuşum - Aynı Birleştirici, bağlayıcı - 6°

2) Otuzluk (30°)- Hafifçe olumlu - 28 / 32°

3) Yarım kare (45°) - Hafif zararlı - 43 / 47°

4) Altmışlık (60°) - Güçlü biçimde olumlu - 54 / 66°

5) Kare (45°) - Zararlı - 84 / 96°

6) Üçgen (120°) - Güçlü biçimde olumlu - 114 / 126°

7) Yüzotuzbeşlik (135°) - Hafif zararlı - 132 / 138°

8) Yüz ellilik (150°) - Gezegene göre farklı - 148 / 152°

9) Karşıt (180°) - Gezegene göre farklı - 172 / 188°

10) Paralel - Aynı Birleştirici, bağlayıcı - 6 / 6°




Kullanıcı avatarı
Şekerpare
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 127
Kayıt: Cum 07 Eyl, 15:24

Güneşin Gezegenlere Yaptığı Açıların Yorumu

Okunmamış mesaj gönderen Şekerpare » Cmt 08 Eyl, 18:38

Güneşin Gezegenlere Yaptığı Açıların Yorumu

Güneş - Ay kavuşumu: 0

Güneş Ay kavuşumu yeni ayın oluşumunu gösterir. Ay güneşten ileride duruyorsa yeni ay oluşmuş ve ışığı artmaya başlamıştır. Ay güneşten ileride duruyorsa oluşmakta olan yeni ayın habercisidir. Kavuşumda güneş ve ay aynı açıda bulunuyorsa etkisi oldukça güçlüdür. Duygular ve hisler, düşünceler ve mantıkla çatışmaz. Kişi, iç dünyasında karışıklık yaşamaz. Dengeli bir kişiliğin göstergesidir. Yeni ay devreleri astrolojide yeni fikirlerin ve oluşumların başlaması için yeşil ışığın yandığı devrelerdir.

Bu konumda doğan kişiler,yeni fikirleri destekleyen, canlı ve yaratıcı kişilerdir. Yeni projelere ilk imzayı atan, hatta çoğu zaman farkına varmadan bir olayı başlatan kişilerdir. İçlerinde bu enerjiyi taşırlar. Ay bu durumda kendiliğinden oluşumları destekler. Genelde çevreleri tarafından beğenilirler. Enerjileri büyük olan bu kişilerin kendilerini ifade etme güçleri coşkuludur.

Arkadaşlıklara çok önem verirler. Kendi eksiklerini görüp çoğu şeyi onlardan daha çabuk öğrenip ve kendi eksik taraflarını hemen onarabilirler. Kendilerini çok iyi organize ederler, bu da başarıya ulaşmadaki en büyük kozlarıdır. Sert açılar varsa başkalarının onayını almak çok umurlarında olmaz;önemli olan kendi kendilerini taktir etmeleridir. Güneş ve ay komşu burçlarda (örneğin Kova - Balık) bulunuyorsa kavuşumun etkisi azalır.


Güneş - Ay Sekstili

Ay ve güneşin doğum haritasında böyle bir konuma sahip olması, uyumlu bir çocuk yaşantısının ve sonraki mutlu, dengeli hayatın habercisidir. Aile fertleriyle son derece uyumlu ve anlayış içinde yaşarlar. Arkadaş edinmekte zorlanmayan bu kişilerin özellikle karşı cinsle ilişkileride çok iyidir. Geçmiş ve bugün arasındaki dengeyi çok iyi kurar, tecrübelerden ders alırlar. İnsanları kırmamaya özen gösterdiklerinden genelde sevilen kişilerdir. Yaptıkları işlerin en iyisini yaptıklarını düşünürler. Davranış tarzlarında biraz sabit fikirlidirler. İşlerini ve davranışlarını, stillerini kolay kolay değiştirmezler. Engellerden korkmaz, üzerlerine giderler. Güneş Ay sekstili her konuda başarılı olacak bir kişiliğe işaret eder.


Güneş - Ay Karesi

Bu durum, hayatın çeşitli alanlarında çelişkiye neden olabilir.Büyüdükleri zaman evebeynleri ile olan sorunları karşı cinsle zor ilişkiler kurma problemleri yaşayabilirler. Aileleri ile veya üstlendikleri sorumlulukları bu insanları gitmek istedikleri yoldan alıkoyacaktır. Kişinin iç dünyası sürekli çelişki halindedir. Huzuru yakalamak için pek çok yaşam sınavı onları bulur. Kavgacı veya gereğinden fazla korumacı yapılarından dolayı, duygularını yıpratacak olaylarla sık sık karşılaşabilirler. Karakterleri güçlü olabilir ama yüksek egoları ve duyguları arasındaki çatışmalar, dengeli bir yapıya kavuşmakta zorlanmamalarına, gerekli değişimleri oluşturamamalarına sebep olabilir. İnatçılıklarını ve gururlarını bir kenara bırakıp, yardım almayı kabullenebilirlerse rahatlayacaklardır.

Güneş - Ay Trini

Dengelenmiş ruhsal yaşamları sayesinde pek ok kişinin yaşadığı zorluklardan etkilenmezler. Başlarına gelen felaketleri çok kolaylıkla atlatmayı başaracaklardır. Çocuklarındaki ve aile yaşamlarındaki huzuru geçmişleri sayesinde başkalarıyla olan ilişkilerinde dengeyi kolayca yakalarlar. Kişinin egosu va duyguları arasındaki uyum onlara başarı ve saygıyı doğal olarak getirir. Hayata bakış açıları genelde pozitiftir. Başkalarına baskı uygulamadan, kendilerini izlemeyi sağlayacak güce ve doğal yetkiye sahiptirler. Buda çok iyi lider ve yönetici olmalarını sağlar. İç dünyalarındaki huzur sayesinde karşı cinsle arkadaşlıkları oldukça iyi boyutlardadır. Arkadaşları onlara yardım etmekten mutluluk duyar.


Güneş - Ay Opozisyonu

Dolunay zamanı doğumu gösteren bu açı, duygusal problemlerin varlığını haber verir. Çoğu zaman duygular ve davranışlar çatışma içindedir. Bu kişiler aslında zor kişiler olarak adlandırılırlar. Kişi eylemlerinde kendini sanki ikiye ayrılmış gibi hissedebilir. Tam bir işe koyulmuşken, kararından dönebilir, aksiyon yapmayı engeller. Bu konumda duygularla bilinç çatışma halindedir. Bu çatışma hali depresyona ulaşarak sinir gerginliklerine bir davetiye çıkarabilir.

Bu karışıklığı yok etmenin tek yolu, kendini olduğu gibi kabul etmek ve derin analizlere girerek kendini sevmeyi öğrenmek olabilir. Kendileriyle bu kadar uğraşmalarının yanı sıra, insan ilişkilerinede çok önem verir, ilişkilerini mümkün olduğunca ayakları yere değen türden olmasını isterler. Bu kişiler hayatı, başlarına gelen ilginç olaylar ve arkadaşlarıyla olan çekişmelerle anlar ve tanırlar. Kendi düşüncelerine çok önem verseler bile yakın çevrelerini eleştirileri ve yaptıkları işler hakkındaki görüşlerinide almak isterler.

Taktir edilmek ve başarılı olmak için çok çalışırlar. İlişkilerinde başarılı olabilmek için aldıklarından fazlasını verdikleri izlenir. Hata yapmak onlara göre değildir. Kendi kendilerini rahatsızlık duyacak boyutta eleştirirler. Rahat olmayı ve panik yapmamayı öğrenmekle, başarıyı kolayca yakalayabilirler. Aksi halde geçmişe çok fazla takılarak, gelişmelerini durdurabilirler. Bu açı, iyi dengelenebilirse kişi çok başarı sağlayabilir.


GÜNEŞ - MERKÜR

Güneş - Merkür Kavuşumu

Bu açı kalıbı, astrolojik olarak makbul sayılmamakla birlikte hoş etkiler yaratabilir. Merkür bu kavuşumdan o kadar çok aktivite oluşturmuştur ki zihinsel enerji çok yükselir ve bazı durumlarda zihni bile durduracak hıza ulaşabilir. Merkür esprili olarak, yanmış, kavrulmuş anlamında “Yanık Merkür” olarak adlandırılır. Bu kişilerin sert açıları varsa hızlı zihinleri onları, sinir hastalıkları, elleriyle ilgili rahatsızlıklar, bazen tırnak yeme hastalığına kadar götürebilir.

Bu enerjiyi ne şekilde kullanacakları Güneşin bulunduğu burca göre değişir. Bu açıya spritüel anlamda, saflık açısı da denir. Düşüncelerinde başlarına bir şey gelmeyeceğine inandıklarından, rahattırlar. Gösterdikleri cesurluklar “deli cesareti” olarak ta adlandırabilir. Stresle çok iyi başa çıkarlar. Biraz sabit fikirlidirler. Objektif olmaları oldukça güçtür.

İnandıkları bir konuda fikir değiştirmeleri çok uzun zaman alır. Doğruyu görmeleri uzun zaman alabilir. Örneğin arkadaşlarının yaptıkları hileleri anlamak için pek çok kez zarar almaları gerekebilir. İnandıkları alanlarda iyi konuşmacıdırlar. İkna kabiliyetleri fazladır.Edindikleri tecrübelerini çevreleriyle ilişkilerinden ziyade okudukları kitaplar ve literatür takibiyle genişletirler. Başka olumlu açılar var ise, Zodyak’ın dahileri olarak adlandırılabilirler. Tüm yeniliklere açık ve icatlara karşı meraklıdırlar.


Güneş - Venüs kavuşumu

Bu açı, çok olumlu bir etki alanı yaratır. Eğer haritada çok zorlu başka açılar yoksa bu kişini çekici, çok neşeli ve iyimser olduğunun göstergesidir. Yılanı deliğinden çıkartacak kadar tatlı dile ve yeteneğe sahip olan bu kişiler, düşmanlarının kalbini çalacak taktiklere sahiptirler. Sosyal yaşamdaki başarıları ve dışa dönüklükleri,ılımlı karakter yapılarından, yapıcılıklarından ve özellikle de karizmatik görünüşlerinden kaynaklanır.

Bu kavuşum, kişinin narsist eğilimlerini artıracak kadar fiziksel güzelliğe sahip olduğunun da göstergesidir.Onlar popüler olmak, sürekli sevilmek isterler. Sanatsal kabiliyetleri ve güzellik duyguları gelişmiştir. Rahata düşkün yapıları ve yemeye düşkünlükleri kilo alma problemleriyle onları karşı karşıya getirebilir. Hangi burçta olursa olsun bu açı, geçinilmesi çok kolay bir karakteri anlatır.


Güneş - Mars kavuşumu

Oldukça egoları kabarık ve sinirli olan bu kişiler, tartışma ortamlarından asla kaçmazlar. Tartışmayı başlatan kişiler her zaman onlar değildir. Ama bu ortamlarda kendilerini bulu verirler. Cesaretleri tartışmayı kazanma şanslarını artırabileceği gibi, bazende olayın üzerine fazla gitmeleri ve inatçılıkları, içinden çıkılmaz karmaşaya sürükleyebilir.

Egoları ve arzuları abartan bu açının etkisiyle başarılı liderler olabilir. Pek çok diktatörün, kralın haritasında bu açıya rastlanır. Tek kusurları, biraz ezici tutumlarıdır. Sert açılar mevcutsa büyüklük kopmlekside taşıyabilirler. Enerjik ve heyecanlıdırlar; tanınmak, ünlü olmak, hep anılmak ve hatırda kalmak isterler. Marsın enerjik yapısından dolayı,fiziksel güç gerektiren aktivitelerde de başarılı olmaları kolaydır.


Güneş - Mars Sekstili

Bu konum, kişinin yüksek enerjisinin göstergesidir. Hareket içinde olmak isterler. Bu sayede enerjilerini iyi kontrol edebilirler., aks halde sıkıntılı pozisyonlarda, durağan işlerde çalışırlarsa, kontrol altında tutamadıkları enerjileri patlama yapabilir. Bir işe başlamadan önce iyice ölçüp biçmek isterler. Kişilikleri çok güçlüdür, başkalarının fikirlerine saygı duyarlar.

Zorbalık yapmazlar. Yaptıkları işlerde başarılı olur, yaratıcı fikirler oluşturabilirler. Özellikle genç insanlarla iletişim kurmaktan çok zevk alırlar.İletişim konusundaki yetenekleri, çok iyi bir öğretmen ve danışman olmalarını sağlayabilir.Güncel olayları takip eder,her zaman dünyadan haberdar olan entelektüel insanlardır.

Güneş - Mars karesi

Hayata bakış açıları sert ve katı olan bu insanlar yaptırımcı ve fazla zorba olabilirler. Bulundukları ortam ne olursa olsun kendilerini, daima bir rekabet içinde hissederler.Karşılarındaki insanlar,ilgili olsun olmasın onlar için daima bir rakiptir. Bu durumda gereksiz tartışmalar ve kırıcı konuşmalar arkadaşlıklarını sürdürmelerini zorlar. Yüksek ses tonuyla konuşmak, imalarda bulunmak ve iğneleyici olmak, başlıca taktiklerdir. Hedeflerine ulaşabilmek için kendilerini fazla zorlar, her işin altından kalkmak için ellerinden geleni yaparlar. Zor duruma düşmemek için sabretmeyi ve bir işe başlamadan önce etraflıca düşünmeyi öğrenmeleri gerekir. Yüksek fiziksel enerjilerini doğru yönlendirebilirlerse başarılı olabilirler. Benmerkezci davranışlardan uzak durmaları iyi olur.


Güneş - Mars Trini

Bu konum, çok yüksek yaşam enerjisi sağlar. Bu insanlar mücadeleden ve zor illerden zevk alırlar. Kendilerine özgü zevkleri vardır. Hırslı olduklarından önde gitmeyi severler. Ama asla inatçı ve sabit fikirli değildirler. Hatalarını ve başkalarının da başarılı olabileceğini kabul eden kişilerdir. Hayatları oldukça hareketlidir. Başarıya ulaşmaları için karşıların a fazla engel çıkmaz. Üstlendikleri her işin altından başarıyla kalkarlar. Monotonluktan hiç hoşlanmazlar. Uzun çalışma saatlerine dayanabilir,yüksünmezler. Başarılı sporcular için ideal bir açı kalıbıdır.

Güneş - Mars opozisyonu

Bu insanlar kelimenin tam anlamıyla savaşçı doğmuştur. Mücadeleler yenilgiler onların gözünü asla korkutmaz. Görmeleri gereken, savaş haline getirdikleri pek çok şeyin aslında gereksiz hareketler olduğudur. Fazla baskıcı olmaktan kaçınmaları gerekmektedir. Olgunlaştıkça saldırganlıklarını kontrol etmeyi öğrenebilirler. Böylece, bu konumun verdiği yüksek enerji ve arzular çok olumlu hale gelebilir.

GÜNEŞ - JUPİTER

Güneş - jüpiter kavuşumu

Bu konum, kendine sonsuz güveni olan insanlarda görülür. Asla azla yetinmezler. Yollarına çıkan hiçbir engel onları yıldırmaz. Er ya da geç işlerin kendi lehine gelişeceğine inanırlar ve geneldede öyle olur. Adalet duyguları çok gelişmiştir. Haritada diğer etkiler farklı olsada bu konum yüksek ruhlu insanlara işaret eder.


Güneş - jüpiter sekstili

Bu insanlar çok meraklı, zeki ve sempatiklerdir. Doğuştan filozoflardır. Yeteneklerini farkında olduklarından özgüvenleri çok gelişmiştir. Rutin işlerden hoşlanmazlar.Çünkü kendilerini ifade etme ihtiyacı duyan, fikir insanlarıdır. Kendileriyle barışık, mutlu kişilerdir. Haritada farklı etkiler yoksa, kendilerine karşı gereğinden fazla hoşgörülü olabilirler.


Güneş - jüpiter Karesi

Doğum haritasında bu etkiyi alan kişiler, hep uç noktalarda yaşarlar. Kendilerinden ve başkalarından çok fazla şey bekleyebilirler. Genelde iyi niyetlidirler. Hayat dolu olduklarından iyi vakit geçirmeyi çok iyi bilirler. Eğlence alemine dalıp, yemek ve alkolü fazla kaçırmamaya özen göstermelidirler. Kendilerine karşı fazla hoşgörülü olmaları dinlenmeyi ihmal etmeleri, problem doğurabilir.


Güneş - jüpiter Trini

Bu konum, çok güçlü yaratıcı yetenekleri gösterir. Kendilerine olan güvenleri gelişmiştir. Okadar şanslı olurlar ki, her zaman kedi gibi dört ayak üzerine düşerler.Bütün güzellikler onları arar bulur. Özgürlükleri çok önemlidir. Kendilerine ve başkalarına karşı hoşgörülü davranırlar. Çevrelerindeki kişilerle ilişkileri gayet iyidir. Cömert, sevimli, sevilen insanlardır.


Güneş - jüpiter opozisyonu

Bu insanların egosu çok fazla gelişmiştir. Abartma yada yalan söyleme huyları olabilir. Çok iyimser olduklarından, yapabileceklerini sanıp, tutamayacakları büyük sözler verebilirler. Bu konumun en büyük avantajı, günlük ilişkilerde verdiği kolaylık ve etraftaki insanları etkileme yetisidir. Pek çok konuda yaratıcılıkları olan yetenekleri olan yaratıcı insanlardır.


GÜNEŞ - SATÜRN

Güneş - Satürn Kavuşumu

Doğum haritasında böyle bir konuma sahip olanlar, kendi kendilerinin sansürcüsüdür. Güneşin bulunduğu burç özellikleri hafifler. Daha durgun olmakla beraber, fazla temkinlidirler. Güçlü ve dayanıklı insanlardır. Çok disiplinli odluları için büyük sorumlulukların altından kolayca kalkabilirler. Bu insanlar, yalnız kovboyu oynamaktan hoşlandıkları için, evliliğe pek sıcak bakmazlar. Evlenseler bile eşleriyle geçinmeleri zor olacaktır.


Güneş - Satürn sekstili

Bu insanlar çok anlayışlı ve alçakgönüllüdürler. Kapasitelerinin farkındadırlar. Neyi yapıp, yapamayacaklarını çok iyi bilirler. Otoriteye saygı duyarlar. Hırslı olur, belirledikleri hedefe ulaşana kadar nefes almaksızın çalışırlar. Gelenek ve düzene çok önem verirler. Sahip oldukları her şeyi hak ederek kazanmışlardır ve başkalarından da aynı davranışı beklerler.

Güneş - Satürn karesi

Bu konum, yoğun arzularla birlikte, kaybetme ve reddedilme korkusunu gösterir. Gençlik yıllarında kendilerini değersiz hissederek, sahip oldukları potansiyelin farkına varmayabilirler. Başarıya giden yolda büyük engellerle karşılaşabilirler, fakat bunları aşabilirlerse, tüm istediklerini elde ederler. Yaşları ilerledikçe kendilerine olan güvenleri güçlenir ve geçmişte çok zorlandıkları insan ilişkilerinde daha başarılı olurlar Çok büyük sorumlulukların altından kalkabilecek güce fazlasıyla sahiptirler.


Güneş - Satürn Trini

Bu insanlarda müthiş bir sorumluluk duygusu vardır. Hatlarının en kötü yanlarını dahi küçük sıyrıklarla atlatırlar. Doğru zamanda doğru işi yapma özellikleri, başarılarının anahtarıdır. Düzen ve gelenekelere çok önem verir., korumak için ellerinden geleni yaparlar. Çocuk yaşlarından itibaren büyük sorumluluklar aldıklarından genç yaşlarda yönetici konumuna gelebilirler. Kendilerinden yaşça büyük kişilerle arkadaşlık etmekten çok zevk alırlar.


Güneş - Satürn Opozisyonu

Bu insanlar fiziksel açıdan pek çekici olmayabilirler. Kendilerine olan güvenleri fazla gelişmemiştir ve kendilerini ifade etmekte zorluk çekebilirler. Bu konum kişinin kimliğini bulmadaki engelleri ifade eder. Çok kuşkucu olduklarından, kendilerine, varolmayan engeller yaratabilirler. Kendilerine ve başkalarına karşı hissettikleri güvensizlik duygusundan arınmaları gerekir.


GÜNEŞ - URANÜS

Güneş - Uranüs Kavuşumu

Bu konum, çok orijinal bir kişiliğin göstergesidir. Bu eğilimlerinide çok ilginç şekillerde ortaya koyarlar. Sınır tanımayana halleri, ileri yaşlarında bile çocuk gibi davranmalarına neden olabilir. Gelişmek, en büyük amaçlarıdır. Kelimenin tam anlamıyla bireydirler.

Güneş - Uranüs Sekstili

İnsan ilişkilerine çok önem verirler. Çok açık yürekli, dışa dönüktürler. Hayata onlar için heyecan verici bir maceradır. Her zaman yapacak bir şey bulur, asla sıkılmazlar. Hayatı hep olumlu yönüyle alırlar. Fikirleri açık ve orijinaldir. Duygusal ilişkilerinde dürüstlük her şeyden önce gelir.

Güneş - Uranüs Karesi

Bu insanlar başkalarının ne düşündüğünü hesaba katmadan canlarının istediği gibi hareket etmeyi severler. Oldukça orijinaldirler.Duygusal ilişkilerinde dürüstlük her şeyden önde gelir. İsteklerine ulaşmak için beklemezler; bu tutumları ise, hakkını yedikleri insanları genelde rahatsız eder. Sinirli ve sakar olduklarından bazen karabulutlarını yanında taşıdıkları hissine kapılırlar. Sık sık yaşadıkları duygusal fırtınalar önlerinde engel oluşturabilir.

Güneş - Uranüs Trini

Bu konum, çok güçlü liderlerin göstergesidir. İnsanları sever, anlayışla yaklaşırlar. Oldukça karizmatik kişilerdir. Her tip değişik fikirlere açık oldukları için, başarıya çabuk ulaşırlar. Eksiklerinin farkında olduklarından, üstesinden gelebilmek için farklı yollar denerler. Kendilerine güveni, fikirleri için sonuna kadar mücadele ederler.

Güneş - Uranüs Opozisyonu

Bu insanlar özgürlüklerine çok düşkündürler. Kendilerine özgü, ilginç ve değişken tiplerdir. Bakış açıları hayli özneldir. Fakat günlük hayatın gerçeklerini göğüslemekte zorlanırlar. Başkalarıyla geçinmeleri zor olur. Karşı cinsle pek çok ilişki yaşarlar ama süresi uzun olmayabilir. Çabuk sıkılır, karşılarındaki şahıslarıda çabuk bezdiren huzursuz tipler olabilirler.


GÜNEŞ - NEPTÜN

Güneş - Neptün kavuşumu

Güneş Neptün kavuşumu, kişiye derin bir içgörü sağlar. Bu insanlar sezgilerine çok güvenir ve genelde iç seslerini doğru anlayıp uygulamaya sokabilirler. Müzik sanat,edbiyat ilgilerini çeker. Bu konularda yoğunlaşırlarsa çok başarılı olabilirler. Rutin işler, planlı projeler, bu konuma sahip insanlar için hiçte uygun değildir. Zamanlarını ve yaratıcılıklarını, istekleri doğrultusunda kullanmayı severler. Sert açılarda kendilerine olan güvenleri yetersiz kalabilir, hatta gerçeklerle hayalleri arasında denge kurmakta zorlanabilirler.


Güneş - Neptün Sekstili

Hayal güçlerini çok iyi değerlendirebilen bu kişiler, genellikle yaratıcılık yeteneklerini kullanarak iş yaşamına atılmayı severler. Müzik, sanat, edebiyat dünyasında söz hakkına sahiptirler. Oldukça hassas oldukları için çabuk kırılmaları, dostluklarının uzun süreli olmasını engelleyebilir. İdealist düşünceleriyle dünyayı güzelleştirebileceklerine çok inanırlar.Haritanın genelinde uyumlu açılar varsa, amaçlarına ulaşmaları kolay olur.

Güneş - Neptün Karesi

Kendine güven eksikliği söz konusu olabilir. Sürekli kendini savunmak zorunda hissederler. Bohem hayatları içinde hayal güçleri çok geniştir, gerçeği reddetme eğiliminde olabilirler. Çoğu zaman kendini ifade etmekte zorlanabilirler. Kendilerini küçümseme eğilimleri, hayat akışlarında yön bulmalarını zorlayabilir. Destek alabilirlerse konsantre olma yetenekleri ortaya çıkabilir. Merhametlidirler, zorda olanlara karşı çok duyarlıdırlar. Yardım etme uğruna büyük fedakarlıklara katlanabilirler. Düşüncelerinden kolay vazgeçmezler.


Güneş - Neptün Trini

Çok anlayışlı ve yetenekli insanlardır. Kendilerini ifade etme güçleriyle, sanatın her türüne,özellikle yazılı anlatıma çok yatkındırlar. Fakat her şeyden çabucak sıkılmaları önlerindeki en büyük engeldir. Bu, özellikle okul yıllarında sorun olabilir. Altıncı hisleri kuvvetlidir. Güçlü sezgileri,olayları, konuları kolayca kavrama yeteneği sağlar. Kendilerine ve başkalarına karşı hoşgörülürüdür; fazla sorumluluk almadan başına buyruk çalışabilirlerse başarılı olurlar.


Güneş - Neptün Opozisyonu

Bu konum, kişin hayatındaki karmaşıklıkları gösterir. Yaşamları, dönemsel gerginliklerle doludur. Kendini yıprattığı hayali problemler yüzünden suçlu bulabilir; bazen de kandırıldığını düşünebilir. Genç yaşlarda ailelerinin ve öğretmenlerinin kendilerine haksızlık ettiğini düşünerek içlerine kapanabilirler. Fakat zamanla sorumluluk almayı ve dünyanın aleyhlerine dönmediğini öğrenebilirler.


GÜNEŞ - PLÜTON

Güneş - Plüton kavuşumu

Bu insanlar her zaman uçlarda yaşarlar. Bu açı, kişinin zor bir kişi olduğunun göstergesidir. Ne yapacakları belli olmayan bu gizemli kişilerin sevgileri ve nefretler çok yoğundur. Hareketlerinde makul olmakta zorlanabilirler. Hükmedici olmamaya özen göstermeleri gerekebilir. Çok güçlü ve mücadelecidirler. Toplum bilinçleri çok gelişmiştir, haksızlığa tahammül edemezler. Bu özelliklerini ülkeyi, toplumu iyileştirmekte kullanabilirlerse iyi yerlere gelebilirler. Sert konumlarda ise tehlike yaratan kişilerdir.

Güneş - Plüton Sekstili

Bu insanlar çok hıralı be kendi yeteneklerinin farkındadırlar. Kafalarına koydukları her şeyi yaparlar. Çevreleriyle iletişimleri çok güçlüdür, karizmatik yapılarından dolayı kolay dikkat çekerler, insanların güvenlerini kolay kazanırlar. Liderlik özellikleri vardır. Açının işleyişi, kavuşumdaki kadar güçlüdür.

Güneş - Plüton Karesi

Bu konumla doğanlar, karşılarına çıkan engeller ne kadar büyük olursa olsun yılmazlar; güçlü kişilikleriyle ilginç çözümler bulurlar. En kötü durumlarda bile soğukkanlı davranmayı başarabilmeleri, çevrelerini hayrete düşürür. Bu konuma sahip olanlar genelde “devrimci” olarak niteleyebileceğimiz insanlardır. Despot yapılarından dolayı yakın duygusal ilişkiler kurmakta zorlanabilirler. Başkalarına karşı anlayışlı olmayı öğrenirlerse, bu konumun vardiği kuvvetten daha çok faydalanabilirler.


Güneş - Plüton Trini

Çok kararalı, kendinden emin kişilerdir. İsterlerse mükemmel bir lider olabilirler. İdare şekilleri sıra dışı, adaletli ve eşitlikten yanadır. Ekip ruhunu en iyi taşıyan kişilerdir. Bu yüzden etraflarında güçlü kişiler bol olur. İleriyi görürler, algılamaları çok gelişmiştir. Olayların görüne yüzünden çok daha fazlasını kavrayabilirler. Adalet duygularıda oldukça gelişmiştir. Haksızlığa asla tahammül edemezler. Özellikle kullanıldıklarını hissederlerse, acımasız olabilirler. Gelişmiş sezgileri ve kavrama güçleri, psikoloji ve sosyoloji gibi dallarda çok başarılı olmalarını sağlar.

Güneş - Plüton Opozisyonu

Bu konum hükmedici,huzursuz,öfkeli bir kişiliğin simdesidir. Küçük yaşta aldıkları eğitim, ileriki yaşları için çok önemlidir. Bu konumdaki kişiler, sakin ve anlayışlı evebeynler tarafından uygun ve sıkıcı olmayan bir disiplin anlayışıyla eğitilmelidir. İleride bu ruh halinin üstesinden gelmeyi başarırlarsa, insan ilişkilerini daha sağlıklı sürdürebilirler. Duyguları ve egoları arasında dengeyi kuramadıklarında hayatları boyunca köklü değişiklikler yaşarlar. Değişim zorda olsa ruhlarına iyi gelir.

GÜNEŞ - YÜKSELEN, ASC

Güneş - ASC Kavuşumu

Bu konum, Güneş2in doğduğu yani doğu ufkunda yükseldiği anda oluşur. Güneşin doğuşuyla doğan bu insanlar çok güçlü olur, sağlam karakterleriyle ön plana çıkarlar. Tıpkı güneşin ilk ışıkları gibi bulundukları ortama yeni enerjileri getirebilirler. Genelde kendileriyle barışık ve mutludurlar. Önemli olayların ve yeniliklerin insanlarıdır; bu yüzdende biraz bencil olma ihtimalleri olabilir. Bilinçli ya da bilinçsiz, ünlü olma isteği duyabilirler. Satürn haritada çok aktif olmadığı müddetçe güler yüzlü insanlardır. Güneş aslan burcunun yöneticisidir. Bu durumda aslan yükselenli bir kişinin özellikleri haritaya hakimiyet kazanabilir. Kendinden emin bakışlar, dağınık gür saçlar, sağlam kaslar ve mağrur bir dik duruş ön plana çıkacaktır.


Güneş - ASC Karesi

Bu insanlar kendilerine gereğinden fazla güvendiklerinden, hüsrana uğrayabilirler. Kibirlerinden dolayı pek sevilmeyen tipler olabilirler. Çok hırslıdırlar fakat ne kadar çok isterlerse o kadar çok engelle karşılaşırlar. Kare alan güneşin(3.,4.,9.,10. evdemi)kaldığı zorlana alan konusunda fikir verecektir.


Güneş - ASC Trini

Canayakın, sıcakkanlı bu insanların kendilerine olan güvenleri yerindedir. Bulundukları ortamda parlamak, ilgi odağı olmak isterler. Hareketleri ölçülü ve zariftir. Hak ettikleri ilgiyi kazanmaları, önemli projelerde çalışıp taktir toplamaları zor olmaz.

Güneş - ASC Opozisyonu

Doğum haritalarında güneşi yükselen burcuna 7. ev diliminde opozisyon yapanlar, hayatlarında bir şeylerin eksik olduğunu düşünür, bu eksikliği uygun bir eşle giderebileceklerini umarlar. Bu nedenle ikili ilişkilere çok büyük önem verirler. Güçlü yapıda bir ortak şeçilecektir. Kişi, evliliğinde yarar sağlayabilir. Kadının haritasındaysa çok parlak ve mutlu bir evlilik göstergesi olacaktır. 6. evde oluşuyorsa iş yaşamlarına çok önem verirler. İş yaşamları her tip iş sektöründe başarılarla dolu olabilirler. Özellikle yöneticilik için, çok iyi bir konumdur. Sert açılar alan bir güneşte ise iş yaşamı çok zorlu olacaktır.

GÜNEŞ - TEPE NOKTASI, MC

Güneş - MC Kavuşumu

Bu insanlar çok hırslıdırlar. Ün ve kariyer sahibi olmak dayanılmaz bir istek halindedir. Tanınmak onlar için çok önemlidir. Hartada sert etkileşim yoksa karşılarınada her zaman uygun fırsatlar çıkar. İnatçı ve sabit fikirli olmaları, grup çalışması için pek uygun değildir. Tek başlarına olmaya özen gösterirler. Genelde isim yapmış, adını duyurmuş kişilerin haritalarında bu konuma rastlanır.


Güneş - MC Karesi

Bu insanlar kendilerine aşırı güvenir, yeteneklerini abartırlar. Genelde kendini beğenmiştirler, Karşılarına çıkan en ufak sorun ve başarısızlık, kendilerine olan güvenlerini yitirmelerine neden olur. Dış etkenlerden dolayı kariyerlerini zedelemeleri çok kolaydır. Başarıya ulaşmak için kendilerini zorlamaları da gerekebilir. Kare alan güneşin hangi ev diliminde (1.,12.,6.,7. evdemi?) kaldığı zorlanan alan konusunda fikir verecektir.


Güneş - MC Trini

Bu insanlar hayatı olumlu yanlarıyla ele alır, kendilerini çok iyi motive ederler. Sorunları büyütmez, kendilerine acımak yerine hemen çözüm üretmeye çalışırlar. Gerektiğinde kendi haritalarını görüp kabullenmelerinden dolayı başarıya ulaşmaları da çabuktur. 5. evden oluşan bu açı, doğal yeteneği belli ederken, 2. evden geliyorsa kişinin para kazanma yeteniğini gösterecektir.


Güneş - MC Opozisyonu

Doğum haritasında bu konuma sahip olanlar, özel hayatlarının gizliliğine çok önem verirler. Planlarını genelde kimse bilmez. Geri planda kalmayı yeğleyen, parlamak istemeyen tiplerdir. Hatalarının farkında olsalar da düzeltmeleri zor olur. Genelde yakın çevreleriyle oluşan problemlerini iş yaşamlarına taşıma eğilimleri, önlerinde bir engel oluşturabilir. 3. veya 4. evden oluşan bu açı tipinden dolayı bu ev konularıyla ilgili sorunların, kariyerlerini nasıl etkilediğini anlatacaktır.

Kaynak: Astroloji Atlası, Gökyüzünün Penceresinden gizemli Bakış Adlı Kitap

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 947
Yaş: 39
Kayıt: Pzr 07 May, 21:44

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Cmt 08 Eyl, 18:50

Teşekkürler Şekerpare...

Adın da pek güzelmiş, sevgililerimin adı sonradan genelde buna dönerdi.
BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Kullanıcı avatarı
Şekerpare
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 127
Kayıt: Cum 07 Eyl, 15:24

Okunmamış mesaj gönderen Şekerpare » Pzt 10 Eyl, 16:29

Rica ederim,teşekkür ederim :D Bilgiler yardımcı olur umarım...

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Pzt 10 Eyl, 17:12

Güneş - Mars opozisyonu

Bu insanlar kelimenin tam anlamıyla savaşçı doğmuştur. Mücadeleler yenilgiler onların gözünü asla korkutmaz. Görmeleri gereken, savaş haline getirdikleri pek çok şeyin aslında gereksiz hareketler olduğudur. Fazla baskıcı olmaktan kaçınmaları gerekmektedir. Olgunlaştıkça saldırganlıklarını kontrol etmeyi öğrenebilirler. Böylece, bu konumun verdiği yüksek enerji ve arzular çok olumlu hale gelebilir.


demek ki savaşçı karakterim burdan geliyormuş : )

Güneş - jüpiter Karesi

Doğum haritasında bu etkiyi alan kişiler, hep uç noktalarda yaşarlar. Kendilerinden ve başkalarından çok fazla şey bekleyebilirler. Genelde iyi niyetlidirler. Hayat dolu olduklarından iyi vakit geçirmeyi çok iyi bilirler. Eğlence alemine dalıp, yemek ve alkolü fazla kaçırmamaya özen göstermelidirler. Kendilerine karşı fazla hoşgörülü olmaları dinlenmeyi ihmal etmeleri, problem doğurabilir.


çok şükür hiç yapmayacağım bir şey alkol ve eğlence alemi...

Güneş - Satürn Trini

Bu insanlarda müthiş bir sorumluluk duygusu vardır. Hatlarının en kötü yanlarını dahi küçük sıyrıklarla atlatırlar. Doğru zamanda doğru işi yapma özellikleri, başarılarının anahtarıdır. Düzen ve gelenekelere çok önem verir., korumak için ellerinden geleni yaparlar. Çocuk yaşlarından itibaren büyük sorumluluklar aldıklarından genç yaşlarda yönetici konumuna gelebilirler. Kendilerinden yaşça büyük kişilerle arkadaşlık etmekten çok zevk alırlar.


büyük sorumluluklar aldığım ve benden büyük insanlarla sohbet etmeyi sevdiğim de çok doğru : )

Güneş - Plüton Sekstili

Bu insanlar çok hırslı ve kendi yeteneklerinin farkındadırlar. Kafalarına koydukları her şeyi yaparlar. Çevreleriyle iletişimleri çok güçlüdür, karizmatik yapılarından dolayı kolay dikkat çekerler, insanların güvenlerini kolay kazanırlar. Liderlik özellikleri vardır. Açının işleyişi, kavuşumdaki kadar güçlüdür.


çok doğru, kolay iletişim, çabuk güven kazanma, liderlik, evet bunları deneyimledim..


Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Cmt 13 Eki, 22:26

Ek Bilgiler:

Açıların etkileri

Birleşim (0°) : Bu açı genelde nötr yorumlanır. Yani aldığı gezegenlerin karakteristik özelliklerine göre olumlu veya olumsuz olarak değerlendirilir.

Örneğin Jüpiter ile Venüs gezegenlerinin oluşturdukları birleşim olumlu iken, Satürn ve Mars gezegenlerinin oluşturdukları birleşime olumsuz bakılır. Bu yüzden birleşim açısı çok önemlidir. Özellikle de yorum safhasında titizlikle incelenerek değerlendirilmelidir. Yorumda bir kişi üzerindeki en etkili açıdır. Kişinin her yönden zayıflığını gösterebileceği gibi olumlu ve kaabiliyetlerini de gösterir.

Altmış Derece (60°) : Bu açı daha çok olumlu olarak değerlendirmeye alınır. Bazı küçük başarıları, fakat geçici olan başarıları gösterir. Bunun yanında kişi üstündeki etkisi ise uyumluluk yönünde gösterilen çabayı anlatmaktadır. Ayrıca geçici olarak nerede, nasıl ve hangi konularda rahat bir nefes alacağımızı gösterir. Genelde bu açının etkisi fazla değildir.

Kare (90°) : Sert etkili ve olumsuz bir açıdır. Bu açının kişi üstündeki etkisi ise psikolojik yönden zorlanmaları ve aşılması gereken sorunları anlatmaktır. Bunun yanında yaşamda geçilmesi gereken engelleri de göstermektedir. Bu açı olayların birden ve ani ortaya çıktırlarını da anlatmaktadır. Genelde sert ve zorlayıcı bir açıdır.

Üçgen (120°) : İyi ve olumlu etkili bir açıdır. Bu açı kişinin uyumluluğunu ve kolaylıkla yapabileceklerini göstermektedir. Aynı zamanda rahatlıkla kullanabileceği şeyler hakkında da bilgi verir. Ayrıca kişi karakterindeki uyumlulugu ve olumlu yönlerin nasıl ve nerede kullanıldığını da anlatmaktadır. Genel baktığımızda çok iyi etkili bir açıdar.

Karşıt (180°) : Çok sert etkili bir açıdır. Kişinin yaşadığı uyumsuzlukları ve karşı çıktığı olayları anlatır. Bunun yanında kişi karaktarindeki zayıflıkların ve çalışkilerin habercisidir. Bu zayıflfkların neler olduğuna ve kişinin hangi fonksiyorlarında ortaya cıktığına bakmamız için bu açı önem kazanmaktadır. Gerilim, çekişme ve kavgaları da göstermektedir

Kullanıcı avatarı
mucize
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 173
Yaş: 44
Kayıt: Pzr 19 Ağu, 20:06

Okunmamış mesaj gönderen mucize » Çrş 05 Ara, 21:53

ben yazdıklarınıza göre anlamlandıramadım

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2174
Yaş: 27
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03

Re: Astrolojide Açılar

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 26 Kas, 16:37

Bu konuya not bırakayım. Bilgiler önemli. Teşekkürler emeği geçenlere.
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astroloji” sayfasına dön