Boğa Burcunda Yeniay ve Etkileri

boğa burcunda yeniay, boğa burcundaki yeniay, mayıs boğa burcunda yeniay, boğada yeniay, boğa yeniay, boğa yeni ay, yeni ay boğa burcunda, boğa burcu yeni ay, boğada yeniay neleri etkiler

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 962
Yaş: 22
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 112 kez
Teşekkür edildi: 132 kez
İletişim:

Boğa Burcunda Yeniay ve Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Sal 15 May, 01:05

Resim

Boğa Burcunda Yeniay ve Etkileri

15 Mayıs 2018’de Türkiye saatiyle 14:48’de sabit bir toprak burcu olan Boğa’da bir Yeniay gerçekleşiyor. Ay’ın yüceldiği bir konumda olduğu bu Yeniay, toprağa verimli tohumlar atmak, sağlam ve kalıcı olabilecek projelere başlamak için iyi bir zaman. Özellikle maddi konularda güvenliğimizi sağlamaya, kaynaklarımızı veya doğal yeteneklerimizi geliştirmeye yönelik olarak gerçekçi ve uygulanabilir yöntemlerle yola koyulmak faydalı olabilir.

Yeniay’ın yöneticisi İkizler’deki Venüs ise bize başlattıklarımız konusunda doğru ve tarafsız bir şekilde bilgilenmenin ve öğrenmenin önemine işaret ediyor. Gerekirse bildiğimizi hiç varsaymadan bu konularda etrafımızdakilerle ya da fikirlerine güvendiğimiz insanlarla iletişimde olmak ve doğru verilere dayanarak ilerlemek gerekebilir. Tek bir düşünce tarzında ya da tek bir yöntem konusunda diretmek yerine, çok yönlü düşünmekte ve belki bize gereken perspektifi kazandırabilecek farklı insanlarla da iletişime geçmekte fayda var.

Boğa’daki Yeniay Oğlak’ta geri hareketteki Pluto ile üçgen bir açı yapıyor. Uyumlu olan bu açı, deneyimlerimizin yoğunluğu ya da problemlerimizin zorluğu ne olursa olsun, hayatımızda dönüştürme ya da yenilenme ihtiyacında olduğumuz konularda bize gereken gücü verebilir. Enerjimizi belki de artık hiç iyiliğimize olmayan yerlerde güç savaşları vermek ya da takıntılı bir şekilde bazı şeylere tutunmak için harcamak yerine, hayatın doğal döngüsüne güvenip bırakmak ve teslim olmak problemlerimizi çözmemiz için gereken gücü ve enerjiyi tekrar kazanmamıza yardım edebilir. Duygusal anlamda kendimize karşı dürüst davranmak ve neyi neden yaptığımız konusunda psikolojik motivasyonlarımızı derinlemesine anlamak, karşımızdakileri de daha derinlemesine anlamamızda bize yol gösterebilir.

Bu Yeniay haritasında dikkat çeken bir değer açı ise, anaretik (yıkıcı) derece olan 29 derece Oğlak’taki Mars’ın, yine 29 derece Koç’taki Uranüs ile yaptığı kesin kare açı. Bu açı kazaya eğilimli, tehlikelere açık, dürtüsel, sinirli, kontrolsüz, isyankar ve patlayıcı bir enerjiye işaret ediyor. Bir şeylerden özgürleşmeye ya da hayatımızda değişim yapmaya yönelik olarak aniden ve düşüncesizce hareket edebilir ve belki de gereksiz riskler alabiliriz ya da kendimizi beklenmedik, bizi birden değişime zorlayan olayların içerisinde bulabiliriz. Ne olursa olsun harekete geçmeden ya da etrafımıza tepki vermeden önce düşünmek ve biraz sabretmek bize Boğa’daki bu Yeniay’ın sunduğu sağduyuyu, dayanıklılığı, odaklanmayı ve istikrarı getirebilir.

Yeniay Perseus takımyıldızındaki, Şeytan Yıldızı olarak da tabir edilen, en kötü, vahşi ve tehlikeli sabit yıldız Algol ile kavuşum halinde. Dünya tarihindeki bir çok korkunç olayla ve doğal afetle de bağlantılandırılan Algol, şiddet, kötü talih, asılma, kişinin kafasını kaybetmesi, idam, boğaz hastalıkları, boyun yaralanmaları, krizler ve ateş ile ilişkilendiriliyor.

Özellikle Ay ve Güneş ile olan kavuşumlarda şiddete, ölüme ve ağır bir hastalığa işaret eden bu sabit yıldız ayrıca zeka, güç, cesaret ve maceracı bir doğa ile de bağlantılı. Bizi hem kendimizin hem de hayatın karanlık yönleriyle yüzleşmeye, onlarla ilgilenmeye ve sağlıklı bir şekilde ifade etmeye de zorlayabiliyor. Algol ayrıca yalancılık ile de ilişkili olduğundan, etrafımızdakilerın niyetlerine daha sorgulayıcı ve şüpheci bakmamız gerektiği gibi, kendi niyetlerimizde de saf ve dürüst olmanın bizi iyi sonuçlara götüreceğini unutmamamız gerekiyor.

Boğa’daki bu Yeniay’ın Sabian sembolü cümlesi ise, “Büyük ve iyi korunmuş bir şehir parkı” şeklinde. Bu sembol bir çok şeyin yerli yerinde olduğu geniş bir parkı tasvir ediyor. Bizden büyük ve önemli bir şeyin parçası olabilir, bir çok insanla birlikte çalışabilir ve sonunda bütünün hayrına olacak kalıcı sonuçlara ulaşabiliriz. Sembol yapacak çok iş olmasına rağmen, iş ve eğlencenin dengeli olması gerektiğinden de bahsediyor.

Bakım yapmak, bizden büyük bir şey, bir dava için çalışmak, sokaklara çıkan insanlar, bahçeler, ve bahçevanlık ile bağlantılı olan sembol ayrıca gizliliğin ihlal edilmesi, durmadan yığılan insanlar, kalabalıklar, birçok kişiye bakma zorunluluğu, çöpler, grafiti, başkalarının mallarını yağmalama gibi risklere de işaret ediyor. Boğa’daki bu Yeniay bizi gerçekçi ve kalıcı çözümler üretmeye yönelik olarak çalışmaya zorlayacak gibi görünüyor; diğer yandan amaçlarımıza giden yolda başkalarıyla işbirliği yoluna gideceksek de, düşüncesizce veya dürtüsel bir şekilde davranmak yerine, gerçekçi, tarafsız ve şüpheci bir bakış açısıyla değerlendirme yapmayı ve doğru veriler ile kararlarımızı vermeyi unutmamamız gerekiyor...


Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:

*Astroloji Dersleri, Barış İlhan

*http://www.astrolojidergisi.com/Sabit-yildizlar.htm

*http://www.constellationsofwords.com/

*https://sabiansymbols.com/


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Google Search Appliance ve 8 misafir