Venüs Mars Kare Açısı Nasıl Etkiler

venüs mars kare açısı nasıl etkiler, venüs mars kare açısı olumlu ve olumsuz etkileri, venüs mars kare açısı etkileri, venüs mars kare açısı nasıl etkiler

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1122
Yaş: 23
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Venüs Mars Kare Açısı Nasıl Etkiler

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 10 Eyl, 08:53

Resim

Venüs Mars Kare Açısı Nasıl Etkiler

8 Eylül 2018 günü Oğlak burcunun 29 derecesinde bulunan Mars ile Terazi burcunun 29 derecesinde yer alan Venüs arasında kare açı gerçekleşti.

Mars itme enerjisini ifade eder. Mücadele etme, hareket etme ve yararsız olanı def etme fonksiyonunu gösterir. Venüs ise kendine çekme arzusunu ve gücünü yani cazibeyi simgeler. Venüs, sevginin nasıl alınıp verildiğini, kişinin kendisiyle ve dünya ile nasıl ilişki kurduğu, barışı, huzuru nasıl sağladığı, nasıl neşelendiğini ve eğlendiğini gösterir.

Kare açısı; itme ve çekme enerjileri arasındaki gerilimin arttığını ve direnç, engellenme hissinin oluştuğunu göstermektedir. Bu açının Terazi ve Oğlak burçlarının 29. derecesinde gerçekleşmesi ise gerilimi daha da fazla arttırmaktadır. Burçların 29. Dereceleri anaretik derecelerdir. Anaretik derece; burcun özelliklerinin bozularak yıkıcı şekilde değiştiğini ifade eder. 29. derece daha çok burcun gölge yönlerinin açığa çıktığı ve sonraki burcun özelliklerine geçişin hissedildiği derecedir.

Terazi ve Oğlak arasındaki etkileşim; eşitlik, doğruluk ve tavizler ile otorite olabilmek ve disiplinli olmak ile ilgili gerilimi ortaya çıkarır. Bir konuda hem otoriter olup, hem de demokratik bir şekilde davranmak mümkün olamayacağı için dengenin nasıl kurulacağı bu açının eseri olacaktır.

Bu durumda Venüs Terazi'de iken ilişki kurma biçimi arabulucu tarzdadır. Uyumu, ahengi, dengeyi, eşitliği ve adaleti sever. İnsanlar, renkler, sesler arasında ahenk oluşturur. Ancak gölge yönüyle, nazik fakat yapmacık tavırları gösterebilir. Karşıdakine bir şeyi verirken neyi alabileceğini hesaplayan bir tavır görülebilir. Ya da bir dönem sürekli verici olurken sonra hiç vermemek veya hesap defteri tutarak kimin neyi hak ettiğini saptamak görülebilir. Venüs Terazi’de ölçüyü tutturabilmek ile ilgilidir. Ancak çoğu zaman ölçülü olmak, dengenin bozulması ile öğrenilir.

Mars Oğlak’ta yüceldiği için güçlü bir ifadesi vardır. Oğlak’ta iken Mars; sabır, hedef, sistem ve yöntem kazanır. Mars enerjisi dağılmadan bir hedefe, kanala yönlendirilir. İsteklerin peşinden azim ve kararlılıkla gidilir. Engellemeler karşısında yılmadan ilerleyebilir. Ancak gölge yönüyle hedefe doğru ilerlerken insafsız, katı, acımasız olabilir. Karamsar ve en kötüyü bekleyen bir tutum oluşabilir. Karamsarlık mücadele etme ve hareket etme fonksiyonunu bloke edebilir.

Bu iki gezegen arasında oluşan kare açı gerilimli bir etki oluşturmaktadır.
Bu gerilim olumlu anlamda tutkuyu ifade eder. Mars Venüs'e kuvvet verirken, Venüs de Mars prensibini yumuşatır. Sanatsal bir rekabet sağlayabilir. Sevdiği şey için savaşma gücü verir. Erkek ve kadın arasında tensel-erotik bir çekim hissedilebilir, karşı cins ile rahat ve doğal bir ilişki kurulabilir. Eş seçerken içgüdüler ile davranılabilir. Cinsellik doyumludur. Tutkular deneyime dönüşebilir. Gelişmiş bir ritim duygusu ve ince bir beğeni zevkine işaret eder. Ahenk ve uyum sağlama yeteneği gelişir. Aynı zamanda para için savaşılan, mücadele edilen bir dönemi de gösterir.

Olumsuz anlamda ise gezegenlerin fonksiyonlarının gerilimli, talepkar ve karşıdakini zorlayacak şekilde ortaya konulmasına neden olabilir. Ebedi doyumsuz olarak simgelenen bu açının diğer tezahürleri ise saldırgan güçlü cinsel istekler, taciz, kabalık, hiçbir şekilde tatmin olamama, arzuladığını alamayacak şekilde davranma, hareket ediş tarzının barışı ve güzelliği bozması.

Fırtınalı ilişkiler, cinsel rekabet, sadık olmamak, zararlı zevklere sahip olmak, eğlenceye düşkünlük, duyusal zevklere düşkünlük. Karşı cinsle çatışma. Zarif bir erotizm ile kaba bir cinsellik arasında git gel durumu. Şiddet dolu, hayvansı, saldırgandır ve kendisine zarar verir. Cinsel güvensizlik duyar ve karşı cinse güvenmez. Bir insana bağlanmak konusunda isteksizlik görülebilir.


Astroloji Dergisi/Asuman Adıbelli
www.astrolojidergisi.com
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
xFlood (Pzt 10 Eyl, 16:22)
Değerlendirme: 16.67%


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir