Balık Burcunda Dolunay 14 Eylül 2019

balık burcunda dolunay, 14 eylül 2019

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1622
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Balık Burcunda Dolunay 14 Eylül 2019

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 13 Eyl, 17:34

Resim

Balık Burcunda Dolunay ve Etkileri

14 Eylül 2019’da saat 07:32’de 21 derece Balık Burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor. Bu Dolunay 30 Ağustos 2019’daki Başak’ta gerçekleşen Yeniay’da yaptığımız başlangıçların nasıl bir hal aldığına ışık tutuyor ve bu süreçte hayatımızda beliren temaların nasıl bir gidişatta olduğuna ve yaşamın bizi nereye götürdüğüne dair daha sezgisel ve derin bir kavrayışla bakma ve amaçlarımıza uygun olarak düzenlemeler yapma fırsatı sunuyor.

Balık burcundaki Ay modern yöneticisi geri hareketteki Neptün ile kavuşum halinde. Bu kavuşum Başak’taki Güneş-Mars kavuşumunun karşısında ve Mars-Neptün karşıtlığının ise partil (kesin) olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla değişken bir su burcu olan Balık’ın ve Neptün temalarının oldukça vurgulandığı bir Dolunay ile karşı karşıyayız.

Balık Burcunda Dolunay Olum Etkileri

Olumlu anlamda

sezgilerimizin güçlü olduğu,
hayatın alt akıntılarını daha iyi hissettiğimiz,
kabullenicilik ve merhametin arttığı bir dönemde olabiliriz.

Hayatın akışının bize getirdiklerini olduğu gibi kabullenip ne yöne gitmemiz ve ne yapmamız gerektiği konusunda “içsel rehberimize” güvenebiliriz. “Bilinçli aklımızın” sesinden ziyade hayatın bize gerçekte ne söylemeye çalıştığını kavramak adına duygularımızı ve iç sesimizi dinleyebiliriz. Ayrıca rüyalarımızdaki ya da yaşamımızdaki sembollerin ya da işaretlerin diline kulak verirsek, bunlar bize hayatımızı ve kendimizi anlamamız konusunda rehberlik de edebilir.

Balık Burcunda Dolunay Olumsuz Etkileri

Olumsuz anlamda

çaresizlik, kaos, dağınıklık, bağımlılıklar,
fanteziler ve hayallerle sürüklenmek,
gerçeklerden kaçış, kendini feda etmek,
aldanma/aldatma, uyuşukluk ve tembellik gibi temalar da gündeme gelebilir.

Başak Burcundaki Güneş - Mars Kavuşumu

Başak’taki Güneş-Mars kavuşumu dürtüsel, öfkeli ve saldırgan bir enerjiye işaret edebilir, diğer yandan bu kavuşumun yönetici gezegeni olan Merkür 29 derecede yani Anaretik (Yıkıcı ) bir derecede yine 29 derece Başak’taki Venüs ile bir kavuşum yapıyor. Bu iki gezegen kavuşumda iken aynı gün Dolunay’ın ardından Terazi burcuna girecek. 29 derecedeki bir gezegen bilindik, aşina olunan bir şeyin ya da bir dönemin sonlanmak üzere olduğunu gösterir ve sonucu etkilemeye ya da kontrol etmeye çalışmak için geç olabilir.

Elimizden geleni yaptığımızdan emin olup değişime ve yeniye adım atmaya hazır olmak gerekebilir. Bazı konularla ilgili olarak yeni bir bilince, algıya ya da yönteme ihtiyacımız varsa, bu konularla ilgili olarak krizler ya da zorluklar yaşayabiliriz. Bu krizler birçok yönden perspektifimizi değiştirmemize neden olabilir. Özellikle Merkür’ün işaret ettiği yazılı/sözlü iletişim, bilgilenme, öğrenme, eğitim, ulaşım, anlaşmalar, hilekarlık, alavere-dalavere, anlaşmazlıklar ve Venüs’ün işaret ettiği maddi ve manevi değer sistemlerimiz, ilişkiler, sevgi ve iştah duyduğumuz şeylerle ilgili temaları gündemimize taşıyabilir.

Başak’taki Güneş-Mars kavuşumu ve Balık’taki Ay-Neptün kavuşumu, Yay’daki Jüpiter’e kare açı yaparak Değişken bir t-kare oluşturuyor ve Jüpiter ise bu t-karenin fokal gezegeni. Bu süreçte zorlukları çözmek için esnek olmak önemli, diğer yandan kararsız ve huzursuz bir enerjiyle hareket edebiliriz. Varsayımlarımıza, özlemlerimize, fantezilerimize göre hareket etmek ya da zaten bildiğimizi düşünmek bizi yanıltabilir.

Gerçeklik Algısındaki Değişim

Neyin gerçek neyin yalan olduğu konusunda kafamız karışabilir. Bu durumda hayatın şu an önümüze getirdiklerine odaklanarak bilgilenmeye açık olmamız gerekebilir. Katı inançlar ve prensipler, deneyime ve bilgilenmeye kapalı kalmamıza neden olarak doğru hükümler vermemizi ve “bütün resmi” görmemizi daha da zorlaştırabilir.

Oğlak’ta geri hareketteki Pluto’nun Başak’taki Güneş-Mars kavuşumuna yaptığı üçgen ve Balık’taki Ay-Neptün kavuşumuna yaptığı altmışlık açı, bazı konulardaki düşüncelerimizi ve yargılarımızı değiştirebilecek krizlerde bize yardımcı olabilir. Bu durumları daha derinlemesine anlayıp analiz etmemizde ve gerçeklere ulaşmamızda gerekli olan desteği sağlayabilir.

Balık’taki Ay’ın Sabian Sembolü cümlesi ise, “Bir peygamber dağın tepesinden yeni bir vahiy ile geliyor.” şeklinde. Bu sembol yaşamımıza bir dizi yeni kurallar getirmek ile ilgilidir. Bu kurallar yeni bir ruh taşır. Bunları günlük yaşamımızla bütünleştirmek ve uygulamak oldukça önemlidir. Bu yeni kurallar size başkası tarafından getirilebilir ya da bunları belirleyen siz de olabilirsiniz.

Sembolün işaret ettiği diğer temalar, ilham, vahiy, bilgiyi olduğu gibi aktarmak, gerçeklerin ortaya çıkması, İncil, Kuran, Tevrat, On Emir, kuralları belirlemek ve geleceği planlamak şeklinde. Buradaki riskler ise dogmatik kuralların katı bir şekilde uygulanması, taşa kazınmış yasalar, bürokrasi, katı inanışlar, tüm cevaplara ya da bilgilere sahip olduğunu zannetmek. Balık’taki bu Dolunay bizi, gerçeklere gözlerimizi kapayıp bildiğimizi zannettiğimiz konularla ilgili olarak “yeni bir bilinç” kazanmak üzere öğrenmeye ve dolayısıyla “uyanmaya” davet ediyor olabilir…


Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:

Astroloji Dersleri, Barış İlhan
sabiansymbols.com
astrolojidergisi.com
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
Lal (Cum 13 Eyl, 17:53)
Değerlendirme: 16.67%


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön