Güneş Koç Burcunda ve Etkileri

güneş koçta, güneş koç burcunda, nasıl etkiler

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1473
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Güneş Koç Burcunda ve Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 23 Mar, 10:14

Resim

Güneş Koç Burcunda ve Etkileri

Güneş yüceldiği Koç burcuna giriyor ve 19 Nisan 2020’ye kadar burada olacak. Gece ve gündüzün eşitlendiği ilk bahar ekinoksunda, baharın diğer bir deyişle Nevruz’un (Yeni Gün’ün) gelmesiyle yeryüzünde Güneş’in yani ışığın gücü yeniden artar ve doğanın güçleri yeniden uyanır. Mevsimsel anlamda doğanın bu uyanışına, filizlenme dönemine denk gelmesi ve astrolojik anlamda Güneş ve gezegenlerin zodyakta yolculuğuna başladığı nokta olması bakımında Koç burcu başlangıçları temsil eder.

Hiçbir geçmiş duygusu olmayan bir çocuğun saflığında ve dürüstlüğünde olan Koç, daha önce gidilmemiş yerlere gider, bilinmeyeni fetheder ve daha önce yapılmamış şeyleri başlatır. Yeni yollar açmak ve bu yollarda başkalarına da öncülük etmek için kendisini cesurca öne atar, yaşamla yüzleşir, mücadele eder. Ateş elementinden olduğundan, içinden yanan ateşle ve hevesle harekete geçer.

İnisiyatif alma ve hayatla mücadele etmesi gereken durumlarda yalnız ve bağımsız hareket edebilme özelliğine sahiptir. “Her an” ne istediğini keşfetmesi ve bu isteklerin “kendi doğasına” uygun olup olmadığını tespit ettikten sonra bu isteklerin peşinden gitmesi ve bunlar için mücadele etmesi gerekir.

Koç bir kişilik oluşturma aşamasındaki, ne olursa olsun hayatta kalması gerektiğini hisseden bir çocuk gibidir ve dolayısıyla ben-merkezci, dürtüsel ve bireyseldir. Kendiliğinden, spontane, enerjik ve hevesli özellikleriyle başkalarını da yüreklendirip harekete geçirebilir. Tasasız ve bağımsız bir şekilde başkalarının düşüncelerine önem vermeden aklına koyduklarının peşinden gidebilir.

Koç, kendi isteklerinin ne olduğunu tam olarak keşfetmediğinde, inisiyatif alma özelliği gölge yönüyle, bir hevesle ve dürtüsel bir şekilde yeni şeyler başlatan ve hevesi geçince yeni maceralara yönelen bir tarzda görülebilir. Ne yöne gittiğine dikkat etmemesi, sabırsızlığı ve düşüncesizliği kendisini gereksiz bir sürü belaya sokabilir.

Etrafındakilerini hiç umursamayan ve onları nasıl incittiğini görmeyen bir bencillik söz konusu olabilir. İsteklerine ulaşma konusunda sabırsız olduğundan, herhangi bir engelle karşılaştığında saldırgan, vahşi ve yıkıcı davranabilir. Bir çocuk gibi isteklerinin kendi istediği zamanda ve kendi istediği şekilde olması konusunda diretebilir.

Koç Burcu Cesaret ve Gölge Yanları

Koç burcu hayatta cesaretle mücadele ederken ve isteklerinin peşinden giderken gerekirse tek başına hareket etmesi gereken bir burçtur ama kendi isteklerini başkalarından talep etmesi gölge bir özelliğidir. Karşıt burcu Terazi’nin olumsuz özelliklerini gösterdiğinde, yalnızlık korkusuyla uyum adına boyun eğen, açık yüzleşmelerden, mücadeleden kaçınan ve pasif agresif bir tarzda da Koç burcunun gölgelerini görmek mümkündür.

Güneş’in yöneticisi Mars, yüceldiği bir pozisyonda, Oğlak’ta ve Güneş’in Koç’a girdiği gün, yani 20 Mart’ta Jüpiter ile kesin bir kavuşum yapıyor ve Pluto ile de kesin kavuşuma (23 Mart) doğru gidiyor. Oğlak’taki bu gezegenler, düşünmeden hareket eden ve hevesle yeni maceralara atılmak isteyen Koç’un enerjisine temkinlilik, sabır, konsantrasyon gücü ve kararlılık kazandırıyor. Hedeflerimize ve isteklerimize giden yolda planlama yapmak ve disiplin oldukça önemli.

Dahası kaynaklarımızı (enerji/para/zaman) tasarruflu kullanmak ve sadeleşmek, fazladan aldığımız ve bize ait olmayan sorumlulukları delege etmek, yüklerimizi azaltmak, hedeflerimizi daha kolay gerçekleştirme imkanını bize sunabilir. Oğlak’taki Mars–Jüpiter kavuşum açısı, mücadelelerimizdeki kararlılığımızı ve inancımızı arttırabilir. Temkinli ve planlı adımlarla ilerlemek başarılı sonuçlar almamıza yardım edebilir. Pluto’nun da bu kavuşuma eşlik etmesi, iyileştirme ve arıtma gücümüzün de artacağını gösteriyor.

Pluto, bir şeylere nüfuz edip iç yüzünü kavrayabilme kapasitesini gösterdiğinden, sorunun derine inip bizi hasta eden ve ilerlememize engel olan unsurları kökten temizleyebiliriz. Önümüze çıkan krizler, nelerin işlevini yitirip hayatımızdan atılması gerektiğine ve nelerin ıslah edilip yeniden hayatımıza katılması gerektiğine işaret edebilir.

Gerçekçi ve uygulamacı Oğlak’taki bu üçlü, yaşamımızdaki “çürüyen” şeyleri bize gösterip, bırakmamız veya artık üzerimize düşen sorumluluğu alıp değişmemiz/değiştirmemiz gerektiğini gösteriyor. Satürn’ün de 2 gün sonra, “geleneksel” ve toplum kurallarını/normlarını muhafaza eden Oğlak burcundan çıkıp, yeniliğin/modernleşmenin burcu Kova’ya geçmesi, artık bize küçük gelen her türlü yapıdan özgürleşme ve yeniliğe açık olma zamanının geldiğine işaret ediyor...


Astroloji Dergisi - Gözde Kara

Kaynaklar:

*Astroloji Dersleri, Barış İlhan
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
Lal (Pzt 23 Mar, 20:28)
Değerlendirme: 16.67%
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön