Merkür Mars Karesi Nasıl Etkiler?

merkür mars karesi, merkür mars karesi etkileri, merkür mars karesi nasıl etkiler

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1560
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Merkür Mars Karesi Nasıl Etkiler?

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 11 May, 16:46

Resim

Merkür Mars Karesi Nasıl Etkiler?

11 Mayıs’ta Merkür ve Mars arasında gerilimli kare açı meydana geliyor. Birkaç gün boyunca cesur, iddialı fakat kibarlık ve ifade inceliğinden yoksun iletişim kurmaya meyilli olabiliriz, iletişim kazalarına karşı dikkatli olmakta fayda var. Zira sözler, düşüncelerin hızına yetişemedikleri için henüz düşünceleri uygun bir biçimde dillendirmeyi formüle edecek zaman bulamadan en ham halleriyle ağızdan dökülüverirler. Zihinden geçenler bir anda net, kısa, keskin, düşünülmeden, açık seçik ve cesurca ortaya konur. Olumlu yönüyle düşünceleri samimi ve olduğu gibi açıklamak kabiliyeti güçlenir.

Merkür Boğa burcundayken zihin daha çok maddi güvence, huzur ve konforla ilgili konulara yönelir. Kova burcunda bulunan Mars ise kalıpların dışında, özgür ve bağımsız hareket etmek, konfor alanının dışına çıkmak ister. Neticede iki gezegen arasında gerilimli açının aktif olduğu süreçte düşünceler ve hareket tarzı arasında çatışma ortaya çıkar.

Muhafazakârlık, gelenekler, bağlılık ve fiziksel olarak güvenli bir ortam inşa etmekle ilgilenen Boğa burcu ile derinden gelenek dışı, özgün ve özgürlükçü Kova burcu arasında bu açı gerçekleştiği dönemlerde özellikle ekonomi ve finans alanlarında, maddi kaynaklar, eğitim, güvenlik, biyoloji ve botanik, tarım, haberleşme, müzik ve medya, lüks tüketim ve ticaret sektörlerinde hareketlilik artar. Piyasalarda spekülasyonlar oluşur.

Olumlu olarak ticari konularda sıra dışı yaklaşımlar geliştirmek, daha radikal iş girişimlerinde bulunmak, bilgisayar veya teknoloji sistemlerini finansal konulara yönelik kullanmak söz konusu olur.

Bu açıya bir başka zaviyeden baktığımızdaysa hızı ifade eden gezegen Mars, Merkür’le gerilimli bir şekilde temas ettiğinde zihnin uyarıldığını, çeviklik kazandığını gözlemleriz. Fakat uyarılan zihinde düşünceler hızla yer değiştirirken odaklanmakta güçlük yaşanır. Sakinliğini koruyamayan zihin sabırsızlaşır, sinirsel gerilime neden olur ve öfke açığa çıkar. Öfke kontrol altına alınamazsa sivri dilli, küstah, incitici ve iğneleyici bir üslupla dışa vurulur ve tartışmalara yol açar.

Bazen de bu açı aktifken ortaya çıkan muhalefet tarzının hâkim olduğu üslup, iletişimde tartışmaya yol açmasa bile iş birliği yapmaya engel olur. Diğerlerini kendinden farklı bir düşünceyi savundukları için yok saymaya sebep olur. Bu tarz etkilere karşı farkındalık geliştirmek yararlı olacaktır.Astroloji Dergisi - Işık Canan Kaya


Kaynakça:

Astroloji Dersleri, Barış İlhan/ Astrolojide Açılar, Sue Tompkins Astrolojinin Anahtar Sözcükleri, Hajo Banzhaf, Anna Haebler


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön