Merkür Terazi Burcunda 14 Eylül 2019

merkür terazi burcunda, merkür terazide 2019

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1554
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Merkür Terazi Burcunda 14 Eylül 2019

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 16 Eyl, 14:44

Resim

Merkür Terazi Burcunda

Merkür öncü bir hava burcu olan Terazi’ye girdi. Merkür burada karşıt düşünceleri uzlaştıran, tarafsız, iletişimde uyumu, ahengi ve eşitliği yaratmayı amaçlayan bir konumdadır. Düşüncelerini ifade ediş şekli zarif ve diplomatiktir. Karşısındakini ya da farklı görüşleri dinlemek ve arabuluculuk yapmak söz konusudur.

Merkür’ün bu konumu “öteki insan bilincinin” geliştirilmesi gerektiğine işaret eder, dolayısıyla bu konumda karşısındakini tam anlamıyla anlamak adına sorular sormak, onu her yönüyle anlamaya çalışmak, insan ilişkilerini ve dinamiğini kavramak oldukça önemlidir. Karar vermeden önce herkesin görüşünü alıp farklı düşünceleri mukayese edebilir ve tarafsız, adil bir şekilde karar verilebilir. Bu bakımdan psikoloji, danışmanlık, halkla ilişkiler, hukuk, estetik duyarlılık gerektiren konularda ve sanat alanlarında beceriye işaret edebilir.

Olumsuz yönleriyle çatışmaktan korktuğu için, sürekli kendi gerçek düşüncelerini geri çekerek başkalarının düşüncelerine uyum sağlayabilir. Suları hiç bulandırmayan, aşırı nazik ve yüzeysel bir iletişim tarzı görülebilir. Bir meseleyi her yönüyle ve başkalarının görüşlerini de sorarak ele alma özelliği, olumsuz yönüyle kararsızlık şeklinde kendini gösterebilir. Düşünceler, hep başkalarının hoşuna giden sosyal trendlerden ve popüler düşüncelerden etkilenebilir. Karşıtlıkları uzlaştırmaya çalışması, uç noktada her şeye bir karşıt düşünce yaratmasına neden olabilir.

Merkür’ün yöneticisi Venüs de 14 Eylül itibariyle Merkür ile kavuşum yaparak kendi yönettiği burç olan Terazi’ye giriyor. Bu dönemde karşımızdakini gerçekten anlamaya çalışmak üzere soru sormak ve kendimizin istekleri ile karşımızdakinin istekleri arasında denge kurmak oldukça önemli. Vermekte ve almakta aşırıya kaçtığımız her alanda “doğru ölçüyü tutturma” zamanı. Sevilmek ve onaylanmak için “evetlerimizin” sayısı arttıysa kendimize karşı adil olmamız ve hakkımızı korumamız gerekebilir.

Çatışmaların olduğu yerlerde eşitliği ve adaleti sağlarken objektif ve tarafsız bir yol izleyebiliriz. Bu iki gezegenin Terazi’deki transiti özellikle ilişkilerimizdeki ve sosyal hayatımızdaki pürüzleri her yönüyle görüp ele almamız ve doğru ve zarif bir dille iletişim kurmamız konusunda bize yardımcı olabilir. Öte yandan kararsızlık, yüzeysellik ve sırf onaylanmak adına kendi düşüncelerimizi geri çekmek söz konusu da olabilir. Bu durumsa bizde gizli bir öfke yaratabilir.

Suları hiç bulandırmayan bir tavır arzuladığımız hak, hukuk ve eşitlik mevzularında önümüzdeki en büyük engel olabilir. İçimizde gizliden gizliye tuttuğumuz hesap defteri ile etrafımızdaki düzen birbirini tutmayabilir. Bu açıdan neyin “hak” neyin “haksızlık” olduğuna kendi başımıza karar verip gizli bir öfke duymak yerine, ne kadar “kendi tarafımızda” olduğumuzu ve karşımızdakini gerçekten ne kadar iyi tanıdığımızı sorgulayabiliriz. İlişkilerimizdeki dinamikleri her yönüyle düşünmek açısından iyi bir dönem olabilir…


Astroloji Dergisi/Gözde Kara
astrolojidergisi.com

Kaynaklar:

*Astroloji Dersleri, Barış İlhan
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
Lal (Pzt 16 Eyl, 17:11)
Değerlendirme: 16.67%


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön