Yengeç Burcunun Hikmetleri

Yengeç Burcu (Cancer) 22 Haziran - 22 Temmuz
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 947
Yaş: 40
Kayıt: Pzr 07 May, 21:44

Yengeç Burcunun Hikmetleri

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Pzr 29 Nis, 21:46

Yengeç burcunun insan beynindeki karşılığı, yalnız memelilerde bulunan annelik hormonudur. Sürüngenlerde bu hormon bulunmadığı için onlar yumurtalarını bırakıp giderler ve yumurtalardan çıkan yavrulardan ne kadarı hayatta kalmayı başarırsa o kadarı nesli devam ettirir. Oysa memeliler yavrularını karınlarında taşıyıp dünyaya getirdikten sonra bir süre onları koruyup beslerler. Bedenlerinde sentezlenen mucizevi gıdayla yavrularını emziren anneler, onları sıcak kucaklarında ısıtır, saldırganlardan korurlar. Bu arada yavrularını eğitir, onlara ileride hayatlarını sürdürmeleri için gerekli yetenekleri kazandırırlar. Bu yeteneklerin arasında, aile kurma ve toplum hayatına uyma davranışlarını kazanma oldukça önemlidir. Böylece her canlı türü cinslerine ait yaşam biçimini nesilden nesle aktarırlar.

İnsan hayatında da ailevi ve toplumsal yapının kurulması, bağlılık ve dayanışma hisleri sayesinde gelişir. Aile ve millet olma bilinci, duygusal bağlanma ihtiyacıyla birlikte kişinin hayatını manalı ve değerli hale getirmesinde önemli rol oynar. Ancak bağlılık duyma ve bütünleşmek için uyum gösterip itaat etme davranışının yerinde kullanılması, herkese hakkının verilmesi ama aşırılığa kaçılmaması gerekir. Ailesine ve milletine fıtri bağlılıklar besleyen bir kişinin bu hissiyatı, kainatı aşan bir kulluk bütünleşmesi ve Yaradan’a bağlılık gösterilmesi için engel teşkil etmemelidir. Maneviyat bütünümüzü oluşturan her manevi cihazımızı değerli ve manalı kılacak olan şey sadece, onu Allah(c.c)’ın yaratış amacına uygun kullanmaktır.

Ayrıca Yengeç burcu, daha önce bir diğer su grubu burcu olan Akrep burcunun “hikmetleri” kısmında değindiğimiz somut varlıklardan simgecilik yoluyla somut manaları elde etme kabiliyetini temsil eder. Bu kabiliyeti, bedene giren katı gıdaları çözüp, hazmedip, enerjiye dönüştürmesi sebebiyle mideye benzetilir. Yengeç burcunda sıkıntılı bir duruma sahip olanlarda mide hastalıkları görülür. Mide rahatsızlıklarının üzüntüyle ve sıkıntılarını içine atmayla da ilgisi olduğu bilinir. Mide rahatsızlıkları yüzleşmemiz ve çözümlememiz gereken bir duygusal ifade sorunumuz olduğunun sinyalini verir.

Yengeç, annelikle ve süt vermeyle ilgili bir burç olduğundan kadın hastalıklarıyla ilgilidir. Çocuk sahibi olamama veya bu gibi konulardaki problemler, kişinin bazı duyguları yaşamasına ve herkesin üzerinde düşünmeden üstünkörü yaşayıp gittiği şeyler üzerinde düşünmesine vesiledir. Bu kişilerin imtihanları ve sabırlarıyla aynalık ettikleri manalar, bütün insanlar için ibret vesikası oluştururlar. Zaten hayat bu ibretleri okumak için verilmiş bir fırsattır.


BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Yengeç Burcu (Cancer) 22 Haziran - 22 Temmuz” sayfasına dön