benzerlikler..

Akrepler Nerelerde Yaşar, Nasıl Avlanırlar, Akrep Burcu İnsanlarla Olan Benzerlikleri Nelerdir.
Kullanıcı avatarı
Desire
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 258
Yaş: 43
Kayıt: Pzr 13 Mar, 03:41

benzerlikler..

Okunmamış mesaj gönderen Desire » Cmt 02 Nis, 00:37

akrep sinsi bir hayvandır. akrep insanı da kurnaz ve sinsidir kısaca cindir.
akrebi bir buzun içine koymuşlar bi süre beklemişler ölecek mi diye, buzu kırdıklarında kesin öldü derken (kolay mı öyle ölmek?), akrep uyuşuktur ama ölmemiştir. akrebi normal böcek ilaçları öldürmez, özel zehirle ölebilir ancak. akrep insanı her türlü acıya inanılmaz derecede dayanıklıdır. gerçek acı da olsa yüzyüze gelir. diğer burçlarda bu kadar dayanıklılık gösteren yoktur.
dişi akrepler yavrularına inanılmaz düşkündür. akrep insanı da ailesine çok düşkündür. onlarda evlerine düşkünlük görülür. dışarıda oldukları zaman hemen eve dönmek isterler (evcimen akrepler özellikle)
akrep estetik açıdan çok gizemli ve çok güzeldir. akrep insanları da, çok güzel olmayanları bile cazibelidir, hepsi mutlaka gizemlidir, büyücü gibi (bize özenirler hep bu açıdan).
akrep küçük ama tehlikelidir. akrep insanı da dıştan sakin, zararsız, idare edilir gibi gözükürler ama asla böyle değildirler (bi bulaşın, kızdırın da görün öfkeyi, o sakin insan bu mu dersiniz...bu fikrime, şu dünyada katılmayan akrep kesinlikle olamaz, biri aksini söylesin adımı değiştiririm!).
akrep çok kontrollüdür. düşmanını kaçırmaz. akıllıdır. keskin hareketlerle onu yakalar. akrep insanını da hedefine yavaşça, gayet planlı , belli etmeden ulaşır. sessizdir. hedefine kitlenirse, onu mutlaka yakalar.
akrep aslında insanlara yanaşmaz. ona zarar verildiği zaman sokar. yani denildiği gibi durduk yere sokmaz. akrep insanı kesinlikle haketmeyen kişiye kin duymaz, o kişi mutlaka büyük bi gıcıklık yapmıştır (dedim ya bulaşmasınlar bize, biz kimseye bulaşıyo muyuz?), ya gururumuza dokunmuştur, ya da sevdiğimiz bi kişiye dokunmuştur, bizim tepkierimiz esaslı olduğu için adı kin oldu...kin duyduğu zaman da gidip hemen intikam almaz. sanıldığı gibi adam da öldürmez, asmaz, kesmez...genelde sevmez, konuşmaz, laflarıyla iğneler o kişiyi, kişileri...başka açıdan zarar vermesi için gerçekten değmesi gerekir.
akrep panik halinde, yani savunmasız kaldığı zaman, akrebin vücut ısısı yükselir ve bu onun ölümüne neden olabilir. akrep insanı soğukkanlıdır fakat ne yapacağını bilemezse panik anında çok heyacanlanabilir, hiç yalan kıvıramaz.
bi de akrebin vücut renkleri bizim sevdiğimiz renklerdir genelde. bordo, siyah falan..
benim bildiklerim bunlar genelde..sizlerin benzettiğiniz özellikleriniz var mı arkadaşlar? ya da başka benzeyen özellikler o minik hayvana?
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cmt 02 Nis, 17:19

Akrepler genelde geceleri çıkarlar. Gece daha canlıdırlar. Bizlerde tıpkı onlar gibi gece daha iyi oluruz. Zihinsel gücümüz ve canlılığımız daha fazla olur.

Önemli meseleleri hep geceleri düşünürüz ve halletmeye çalışırız. Herkes uyuduğunda tıpkı avlanmak için ininden dışarı çıkan akrep gibi bizde kabuğumuzdan dışarı çıkıp alemi seyre dalarız.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
smuglers
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 221
Yaş: 43
Kayıt: Sal 01 Mar, 07:04

Okunmamış mesaj gönderen smuglers » Pzr 03 Nis, 01:50

bende AkrepKralın dediği gibi gecelerin adamıyım. sabaha kadar yatasım gelmiyor. evde hep en son yatan ben oluyorum nedense.
Fire from the black shadows......

Kullanıcı avatarı
idam_mahkumu
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 174
Yaş: 43
Kayıt: Sal 22 Şub, 21:07

Okunmamış mesaj gönderen idam_mahkumu » Pzr 03 Nis, 18:55

Evet.. gece 3'den aşşağı yattığımı eve gece 1 den aşşağı geldiğimi bilmem... Geceleri bişileri kırıp dökesin geliyo... yada geceleri yalın ayak koşmak.. vs.vs. bu gibi saçma sapan şeyler işte.
İnerken Aklıma Bir Karaperde, Herşey Yeniden Başlar Bittiği Yerde...

Kullanıcı avatarı
AlOnE_SeRsErİ
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 585
Yaş: 38
Kayıt: Cum 25 Şub, 13:38

Okunmamış mesaj gönderen AlOnE_SeRsErİ » Pzr 03 Nis, 21:51

tam bi serserilik akrep olmak


Kullanıcı avatarı
idam_mahkumu
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 174
Yaş: 43
Kayıt: Sal 22 Şub, 21:07

Okunmamış mesaj gönderen idam_mahkumu » Pzt 04 Nis, 11:49

hiç söleme :)
İnerken Aklıma Bir Karaperde, Herşey Yeniden Başlar Bittiği Yerde...

Kullanıcı avatarı
MoonScorpion
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 220
Yaş: 43
Kayıt: Cum 25 Mar, 22:19

Okunmamış mesaj gönderen MoonScorpion » Pzt 04 Nis, 16:57

Gecelerin ambiansı bir başka oluyor.

Desire
akrep insanı soğukkanlıdır fakat ne yapacağını bilemezse panik anında çok heyacanlanabilir, hiç yalan kıvıramaz.

Bu konuya katılmıyorum, kendi açımdan değerlendirmek gerekirse,
Ben hiç birşey olmamış gibi manevra yapabilirim konusuna göre mutlaka ustalıklı yanıtını veriririm hiç eksik kalmam.

Kullanıcı avatarı
Akrep_Sibel
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 206
Yaş: 43
Kayıt: Sal 01 Mar, 22:14

Okunmamış mesaj gönderen Akrep_Sibel » Sal 05 Nis, 20:17

Moon'a katılıyorum. Akrepler için soğukkanlılığı kaybetmek, hele heyecanlanmak tam anlamıyla bir utanç kaynağı olarak bilinir benim bildiğim kadarıyla. Akrebin farkı zaten burada. Kendisini Ne yapacağını bilemeyeceği bir duruma sokmamak için ne gerekirse yapar.

Yalan meselesine gelince Bu konuda iddialıyım. Hiç bir burç Akrepler kadar Soğukkanlı ve Ciddi bir şekilde inandırı yalan söyleyemezler. Akrepler zaten normalde herşeyi olduğu gibi söyledikleri ve güvenilir insanlar oldukları için kimse onlardan böyle bir şey beklemez.

Akrebin yalan söylemesi gereken bir durum olduğunda söyleyeceği yalana önce kendisini inandırır. Uzunca bir hikaye uydurur ve zihninde bunu öyle bir yaşar ki karşısındakilere bunu tıpkı gerçekmiş, yaşanmış gibi aktarır ve herkes te buna inanır. Tabi ki bunu sadece yapmaları gerektiğinde yaparlar. Gerek yoksa olanı öylece söylerler. O yüzden akrepleri tanıyan insanlar kendileri hakkında pek onlardan yorum istemezler.
"Ve Bir Gün Gecenin İçinden Acı Bir Çığlıkla Çıka Geldik. Dünya Bizi Bekliyordu. İki Kıskacımın Arasında Diz Çöktü ve Ayaklarıma Kapandı"

Kullanıcı avatarı
Desire
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 258
Yaş: 43
Kayıt: Pzr 13 Mar, 03:41

Okunmamış mesaj gönderen Desire » Sal 05 Nis, 21:53

arkasdaşlar, akrepler ikna kabiliyeti yüksek insanlardır. yalan söyleme soğukkanlılığı değil..ikizler ve kova kadar kıvıran olmasın..gerçi onların çoğu güven vermezler. akrepler güven verir. günevilir insanlardır da (gelişmiş olanları) zaten. gururuna dokuna kadar o zaman umulmadık şeyler yapabilirler. kendini kurtarıcı ve inandırıcı lafları her zaman vardır.zor duruma düşmezler kolay kolay...politikdirler. benim anlatmak istediğim mizaç olarak genelde dürüsttürler.aslında ben orda biraz yanlış cümle kurdum. sinir hariç hiçbir duyguyu belli etmezler.sakin görünüş aslında aldatmacadır. doğruyu söylemek gerekirse ben bi akrebe hep temkinli yaklaşırım. iyisine de öyle..kötüsünden zaten uzak dururum.
Sessiz sular derinlerdedir...

Kullanıcı avatarı
Desire
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 258
Yaş: 43
Kayıt: Pzr 13 Mar, 03:41

Okunmamış mesaj gönderen Desire » Sal 05 Nis, 22:00

Yalan meselesine gelince Bu konuda iddialıyım. Hiç bir burç Akrepler kadar Soğukkanlı ve Ciddi bir şekilde inandırı yalan söyleyemezler.
yalan demeyelim buna..akreplar boş sözlere başvurmaz..ihtiyaçları yoktur.ateş çemberine düşmekten korktuğu için kurtarıcı ve soğukkanlı sözleri planlarlar. gelişmiş bi akrebe kimse yalancı diyemez. zaten onun tüm insan ilişkileri DÜRÜSTLÜK ve GÜVEN üzerine kuruludur. kendisi de güvenilir bir dosttur zaten.
Sessiz sular derinlerdedir...

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cmt 09 Nis, 02:19

Yalanı anında yakalayabilmektir. Hem mimiklerden hem de telepatik sinyallerden. en ufak bir değişim dahi insanı yalan karşısında ele verir.

Yalan söyleme konusunda da Güvenilirlilik ayrı Ustaca yalan söylemek ayrıdır. Gerektiğinde yalan söylenmesi gerekiyorsa Akrep bunu ustaca yapar Sibelin dediği gibi. Ancak genelde zaten buna ihtiyaç duymadığı için (kimsenin yağcılığına, iltifatına, nazına, tepkisine aldırmadan) olanı olduğu gibi vurur, söyler bu yüzden de güvenilirdir.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
MoonScorpion
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 220
Yaş: 43
Kayıt: Cum 25 Mar, 22:19

Okunmamış mesaj gönderen MoonScorpion » Cmt 09 Nis, 14:30

Duruma el koyayım hemen, değerli dostlarım isterseniz PASİFİZE OLMAYIZ diyelim bağlayalım durumu.

merve
Mesajlar: 14
Yaş: 36
Kayıt: Pzt 21 Mar, 15:53

Okunmamış mesaj gönderen merve » Cmt 09 Nis, 19:56

akreplerin yalan söylemeye ihtiyacı yoktura katılmıyorum.herkesin biraz olsun yalan söyleme ihtiyacı olmuştur birilerine karşı bu akrep olsun ya da olmasın.Ben çok akrep tanıyorum her söylediği yalan olan.Ben de çoğu zaman yalan söylerim ama arkadaşlarıma karşı değil zaten arkadaşlarımın yüzüne ne olursa olsun direk söylerim aileme karşı yalan söylerim konu da eve geç gelmemdir.Ama bi akrep yalan söylemeye alışmayagörsün.alıştıktan sonra kendisini durduramıyo bence.aşırıya kaçarız ya her konuda ondan yani...

Kullanıcı avatarı
idam_mahkumu
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 174
Yaş: 43
Kayıt: Sal 22 Şub, 21:07

Okunmamış mesaj gönderen idam_mahkumu » Cmt 09 Nis, 20:06

Akrepler kolay kolay yalan söylemezler. Ama ihtiyaçları olduğunda öyle bir yalan söylerlerki hiç kimsenin ruhu bile duymaz. öyle sistematik söylerleki, hatta bazı zamanlar gerçemiş gibi hayali bir olayı anlatırlar. Birisi kendisine, Olum bunu senmi kırdın dediğinde ( tabi kendisi kırdı ) akrep olayın içine işler katarak anlatır. Yani hemencenik " Yoo ben kırmadım" <== çok basit bir yalan:P Bunu söylemezler. Adete hakiye anlatırlar.Yok efendim şu geldi bu geldi, şu şöyle oldu bu böyle olduda kırıldı. Gerçekten daha gerçek:)

Bi yalan bu kadar gerçek olur..
Ama akreplerin yalana ihtiyacı yoktur. Gerektiği zamanda esirgemezler.
İnerken Aklıma Bir Karaperde, Herşey Yeniden Başlar Bittiği Yerde...

Kullanıcı avatarı
MoonScorpion
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 220
Yaş: 43
Kayıt: Cum 25 Mar, 22:19

Okunmamış mesaj gönderen MoonScorpion » Cmt 09 Nis, 20:17

Nedensellik önemlidir, hemen yaftayı yapıştırmıyorsun tebrikler idam_mahkumu.


Cevapla

“Akrepler Hakkında Araştırma” sayfasına dön