Yakıtsız motorun mucidi isyan etti

Kategoriler Dışındaki Genel Konularla İlgili Araştırma Yazıları.
jağoh
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 366
Yaş: 44
Kayıt: Prş 19 Eki, 13:02

Yakıtsız motorun mucidi isyan etti

Okunmamış mesaj gönderen jağoh » Cmt 16 Haz, 11:23

Yakıtsız motorun mucidi olarak tanınan Elektrik Mühendisi Davut Işıklar, patentini aldığı projeyi satmaya karar vedi. Davut Işıklar'ı isyan ettiren tavır bakın ne idi?

Elektrik Mühendisi Davut Işıklar, mekanik-basınç-kinetik enerji ile çalışan sistemine geçtiğimiz aylarda patent aldı. Projeyi, İstanbul Teknik Üniversitesi profesörlerinden oluşan bir heyet, Işıklar'ın projesini başarılı bir çalışma olarak nitelendirmişlerdi.

Davut Işıklar, geçtiğimiz günlerde prototipe örnek teşkil edecek bir sistemi yaptı ve çalıştırdı. Ön çalışmayı tamamlayan Işıklar, "Aklında hala soru işaretleri olanlar için çalışan bu sistem yeterli bir fikir verecek sanıyorum" diyor. Işıklar, projesini şÖyle anlatıyor:

"İlk enerjimiz yenilenebilen enerjilerden elektrik, hava basıncı ve su basıncı ile çalışmakata olup çalıştığı ilk turdan sonra harcadığı güç ve enerjinin 4 kat fazlasını üretmektedir. Üretilen güç veya enerjinin bir bölümü başlangıçta harcanan bölüme verilerek harcanan enerji şarj edilerek devre dışı bırakılmakta, üretilen gücün kayıplar düşüldükten sonra 2 katını mekanik veya elektrik enerjisi olarak kullanmaktayız.

İlk verilen enerjiden sonra sistem harcanan enerjisini bünyesinde ürettiğinden enerjiye ödenen masraf ve ücret olmadığından adına ''yakıtsız enerji üreten motor'' diyoruz."

Davut Işıklar, çalışmalarını ve patentini niçin sattığını Haber7'ye anlattı.

- "Bu çalışmaları bize devret, ya da bizimle çalış" diye yurt dışından talepler vardı. Şimdi ne yapmayı düşünüyorsun?

- Ben bu çalışmanın bütünüyle Türkiye'de yapılmasını istedim. Türkiye'nin bu projeden dünyaya açılım yapmasını istedim. Bu yolda yıllarımı kaybettim.

Ama geçen zaman gösterdi ki kimse buna sahip çıkmıyor, çıkmıyor, çıkmıyor. Ya da biz belki doğru kişilere ulaşamayoruz. Birileri çıkıp, "Ben bütün masraflarını karşılayacağım" diyor. Bir bakıyorsun ki yok olmuş. Kimi çıkıp, "Ben ortak olacağım" diyor. Bir de bakıyorsun ki yok olmuşlar. Bu uprojeyi, bir vurgun sistemi gibi mi görüyorlar diye düşünüyorum.

- Peki bu tutum onların projeye inanç eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir mi?

- Öyle bir şey yok. Çünkü bu projeye katılmak isteyenler, önce farklı uzmanların projeme ilişkin verdikleri raporları alıp inceliyorlar, kendi uzmanlarına inceletiyorlar. Ondan sonra karar veriyorlar. Bizim sorunumuz, doğru kişilere ulaşamamak. Çok az para yatırmak istiyorlar ve kısa zamanda büyük karlar elde etmek istiyorlar. Görüştüğümüz kişilerden bazılarının şartları da bizim hoşumuza gitmedi.
- "Bizim hoşumuza gitmedi" dediğiniz kişilerin ya da şirketlerin şartları nelerdi?

- Hoşumuza gitmedi, dediğim teklifler, genelde şöyle idi. Daha baştan bir şart dayatıyorlar. "Biz yüzde 50'sinden fazlasını alacağız." Böyle olunca da ister istemez daha farklı yaklaşıyorsun. Daha hiçbir şey konuşmadan, kafadan bunu söyleyince olmuyor. Biz illa yüzde 50'sinden fazlasını elimizde tutacağız diye bir iddia içinde değiliz. Yaklaşımdan söz ediyorum.
- Peki prototip için ne kadar bir bütçe gerekiyordu?

- 200- 250 bin dolar arasında bir bütçe yeterli olacak.

- Şimdi patent hakkımı satacağını söylüyorsun. Yurt içine, ya da yurt dışına satma konusunda bir ayırımınız var mı?

- Hayır. Bu saatten itibaren artık farketmiyor. Artık düşüncelerimi değiştirmek zorunda kaldım. 10 yılı aşkın ben bu projeye hayatımı koydum. Ben paradan çok bu buluşun insanlığın hizmetine girebilmesinin peşindeyim.

[flash width=450 height=450]http://www.youtube.com/v/mjXEF8vJN00[/flash]

İLGİLİ HABERLER

İşte ERKE icadının babası

Işıklar'ın 'dönergeci' de patent aldı

[hr]

Yorumlar
runcayrena tarafından 16 Haziran 2007 10:21 tarihinde
enerji sistemi hakkında
bu sistem üzerinde benimde düşüncelerim vardı. ve sistemin düzgün olarak tertip edildiğinde muntazam çalışacağını garanti edebilirim. sistem ilk enerjisini aldıktan sonra mekanik güç tarafından tetiklenerek çalışmasına devam ediyor. ve kesintisiz elektrik üretimi için düşünmüştüm bu sistemi arkadaşı tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum.


[cbf236233d320986]
erhan inan tarafından 16 Haziran 2007 09:59 tarihinde

Bir fizikçi olarak suna deginmeden edemeyecem,Enerjinin korunum kanunları evrenseldir yani bu dünya degil bu dünya dısındada gecerlidir.Yanlız sunu da belirtmek gerekir enerjinin geçiş halleri vardır bu ara geçişlerden verimlilik arttırılabilir.mıknatısların magnetik alanlarındaki magnetik kuvvetin elektriksel kuvvetlerle üretilip bu ilişkinin mucitler tarafından denenmesi taraftarıyım.Zihinlere gem vurulmazsa teknolojinin çok daha fazla gelişebilieceği kanısındayım.


[ddddad44967203e3]
erhan inan tarafından 16 Haziran 2007 09:47 tarihinde

Bence bu olay bazılarının belirttiği gibi enerjinin yoktan yaratılması olayı değil zaten makaleyi okuyanlar biraz anlar ilk enerjinin verildikten sonra enerji dönüşümüyle verimliliğinin arttırılması.pekalada mümkündür.Bu gibi arkadaşları kutluyorum.


[ddddad44967203e3]
ali toros tarafından 16 Haziran 2007 09:29 tarihinde

ortada yapılan bir iş yok.Anca dengelenmiş dönen miller var.Siz bu sistemden güç almaya kalktığınız anda sistem durur.Üniversite bitirmiş insanlar dahi, enerji-güç çevriminden haberleri yok.


[60d4410f537fb494]
yunus ziya tarafından 16 Haziran 2007 09:21 tarihinde

bu icadı dünyaya tanıtacak yürekli biradam şundan anlaşılıyorki bu türkiyede yok.
teşvikiye camiinden kalkan biünlü artist için imam sormuş merhumu nasıl bilirdiniz gözlerin de siyah gözlük olan kalabalık seslanmiş harbii adamdı biz bir yanlışını görmedik hakkınızı helal ediyormusunuz kalabalık iyi oldu be ondan boşalan yeri ben dolduracaam diye düşünürken üzülmüş gibi yapıp kafalarını sallarlar sayın büyük firmalar siz öldüğünüzde o kalabalık size harbi adamdı diyeceklerben de derimki nah
harbiadamsınız


[673c2c416af41b8f]
Ersen İBİŞ tarafından 16 Haziran 2007 07:56 tarihinde
Koç, Sabancı, Vestel, sözüm size!
Ey ülkemin büyük holdingleri. Başta Koç, sabancı, Kombassan gibi büyük holdingler şu mühendisle bir konuşun yahu insanı göbeğinden çatlatıyorsunuz. 250.000 dolar çok büyük para mı? Hiçbirşey çıkmasa da bir sahiplenin, bir hamilik yapın... Perakendecilik bile yapıyorsunuz vatandaşa her istediğinizi istediğiniz fiyata satıyorsunuz. Bir de bu yönünüzü görmek istiyoruz. 250.000 dolar sizi batırır mı?


[246cfa7edb3f3b49]
Bekir Emekli tarafından 16 Haziran 2007 07:47 tarihinde
ENERJİNİN KORUNUMU
Yoktan var etmek Yaradan'a mahsustur.Olmayan enerji üretilemez.Verimlilik ve randıman artırılabilinir.İnsanların kafasını boşuna yormıyalım.Böyle bir şey varsa ben diplomamı yırtarım.Ancak tüketilen enerjideki kayıpların azaltılması istisna.


[1ca9ac66bf6595a8]
Recai IRMAK tarafından 16 Haziran 2007 07:47 tarihinde
ERKE NEREDE KALDI !
Emekli Generallerimiz ile birlikte Eski Yargıtay Baş Savcımız Vural SAVAŞ'ın tanıtım toplantısında bulundukları ERKE DÖNERGECİ'nin 2007 yılı içerisinde çıkacağı söylenmişti,sabırsızlıkla bekliyoruz.


[14c0b54c18801d50]
Burak SARICA tarafından 16 Haziran 2007 00:44 tarihinde
İlginç
Ben mi ortada elektrik tüketen birşey görmüyorum? Bu şey bir devinim içinde görülüyor videoda. Ki uygun düzeneklerle ilk enerji verilerek gerçekten de uzun süren devinimler oluşturulabilir. Sorun şu, siz bu dönen düzeneğe en basitinden bir dinamo koyarsanız, o dinamonun elektrik üretmesi için gereken hareket enerjisi, sisteme sürtünme artışı olarak geri dönecektir. Bu video uzun süre çalışan bir otomattan başka hiçbişey değildir. Bir lambayı kaç saat yakabiliyormuş bu sistem neden basit sayısal veriler yok?


[482756a1fbfeb645]
hasan atasoy tarafından 16 Haziran 2007 00:38 tarihinde
yaptırmazlarrrrrrr
Dünya üzerinde petrolden rant elde eden kaç tane şirket var... Amerika petrol yüzünden buralarda değil mi? Sen ne yaparsan yap petrol bitmeden icat yoooookkkkkkkk......


[a51996442d7f495c]
asliyilmaz tarafından 16 Haziran 2007 00:30 tarihinde
çok daha önemli işleri var
ülkeyi hortumlamak hak yemek varken neden yatırım yapsınlar haklılar herkesin çok daha önemli işi var allah gecinden versin siz allahın rahmetine kavuşunca kıymetiniz bilinir bari şimdiden bi noter tastikli yazı hazırlayın da adınızı anan size borçlu çıksın herşey para olmuş inanç güven hırs kalmamış tarih tekerrürden ibarettir kim yeni ve değerli birşeyler yapsa önce öncü olmaya korkar bizim insanımız bize göre herşey garanti olmalı çok yazık ama bence biraz daha sabredin iyi birşeyler olacak sevgiler


[500237ff27015ead]
fedai said tarafından 15 Haziran 2007 22:56 tarihinde

sn. ışıkların icadının gürültüsüne bakanlar aldanmışlar tabi. icadın asıl yönü kesintisiz enerji üretmesidir ve bu yönde de tam puan haketmiş bir icattır.


[6e299d09d9930389]
ahmet gürbüz tarafından 15 Haziran 2007 21:43 tarihinde
erke dedikleri bumu
elektrik enerjisini ürettiği muhakkak..bundan dolayı tebrik ederim..fakaat ürettiği amperi çok düşük dolası ile bir işe yaramaz sanki.eksantrik olarak çok darbeli çalışıyor nasıl zaptedeceğiz.çok emek verilmiş inş. boşa gitmiş bir emek olmaz bir kullanım alanı bulunur...erke dedikleri bu değildir herhalde


[913202005efaab56]
hakan kkkk tarafından 15 Haziran 2007 21:20 tarihinde
tebrikler arkadasım senin yanındayım
turkiye yıllardan beri sure gelen bilim alanında herhangi bir adım atamama gelenegini yine devam ettirdi anlasılan.basortusu meselesi uzerine egilen yoneticilerin ne oldugu belli olmayan profesorlere anlamsızca sahip cıkarken bu yetenekte bir bir bilim adamını gormezden gelmesini kınıyorum.en kısa zamanda boyle projelere destek verecek liyakat sahibi yoneticilere kavusmayı temenni ediyorum.


[995548e67ff67e50]
Salim Demir tarafından 15 Haziran 2007 21:17 tarihinde

sat kardeşim. kime olursa sat.Bak şu kullandığımız icatların Avrupalı mucitlerine. İcatların hepisi ya Türk,ya Arap, Ya da Çin icadı. kimseler sahip çıkmadıkları için Avrulalı açıkgözler alıp işleyip kendi icadımız diye dünyaya satmışlar hala da satıyorlar. Bizimkiler sonradan kafasını taşlara vurmakla meşguller. Sat da hiç olmazsa insanlık nasiplensin.


[e0f4e58dc0a74b21]
Sabri Sabret tarafından 15 Haziran 2007 21:16 tarihinde
Bence kendisi kredi alıp üretime başlayabilir
Bu projeyi Dünya petrol Holdingleri engelleyebilir.Hükümetin,halkın ve sivil kuruluşlarının bu projeye vatan için ve insanlık için sahip çıkması lazım. Sayın ışıkların bunlardan destek alıp ve kendisinin alacağı krediyle yoluna devam etmesi lazım...


[2ae26d9b182ef2c2]
mustafa çelik tarafından 15 Haziran 2007 20:59 tarihinde
biz haketmiyoruz[84c583b4f9d46eef]
serdar kopan tarafından 15 Haziran 2007 20:54 tarihinde
sevgili kardeşim sen yanlış topraklarda yanlışlıkla doğmuşsun
sen bu projeni bu ülkede hayata geçiremezsin. sakın boşuna enerji harcama bu yolda. bu ülke sadece dedikodu, nutuk, atışma, kıskançlık üretir. sen bence hiçbir türkle muhatap olma. avukatınla doğrudan dışarısıyla ilişki içinde ol. ne kadar türkleri muhatap alırsan o kadar değerin azalır. sen projeye adını ver. motora ismini ver ve dışarıyı git. orada işini bitir, paranı kazan. biz seni haberlerde seyrederiz. merak etme. yolun açık olsun. başarılar dilerim. tr de bilim, icat olmaz lafı olur sadece.


[60cbdb822a039445]
mehmet acar tarafından 15 Haziran 2007 20:36 tarihinde
PARA HIRSI
bizim insanımız kolay ve cabuk yoldan zengin olmak istiyor ama devletimizin oldum olası bu ve benzeri projelere destek vermiyor adamları başkaları daha uzaklardan gelip kapıyor inşallah bir gün bu gibi insanlara destek verenler cıkar


[5d8a29c36ce8fde4]
Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1573
Yaş: 42
Kayıt: Prş 12 May, 23:46

Okunmamış mesaj gönderen dark » Cmt 16 Haz, 12:32

Türk bilim adamı yapay zekayı buluyor geliştiriyor başbakan oralı bile olmuyor adamda ne yapsın yurtdısına gidiyor bizde bu zihniyet oldukdan sonra hiçbirşey yapamayız bu haberleri duydukça üzülüyoruz.Gençbakış programı bu konuda bişeler yapmaya çalısıyor.Birileri yükselmemizi istemiyor yazık çok yazık..
Ey Hamza
Gördüğün Hiçbirşeyden Korkmazsın bu Doğru
Ama Heybetini Gizli Tut Zira
Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor.

POİSON

Okunmamış mesaj gönderen POİSON » Cmt 16 Haz, 12:39

ne alakası var başbakanla.
direkt temas kuramamış.başbakan nasıl üzerine düşmeyecek.
bu işler silsile yoluyla duyurulur.
daha başında,
3.sınıf adamlara karşı pes etmiş işte.
tamam o gerizekalılar da yardım edebilirlerdi ama,
hemen başbakana yoğunlaşılmasın.
amaç bilimde en ön safhada bulunmak.
sıcak paraya sattı emeğini.
o istedikten sonra bunun altından kalkabilirdi.
yazık çok yazık.

Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1573
Yaş: 42
Kayıt: Prş 12 May, 23:46

Okunmamış mesaj gönderen dark » Cmt 16 Haz, 12:50

böyle buluşlar bence silsile yoluyla değilde direk en yetkili kişi ve kurumlarca teşvik edilmeli çığır açacak bı bulus yapan adamı el üstündemi tutmak lazım yoksa adamın kapı kapı dolaşıp bakın ben bunu buldum mu demeli.Avrupalı ve abd liler yediğinden içtiğine kadar karşılıyor kişiye tek yapması gereken üretmek ve geliştirmek kalıyor bazı şeylerin önemini ne zaman kavrıcaz çok merak ediyorum.
Ey Hamza
Gördüğün Hiçbirşeyden Korkmazsın bu Doğru
Ama Heybetini Gizli Tut Zira
Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor.

Kullanıcı avatarı
No.SympaThy
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1027
Yaş: 36
Kayıt: Prş 15 Mar, 02:04

Okunmamış mesaj gönderen No.SympaThy » Cmt 16 Haz, 12:54

evet bu tur buluslari yapan insanlar el ustunde tutulmali, kisinin azimi zedelenince bir ise yaramaz hale geliyor. oysa herkesin icinde bir cevher var, ve gorevimiz o cevherlerin aciga cikartilmasinda birbirimize yardim etmek.


POİSON

Okunmamış mesaj gönderen POİSON » Cmt 16 Haz, 13:01

galiba burda yine koyu bir kapitalizm baskısı ön planda.
para uğrunamı yapılan?
yoksa insanlık adına gerçekten faydalı bir iş yapıp,
parayı 2.planda ve araç olarak kullanmakmı.

Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1573
Yaş: 42
Kayıt: Prş 12 May, 23:46

Okunmamış mesaj gönderen dark » Cmt 16 Haz, 13:08

para uğruna sonumuzu getiriyoruz dünyanın haberi yok=)
Ey Hamza
Gördüğün Hiçbirşeyden Korkmazsın bu Doğru
Ama Heybetini Gizli Tut Zira
Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor.

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 5308
Yaş: 46
Kayıt: Pzt 17 Eki, 13:37

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Pzr 17 Haz, 00:02

maalesef böyle buluşlara amerikan patenti vurdurmadıktan sonra bi anlamı olmuyor, sönüp gidiyor. biz ancak türk isminde lokum satabiliyoruz.
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

POİSON

Okunmamış mesaj gönderen POİSON » Pzr 17 Haz, 17:24

lokum
turkish delight
bak bu iyidi gece: )

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Pzr 17 Haz, 17:38

Bunun gibi kaç İcat ve Mucit heba olmadı ki!
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
huysuz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2631
Yaş: 42
Kayıt: Pzr 08 Oca, 12:20

Okunmamış mesaj gönderen huysuz » Pzr 17 Haz, 21:19

adam yıllarımı verdim diyor ve bu kadar zaman süre zarfı içinde pes etmedide neden şimdi pes etti? soru bu cevap ise hazır.sahipsizim diyor Davut Işıklar,

ama malesef sabır zor sanattır ve acı gerçektir. bir anne karnında 9 ay boyunca ağıırlık taşıyor kusuyor bel ağrıları çekiyor ve bazende bel fıtığı olup yıllarca acısını çekiyor.dedim ya sabır zor sanattır acı ama gerçektir.herşeyin bir zamanı vardır.bekle ve gör.ben inanıyorumki davut ışıklar.sabır ederse türkiyeye ayit buluşlarına devam eder.ama parayı seçerse tabiyki orasını bilemem.buda farklı bir bakış açısı bence?
Cevap yazarken düşün ve öyle yaz. Konuşmadan önce anla ve öyle konuş.


Cevapla

“Araştırma Genel Konular” sayfasına dön