Venüs Akrep Burcunda Nasıl Etkiler?

venüs akrep burcunda nasıl etkiler, venüs akrepte, venüsüm akrep burcunda, venüs akrepte neleri etkiler, venüs akrep burcunda iken etkileri, venüs akrepte etkiler

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1122
Yaş: 23
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Venüs Akrep Burcunda Nasıl Etkiler?

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Sal 11 Eyl, 03:45

Resim

Venüs Akrep Burcunda Nasıl Etkiler?

Çekim gücümüzü, ilişki kurma tarzımızı ve iştahımızı simgeleyen Venüs zararlı pozisyonda olduğu Akrep burcuna giriş yaptı. Venüs Akrep burcunda kendi kaynaklarından çok uzakta, dermansız ve sürgünde gibidir, bu nedenle simgelediği sevgi, barış, uyum ve ahenk gibi konuların ifadeleri zorlaşır. Kendisine zarar verecek ve kendisini doyurmayacak şeyleri ve insanları sevebilir. Bu konumda Venüs’ün İlişki kurma tarzı tutkulu, yoğun, derin ve sahiplenicidir.

Sevgi bir ölüm kalım meselesi gibi yaşanır çünkü yakınlaşmak ve kaynaşmak korkuya neden olur. Derinden bir yakınlaşmayı ve kaynaşmayı arzulasa da, aciz kalma, kontrolü kaybetme ve acı çekme korkusuyla ilişkilerinde durmadan güç savaşları verebilir. İlişkide gücü ve kontrolü elinde tutmak için, manipülatif yollara ve taktiklere başvurabilir ve karşısındakinin zaaflarını belirleyip ihtiyaçlarını gidererek onu kendisine bağımlı kılabilir. Kendi dönüşümünden ziyade, durmadan karşısındakini ve koşulları değişmeye zorlayabilir.

Sevgiyi ve cinselliği bir tehdit ya da bir güç gibi kullanma, cinsel cazibeyle baştan çıkarma, haset, kin ve intikam duyguları, çarpık bir sevgi anlayışı, sadistlik ve sekse takıntı söz konusu olabilir. Bu güç oyunları, taktikler, stratejiler, manipülasyonlar ve aşırılıklar, kişinin sonuçta sevgiyi hiç hissedememesine, kendisini değersiz hissetmesine ve hayata güvenmemesine yol açar.

Venüs bu konumda yaşamın doğal döngülerini, kayıpları kabullenmesi gereken bir konumdadır dolayısıyla bırakmamak için verdiği güç savaşları artık işe yaramayıp bir ilişki bittiğinde bu durum da bir ölüm kalım meselesi haline gelebilir. Kaynaşık, kendisini diğerinden ayırt edemeyen bir bilinç söz konusu olduğundan, bir insanı ya da bir durumu uzun bir süre saplantı haline getirerek ondan ayrılamayabilir.

Psikolojik açıdan Akrep’in dönüşümün burcu olduğunu göz önüne alırsak, bu konumdaki Venüs’ün sevgiyi ve doyumu hissedebilmesi için, öncelikle kendi içinde kötü-pis diye bastırdığı şeylere, kendi karanlıklarına bakmak ve onları dönüştürme cesareti göstermesi gerekir. Hayatın ve insanın iyinin ve kötünün birleşiminden oluştuğu bilinciyle, içindeki kötü diye yüzleşmek istemediği her türlü pisliği arıtması, içindeki asıl cevheri çıkartıp sağlıklı bir şekilde kendisine ve hayatına katması gereklidir.

Venüs Akrep burcunda bu bahsedilen dönüşüm temasını tek başına değil, özellikle tutkuyla bağlanılan ve kaynaşılan bir insan kanalıyla yapacaktır. Böylelikle içindeki kin, intikam, kıskançlık gibi duygularıyla yüzleşip bunları arıtabilir. İlişkilerde yaşanılan krizler, kayıplar ve kayıpları kabullenme (teslimiyet) süreci sonucunda kişi sevgi anlayışında ve öz-değer duygusunda da dönüşüm yaşayabilir.

Venüs bu konumda krizli ilişkilerle dönüşür, başkalarına da bu anlamda katalizör olur. Herkese kriz zamanlarında eşlik edebilir. Başkalarının dışladığı, toplum dışına itilmiş insanlarla ilgilenebilir ve onların da krizlerine eşlik edip dönüşüm süreçlerine ortak olabilir. Diğerlerinin kötü diye bir kenara attığı, kimsenin uğraşmak istemediği konularla uğraşabilir ve bu atılanları arıtıp tekrar hayata katabilir. Gizliliği sevmesinin yanı sıra, üstü örtülü, gizli kapaklı, gizemli konuları derinlemesine araştırmayı ve bunlarla ilgili gerçekleri ortaya çıkarmayı da sevebilir.

Akrep’teki Venüs’ün geleneksel yöneticisi Mars Kova’da; modern yöneticisi olan Pluto ise Oğlak’ta. Bu dönem istesek de istemesek de uzun süredir bastırılan kin, intikam, haset gibi duygularla yüzleşmek, bunları arıtmak, ilişkilerimize ve kendimize “asıl gerçekleri” görecek şekilde derinlemesine bakmak durumunda kalabiliriz.

Yaşayacağımız krizler artık göz ardı etmeyi bırakıp çözmemiz gereken durumlara, iyileştirmemiz gereken yanlarımıza veya artık hayatımızda görevini sonlandırıp gidecek unsurlara işaret edebilir. Kontrolü kaybetme korkusuyla güç savaşlarına girmekten ziyade, daha objektif ve insancıl bir yaklaşımda olmak, kendimizi zihinsel ve ruhsal anlamda özgürleştirmemizde yardımcı olabilir.

Bazı şeylerin değiştiğini, dönüştüğünü ya da bittiğini kabullenmek, güçlenmemize ve yenilenmemize olanak sağlayacaktır. Böylelikle dikkatimizi ve enerjimizi gerçek anlamda ilgilenmemiz gereken konulara yoğunlaştırabiliriz. Özelllikle sevgi, öz-değer duygumuz ya da hayatımızda değer verdiğimiz şeyler konusunda bir dönüşüm ve yenilenme süreci söz konusu olabilir. Neyi/kimi sevdiğimiz, neye/kime değer verdiğimiz, bu sevdiğimiz veya değer verdiklerimizin bize zarar verip vermediği ve nelerin arıtılması ya da hayatımızdan atılması gerektiği gibi konulara oldukça yoğunlaşacağımız bir dönemde olabiliriz...

Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar

*Astroloji Dersleri, Barış İlhan
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
xFlood (Sal 11 Eyl, 23:00)
Değerlendirme: 16.67%


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Google Adsense [Bot] ve 3 misafir