Mars - Jüpiter Karesi ve Mars - Neptün Karşıt Açısı Eylül 2019

Mars - Jüpiter Karesi ve Mars - Neptün Karşıt Açısı Eylül 2019, olumlu ve olumsuz etkileri

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1554
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Mars - Jüpiter Karesi ve Mars - Neptün Karşıt Açısı Eylül 2019

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cmt 14 Eyl, 09:54

Resim

Mars - Jüpiter Karesi ve Mars - Neptün Karşıt Açısı 12 - 14 Eylül 2019

2019 yılı içerisinde genel olarak etkisini hissettiğimiz Neptün - Jüpiter karesi, transit gezegenlerin hareketleri ile zaman zaman etkisini artırıyor. Eylül ayı içerisinde Başak burcundaki bir çok gezegen ile Neptün ve Jüpiter arasında T-kare açı kalıbı oluşmuş bulunuyor.

Mars gezegeninin 12 Eylül'de Başak burcunun 16. derecesinden geçişi sırasında Jüpiter ile arasında kare açı ve 17. derecesinden geçişi ile Neptün ile karşıt açı yapması sonucu bu açı kalıbı Mars enerjisi ile renkleniyor. Mücadele ettiğimiz konular ile hayallerimiz arasındaki çatışma, kendimize olan inancımızı sorgulamamıza neden oluyor.

Değişkenlik, uyum ve adaptasyon yeteneklerinin gelişkin olmasını ifade eder. Ancak bu yetenek aslında bir sorun ile karşılaşıldığında durum ile yüzleşmemek için ondan kaçılması nedeniyle oluşur. Değişken burçlar; bir sorun karşısında tutarlı davranmayı veya enerjilerini bir konuya odaklamayı öğrenmeye ihtiyaç duyarlar.

Fikirleri, eylemleri ve ideallerinin dağınıklığı; belli bir perspektiften bakmalarını engeller. Değişken burçlarda oluşan T-karelerde kişi, bir sorunla karşılaştığında kaçmayı tercih eder, ancak bu kaçışlar kişiyi zoraki de olsa eninde sonunda sorun ile yüzleşmek zorunda bırakır.

Resim

Başak burcunda bulunan Mars ile Balık burcunda bulunan Neptün arasındaki gerilimin odak noktasında Yay burcunda bulunan Jüpiter yer alıyor.

Olumlu anlamda bakıldığında;

inançlar ve yüce bir amaç için bilgece mücadele edebilmeyi, yardıma muhtaç olanlar için harekete geçmeyi, onlara yararlı ve faydalı olabilmek için disiplinli bir şekilde çalışabilmeyi gösterir.

Düşlerin, özlemlerin hayata geçirilmesi için savaşmayı ifade eder. Mücadele ettiğimiz konularda, hayallerimizden güç almayı ve her ne şartta olursa olsun adil bir çaba ile hedeflerimize yönelmeyi de sağlar. Dünyayı, evreni anlama ve ideallerimizi gerçekleştirmek için bize umut verir. Hayata karşı iyimser olup, kendimizi geliştirmek ve büyümek için risk ve inisiyatif alabilmeyi sağlar. Korkularımıza ve gerçeklerden kaçma eğilimimize karşı bize isteklerimizin peşinden gitmek için cesaret verebilir.

Hayatın önümüze getirdikleri ile yol alabilmek için emek vererek çalıştığımızda ve yanılmaktan korkmayarak denemeye devam ettiğimizde kendimize olan inancımızın ve güvenimizin artmasına neden olabilir.

Olumsuz anlamda ise;

idealler ve inançlar için savaşırken zorbalık yapmayı ifade eder. Mücadele ederken rakibini hor görmeyi, karşıdakini hafife almayı da gösterir. Hayatın gerçeklerinden kaçmayı, kendisini bu konuda eleştirenlere tahammül edememeyi ve onları küçümsemeyi gösterir. Hayalleri uğruna başkalarına zarar vermeyi de ifade eder.

Kaynaklarını, bilgisini mücadele ettiği şeyler için feda edebilir.İdealler uğruna çalışır iken emeğinin sömürülmesini veya hizmetçi yerine konulmayı da gösterir. Rehavete kapılıp, harekete geçememeyi, deneyim ve bilgi sahibi olmadan bilmişlik taslamayı gösterir. Hayallerin gerçekleştirilmesinden veya büyümekten korkmayı gösterebilir. Yapabileceğinden çok daha fazlasını vaat etmek, aşırı risk almak da mümkündür. Dürtüsel, sabırsız ve aşırı hareketli tavırlara neden olabilir.


Yazan: Asuman Adıbelli

Kaynaklar;
Astroloji Dersleri - Barış İlhan
Astrolojide Açılar - Sue Tompkins
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
Lal (Cmt 14 Eyl, 11:21)
Değerlendirme: 16.67%


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön