AÇISIZ AY

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
emekli
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

AÇISIZ AY

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Pzt 22 Eyl, 04:17

Açısız Ay:
Ay, gezegenler içinde, fonksiyonunu tam olarak yerine getirmek için diğer gezegenlerin etkisine en çok ihtiyaç duyan gezegendir. Enerjisini bu sayede tam olarak ortaya koyabilir. Ay'ın özelliklerini renklendiren ve çeşitlendiren diğer gezegenlerin etkileridir. Ay'ın açıları kişinin yakın çevresine adaptasyonunu kolaylaştırır, yönlendirir. Eğer Ay'ın açısı yoksa, kişi doğal olmayan bir şekilde çevresi ile bağlantısını keser, özellikle duygusal seviyede. Kişi çevresi ile bağlantıya geçemediği için kendini uzun süre bir ortamda saklayamaz, kendini rahatsız, huzursuz, evde değilmiş gibi hisseder. Gelgitler yaşayabilir. Bir ortamda bazen çok rahat, bazen çok rahatsız hissedebilir kendini. Kişi bütün enerjisini Ay'ın temsil ettiği yönlere odakladığı için karakterinin diğer yönlerini geliştirmede çok istekli olmayabilir. Ay'ın açıları bize objektiflik sunar ve gerçek ihtiyaçlarımızın ne olduğunu tanımlamamızı sağlar. Açısız bir Ay ile kişi bu tanımları yapmakta zorlanabilir.

Dean'in çalışmaları açısız Ay'ın kişiye herhangi başka bir kombinasyondan daha travmatik kişilik getirdiğini göstermiştir. Ay kendini güvende hissetmek ister, çevrenin desteğine ve teşviğine ihtiyaç duyar. Açısız Ay kendini desteksiz, güvensiz, istikrarsız, kısacası travmatik hisseder. KHZ bunu "talep edilmeyen talep" olarak tanımlıyor. Yani kişi farkında olmadan çevresinden taleplerde bulunur, çevresi onu talepkar biri olarak görürken o kendini böyle tanımlamaz ve çevresinden hiçbir şey talep etmemiş biri olarak değerlendirir.
Kişinin duyguları ve bilinçaltı dışarıdan gelen etkileşimlerle gelişir, büyür. Bu etkileşimden yoksun olan Ay dış etkilerden bağımsız, bulunduğu evin özelliklerini ortaya koyar
Cevapla

“Astroloji” sayfasına dön