Gezegenlerin Günleri

gezegenlerin günleri, gezegenin günü hangi gün

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1560
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Gezegenlerin Günleri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Sal 19 May, 13:01

Resim

Gezegenlerin Günleri

İnsan üzerinde fiziksel ve psikolojik etkiler barındıran gezegenler aynı zamanda günleri de temsil eder. Günler, temsil ettiği gezegenin enerjisi ile şekillenir.

Pazartesi: Ay günü

Ay duygularımız, bilinçaltımızdır. Pazartesi günü Ay enerjisini kullanarak bilinçaltımızda saklı kalmış olan durumları açığa çıkartabilir, onlarla yüzleşebiliriz. “Pazartesi sendromu” denilen olay aslında Ay kaynaklıdır. Duygusal anlamda yaşanan yoğunluk, dünyevi işlere hızlıca adapte olamamak üzerinden açığa çıkar.

Salı: Mars günü

Mars; savaşmak, rekabet etmek ve gergin enerjiler ile alakalıdır. Salı günü öfkeye hakim olmak, sakinliği, sükuneti öğrenmek gerekir. Böyle zamanlarda var olan enerjinin spora ya da birikmiş işleri bitirmeye harcanması daha dengeleyicidir. Enerji ve fiziksel güç gerektiren tüm işlerin Salı günü bitirilebilir.

Çarşamba: Merkür günü

Vücut dilimiz, iletişim dilimiz zayıfsa halletmemiz gereken işleri Çarşamba gününe bırakmalı, iletişim kurmamız gereken konuları bu günde halletmeliyiz. Ticaret ile ilgili tüm konuları da Çarşamba günü yapmak oldukça uygun olacaktır. Alışveriş için de uygundur.

Perşembe: Jüpiter günü

Jüpiter; dokunduğu her şeyi büyüten, olumlu tarafı ile bilinen bir gezegendir. Başladığınız bir işi büyütmek için Perşembe günü çok uygundur. Bu gün aynı zamanda dua etmek, ibadet etmek, dört elementi vücutta dengeli hale getirmek için de oldukça uygun bir gündür.

Cuma: Venüs günü

Venüs şans, güzellik, eğlence alanları, hayattan zevk ve tat aldığımız alanları temsil eder. Cuma günü, tüm haftayı bitirmiş olmanın hafifliği ve Venüs gezegeninin etkisi ile genel olarak yapmaktan hoşlandığınız şeyleri aşk ve tutkuyla sürdürebileceğiniz bir gündür. İbadet etmek, meditasyon yapmak için de oldukça uygun bir gündür.

Cumartesi: Satürn günü

Satürn gezegeni astroloji camiasında büyük kötücül olarak bilinir. Kısıtlamalarla, kişiye verdiği dersler ile bilinen Satürn gezegeni, gereklilikleri yerine getirildiğinde, disiplinli yapısıyla kişileri ödüllendirebilir de… Ayrıca herhangi bir plan, program, ileriye yönelik bir karar almak istiyorsanız yine Satürn'ün temsil ettiği Cumartesi günü değerlendirilebilir.

Pazar: Güneş günü

Güneş, bizim yaşam enerjimizdir. Bu gün dinlenme, arınma günüdür. Yaşam enerjisini tazeleme günüdür. Pazar günü kişinin kendine ve mümkünse çekirdek ailesine vakit ayırması gerekir. Kişinin yine kendi özüne dönmesi için de oldukça uygun bir gündür. Tuz banyosu, elementler veya dualarla arınma (bunu kendi inancınıza göre belirleyebilirsiniz) uygulamaları yapılabilir. Yeni haftaya bugünün de etkisiyle beraber taze bir şekilde başlanabilir.


Nazan Gönültaş
https://www.facebook.com/nazanngonultas


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astroloji” sayfasına dön