Merkür Retrosu ve Sirius Kavuşumu

Merkür Retrosu ve Sirius Kavuşumu, merkür geri hareketi ve sirius kavuşumu

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1604
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Merkür Retrosu ve Sirius Kavuşumu

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Prş 18 Haz, 10:41

Resim

Merkür Retrosu ve Sirius Kavuşumu

Merkür, başlangıç meridyeninin 0° enlem ve 0° boylamında (Uluslararası Referans Meridyeni), 18 Haziran 2020 günü saat 04:59:43’te Yengeç burcunun 14:45 derecesinde, durağan pozisyondan geri harekete geçmektedir.

Bu hareket kolektif olarak bize neyi gösterir?

Bilinçdışının “Işık” bilincine taşınması!

Merkür’ün durağan hareketi birçok düzeyde açıklanabilir. İlk olarak, Merkür durma hareketini dünyadan bakıldığında en parlak yıldız olan Sirius yıldızının üzerinde gerçekleştirecektir.

Sirius yıldızı ile Merkür arasındaki bu kavuşum Merkür’ün taşıdığı arketipsel mesajı genişletir. Sirius, Işığın habercisi ve 'Köpek Yıldızı' olarak bilinir; bu nedenle 'Yenilenme yoluyla' yeniden doğuşun bilinçdışı kolektif anlamını taşır.

İkinci olarak, Merkür durağan hareketini Jüpiter’in yüceldiği derecede gerçekleştirmektedir. Bu nedenle genişleme canlandırıcı bir şekilde büyür, yüceltilmiş bir mesaj haline gelir.

Eski çağların antik yazarı Claudius Ptolemy’e göre ise; Merkür gelenek ve hukuk alanında değişiklikleri hayatımıza taşır. Bu durum özellikle Merkür’ün öncü burçlardan olan Yengeç burcundaki hareketinde güçlenir.

Başka bir dikkat çekici gözlem ise Yengeç burcunun 14:45 derecesinin “Antiscia ve Kontra Antiscia” karşılığının İkizler ve Yay burcunun 15 derecesi olmasıdır. Hatırlarsanız çok yakın bir zamanda bu derecede Güney Ay Düğümü üzerinde bir Ay tutulması gerçekleşti. Antiscia Işığın Gölge yansıması olarak bilinir ve bilinçdışına nüfuz eden mesajın üstü kapalı ama etkili bir yansımasıdır. Bu durum konuyla oldukça ilgilidir

– Yengeç kıskaçlı bir canlıdır
– Yengeç sudur, su “Geçmişi taşırken” - taş Satürn'ü aşındırır ve kabı yeniden şekillendirir.

Ayrıca, daha önceki paylaşımlarda belirtildiği gibi, Yengeç’in 14 derecesi* küresel uluslararası jeopolitik meseleler ile çok fazla ilişkilidir. İki ABD haritasının da (5 Temmuz 1775 ve 4 Temmuz 1776) Güneş’i bu derecededir. 4 Temmuz 1776 tarihi esas alınan ABD haritasında 11. evin yöneticisi olan Terazi burcunun 14 derecesindeki Satürn Güneş’e partil kare açı yapmaktadır.

Merkür’ün durağan hareket anında ABD başkenti Washington, DC’ye göre çıkarılan haritada da Neptün 20 , Mars ise 23 derecede (İki Balık şeklinde) Balık burcunda yükselmektedir.

Dünya sahnesinde gerçekleşen olayların dünyayı belirsiz bir evreye götürdüğünü düşünüyorsanız, Venüs Gerilemesi ile birlikte gerçekleşen Merkür’ün durağan geri hareketi, bilinçdışının “Işık“ bilincine taşınma sürecini daha da vurgulamaktadır.


(c)Gregory Clare
Türkçesi: Özge Uzer

Astroloji Dergisi


*Bu derece Türkiye'nin haritasında natal Pluto ile kavuşum yapmaktadır.


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astroloji” sayfasına dön