Güneş Yengeç Burcunda Hayatımızı Nasıl Etkiler?

güneş yengeç burcunda, güneş yengeçte

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1604
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Güneş Yengeç Burcunda Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Sal 23 Haz, 15:39

Resim

Güneş Yengeç Burcunda Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Güneş Yengeç burcuna girdi ve 22 Temmuz 2020’ye kadar burada kalacak. Yengeç’in başlangıcı Güneş’in yaşam veren enerjisinin doruğa ulaştığı ve en uzun günü yaşadığımız Yaz Gündönümüne denk gelir. Bundan sonra Güneş’in ışığı azalmaya ve günler kısalmaya başlar. Bilinçle ilişkilendirilen gündüz yerini geceye, karanlığa ve dolayısıyla bilinçdışına bırakır.

Bilinçdışımız geçmişimizde hoşumuza gitmeyen, korkup bastırdığımız bir yığın anıyla doludur. Bu açıdan Yengeç geçmişinin, özellikle erken çocukluk koşullanmalarının oldukça etkisindedir ve geçmişe bağlılığı ve güçlü hafızası ile tanınır. Yengeç, arketipsel anlamda yeryüzünün en temel dişil unsuru olan insanları besleyen, büyüten ve onlara sağlam bir duygusal güvenlik duygusu kazandırarak dış dünyaya hazırlayan “annedir.” Öncü niteliği çocuklarını, ailesini ya da ailesi gibi gördüğü insanları beslemek, korumak ve kollamak üzere harekete geçebilmesini sağlar. Anılara, geçmişe, aileye ve dünya ekolojisine sahip çıkar.

Yengeç, bilinçdışının ve geçmiş koşullanmalarının bir hayli etkisinde bir burç olduğundan, kendi duygusal dünyasını, kendi duygusal ihtiyaçlarını ve reaksiyonlarını çok iyi anlaması gereken bir burçtur. Duygusal reaksiyonlarının ardındaki nedenleri, hassasiyetlerini, neye neden kırıldığını, neden korktuğunu ve neden “ağladığını” tespit etmesi ve bunlarla bağlantılı duygusal ihtiyaçlarını kendi kendine doyurması gerekir. İhtiyaç duyduğu anne şefkatini öncelikle kendisine göstermelidir.

Güvenli Alan Oluşturma

Kendi duygusal arenasını araştırması ve kendi duygusal ihtiyaçlarıyla ilgilenmesi onun dış dünyaya güvenle atılmasını sağlayacak içsel bir güvenlik duygusu kazanmasını sağlar. Kendisini bu şekilde besleyip büyüttüğünde bu besleyen, büyüten ve koruyan özelliklerini başkaları için de seferber edebilir. Yengeç kendi duygularını ve içsel güvenlik duygusunu sağlamak üzere geri çekildiği zaman kendine güvenli bir alan yaratmalıdır. Bu yarattığı alan onun kabuğu gibidir.

Kabuğundan dış dünyaya çıkmadan önce bu güvenli alanda duygularının ve korkularının geçmiş koşullanmalarla olan bağlantısını anlaması, neye ihtiyaç duyduğunu bulup bunu doyurması ve tıpkı bir bebekle ilgilenir gibi gerekirse kendisine karşı aynı şefkati ve ilgiyi göstermesi gereklidir. Kendisini besleyip büyüttüğü noktada kabuğunu atıp dış dünyaya daha sağlam içsel bir güvenlik duygusuyla çıkabilir ve aynı ilgiyi başkalarına da gösterebilir.

Yengeç kendisini büyütüp kabuğundan çıkamadığında dış dünyadan gelen her hangi bir tehdit karşısında anında alınganlaşıp kabuğuna çekilebilir. Bu durumda savunmasız kalmaktan korkan ve büyümek istemeyen bir çocuk gibi sürekli olarak kendisini güvende hissettiği evine, ailesine, geçmiş alışkanlıklarına ya da ailesi gibi gördüğü insanların arasına kendisini hapsedip kendi büyümesine yardım edecek adımları atmaktan çekinebilir. Buralarda etrafındakilere bağımlı, hala bakım ve ilgi isteyen bir “bebek” gibi davranabilir.

Büyütmeyen Anne

Kendisini besleme ve büyütmesi gereken Yengeç, erkenden başkalarına “annelik” etme merakına da girebilir. Bir “Süper Anne” gibi davranarak, ailesinin ya da sevdiği insanların ihtiyaçlarıyla ilgilenerek bu insanları kendisine bağımlı kılar ve onlardan kendisine bir duvar örer. Ailesi gibi gördüğü bu insanlar da burada Yengeç’in kabuğu işlevini görür. Bu insanların büyüyüp kendisine ihtiyaçları kalmamasından korktuğu ve gitmelerine izin vermediği durumda ise Yengeç’in “Büyütmeyen Anne” gölgesi ortaya çıkar.

Bunun yanı sıra aşırı hassasiyet, kolay etkilenebilirlik, başkalarının duygularını sünger gibi emmek, sık değişen ruh halleri, bağımlılık, alınganlık ve kapris de diğer olumsuz özellikleridir. Duygularına önem vermeyip onlardan kaçtığı zaman, karşıt burcu olan Oğlak’ın gölgelerini gösterebilir. Dış dünyada durmadan saygınlık, başarı ve statü peşinde koşabilir.


Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:
*Astroloji Dersleri, Barış ilhan


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön