Yay Burcunun Faziletleri

Yay Burcu (Sagittarius) 23 Kasım - 21 Aralık
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 947
Yaş: 40
Kayıt: Pzr 07 May, 21:44

Yay Burcunun Faziletleri

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Pzt 19 Mar, 17:18

Yay insanı üstün ahlaka, fazilete, civanmertliğe ve kahramanlığa doğuştan inanır. Belki başka karakterler üstün ahlak mantık ve göreceliliğe kurban verebilirler ama Yay için bu adeta mümkün değildir. Çünkü o, erdem ve üstünlüğün varlığına kendi varlığı kadar inanmıştır.

O, yüce gönüllük ve erdem olarak neyi benimsemişse, onu gözü peklikle uygulamaya koyar. İnancında samimi, saf yürekli ve dolaysızdır. Tek kusuru olan abartıcılık ve tedbirsizlik yüzünden belki bir sıkıntı çekebilir, ama asla inanç zayıflığından dolayı değerlerine sırt çevirmez. Üstelik çoğu Yay burcunun değer yargıları esnektir, olgunlaşma ve gelişmeye açıktır. Hikmet ve hakikat arayışıyla ideallerini ve değerlerini yükseltir ve zenginleştirir. Yayın dar kafalılıkla bir fikre ve değer sistemine saplanıp kalması, ancak benlik kibrinin saikiyle olabilir. Ya da değerlerine esneklik payı katmayı ve onlara dışarıdan bakmayı abartma sebebiyle tutarsızlık ve eyyamcılık kusuruna düşen bir Yay, bunu daha çok ileri görüşlülük zayıflığından, aşırı hoşgörüsünden ve safça iyimserliğinden yapmıştır. Yoksa Yayın doğuştan gelme asalet anlayışı, küçük fırsatçılıklara tenezzül etmeyecek kadar müstağniliği esas alır.


BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!


Kullanıcı avatarı
onurxt
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 3446
Yaş: 45
Kayıt: Pzr 30 Eki, 23:42

Okunmamış mesaj gönderen onurxt » Pzt 19 Mar, 17:28

Evet, pek faziletli bir burçmuş.
Rahman Rahim olan Allah'ın adıyla

1. Asra andolsun;
2. Gerçekten insan, ziyandadır.
3. Ancak iman edip salih amellerde bulunanlar, birbirlerine hakkı tavsiye edenler ve birbirlerine sabrı tavsiye edenler başka. (ASR SURESİ)

Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Yay Burcu (Sagittarius) 23 Kasım - 21 Aralık” sayfasına dön