Venüs Koç Burcunda Nasıl Etkiler?

venüs koç burcunda, venüs koçta

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1435
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Venüs Koç Burcunda Nasıl Etkiler?

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Sal 11 Şub, 11:01

Resim

Venüs Koç Burcunda Nasıl Etkiler?

Venüs zararda olduğu Koç burcunda yolculuğuna başlıyor ve 5 Mart 2020’ye kadar burada kalacak. Venüs Koç’un ilişki kuruş tarzı açık, saf ve dürüsttür. İlişkilerinde kendini ortaya koymayı, spontanlığı, bağımsızlığı, rekabeti ve mücadeleyi sever. Sevdiği şeylerin anında, düşünmeden, hevesle ve istekle peşinden gidebilir. Yeni şeyler başlatmaktan, inisiyatif almaktan, başkalarına yol açıp öncülük etmekten ve bilinmeyen şeyleri keşfetmekten zevk alır. Bu anlamda maceracı, girişken ve aktif bir sosyal ifade söz konusudur.

Bağımsızlığını ve kendi spontan isteklerini ön plana almayı sevdiğinden, ben-merkezci ve başkalarının ona ne yapacağını söylenmesinden hoşlanmayan bir tarz söz konusu olabilir. Değer sistemimizi ve öz-değer duygumuzu da simgeleyen Venüs bu konumda, kendi öz-değerini ne kadar atılgan, inisiyatifli, bağımsız ve mücadeleci olduğuna bağlayabilir ve para kazanma konusunda da inisiyatifli ve aktif davranabilir.

Gölge yanlarıyla Koç’taki Venüs, ilişkilerde aşırı egoist, ilişkileri anlık bir hevesle başlatıp yürütemeyen ve dolayısıyla kalıcılık sağlayamayan bir ifade verebilir. Dürtüsel bir şekilde başlattığı şeyden hevesi geçince, bir diğerine geçebilir. Kendi isteklerini karşısındakine zorla dayatma, agresiflik ve vahşilik söz konusu olabilir.

Aşırı düşüncesiz, sabırsız, bağımsızlığını engelleyen ya da isteklerinin önüne geçen hiçbir şeye katlanamayan bir şekilde davranabilir. Düşüncesizlik ve hareketlerinin sonuçlarını hesap etmeme sonucu başkalarını incitebilir ve kendisini gereksiz belaların içinde bulabilir. Kendi isteklerinin peşinden cesaretle ve bağımsız bir şekilde gitmek yerine, bunları başkalarından talep edebilir. Yalnızlık korkusuyla uyum sağlayarak ve boyun eğerek kendi isteklerini elde etmek, yüzleşmeden, mücadeleden kaçmak ve pasif-agresiflik de görülebilir.

Koç’taki Venüs’ün yönetici gezegeni Mars, Yay burcundaki yolculuğunu sürdürüyor. Bu dönem hayatımızda bir çok anlamda yeni macera ve deneyimlere daha açık olabiliriz. Kendimizi yeni şeyler keşfetmek konusunda daha cesaretli ve aktif hissetsek de, bunu düşüncesizce ve burnumuzun ucunu göremeyen bir tarzda yapma ihtimalimiz de oldukça yüksek.

Gelecek olasılıklara odaklanırken, ilişkilerimize ve elimizdeki projelere zarar vermeden doğru nişan almakta ve varsayımlarımızdan ziyade kendi deneyimlerimize dayanan kararlar almakta ve enerjimizi dağıtmadan kendi inandığımız doğrultuda ilerlemekte fayda var. Ayrıca Venüs Koç’a geçtikten sonra, 2 derece Koç’ta olan Kayron (Chiron) ile de kavuşum yapacak. Bu açı özellikle özdeğer duygumuz ve özsevgiyle ilgili yaralarımıza, ilişkilerimizdeki alıp verme dengesine ve maddi/manevi değerlerimize dair temaları iyileştirmek veya çözmek üzere gündeme getirebilir. “Dişil” prensibi temsil eden Venüs, Mars yönetimindeki Koç’ta zararda ve kendini çok da iyi ifade edemediği bir konumda.

Kayron ile olan bu kavuşumu da, hayatımızdaki “dişil” figürler ile olan sorunlara ya da genel anlamda Venüs’ün temsil ettiği sevgiyi alıp verme, uyum, barış, sükunet, huzur, tahammül, hoşnutluk, ılımlılık ve metanet gibi konularda bizi zorlayan sorunlara işaret edebilir. Maddi olarak ya da zaman ve enerji konusunda ölçüsüz ve dikkatsiz davranabiliriz. Ya birşeyi çok vermek ya da hiç vermemek şeklinde iki uçta gidebiliriz. Ne kadar alsak da yetmediği duygusuyla, doyumsuz bir şekilde hareket edebiliriz.

Bu dengesizlik veya doyumsuzluk aslında, dışımızda gibi görünse de, içimizdeki bir yaradan ya da acıdan kaynaklanıyor olabilir. Bu açıdan sevgiyi, değeri, onayı ve güzelliği dışarıdan almaya çalışmak ya da suya sabuna dokunmayan bir yüzeysellik, Kayron’un işaret ettiği “o yaraya” derman olmayabilir. Bu noktada, öncelikle kendimize vermemiz gerekenleri -sevgi, değer vs.- dışarıdan beklememek, iyileşmeyi sabote eden ya da geciktiren hareketleri saptayarak sorunlara daha esaslı ve gerçekçi çözümler bulmaya çalışmak oldukça önemli...


Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:

*Astroloji Dersleri, Barış İlhan
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
Lal (Sal 11 Şub, 20:18)
Değerlendirme: 16.67%
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir