Eylül Ayı Önemli Astrolojik Olayları ve Yorumları 2019

eylül ayı astroloji yorumu 2019, astroloji eylül ayı yorumları, eylül ayı önemli olayları, eylül ayı önemli enerji noktaları, eylül ayı astroloji, eylül astroloji yorumları 2019, eylül ayı astrolojik yorumlar

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1415
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Eylül Ayı Önemli Astrolojik Olayları ve Yorumları 2019

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 09 Eyl, 18:47

Resim

Eylül Ayı Önemli Astrolojik Olayları ve Yorumları 2019

2019 Eylül Ayı önemli astrolojik enerji noktaları:

* 14 Eylül 2019'da Başak burcundaki Güneş ve Balık burcundaki Ay ile Dolunay gerçekleşecek.

* 21 Eylül 2019'da Yay burcundaki Jüpiter Balık burcunda geri giden Neptün’le kare açı oluşturacak. Bu üçlü açı serisinin son kare açısı olacak. Bu serinin ilk kare açısı 13 Ocak 2019'da her iki gezegende ileri hareket ederken meydana gelmişti. İkinci kare açı da ise Jüpiter geri ve Neptün ileri gitmekteydi.

* 23 Eylül 2019'da Güneş Terazi burcuna girecek.

* 28 Eylül 2019'da Terazi burcundaki Güneş ve Ay'la Yeniay gerçekleşecek.

Misty Kuseris ©2019
Çeviren: Belgin Avunduk


Eylül ayı başladığında 23 Ağustos'ta Güneş’in Başak burcuna girmesiyle meydana gelen bir stelyum mevcuttur. Başak burcundaki Venüs ve Mars'la başlayan bu stelyuma 29 Ağustos’ta Merkür’ün de katılmasıyla daha da güçlendi.

Başak'ta bir stelyum meydana geldiğinde ve stelyumu meydana getiren gezegenler özellikle Merkür, Güneş, Mars ve Venüs gibi kişisel gezegenler olduğunda her şeyi doğru bir şekilde yapmak istersiniz. Size zarar verecek herhangi bir hatayı yapmak istemezsiniz. Ancak bu noktada herhangi bir işlem yapmadan önce kendinizi eleştirmemeniz önemlidir. Ne istediğinizi biliyorsanız hayatınızı organize etmenin bir yolunu bulup hedeflerinize ulaşmanız mümkün olacaktır. Bu aynı zamanda meseleleri basitleştiren bir dönemdir. Bu yüzden önemsiz detaylara sıkışıp kalmazsınız.

Bu stelyum 1 Eylül’de Merkür’ün Ceres’le kare ve geri giden Uranüs’le üçgen açı yapması ve bu iki Merkür açısı oluştuktan sonra da Venüs’ün geri giden Satürn’le üçgen açı oluşturmasıyla daha da vurgulandı.

Merkür Ceres’le kare açı yaptığında evinizi ve çevrenizi düşünürsünüz. Hayatı daha konforlu hale getirmenin yollarını bulmaya çalışırsınız. Sizin için çok önemli olan bir şeyden vazgeçmeden bazı hedeflerinizden taviz verebilirsiniz.

Merkür geri giden Uranüs'le üçgen açıya doğru giderken yeni fikirleriniz ortaya çıkmaya başlar. Bazı konularda eski yöntemlerin işe yaramadığını fark edersiniz. Yeni konseptlere açık olduğunuzu görürsünüz. Hatta yeni şeyler denemek için ilham bile gelebilir.

Venüs geri giden Satürn’le üçgen açı yaptığında refah duygunuzu bozmadan bu yeni kavramları gerçekliğe uyarlayabilirsiniz. Yeni planları uygularken daha organize olabilirsiniz. Ayrıca diğer insanlara yardım etmeden önce kendi ihtiyaçlarınızla ilgilenmenin de ne kadar önemli olduğunu fark edebilirsiniz.

2 Eylül'de Merkür, Güneş ve Mars kavuştuğunda ve Venüs Jüpiter'e kare açı yaptığında stelyum bir kez daha vurgulanacak. Başarılarınız konusunda kendinizi hem iyimser hem de sinirli hissedebilirsiniz. Şimdi ihtiyaçlarınıza odaklanmak ve bu ihtiyaçları karşılamak için hedefler belirlemek daha kolay olacaktır. Aynı zamanda diğer insanların sizden faydalanmasını istemeyebilirsiniz. Ayrıca kendiniz için yeterince bir şey yapamadığınız bir noktada diğer insanlara yardım edip etmemeye karar vermekte zorlanabilirsiniz. Başarının anahtarı ortaya çıkan herhangi bir durumda yavaş hareket etmektir. Başkalarına yardım edip edemeyeceğinize veya onlara yardım etmenin gerekip gerekmediğine karar verin. Yine kimsenin sizin yardım etme arzunuzdan yararlanmasına izin vermeyin. İyi haber şu ki şimdi birisine hayır demek zorunda kalırsanız, diğer kişiyi kırmadan bunu ona söyleyebileceksiniz.

Ayrıca finans konusunda da dikkatli olmalısınız. Bir yandan stelyumun Başak’ta olması nedeniyle pratik olmak istersiniz ancak diğer yandan Venüs Jüpiter'le kare açı yaptığından daha sonra pişman olabileceğiniz pahalı alımlara yönelebilirsiniz. Bir şey almayı düşünüyorsanız fiyatın buna değip değmediğini görmek için birkaç gün beklemelisiniz.

Stelyum 3 Eylül’de Merkür ve Mars kavuşum yaptığında hala vurgulanmaya devam edecek. Bu sefer haklarınızı savunmanın ne kadar önemli olduğunu anlarsınız. Başkalarının yapacaklarınızı size söylemesini istemezsiniz. Zihniniz çok hızlı çalışır ve önemli detayları kavrarsınız. Sadece tartışmaya girmeyin çünkü buna değmez.

4 Eylül’de Venüs geri giden Neptün'le karşıt açı yaptığında finans ve sözleşmelere çok dikkat edin. Çünkü tüm gerçek bilgilere sahip olamayabilirsiniz. İnsanlar size yalan söyleyebilir ya da doğru kararı vermenizi engelleyebilecek önemli ayrıntıları göz ardı edebilirler. Bugün ruh arkadaşınız olduğuna inandığınız biriyle tanışabilirsiniz. Ama gerçekte olanı değil sadece görmek istediklerinizi görebilirsiniz. Bu yüzden önemli kararlar almak için yarına kadar bekleyin.

5 Eylül’de Merkür geri giden Satürn'le üçgen açı yaptığında iyi kararlar verebilirsiniz. Düşünce sürecinde daha organize olabilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm gerçeklere sahip olabilirsiniz. Birkaç gün önce net olmayan önemli konseptleri anlayabilirsiniz. İlaveten ne yapacağınızı bildiğinizden kendinizi ciddiye alabilirsiniz.

6 Eylül’de Merkür Jüpiter’e kare ve Venüs geri giden Plüto’ya üçgen açı yaptığında bir işe düşünmeden hızla girişebilirsiniz ve hala herhangi bir sorun olmadan durumdan çıkabileceğinizi düşünebilirsiniz.

Merkür Jüpiter’e kare açı yaptığında zihniniz hızlı çalışır. Konseptleri problemsiz bir şekilde görürsünüz. Başarılı olabilme yetenekleriniz konusunda kendinizi iyimser hissedersiniz. Sadece çok hızlı hareket etmemek konusunda biraz dikkatli olmanız gerekir. Çünkü bu bazı önemli ayrıntıları kaçırmanıza sebep olabilir. Veya çok fazla bilgi vermeyeceğiniz ve daha sonra pişman olacağınız kadar fazla konuşmak konusunda dikkatli olmanız gerekir.

Venüs geri giden Plüto ile üçgen açı yaptığında hırsla başarılı olmaya çalışabilirsiniz. Başarabileceğinizi bilir ve bunun için ne gerekiyorsa yapabilirsiniz. Kendinizi iyi hissedersiniz ve yetenekleriniz hakkında hiç şüphe duymazsınız. Karizmanız başkalarıyla daha odaklı bir şekilde etkileşime geçmenizi sağlayacak seviyelere yükselebilir. Fakat hırslarınızın başkalarının söylediklerini dinlemeyeceğiniz bir noktaya gelmesine izin vermeyin.

7 Eylül’de Merkür geri giden Neptün’le karşıt açı yaptığında zihinsel netliği elde etmek zordur. Başkalarının ne dediğine çok dikkat etmelisiniz çünkü sizden hayati bilgileri saklıyor olabilirler. Veya sizi ciddiye almaya istekli olmayabilirler. Bu herhangi bir sözleşmeyi müzakere etmek için zor bir zamandır. Bu nedenle müzakerelere başlamadan önce yarına kadar beklemeniz daha iyi olur.

Merkür'ün geri giden Neptün’le karşıt açı yapmış olmasının iyi yanı yaratıcı tarafınızı yükseltmiş olmasıdır. Bu herhangi bir kesin kararı vermenin zamanı olmasa da yarın uygulanabilecek bazı yaratıcı planlar ortaya koyabilirsiniz. Ayrıca meditasyon yapmaya ve potansiyel çözümleri derinlemesine düşünmeye zaman ayırabilirsiniz.

8 Eylül’de Merkür geri giden Plüto ile ve Mars geri giden Satürn’le üçgen açı yaptığında müzakerelerde başarılı olmak çok daha kolay olacaktır.

Merkür geri giden Plüto'yla üçgen açı yaptığında kolayca odaklanır ve başarılı olmak için hırslanırsınız. Diğer insanların sadece söylediklerini değil ne demek istediklerini de anlarsınız. Herhangi bir aldatmacayı tespit edip, önlersiniz. Sır saklamanın önemini anladığınızdan diğer insanlar size güvenebileceklerini hissederler.

Merkür’ün geri giden Plüto’yla üçgen açı yapmasından sonra bir saatten az bir süre içinde Mars’ın geri giden Satürn’le üçgen açı yapmasıyla harekete geçerek eylem planları hazırlayabilirsiniz. Herhangi bir girişim için strateji oluşturarak başarınızı artırabilirsiniz. Ve bir risk almanız gerektiğini düşünüyorsanız olası ihtimalleri hesaplayabilirsiniz. Kazanmak için potansiyeliniz yüksektir. Ayrıca herhangi bir sorunun çözümünü bulana kadar çalışmaya devam etmenize yardımcı olacak yüksek bir enerji seviyesine sahip olabilirsiniz.

12 Eylül’de Mars Jüpiter’le kare açı yaptığında enerji seviyeniz hala yüksektir. Risk gerektiren durumlara atılabilir ve hedeflerinize ulaşmak için yeni yollar bulabilirsiniz. Fakat aynı zamanda yavaş hareket ederseniz bazı önemli ayrıntıları kaçırmazsınız ve tüm unsurları göz önünde bulundurmayarak planlarınızın yolunda gitmesini sağlayabilirsiniz.

Merkür ve Venüs Başak burcunun 28˚ sinde kavuştuklarında Başak stelyumunun enerjisi hissedilmeye başlayacak. Her iki gezegen de yarın Başak burcunu terk ettiğinde biraz rahatlama isteği doğabilir. Birçok proje konusunda başarılı olabilirsiniz ancak şimdi biraz ara vermek isteyebilirsiniz. Dinlenmeniz ve arkadaşlarınızla daha fazla zaman geçirmeniz gerekiyormuş gibi hissetmeye başlayabilirsiniz. Yarın Dolunay meydana geldikten sonra hem Merkür hem de Venüs Terazi burcuna girecek.

14 Eylül’de Güneş Başak ve Ay Balık burcundayken Dolunay meydana geldiğinde Başak burcunun enerjisi azalmaya başlayacak. Dolunay'dan kısa bir süre sonra Mars geri giden Neptün'le karşıt açı yapacak ve hem Merkür hem de Venüs Başak burcundan çıkıp Terazi burcuna girecek.

Bu Dolunay zamanında duygularınız ve düşünceleriniz arasındaki dengeyi kurmanız gerekir. Balık'taki Ay ile hayallerinize tutunmak isterken Başak'taki Güneş'le yaşamdaki tüm ayrıntılara dikkat etmek istersiniz. Ancak ayrıntılara dikkat etmek Ay Neptün'le kavuşum yaptığından zor olabilir. Bu haritada Başak'taki Merkür / Venüs kavuşumu ayrıntıların önemli olduğunu ancak sadece büyük resmin önüne geçmedikleri takdirde önemli olduğunu göstermektedir. Bu Dolunay aslında ayın başlarında kazandığınız tüm başarıların kutlamasıdır. Artık istirahat ve dinlenmeye başlayabilirsiniz.

Mars’ın geri giden Neptün'le karşıt açı oluşturması dinlenme ihtiyacını arttır. Odaklanmakta zorlanabilirsiniz. Sadece hayatın akışına bırakmak isteyebilirsiniz. Bugün bir şey yapmak zorunda kalırsanız bu size zor gelebilir. Kendinizi çok fazla zorlamaya çalışmayın. Mümkünse bu günü dinlenme günü yapın.

Merkür Terazi burcuna girerken diğer insanları dinlemenin ve meselelerde taraf tutmanın önemi anlaşılacak. Zihniniz gelişmekte olan ittifaklara açık olur ve yalnız bir şey yapmak istemezsiniz. Ciddi meselelerden çok havadan sudan konuşmaları daha çok tercih edersiniz.

Venüs Terazi burcuna girerken başkalarıyla zaman geçirme arzusu artar. Venüs yöneticisi olduğu terazi burcundayken ilişkilerin ne kadar önemli olduğunu fark edersiniz. Sosyalleşmeye daha fazla zaman ayırmak istersiniz. Ayrıca tüm işleri kendi başınıza yapmak istemediğiniz gibi başkalarıyla birlikte çalışmak ve hatta işlerinizden bazılarını diğerlerine havale etmek istersiniz.

16 Eylül’de Merkür geri giden Kayron’la karşıt açı yaparken Venüs’de aynı karşıtlığı sonraki gün yapacak. Şimdi tam olarak Başak burcunun enerjisinden uzaklaştığınızı hissedeceksiniz.

16 Eylül’de Merkür geri giden Kayron’la karşıt açı yaptığında konuşmalarınızda kibar ve nazik olmak istersiniz. Kimseyi incitmek istemezsiniz. İnsanların ihtiyaçlarına kulak vererek kendi yollarını bulmalarında onlara yardımcı olmak istersiniz.

17 Eylül’de Venüs geri giden Kayron’la karşıt açı yaptığında diğer insanların kendi yollarını bulmalarına yardımcı olmanız gerektiğini hissetmeye devam edersiniz. Bu özellikle Merkür'ün bir saat sonra geri giden Uranüs'le 150˚ ‘lik açı oluşturduğu için geçerlidir.

Venüs ile başkalarına karşı şefkatli olursunuz. Ancak yine de insanların sadece kendi hatalarından ders almaları gerektiğini düşünürsünüz. Çünkü kendi davranışlarının sorumluluğunu almaları gerekir.

Merkür geri giden Uranüs'le 150˚ ‘lik açı oluşturduğunda söylediğiniz her şeyin yanlış şekilde anlaşılabileceğini fark edersiniz. Bu nedenle rehberlik yapmak yerine dinlemek daha iyidir. En iyi çözümleri bildiğinizi ve belki de yaptığınızı düşünebilirsiniz. Fakat diğerlerini dinlemek istemeyebilirsiniz. Bir şey söylerseniz de sizinle çatışabilirler. Siz konuşmayı bırakana kadar bu böyle devam edebilir.

18 Eylül’de Satürn durağan durumdan ileri harekete geçecek. Satürn 29 Nisan’da geri gitmeye başlamıştı. Satürn geri giderken kendinizi biraz halsiz hissetmiş olabilirsiniz. Ayrıca Oğlak burcundaki Satürn ile hayatınızda işlerin uzadığını hissetmiş ve çok fazla tatmin olamamış olabilirsiniz. Şimdi Satürn'ün ileri harekete başlaması ile yeni bir iş aramanın zamanının geldiğine karar verebilirsiniz. Veya yeni projelerin ortaya çıktığını görebilir ve çalışmanın sonuçta çok da sıkıcı olmadığını düşünebilirsiniz.

19 Eylül’de hiç kimseye dinlemenin ne kadar önemli olduğunun farkına varması konusunda yardımcı olamayabilirsiniz. Bunun nedeni Venüs'ün geri giden Uranüs'le 150˚ ‘lik ve Mars'ın geri giden Plüto ile üçgen açı oluşturmasıdır.

Venüs geri giden Uranüs’le 150˚ ‘lik açı yaptığında çelişkili bilgiler aldığınızı hissedebilirsiniz. Siz başkalarına yardım etmek isterken onlar sizin yardımınızı istemiyor olabilirler. Onların hayatlarına müdahale ettiğinizi düşünebilirler. Çünkü herkes kendi yoluna gitmek istiyor olabilir. Siz bile kendi adınıza aynı şekilde düşünebilirsiniz. Sorunlarınızı başkalarının önerilerinden ziyade kendi başınıza çözmek isteyebilirsiniz.

Günün ilerleyen saatlerinde Mars geri giden Plüto ile üçgen açı yaptığında dinlemek çok önemli hale gelecek. Diğer insanlara yapacaklarını söylemeden de rehberlik edebilirsiniz. Ayrıca hararetle diğer insanlara yardım etmek için çalışabilirsiniz. Bu üçgen açıya ilişkin harika olan şey ise bilgiyi daha derinden işleyebilmeniz ve birçok davranışınızın altında bilinçaltı motivasyonlarınızın olduğunu anlayabilmenizdir.

20 Eylül’de Merkür Ceres’le 60˚’lik açı yaptığında evde daha fazla zaman geçirmek ve etrafınızda yaşamınızda ilerlemenizi engelleyen ayrıntıları iyice değerlendirmek isteyebilirsiniz. Bu hedeflerinizi belirlemek veya hayatınızı düzenlemek için harika bir gün olabilir. Bu hedeflerin bazılarından taviz vermek zorunda kalabilir ve bunun şu an için gerekli olduğunu anlayabilirsiniz. Ayrıca taviz vermeniz sayesinde daha fazlasını başarmanız da mümkündür.

21 Eylül’de Jüpiter geri giden Neptün’le kare açı yaptığında bu üçlü açı serisinin üçüncüsü gerçekleşmiş olacak. Bu açı ilk kez 13 Ocak’ta hem Jüpiter hem de Neptün ileri hareketteyken gerçekleşmişti. İkinci kez ise 16 Haziran’da Jüpiter geri ve Neptün ileri hareketteyken meydana gelmişti.

Bu yıl boyunca sınırları zorlamak ve sınırların gözünüzün önünde çözüldüğünü görmek arasındaki farkı anlamaya çalışarak zaman geçirmiş olabilirsiniz. Her iki gezegen de kendi yönetmiş oldukları burçtalar ve bu durum bu kare açıyı bazı insanlar için daha kolay hale getirebilir. Şimdi her şeyin göründüğü gibi olmadığını anlamanın zamanı geldi. Dünyaya yeni bir bakış açısıyla yaklaşmanız gerekiyor. Ve bunu daha önce çözemediyseniz şimdi çözebileceksiniz.

Geçmişe bağlı kalmak isteyen diğer insanlar için bu zor bir zaman olabilir. Sınırlar değiştiğinden geçmişe bağlı kalmak kolay değildir. Çünkü eski kuralların çoğu artık geçerli değildir ve yerine hangi yeni kuralların koyulması gerektiği bilinemeyebilir. Eğer emin değilseniz hayatınızda neyin önemli olduğunu düşünmeye devam edin çünkü cevabını bulacaksınız.

22 Eylül’de Merkür önce Satürn’le ve ardından günün ilerleyen saatlerinde de Ay Düğümleri aksına birer kare açı yapacak.

Merkür Satürn’le kare açı yaptığında işleri ciddiye alırsınız. Ayrıntıların hiçbirini kaçırmak istemezsiniz. Bugün gerçeklere odaklanabileceğiniz için zor projeleri de kolaylıkla tamamlarsınız. Kendinizi o kadar ciddiye almayın, eğlenmekte hakkınız.

Merkür Ay Düğümlerine kare açı yapmak için ilerlediğinde geleceğinizde yapmak istedikleriniz ile geçmişe nasıl tutunmanız gerektiği arasındaki dengeyi bulmanız gerekebilir. Bu enerjiyi kullanmanın en iyi yolu geçmiş deneyimlerinizi almak ve onları gelecekteki hedeflerinizde kullanmak olacaktır. Bunu yapabilirseniz daha başarılı olduğunuzu göreceksiniz.

23 Eylül’de Güneş Terazi burcuna girecek ve astrolojik yılın yarısı geçmiş olacak. Şimdi Ekinoks zamanıdır. Amerika Birleşik Devletleri'nde diğer tüm kardinal giriş haritalarında Başak burcu yükselmektedir. Bu haritada ise Aslan burcu yükseliyor. Bu ülke hakkında tekrar iyi hissetme arzusunu doğurmaktadır. Yengeç'teki Ay ile de kendinizi güvende hissetmek isteyebilirsiniz.

Fakat ekinoks zamanı yaşamınızdan neyi toparlamanız gerektiğini ve tamamlanması için neye ihtiyacınız olduğunu anlama zamanıdır. Durumunuzu iyileştirmek ve diğer insanlarla ilişkilerinizi geliştirmek istersiniz. Başkalarıyla bir şeyler yapmak ister ve hiç yalnız kalmak istemezsiniz.

Bu haritada Satürn’ün Güney Ay Düğümü ile kavuşum yapmak üzere ilerlemesi geçmişteki olayları anlayabiliyorsanız eğer hayatınızda ilerleyebileceğinizi gösterir. Bu haritada aynı zamanda Jüpiter / geri giden Neptün karesinin enerjisi hala hissedilmektedir. Eski kurallar artık geçerli olmamakla birlikte yeni kuralların geliştirilmesi için de zamanlama elverişli değildir.

Yapmanız gereken yaşamınızda yarattığınız kurallara bakmak ve bugünün dünyasında hala geçerli olup olmadıklarını görmektir. Yaklaşımınızda değişiklik yapmanız gerekebilir. Çok fazla gerginlik yaşıyorsanız belki de bunun nedeni, artık geçerli olmayan durumlara dayanmak için çok uğraştığınızdır. Bunu çözmeye çalışın böylece hayatınıza devam edebilirsiniz ve hayatınızın en güzel anlarını yakalayabilirsiniz.

24 Eylül’de Venüs Ceres’le 60˚’lik açı yaparken Merkür’de geri giden Neptün’le 150˚‘lik ve Jüpiter’le de 60˚’lik açı yapacak.

Venüs Ceres’le 60˚’lik açı yaptığında hem yaşamda hissettiğiniz tutkuyu hem de hayat zorlaştığında ilerleyebilen ve başarılı olabilen savaşçının gücünü anlayabilirsiniz. İnandığınız şey için mücadele etmek istersiniz. Başarılı olmak için zaman zaman uzlaşmaya ihtiyacınız olabilir ve siz ne gerekiyorsa yapmaya hazırsınızdır.

Merkür geri giden Neptün’le 150˚‘lik açı yaptığında gitmeniz gereken yön konusunda kafanız karışmış olabilir. Yapmanız gerekenin ne olduğunu bildiğinizi sanıyordunuz ama şimdi emin olamayabilirsiniz. İsteklerinizi gözden geçirmek ve gerçekçi bir plana dahil edilip edilemeyeceklerini görmek için zaman ayırın. Onları bir yere yazın ve kelimelerin üzerinde derinlemesine düşünün. Gerçekçi bir planınız olduğunda doğru eylemi yapabileceğinizi anlayın.

Merkür Jüpiter’le 60˚’lik açı yaptığında neyin önemli olduğunu görmeye başlarsınız. Başkalarının gözünü korkutmadan ihtiyaçlarınızı ifade etmenin bir yolunu bulursunuz. Bugün verdiğiniz çeşitli kararlar ve sizi bu kararlara getiren süreçler konusunda kendinizi iyi hissedersiniz. Ve bu günün biraz daha kafa karıştırıcı olmasına rağmen şimdi başarılı olmanız için gereken netliğe sahip olursunuz.

25 Eylül’de Venüs Satürn’le ve Ay Düğümleri Aksıyla kare açı yapacak.

Venüs Satürn’le kare açı yaptığında duygularınıza karşı temkinli olmanız gerekir. Diğer kişilerin eylemde bulunmasalar bile sizin eylemlerinizi eleştirdiğini düşünebilirsiniz. Kendinizi çok ciddiye alırsınız ve olmadık yerde hata bulmaya çalışırsınız. Kendinize karşı nazik olmaya çalışın. Çabalarınızı desteklemeye gönüllü başka insanların olduğunu da fark edin. Her şeyi kendi başınıza yapmanız gerekmez.

Venüs Ay Düğümleri aksına kare açı yaptığında geçmiş şartların geleceğe ilerleyebilme yeteneğinizin önünde durmasına izin verdiğinizi hissedebilirsiniz. Geçmişte yaptıklarınızı gözden geçirmek için zaman ayırın ve sizin için ne kadar küçük gözükseler de başarılarınızı listeleyin. Gelecekteki hedefleri geliştirmek için geçmişten alınan dersleri nasıl kullanabileceğinizi görün. Önemli olan ne kadar harika olduğunuzu ve geçmişte yaşadıklarınız ne olursa olsun yaşamda ilerleyebileceğinizi görmektir.

Bir kez daha Merkür 26 Eylül’de geri giden Plüto’yla kare açı oluştururken kendinizi çok ciddiye aldığınızı göreceksiniz. Her şeyi doğru yapmak istersiniz. Hata yapmak istemezsiniz. Ancak geçmişte yaptığınız hataların uzun vadede başarılı olmanıza yardımcı olacağına şaşırmayın.

Diğer insanların söyleyeceklerini dinlemenin zamanı geldi. Sizin içsel bazı sorularınızı cevaplayan bilgileri paylaşabilirler. Bu aynı zamanda hayatınızın önemli yönlerini düşünmek ve meditasyon yapmak için iyi bir zamandır. Ayrıca dış yaşamınızın nasıl çalıştığını anlamak için bilinçaltı realitenize ulaşabileceksiniz.

27 Eylül’de Venüs geri giden Neptün’le 150˚’lik açı yaptığında kendinizi yalnız hissedebilirsiniz. Ama bu duyguları dikkate almayın. Değer sisteminizden veya diğer insanlarla çalışma yeteneğinizden şüphe duyabileceğiniz bir dönemden geçiyorsunuz. Venüs Neptün'le 150 ˚’lik açı oluşturduğunda bu alışılmadık bir durum değildir. Başkalarıyla olan ilişkilerinizi çevreleyen bir karışıklık söz konusudur. Nerede durduklarından ya da onlara müdahil olmak isteyip istemediğinizden emin olamazsınız. Size kafa karıştırıcı mesajlar veriyor olabilirler. Ancak yarın Yeniay zamanında ihtiyacınız olan bilgiyi alabileceksiniz.

28 Eylül’de Yeniay meydana gelmeden önce Satürn Güney Ay Düğümü ile kavuşacak. Yeniay meydana geldikten sonra da Venüs Jüpiter’le 60˚’lık açı yapacak.

Dün hayatınızın yönü ve başkalarıyla olan ilişkileriniz konusunda kafanız karışıktı. Bugün Satürn Güney Ay Düğümü ile kavuştuğunda geçmiş deneyimlerin aslında şu anki ilişkilerinizi oluşturduğunu fark edersiniz. Çok fazla verici olduğunuz ve yeterince karşılığını alamadığınız ilişkiler için ayrılma vaktinin geldiğine karar verebilirsiniz. Ancak siz ve yaşamınızdaki diğer insanların birbirinize yardım ettiği dengeli ilişkilerde bu insanların yaşamınızda ne kadar önemli olduklarını idrak edersiniz.

Ayrıca geçmiş deneyimlerinizin artık kariyerinizde ilerlemenize yardımcı olabileceğini de keşfedebilirsiniz. Belki de yeni bir iş aradınız ve sonunda beklediğiniz teklif yapıldı. Veya belki de şu anda çalıştığınız işin olması gereken en iyi yer olduğunun farkına varabildiniz.

Yeniay Güneş ve Ay Terazi burcundayken meydana geldiğinde arkadaşlarınız ve ortaklarınızla temasa geçmek istersiniz. Bu Yeniay'ın geri giden Kayron’la karşıtlık yapması nedeniyle eski yaraları iyileştirmek istersiniz. Eski dostlukları yenilediğiniz ve yenilerini keşfettiğiniz için bu mutlu bir gün olabilir.

Yeni deneyimlerle yola devam edebilirsiniz ve diğer insanlardan destek alabileceğinizi de bilirsiniz. Bu Yeniay Terazi burcunda Venüs ve Merkür'ü de içeren bir stelyum yaratacağından başkalarıyla iletişim kurma yeteneğiniz artabilir ve onlarla ilişki içinde olmaktan zevk alırsınız. Yeniay'ın geri giden Uranüs’le 150˚’lik açı yapmasına rağmen yeni şeyler denemek ve yeni insanlarla tanışmak söz konusudur. Ayrıca geçmişinizden birileri hayatınıza tekrar geri dönerse hiç şaşırmayın.

Eylül ayı sona ererken Yeniay oluştuktan sonra Venüs Jüpiter’le 60˚’lık açı yapacak. Kararlarınız hakkında olumlu düşünebilirsiniz. Arkadaşlarınızın ne kadar önemli olduğunu anlayabilirsiniz ve başkalarının desteğine sahip olduğunuzu bilerek yaşamınıza devam edebilirsiniz.


Misty Kuseris ©2019

mistykuceris.com

Çeviren: Belgin Avunduk
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
Lal (Pzt 09 Eyl, 19:28)
Değerlendirme: 16.67%
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir