Venüs Merkür Kavuşumu 13 Eylül 2019

venüs merkü kavuşumu, 13 eylül 2019

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1622
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Venüs Merkür Kavuşumu 13 Eylül 2019

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 13 Eyl, 17:22

Resim

Venüs Merkür Kavuşumu ve Etkileri

Bugün Venüs ve Merkür 28 derece Başak burcunda kavuşuyor. Muhakeme gücü ve pratik akıl estetik duygumuzu şekillendiriyor.

13 Eylül, Venüs'ün günü Cuma gününe denk geliyor. "Hayırlı gün" Cuma, genellikle bir araya gelinerek eğlenilen, iletişimin arttığı, zevk aldığımız şeylerle ilgilendiğimiz hafta sonuna geçişin günüdür. Venüs'le ilgili konulara ilgimizin arttığı günde Başak burcunda iki gezegenin iletişiminin güçlendiğini de göreceğiz.

Başak burcu belli bir konuda ustalaşarak, somut bir şekilde dış dünyaya yardımcı olmak, hizmet etmek, işlevsel olup aksaklıkları düzeltip kusursuzlaştırarak düzen oluşturma sürecidir. Merkür Başak burcunda yüceldiği için kavuşumda Merkür'ün baskın olduğunu görüyoruz. Ancak her ne kadar Venüs Başak'ta düşük olduğu için zayıf olsa da her temas iz bırakır.

Merkür Başak burcunun yöneticisi olduğu için ve insanın düşünme yetisini, el becerisini gösterdiğinden bu süreçte fonksiyonlarını tam kapasite ile ortaya koyabilir. Venüs, Merkür'ün pratikliğine, somut hedeflere yönelen aklına estetik olarak etki eder ve zarif, zevkli bir ifadeye büründürür. Konuşurken amacımıza uygun net anlaşılır sözcüklerin yanı sıra karşımızdakini etkileyecek güzel sözler de kullanabiliriz.

Çalışma Hayatı, Sağlık ve İletişime Etkileri

Çalışırken bizi sıkan, yoran işler yerine zevk alabileceğimiz işlere yönelebiliriz. Çalışma ortamını keyifli hale getirmek için çaba sarf edebiliriz. Arkadaşlarımız ile sohbetlerimiz artabilir, iş çevremizde kurduğumuz ilişkiler sayesinde destek görebilir veya ilişkilerimizden dolayı öğrenmeye açık olabiliriz. Sosyal ilişkilerimizde becerikli ve diplomatik bir tavra sahip olabiliriz.

Sağlıklı yaşam sürdürmek amacıyla doğal beslenmeye, egzersiz rutinleri oluşturmaya ve masaj gibi alışkanlıklara yönelebiliriz. Gezegenlerin fonksiyonları sağlıksız işlediği takdirde ise; ilişkilerimizi yarar, fayda hesabıyla kurabiliriz. Duyguları mantığa oturtmaya çalışabiliriz. Davranışlarımızda yapmacık ve hesaplı olabiliriz. Düşüncelerimiz yüzeysel olabilir.

Konuşurken ruhsuz ve donuk olabiliriz. Sohbetlerin içi boş olabilir. Kendi düşüncelerimizi başkalarına dayatıp, iletişim kurduğumuz kişileri sürekli eleştirip, onlarda kusur bularak ilişkimizi kesebiliriz. Aşırı titizlik ve düzen takıntısı nedeniyle insani ilişkilerde rahat davranamama ve hayatın güzelliklerinin tadını çıkaramamak da görülebilir.


Astroloji Dergisi/ Asuman Adıbelli

Kaynaklar;
Astroloji Dersleri - Barış İlhan
Astrolojinin Anahtar Sözcükleri - Hajo Banzhaf & Ana Haebler "
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
Lal (Cum 13 Eyl, 17:31)
Değerlendirme: 16.67%


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön