Venüs Boğa Burcunda Olumlu ve Olumsuz Etkileri

venüs boğa burcunda, venüs boğada, olumlu ve olumsuz etkileri

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1473
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Venüs Boğa Burcunda Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 06 Mar, 10:41

Resim

Venüs Boğa Burcunda Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Venüs, yöneticisi olduğu Boğa burcuna girdi ve 3 Nisan 2020’ye kadar buradaki yolculuğunu sürdürecek. Venüs Boğa’da kendi doğasını rahat ifade ettiği ve kendi kaynaklarını ihtiyaçlarına göre istediği gibi seferber ettiği bir konumdadır. Burada temsil edilen fonksiyonlar olumlu ya da olumsuz olarak kendisini gösterebilir.

Sabit bir toprak burcu olan Boğa’daki Venüs, fiziksel varlığı dahil sahip olduğu tüm maddi kaynaklara, maddi güvenliğe, doğal yeteneklere değer verir ve bunları sağlamlaştırmayı, geliştirmeyi ve üretken bir şekilde kullanmayı sever. Güçlü finansal yetenekleri olabilir. Kendine yeterlilik ve ayaklarının üzerinde sağlam durabilme söz konusudur. İlişkilerini ağır, sabırlı ve temkinli bir şekilde kurar ve sağlamlaştırmak, ilişkilerinde huzuru, sadakati ve güveni sağlamak için çaba sarf eder. İlişkilerine, sevdiği şeylere istikrar kazandırmayı yani kalıcılığı sever.

Boğa beş duyuyla alakalı (duyusal) bir burç olduğundan, beş duyunun temsil ettiği yeme, içme, güzel koku, müzik vb. şeyleri sevme söz konusudur. Sevgide tensellik ve fiziksel yakınlık önemlidir. Venüs bu konumda, bilinen modellere sadık ve sahip olduklarını muhafaza etmeye çalışması bakımından, sevgide de muhafazakar ve sahiplenici olabilir.

Olumsuz Etkileri

Gölge yönleriyle bu konumda sağlamlaştırdığı ve sahip olduğu şeyleri bırakmakta zorlanma, tekelcilik, aşırı sahiplenme, her türlü değişime ayak direme ve inatçılık söz konusudur. Maddi güvenceyi abartıp, sahip olduklarının yetmeyeceği duygusuyla durmadan biriktirme, para sevgisi ve cimrilik görülebilir. Kişi kendi değerini de sahip olduğu maddi değerlere endeksleyebilir. İlişkilerinde çok ihtiyaçsız ve kendine yeterli görünmesi, ihtiyaçlarını hiç söyleyememesine ve karşılayamamasına yol açabilir. Rahatına, konfora ve keyfine düşkünlük, tembellik, türlü tensel hazza ve zevke düşkünlük, “hedonizm” söz konusu olabilir.

Venüs’ün zararlı konumda olduğu Koç burcundan, güçlü konumda olduğu Boğa burcuna geçmesiyle birlikte, maddi ve manevi değerlerimizi sağlamlaştırmaya ve korumaya yönelik adımlar atabiliriz. Üretkenlik, kalıcılık, sahip olduğumuz şeylere şükretmek, bulunduğumuz ortamda huzuru ve dirliği sağlamak, ilişkilerimizi ve değerlerimizi “yaşatmaya” yönelik davranmak, beş duyumuzu yani bedenimizi onurlandırmak (bize zevk veren yemekler yemek, müzik dinlemek vs.), bedenimizin ihtiyaçlarına daha fazla odaklanmak, doğal yeteneklerimizi, sahip olduğumuz kaynakları geliştirmek ve bunları gerçek hayatta uygulamaya sokmak söz konusu olabilir.

Venüs Boğa burcuna girdikten sonra (9 Mart’ta), Uranüs ile tam kavuşumunu gerçekleştirecek. Bu kavuşum, Boğa’nın temsil ettiği sağlamlık ve kalıcılık temalarını sarsabilir. Özellikle bilindik ve aşina olduğu yapılarda direten, değişime direnen ve belki “aşırı muhafazakar” yanlarımız varsa, buralarda yeniye yer açmak üzere özgürleşmemiz veya bakış açımızı tamamen değiştirmemiz gerekebilir.

Uranüs, alışkanlıklarımıza aşırı bağlı olduğumuz, aşırı sahiplenici davrandığımız yerlerde, geleneksel bakış açılarımızı sarsacak ve bireysel özgürlüğümüzü daha fazla kazanmamıza neden olacak “ani değişimleri” önümüze getirebilir. Daha bireysel ve daha kendine yeterli davranmamız gerekebilir.


Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:

*Astroloji Dersleri, Barış İlhan
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön