Bahar Ekinoksu ve Enerjilerin Dengelenmesi

bahar ekinoksu, enerjilerin dengelenmesi, güneş koç burcunda

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1473
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Bahar Ekinoksu ve Enerjilerin Dengelenmesi

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Prş 19 Mar, 15:44

Resim

Bahar Ekinoksu ve Enerjilerin Dengelenmesi

20 Mart 2020 tarihinde, saat 07.00 sularında İlkbahar ekinoksu ile beraber Güneş, Koç burcuna geçiyor. Koç bize baharı, yeniden tomurcuk açmayı, umudu yeşertmeyi müjdeler. Özellikle bu yılın felaketlerle başlaması ve bu durumun artarak devam etmesi umut dolu günlere her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğunu gösteriyor. İlkbahar ekinoksu ile beraber hayattaki bütün dengeler yeniden sıfırlanır. Bu doğrultuda her birimizin içinde yeni umut tomurcukları yeşermeye başlar.

Son zamanlarda bozulan moraller ve ortaya çıkan öfkeli haller Güneşin Koç burcuna geçmesi ile beraber bir nebze de olsa yatışabilir. Uzun süredir ihtiyacımız olan huzur ortamı bir nebze de olsa etkisini hissettirecektir. Bahar ekinoksu taze bir enerji getirir ve yenilenme anlamına gelir. Bu vakitlerde dünya üzerinde başa çıkılmaya çalışılan felaketlere karşı daha somut adımlar atılabilir ve bu adımlar doğru vakte denk gelirse gökyüzü de oldukça destekleyici çalışır.

Güneşin ışınlarının Ekvatora dik bir şekilde vurması sonucunda Ekinoks oluşur. Ekinoksun gerçekleştiği vakitte gece ve gündüz birbirine eşit hale gelir. Birçok kültürde bayram gibi kutlanan ekinoks günü kişilerin uzun süredir mahrum kaldığı bolluk, berekete ulaşmaları için, yeniden üremek/ üretmek için ve Güneş ışınlarının daha güçlü hale gelmesi nedeniyle önemli kabul edilmiştir.

Ekinoksun gerçekleştiği An’ın haritasına baktığımızda, Güneş Koç burcuna geçtiği esnada yükselen çizgisinde olacaktır. Bu esnada Şiron, Lilith ile 1. Ev'de kavuşum halinde olacak. Bu yerleşimlerle birlikte kişiler hem ruhani hem fiziksel anlamda kendilerini yetersiz, mutsuz, depresif veya saldırgan hissedebilirler. Fakat enerjiler olumlu ve pozitif olduğu için bu duruma kapılmadan atlatmaya çalışmak gerekir. An haritasında Venüs’ün 2. Ev’de, Boğa burcunda olması ise maddi/ manevi tüm değerler konusunda şanslı bir döneme girebileceğimizi işaret eder.

4. Ev’de ve Yengeç burcunda bulunan Kuzey Ay Düğümü de bu süreçte ailemize, yuvamıza, köklerimize daha çok özen göstermemiz gerektiğini vurguluyor.

Düşüncelerimiz Kolektifi Etkiliyor

Haritanın 11. evi olan talih evi, Oğlak ve Kova burçlarını paylaşıyor. Satürn, Plüton, Ay, Şans noktası, Mars ve Jüpiter bu evde yerleşmiş durumda. Olumlu ve pozitif düşünmekte, kolektife de bu enerjiyi göndermekte oldukça fayda var. Düşünce sisteminiz kolektifi pozitif anlamda etkileyip sürecin sonlanmasına dair gelen enerji frekansını destekler nitelikte olmalıdır.

Bu dönem bireysel anlamda kendi dertlerimizin rehavetine kapılmamalı, egoist, bencilce tutum ve davranışlardan uzak durmalıyız. Gelişen tüm bu sürecin bize anlattığı şeye odaklanmalıyız. Herkes kendince hayatına dair değişim ve dönüşümler yaşıyor. Önemli olan şu anda kolektifi, tüm toplumun yararını düşünmek ve bu minvalde hareket etmektir.


Nazan Gönültaş
https://www.facebook.com/gonultasnazan/
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
Lal (Prş 19 Mar, 17:11)
Değerlendirme: 16.67%
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön