Merkür Balık Burcunda Etkileri

merkür balıkta, merkür balık burcunda nasıl etkiler

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1435
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Merkür Balık Burcunda Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 07 Şub, 12:34

Resim

Merkür Balık Burcunda Etkileri

Merkür zararlı ve düşük pozisyonda olduğu Balık burcuna girdi ve bu konumdaki yolculuğu, 16 Şubat 2020 itibariyle geri hareketine başlayacağından, normalden daha uzun sürecek. Bu konumdaki Merkür rasyonelliğini, akılcılığını ve tarafsızlığını kaybeder; akıl daha çok sezgisel, sembollerle, metaforik ve şiirsel biçimlerde düşünür.

Kimsenin algılayamadığı en küçük nüansları, hayatın alt akıntılarını anlamak ve daha büyük bir bütünün akılla açıklanamayan gerçekliğini algılamak söz konusudur. Düşünceler bilinçdışı temaların etkisindedir, bu anlamda Merkür burada bilinçdışı ve bilinç arasında bir köprü, bir haberci gibi işlev görebilir. Dolayısıyla rüyalar, semboller ve hayaller önemlidir. Şiirsel konuşma, ilham dolu düşünme, yaratıcılık ve kuvvetli bir hayal gücü söz konusu olduğundan, yaratıcılık gerektiren konularda, fotoğrafçılık ve sinema gibi dallarda başarı sağlanabilir.

Merkür Balık Burcunda Olumsuz Etkileri

Olumsuz ifadelerinde Merkür Balık’ta ayrıntılı ve analitik düşünmekte zorlanır. Akıl gerçeklerden ziyade hayaller ve özlemlerden etkilediğinden, hem kendisini hem de karşısındakini aldatıcı ve yanıltıcı bir tarzda düşünebilir ve konuşabilir. Dinlediklerinden kendi hayallerine uygun anlamlar çıkarabilir. Somut verileri göz ardı etme, gerçek ve hayali ayırt edememe, kolay etki altında kalma, gerçekçi olmayan ve uygulanamaz düşünceler söz konusu olabilir.

Net algılama konusunda problemler olabileceğinden, kafa dağınıklığı, düşüncelerde bulanıklık, unutkanlık, iletişimde problemler, daha uçlarda yalancılık ve dolandırıcılık görülebilir. Hep kendisine acıyan bir kurban zihniyeti söz konusu olabilir ya da kendisinin kurtarıcı olduğunu düşünebilir.Bu konumda kişinin her türlü hayalini ve özlemini unutarak sadece burnunun ucundaki gerçeğe ve hayatın önüne getirdiklerine odaklanması ve bunları oldukları gibi kabullenmesi oldukça önemlidir.

Merkür, 16 Şubat 2020 itibariyle, 12 derece Balık’tayken geri hareketine başlamak üzere duracak, 10 Mart 2020’de tekrar Kova burcuna girip 28 derecesine kadar gerileyecek. 16 Mart 2020’de tekrar Balık’a giriş yapıp buradaki yolculuğunu 11 Nisan 2020’de sonlandıracak. Merkür'ün hem zararda hem de düşük pozisyonda olduğu bu konumda gerilemesi, özellikle kafa karışıklığını, anlaşmazlıkları ve her anlamda iletişim problemlerini arttırabilir.

Jüpiter Oğlak Burcunda Sürece Etkileri

Merkür'ün geleneksel yöneticisi Jüpiter de düşük konumda olduğu Oğlak'ta, dolayısıyla Merkür’ün bu transitiyle gelen, bulanıklık, kafa dağınıklığı, hayaller ve özlemlerle sürüklenmek, aldanma/aldatılma, yalancılık, unutkanlık, kurban bilinci, çaresizlik, karamsar, depresif düşüncelerle ve korkuyla kendini sabote etmek, kendini çeşitli şekillerde uyuşturmak, gerçeklerden kaçmak, iletişimde/ulaşımda aksaklıklar ve anlaşmazlıklar dozunu daha da arttırabilir. Anlaşılmadığımızı ya da kendimizi ifade edemediğimizi hissedebiliriz.

Bu süreçte hayatın önümüze getirdiklerine dikkatle bakıp, geriye dönük olarak değerlendirebilir ve şimdiye kadar öğrendiklerimizi sindirebiliriz. Merkür’ün modern yöneticisi Balık’taki Neptün, bizi sezgilerimizi dinlemeye, yaşamın alt akıntılarını ve rüyalarımızı daha çok anlamaya davet edebilir. Düşüncelerimizi ve ideallerimizi gerçekçi olarak değerlendirdikten sonra uygulamaya sokmakta ve evrenin biz çalışmadan bir şey vermeyeceğinin idrakiyle hareket etmekte fayda var.

Bu transit süresince, duyduğumuz, okuduğumuz veya düşündüğümüz şeylerin gerçekliğini sorgulamak ve kararlarımızı akıl karışıklığı ile ya da yanlış bilgiler ve varsayımlar üzerinden üzerinden vermemek ve bir konu hakkındaki “bulanıklık veya belirsizlik” geçene kadar beklemek oldukça önemli...


Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:

Astroloji Dersleri, Barış ilhan
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
Lal (Pzr 09 Şub, 00:02)
Değerlendirme: 16.67%
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Kullanıcı avatarı
Lal
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 270
Yaş: 38
Kayıt: Pzr 28 Nis, 14:34
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Merkür Balık Burcunda Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Lal » Pzr 09 Şub, 00:06

Baris Ilhanin bu konuda ki kendi yazısıda çok önemli..
‪Bir öleni geri getiremezsin,
Bir de kaybolan güveni..

Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir