Kova Burcunda Yeniay ve Etkileri

kova burcunda yeniay, kovada yeniay, nasıl etkiler

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1435
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Kova Burcunda Yeniay ve Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 27 Oca, 11:06

Resim

Kova Burcunda Yeniay ve Etkileri

25 Ocak 2020’de Türkiye saatiyle 00:42’de sabit bir hava burcu olan Kova’da bir Yeniay gerçekleşti. Zihinsel ve duygusal anlamda daha tarafsız, objektif ve gerekirse daha orijinal bir bakış açısı ve yaklaşımla yeni işlere ve projelere başlamak için iyi bir zamana işaret ediyor. Özgürlük ihtiyacının artması, bireyliğimizi ifade etmek ve eşitliğimizi talep etmek gibi temaların yanı sıra, isyankarlık, başkaldırı, kayıtsızlık, kopukluk, aşırı mesafe koymak, teorilerin veya fikirlerin uçuk kaçık ve uygulanamaz olması, kendini hiçbir yere ait hissedememek ve yalnızlık gibi temalar da gündeme gelebilir.

Yeniay’ın geleneksel yöneticisi Satürn Oğlak’ta, Pluto ile kavuşum halinde; Yeniay, modern yöneticisi Boğa’daki Uranüs ile de kare açı yapıyor. Bu dönemde kendi irademizi aşan konular ile uğraşabiliriz ve içinde bulunduğumuz ekibin, sosyal grubun veya ailemizin sorunları ve sorumlulukları bizi daha fazla meşgul edebilir.

Özellikle otorite figürleri (ebeveynler, patronlar, başkanlar vs.), geleneksel/toplumsal normlar, kurallar ve sosyal gruplar ile ilgili bazı temalar gündemimize gelebilir. Bu kontrolümüzü aşan konular, zihinsel ve psikolojik anlamda iyileşmemiz, değişmemiz ve yenilenmemiz gereken yerlere işaret edebilir.

Saplantılı bir bağımsızlık ihtiyacı, isyankarlık, duygusal çalkantılar, sinirlilik, değişkenlik ve istikrarsızlık söz konusu olabilir. Maddi ve manevi anlamda bizi şaşırtabilecek ani değişimler ve kopuşlar yaşayabiliriz. Bu ani değişimleri, kontrol etme saplantısıyla devam ettirdiğimiz ve değişmeyi reddettiğimiz bir alanda yaşamamız mümkün. Kendi özgürleşme ihtiyacımızın dayanılmaz hale gelmesiyle ya da başka bir deneyim kanalıyla Uranüs bize bu “beklenmedik değişimleri” getirebilir. Mesafeler koyabilir, daha fazla yalnız kalmak isteyebiliriz.

Kaybetme Korkusu ve Çözümler

Öte yandan istikrarsızlığın ve “kaybetme korkusunun” artmasıyla, zamanından önce bir durumdan özgürleşmek de isteyebiliriz fakat sorunu gerçekçi ve insancıl bir şekilde çözmeden ve uzun vadede kendi iyiliğimize olacak eylemlerde bulunmadan uzaklaşmak mümkün olmayabilir. Gerçekten bizim için önemli olan hedefleri belirmek, bireyliğimizi ve özgürlüğümüzü geri kazanmak için, öncelikle geçmişten getirdiğimiz maddi ve manevi yükleri, “çöpleri” atmamız gerekebilir.

Bize artık uymayan değer sistemlerinden ve eski yapılardan özgürleşirken, suçlamadan ve eleştirmeden, kendimize tanıdığımız hakları ve özgürlüğü etrafımızdakilere de tanımamız gerekiyor. Kişisel ve duygusal anlamda “herkesin birbirinden farklı olduğunu” kabullenmek, bu iyileşme, özgüleşme ya da yenilenme sürecinde daha bilinçli bir şekilde ilerlememize yardımcı olacaktır.

Yeniay, Oğlak takımyıldızındaki Dabih sabit yıldızıyla kavuşumda.Ptolemy’e göre Venüs ve Satürn doğasındaki bu sabit yıldız, melankoli ile ilişkilendiriliyor. Güneş ve Ay ile olan kavuşumlarda ise, yanlış arkadaşlar yüzünden yaşanılan kayıplara, güven kaybına, toplumsal anlamda saygınlık ve otorite kazanmaya, iş yaşamında başarıya, karşı cinsle sorunlara, eleştiriye ve sansüre işaret ediyor.

Yeniay’ın Sabian Sembolü cümlesi ise şu şekilde: “Birisine rehberlik etmek üzere atalar meclisi toplandı.” Bu sembol sizden önce gelenlerin, yani atalarınızın ya da yaşlıların bilgeliğine ve korumasına güvenmekle ilgilidir. Bir konuda bilgeliğine ve rehberliğine güvendiğimiz birisinden yardım alabiliriz. Özellikle geçmişten gelen bir konunun yeniden gündeme getirilmesi ve çözülmesi gerekebilir. Bu durumda sorunu çözmek adına doğru kişilerden akıl almak oldukça önemli olabilir.

Alanında otorite kabul edilen bir kişiyi yanınıza almak, ondan öğrenmek, hedeflerinize ve isteklerinize ulaşmanızda size yardımcı olabilir. Böylelikle siz de zamanı gelince, bu mecliste kendi yerinizi alabilirsiniz. Sembolün anahtar sözcükleri, içten gelen bilgi, ebeveynler, büyükanneler/büyükbabalar, soy ağacı, kan bağı, kişisel geçmiş/kişisel bilinçaltı, komiteler ve aile meclisleri şeklinde. Buradaki riskler ise, yapılan herşeyi başkalarına onaylatma takıntısı, kabullenilmek için kendi isteklerinden vazgeçmek, özgürlüğün kısıtlanması, ailevi sorunların veya geçmişten gelen sorunların içinde boğulmak, büyümeyi engelleyen eski moda alışkanlıklar ve görüşler şeklinde kendini gösterebilir.

Kendimizi ait hissetmediğimiz yapılar içinde “yalnız” hissedebiliriz. İsyan etmek ya da boyun eğmek şeklinde gösterebileceğimiz tepkiler, bizi istediğimiz gerçek “özgürlük” ve “özerklik” duygusuna götürmeyebilir. Bir yetişkin olarak şimdiye kadar yaptığımız seçimlerin sorumluluğunu alarak adım atmak, “birey” olarak kendi kararlarımızı vermek ve sorunlara biraz daha “dışarıdan” bakarak farklı bir bakış açısıyla ve farklı yöntemlerle yaklaşmak gerekebilir...


Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:

*Astroloji Dersleri, Barış İlhan
*The Sabian Oracle: 360 Degrees of Wisdom, Lynda Hill
*constellationsofwords.com
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir