DÜŞÜNCENİN GÜCÜ

Kategoriler Dışındaki Genel Konularla İlgili Araştırma Yazıları.
Kullanıcı avatarı
kahve
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 913
Yaş: 50
Kayıt: Sal 12 Haz, 13:52

DÜŞÜNCENİN GÜCÜ

Okunmamış mesaj gönderen kahve » Prş 26 Tem, 18:22

DÜŞÜNCENİN GÜCÜDüşüncelerimizin fizik plânda formüle edilmesi, psişik plânda inanç ve güven, sözel plânda telkin, hitabet sanatı ve mantık gücü olarak gerçekleşir. Düşüncenin gücü sınırsızdır.


Düşünce gücünün doğumsuz ve ölümsüz olan evrensel enerjinin bir dokuması gibi Bütün’e iştirak edebilmesi ve sahibine pozitif sonuçlar getirebilmesi bu düşüncelerin, güven, doğruluk, sadakat, merhamet, sevgi ve şefkat dolu titreşimlerle uyum içinde olmasına bağlıdır. Örneğin, çok sevilen bir kimseye doğru yöneltilmiş olan sevgi ve esirgeme arzusu dolu bir düşünce, o kimseye yönelip onun aurasında koruyucu kalkan misali bir form meydana getirmektedir.

Bu koruma işlemi tam anlamıyla şuurlu ve iradî bir şekilde olmasa da düşünce şeklini yaratan itici güce, impulsa bağlı olarak yarı otomatik şekilde faaliyetini sürdürür. Böylece sevgi düşüncesi gönderilen kişinin aurasında iyileştirici akımları etkileri güçlendirmekte, var olabilecek zararlı akımlarıysa zayıflatmaktadır.

Bizler, olumlu ve pozitif düşüncelerimizle, sevdiklerimizin yanı başlarına gerçek koruyucu melekler yerleştirmiş oluruz. Bu yolla uzaklardaki yavrusu için dua eden nice anne evlâtlarının çevresine aşılmaz barikatlar inşa etmişler, dualarının koruyuculuk-esirgeyicilik açısından gerçekleşmesini sağlamışlardır.

DÜŞÜNCENİN TAŞIDIĞI YARATICI GÜCÜ KULLANMAK

Tüm evren düşüncenin yaratılışından başka bir şey değildir. Bizler evreni temaşa eden şuurun bir parçasıyız. Düşüncelerin üretilmesine ve formülleştirilmesine neden olan zihnimiz evrenin oluşumuna yol açan evrensel düşüncenin bir bölümüdür. Bu da herkesin, düşüncenin yaratıcı gücünün bir cüzüne sahip olduğu anlamına gelir ki düşüncenin formülleştirilmesinde psişik ve sözel ifade şeklinde tezahür eder.

Düşüncenin formülleştirilmesindeki psişik ifade şöyle izah edilebilir: Her alanda negatif türden zihinsel tasarımlarımızda negatif olaylara, pozitif türden tasarımlarımız da pozitif olaylara hayat vermektedir.

Kişinin düşündüğü, hayal ettiği, umduğu, şüphe ettiği veya tasarladığı her şey, tahakkuk ettirici bir güce sahip olduğu, her düşünce bir realiteye tohum sağladığı için, güven ve inanç dolu, iyimser, pozitif düşünceler üretmeye, karamsar ve kötümser olmamaya özen göstermeliyiz. İyilik, neşe ve güven dolu olumlu düşünceler, sözel ifade olarak telkinle, iyi bir hitabet sanatıyla başka insanları da olumlu düşünmeye; aklı, mantığı, vicdanı bir arada kullanmaya teşvik ettirecek güce sahiptir.

Olumlu düşünceler, olumlu eylemlerin ortaya çıkmasına neden olurken, kişinin kendisini dayanıksız veya hastalanma rizikosu altındaymış gibi düşünmesiyse psikosomatik yankılanma yoluyla bedeninde elverişsiz bir alanın oluşmasına neden olur. Düşüncenin bu yaratıcı gücünü şuurlu olarak kullanmak, onun kudretini ve etkisini hissedilir ölçüde arttırmak, ruhsal şifacılığın da temelidir. Düşüncenin aktif ve etkili yaratıcı gücünü inkâr etmek mümkün değildir. Ama unutulmamalıdır ki, kaçınılmaz şekilde insanın gücü yine kendi şuur alanının gücü oranındadır ve belli sınırlar içinde bir etkileme alanına sahiptir.

İnsan kozmik yasaların işleyişini, zihninde oluşturduğu kişisel tasarımları vasıtasıyla değiştiremez. Kişinin zihni, evrene hayat vermiş ve vermekte olan kozmik zihnin, evrensel düşüncenin bir parçasıdır. İşte bu yüzden de kozmik zihnin bütünü tarafından tasarımlanmış olan şeyi değiştirememektedir.

Düşüncelerimiz, daima var olan, her şeyi kaplayan ölümsüz evrensel enerjinin bir parçasıdır. Evren, etkileşim hâlindeki dalgalardan oluşmuş bir sistem, en küçük bir düzensizliğin etkisinin tüm alan içinde yayıldığı bir denizdir. Bu kozmik denizi, yeni fizik bilimleri şöyle tanımlıyor: Evrenin Temel dokusu, madde, düşünce, fizik ya da psişe gibi farklı ve bağımsız gerçeklere ayrılamaz.

Yeni fiziğin de ele aldığı gibi new kozmolojilerdeki gerçekçi yorumlara göre evreni oluşturan bir tür deniz vardır ve bu da henüz mahiyetini tam olarak tanımlayamadığımız evrensel enerjidir.

Evrensel enerji, sonsuz mükemmel ve mutlak olan Enerjinin bir başka adıdır. Bu enerji, evrenin kudreti, her şeyi içine alan Tanrı gücünün kaynağıdır. İşte düşüncelerimiz yaratıcı güçlerini ve etki yapabilme kudretlerini bu sonsuz güçten almaktadırlar.

alinti


Suclar insanlarin yüzünde görünseydi aynalar satilmazdi
P.Ustinov


TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Prş 26 Tem, 18:34

bu yazı içinde teşekküler sevgili kahve ..

Kullanıcı avatarı
kahve
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 913
Yaş: 50
Kayıt: Sal 12 Haz, 13:52

Okunmamış mesaj gönderen kahve » Prş 26 Tem, 19:11

rica ederim girl of sun
Suclar insanlarin yüzünde görünseydi aynalar satilmazdi
P.Ustinov

Armageddon

Okunmamış mesaj gönderen Armageddon » Prş 26 Tem, 19:11

insan oğlu aynı anda ne kadar çok şey düşünüyor yahu?? nasıl bir mantığa sığdıracaz bunu? gerçektende düşüncede yatan o güç varya o güç düşünün sadece düşünün.

Kullanıcı avatarı
dartanyan
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2948
Yaş: 50
Kayıt: Cum 14 Nis, 18:44

Okunmamış mesaj gönderen dartanyan » Prş 26 Tem, 19:19

Kişinin düşündüğü, hayal ettiği, umduğu, şüphe ettiği veya tasarladığı her şey, tahakkuk ettirici bir güce sahip olduğu, her düşünce bir realiteye tohum sağladığı için, güven ve inanç dolu, iyimser, pozitif düşünceler üretmeye, karamsar ve kötümser olmamaya özen göstermeliyiz. İyilik, neşe ve güven dolu olumlu düşünceler, sözel ifade olarak telkinle, iyi bir hitabet sanatıyla başka insanları da olumlu düşünmeye; aklı, mantığı, vicdanı bir arada kullanmaya teşvik ettirecek güce sahiptir
evet kesinlikle katılıyorum. insan tutkuyla istediği zaman mutlaka istediğini elde ediyor. ama negatif düşünceleri pozitife çevirmek biraz zor oluyor. çünkü çoğu otomatikleşmiş düşünceler gibi.
"İMKANSIZ,BU DÜNYAYI DEĞİŞTİREBİLECEK GÜCÜ İÇLERİNDE KEŞFETMEK YERİNE KENDİLERİNE SUNULAN DÜNYADA YAŞAMAYI DAHA KOLAY BULAN,KÜÇÜK İNSANLARIN ORTAYA ATTIĞI BÜYÜK BİR KELİMEDİR.İMKANSIZ BİR GERÇEKLİK DEĞİL,BİR GÖRÜŞTÜR.İMKANSIZ BİR İDDİA DEĞİL,MEYDAN OKUMADIR.İMKANSIZ POTANSİYELDİR.GEÇİCİDİR.İMKANSIZ YOKTUR."


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Araştırma Genel Konular” sayfasına dön