Merkür Boğa Burcunda Etkileri

merkür boğa burcunda neleri etkiler, merkür boğada, merkür boğa burcunda neleri etkiler, merkür boğa burcunda etkileri ve sonuçları, merkür boğada nasıl etkiler, merkürüm boğada

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 962
Yaş: 22
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 112 kez
Teşekkür edildi: 132 kez
İletişim:

Merkür Boğa Burcunda Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Sal 15 May, 00:48

Resim

Merkür Boğa Burcunda Etkileri

Düşünme, algılama ve iletişim kurma fonksiyonumuzu temsil eden Merkür, sabit bir toprak burcu olan Boğa’ya giriş yaptı. Bu konumdaki Merkür pratik ve gerçekçi bir düşünme tarzı verir. Somut ve uygulanabilir şeylere yönelmiş bir zihin söz konusudur ve mevcut bir durumu nasıl dayanıklı ve istikrarlı kılacağıyla meşguldur.

Zihin burada sahip olduğu doğal yeteneklerini, özelliklerini ve kaynaklarını geliştirerek, bunları verimli ve üretken bir şekilde kullanarak maddi güvence, huzur ve konfor sağlamaya odaklanabilir. Finansal bir bakış açısı vardır. Bir konu üzerinde uzun uzun düşünebilir, karar verirken yavaş ve temkinlidir ama bir kez karar verdikten sonra kararlı ve azimlidir.

Zihinsel anlamda konsantrasyon ve gerçekçi değerlendirmeler yapabilir. Bilinen modellerde ve denenmiş yöntemler ile düşünür, yeni fikirlere ve soyut kavramlara şüpheyle yaklaşır. Güvenliği ve huzuru tehdit edilmediği sürece, rahatı ve huzuru sağlamaya yönelik uzlaşmacı ve sabırlı bir iletişim tarzı vardır.

Gölge yönleriyle Merkür Boğa’da zihinsel açıdan esneyemeyen, katı, tutucu, inatçı, tek yanlı ve sübjektif bir zihinsel yapı verebilir. Soyut kavramlara, hayallere ve çok yönlülüğe duyulan kuşku ve aşırı pratik, gerçekçi düşünme tarzı, kısıtlı bir yaratıcılığa ve dar kafalılığa neden olabilir. Kendine zararlı durumlarda dahi düşüncelerini değiştirmemekte direnebilir ve sabit fikirli olabilir. Rahatını, konforunu ve maddi güvenceyi düşünme konusunda aşırıya kaçabilir. Düşünme konusunda tembel olabilir.

Boğa’daki Merkür’ün yöneticisi Venüs İkizler’deki yolculuğunu sürdürüyor. Maddi ve manevi değer sistemimize ya da ilişkilerimize bu aralar daha esnek, objektif ve tarafsız bir bakış açısıyla yaklaşmakta fayda olabilir. Hayatımızda bizim için değerli ve sürdürülebilir olan şeyleri tespit ederken gerçekten öğrenmeye ve bilgilenmeye yönelik daha sorgulayıcı, şüpheci, eleştirel ve akılcı davranabiliriz.

Değer sistemimiz, maddi güvenliğimiz ve finansal durumunuzun gidişatı ile ilgili konularda iletişimizin arttığı ve belki bu konularda daha fazla sosyal ağ kurduğumuz, bilgi alışverişinde bulunduğumuz ve düşüncelerimizi ifade ettiğimiz bir dönemde olabiliriz...


Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:

*Astroloji Dersleri, Barış İlhan


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir