Merkür Jüpiter Neptün Karesi ve Etkileri

merkür jüpiter neptün karesi, nasıl etkiler, 6 - 7 eylül 2019

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1415
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Merkür Jüpiter Neptün Karesi ve Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 06 Eyl, 12:10

Resim

Merkür Jüpiter Neptün Karesi ve Etkileri

Merkür – Jüpiter Karesi - 6 Eylül 2019
Merkür – Neptün Karşıtlığı - 7 Eylül 2019

6 Eylül'de Başak burcunun 15 derecesindeki Merkür ile Yay’daki Jüpiter arasında kare açı oluşacak. 7 Eylül’de Başak burcunun 17 derecesine ilerleyen Merkür, Balık burcundaki Neptün ile karşıt açı yapacak.

Bu iki gün içerisinde fokalinde Jüpiter'in olduğu bir T-kare açı kalıbı aktif hale gelmiş olacak. Düşüncelerimiz ile hayallerimiz çatışırken, çatışmanın gerilimi ile inançlarımızı sorgulayabiliriz.

Değişken burçlar olan Yay, Başak ve Balık burçlarında oluşan T-karede düşüncelerin, inançların ve ideallerin etkileşimini görüyoruz. Değişken burçlar, uyum ve esneme becerisini ifade eder. Ancak gölge yönüyle somut, kalıcı ve güvenli bir kazanıma sahip olamamaya da neden olabilir. Her biri yönettiği burçta olan Merkür, Jüpiter ve Neptün tüm güçlerini birbirlerine karşı kullanmaktalar.

Merkür - Neptün Karşıtlığı Etkileri

Merkür - Neptün arasındaki karşıtlığın Balık ve Başak burçlarında yaşanması arınma isteği ve düzen kurma arzusu ile var olanı değiştirmeden olana teslim olup onunla devam etmek isteği arasında ikilem yaratır. Bu gerilimin etkisi ile her iki gezegen Yay burcunda kendinden emin ve iyimser olan Jüpiter'e baskı uygularlar. Gelecekteki olasılıklara erişmek isteyen büyümenin gezegeni Jüpiter sınanır. Oysa problemleri çözmenin yolu aslında çatışmayı doğuran fikir ve idealler karşıtlığında esneyebilmektir.

Hayallerimizi ile düşüncelerimizi bir araya nasıl getirebiliriz. Düşündüklerimizi denemek ve pratiğe dökmek zorundayız. Bu sayede neyin işe yarar olduğunu anlayabiliriz ve bu dünyada işlev görecek şekilde hayal gücümüzden yararlanabiliriz. Düşündüklerimizi gerçeğe dönüştürmek için kendimize güvenip, inanarak tecrübe etmeliyiz. Bu açının etkisini olumlu kullanmak için burnumuzun ucundaki gerçeğin farkına varıp, onun gereğini yerine getirirebiliriz. Titiz ve özenli çalışarak işimize yaramayanı ve sağlıksız olanı hayatımızdan çıkarabilirsek yaşama dair inancımız ve öğrenme hevesimiz ile hayata adapte olabiliriz.

Başak burcunda bulunan Merkür yönettiği ve yüceldiği burçta olduğu için güçlüdür. Balık burcunda Neptün'ün geri harekette olması nedeniyle etkisini iç dünyamızda daha çok hissediyor olsak da zaten Satürn ötesi gezegen olması nedeniyle kontrol edilmesi zor bir gücü bulunuyor. Başak’ta Merkür pratik ve metodik olarak düşünür. Düşündüğünü uygulamaya geçirmek ve uygulama ile beraber ortaya koyduğunu mükemmelleştirmek amacındadır. Merkür ayrıntıları çabuk fark eder, aksaklıkları tespit edip, gidermeye yönelik olarak düşünür.

Balık'taki Neptün ise hayal gücümüzü ve üretkenliğimizi arttırır. Neptün’ün geri gidişi hayal gücümüzü eyleme geçirmenin zor olabileceğine işaret eder. Ayrıca Merkür Başak'ta somut elle tutulan işlere yönelmiştir, hayallere sırtını dönmüştür.Düşünceler genelde maddi dünyada olan somut şeyler ile ilgilidir. Bu nedenle hayaller ve gerçek dünyanın sorumlulukları çatışır.

Sorumluluklardan kaçmaya çalışabiliriz. Kalabalıktan uzaklaşıp kendimizi dinlemeye ihtiyacımız olabilir. Geçmişten kalma sorunlara, durumlara yönelip derinden akan duyguların yüzeye çıktıklarını görebiliriz. Duygularımızı anlatırken eleştirel olabiliriz. Olumlu anlamda ise başkalarına hizmet etmek, başkalarına faydalı olmak ve öğrendiklerimizi aktarmak isteyebiliriz.

Merhamet ve şefkatle diğerlerine yaklaşabiliriz. Sorunların çözülmesi için içten gelen bir bilgi veya rehberlik ile yol alabiliriz. Herkes için faydalı olan ve olmayanı ayırt etmek için çabalayabiliriz. Ancak fazla ayrıntıya girip bütünü kaçırma tehlikesine dikkat etmek gerekir. Zira ağacı görmekten ormanı görememek mümkündür.

Merkür aklı ve iletişimi, Neptün ise aldanmayı gösterdiğinden bu dönemde yapılan anlaşmaların şartlarına dikkat etmek gerekebilir. Yükümlülükler açısından daha sonra zarar doğması muhtemeldir. Çok karlı görünen anlaşmalar, şartlar açısından tersine dönebilir. Herhangi bir taahhütte bulunmadan önce şartları değerlendirmeyi sürece yaymak gerekebilir.

Jüpiter'in etkisiyle aldanmanın boyutları büyüyebilir. Çevremiz ile iletişimimiz artabilir ancak ağzımızdan çıkana dikkat etmek durumunda kalabiliriz. Neptün'ün etkisiyle söylediklerimiz anlaşılamayabilir, patavatsızlık yapabilir veya yanlış anlaşılmaya neden olacak bir çok iletişim kazası yaşayabiliriz. Kastedilen ile anladığımız birbirinden çok farklı olabilir.Karşımızdaki kişiyi anlamakta da zorluk çekebiliriz. Daha çok kendi iç dünyamıza dönme ihtiyacı hissedebiliriz, hayallerimizle mutluyuz.Yazan: Asuman Adıbelli

Kaynaklar;
Astroloji Dersleri, Barış İlhan
Astrolojide Açılar, Sue Tompkins


https://www.facebook.com/AstrolojiDergisi/
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
Lal (Cum 06 Eyl, 12:44)
Değerlendirme: 16.67%
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir