YAY GÜNCESİ..

Burçların Uyum Tablosuna Göre, Hangi Burç Hangi Burçla Daha İyi Anlaşır, Bilmek İster misiniz? Burçların En iyi Anlaştıkları Burçlar
Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*
Teşekkür etti: 0

Re: YAY GÜNCESİ..

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cmt 06 Haz, 09:10

Kim kimin işiyle,ekmeğiyle oynayıp hakkını yediyse, Kim kimin ailesini,ilişkisini,işini bozmaya dair girişimlerde bulunup, menfaat için yüze gülüp arkadan iş çevirdiyse, Bilgisini,enerjisini,fikrini çaldıysa bilsin ki karmasına kötü tohumlar ekti. Şimdi hesap zamanı #tutulma(tweterden alintidir)

Lotus: öyle ya; benden başka herkes masum!. .

Valla ilahi adalet sistemi yada karma bunu yemez söyleyim!. .

Ve ben yuva yılma teşebbüsünde falan bulunmadım!

Ve asıl benim enerjimi çaldınız sizler!. .

diğer adım MAVİ LOTUS..

https://akreportal.net

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cmt 06 Haz, 12:40

güzin yazdı:
Prş 04 Haz, 16:04
Akrep yazdı:
Prş 04 Haz, 14:39
Her şeyin bir enerjisi vardır. Tersini de düşünün, yapılan iyilikler içinde aynı geçerli. Bir insana güzel bir söz söylediğiniz için o gün mutlu olsa ve o mutlu olmasından dolayı iyi bir iş yapsa ve çok insan bundan faydalansa, bu faydalardan dolayı sürekli bir etki ortaya çıksa buna ilk kaynaklık eden bunun karşılığını almasın mı?
İddia ediyorum; ben bu hayatta tek bir hata yaptım; mecazi aşkı temsil ettim. Bunun zarari neyse çekeceğim. Çünkü en başta kendim anladım bir insana sevgi duyabilmenin ne kadar önemli olduğunu.. .

Bunun dışında merhamet, sevginin;insan olmanın resmi oldum.iyi ve asil olmayı yay burcu birinin temsil etmesi hem normal hem de adil oldu.
.yay burcunun diğer adıdır Asalet, adalet ve iyi ruh. .delil hem astroloji hem iyi kalbim . .
21.yy için seçilmiş birini sevmemek mümkün mü.. ya da ona hayran olmamak..çok bilinen tek bir ornek vereyim..türkan Soray'a pek çok insan hayran ve aşık.. bu onu suçlu yapmaz ki..sadece şu koşulda belki bir suçu olur; o kişi ile samimiyet dozu çok cirkinlesir ise. .
diğer adım MAVİ LOTUS..

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzt 08 Haz, 11:35

lotus:bugünkü modum bu;) neptun etkili bir güne uygun sanırım:)

evet benim bu hayat için kilit kelimem dalga:)..hayatı ciddiye almamam gerek..hislerim iyi ve olumlu çalıştıgında en güçlü hissettiğim sey bu.hayatı ciddiye alma.bırak herkes yapsın bunu.sen yapma..sana asla uygun değik..öte aleme hazırlık hariç hiçbir şeyi ciddiye alma..

ve gaddarlık da ikinci kilit kelime..gaddar tusanak kavramı yani;)
diğer adım MAVİ LOTUS..

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cum 26 Haz, 19:42

Farklı Düşünen, Sorgulayan Çocuklara; Filozof Meşe

“(…) Yaşamak, bir ağaç gibi tek ve hür

ve bir orman gibi kardeşçesine…”

Nâzım Hikmet

“Unutma, bazen bir meşe her şeyi değiştirebilir… Belki de o meşe sensin!” dedi baykuş. Toplumda temelde üç grup insan vardır; düşünmeyi sevmeyip her şeye inananlar, çıkarlarını düşünerek bencilce yaşayanlar ve başkalarını düşünenler. Siz hangisisiniz? Daha da önemlisi çocuklarınızın hangisi olmasını istiyorsunuz?

Neden büyüyemediğini sorgulayan küçük bir meşe ağacı, yıllardır kendisinden saklanan sırrı öğrendiğinde çok şaşırır. Dinlediği hikâye üzerine uzun uzun düşünür. Diğer meşelerle, karıncalarla, arılar ve baykuşlarla konuşur, fikir alışverişinde bulunur. Sonunda gücün tepeden değil, temelden geldiğine, zaafları kullanarak iyi niyeti suiistimal edenlere karşı durulursa aydınlığın geleceğine inanır.

Toplumdaki bir soruna çözüm bulmak zor, kabullenip ses çıkarmamak ise en kolayı… Herkes şikâyet eder ama neden bazı insanlar sorunları çözmek yerine kabullenmeyi seçer? Peki, görmezden gelinen sorunlar, kendiliğinden ortadan kalkmadığında ne olur?

Anooshirvan Miandji Filozof Meşe kitabında, çocuklara haksızlığa uğradıklarında, adil olmayan bir durum olduğunda vazgeçmemeleri, mücadele etmeleri gerektiğini anlatıyor. Yaşadığımız dünyada herkesin eşit haklara sahip olduğunu, haklarını savun(a)mayanların da sesi olmamız gerektiğini çocuklar Filozof Meşe’den okuyor.

“İyilik sözden değil, gönülden olmalı.” Yetişkinler olarak neyin iyi neyin kötü niyetli olduğunu anlayamadığımız bu dünyada, Filozof Meşe, çocukların yoluna ışık tutacak, kalplerini umutla doldurup onları yüreklendirecek. Kitap, her zaman yıldızları görmenin kolay olmayacağını ancak direnmenin çaresizliği kabul etmekten çok daha onurlu olduğunu anlatıyor.

“Yok öyle umutları yitirip karanlıkta savrulmak. Unutma; aynı gökyüzü altında, bir direniştir yaşamak.” Nâzım Hikmet

Filozof Meşe’nin çocuklara bir mesajı var: Herkesten, her şeyden umudunuzu kestiğiniz bir anda belki de kurtarıcı sizsinizdir. Küsmekten, kabullenip köşeye çekilmekten başka bir yol daha var, mücadele etmek!

Filozof Meşe kitabı, çocuklara çözüm ararken “farklı bir sonuç beklemek için neyi farklı yapmalıyım?” sorusunu sormayı öğretiyor. Kimse inanmadığında bile vazgeçmeyen, sorgulayan, düşünen farklı çözüm yolları arayan küçük meşelerin yetişmesi için yazılmış harika bir kitap. Başaracağına inanan bir meşenin motivasyonunu hiç kimse yok edemez. Önemli olan umudunu kaybetmemektir. Filozof Meşe, çocuklara her şeyin düşünme ile başladığını ve eğer bir düşünce doğruysa yolun kendiliğinden açıldığını anlatıyor. Hem gerçekçi, hem de çocuklar için yol gösterici, su gibi akıp giden bir kitap.(ALINTIDIR)
diğer adım MAVİ LOTUS..

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cmt 27 Haz, 18:50

Plüton birinci evde, bence bu gezegensel etki bize yakışıklılık yerine garip bir çekicilik veriyor özellikle ben gözlerden anlıyorum. Keşke bu konuya zamanında yetişseydim.(alıntıdır)

lotus:insanlar beni ne kadar da yalnış tanımış.ben nete geldiğimde; yani bu siteye; evliyim dedim.daha tafsilatlı yazmayacağım!..

berbat ve çok zor hayatım oldu benim.o kadar ki daha çocuk yaştan kendimce yemin etmiştim.ne olursa olsun bu dünyadan insan gibi ayrılacağım demiştim.bunu başaracağım evet..bunun için ne gerekiyorsa yaptım.netten kaçıp gitmem gerekirdi.kaldım ve savaştım.sonucun ne olduğu önemli değil.adil oldum.hem kendime hem çevreme.olmadığım biri gibi davransaydım ilk zorlukta, ilk hakaret yada tepkide kaçıp giderdim...bu...
diğer adım MAVİ LOTUS..

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzt 06 Tem, 15:44

güzin yazdı:
Cmt 27 Haz, 18:50
Plüton birinci evde, bence bu gezegensel etki bize yakışıklılık yerine garip bir çekicilik veriyor özellikle ben gözlerden anlıyorum. Keşke bu konuya zamanında yetişseydim.(alıntıdır)

lotus:insanlar beni ne kadar da yalnış tanımış.ben nete geldiğimde; yani bu siteye; evliyim dedim.daha tafsilatlı yazmayacağım!..

berbat ve çok zor hayatım oldu benim.o kadar ki daha çocuk yaştan kendimce yemin etmiştim.ne olursa olsun bu dünyadan insan gibi ayrılacağım demiştim.bunu başaracağım evet..bunun için ne gerekiyorsa yaptım.netten kaçıp gitmem gerekirdi.kaldım ve savaştım.sonucun ne olduğu önemli değil.adil oldum.hem kendime hem çevreme.olmadığım biri gibi davransaydım ilk zorlukta, ilk hakaret yada tepkide kaçıp giderdim...bu...
Bu üye olduğum bir siteden atılmadan önceki pluto 1.ev yazımdan alıntıydı. Yani oradaki bu yorumu yazan üyeye tepki vermek istedim. gerek yoktu aslında. Ne değişiyor ki tepki verince. İnsanların düşüncelerinin değiştiğini sanmıyorum. Neyse en azından rahatlıyorum yazarak.
diğer adım MAVİ LOTUS..

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzt 13 Tem, 14:43

Hiç evlenmemiş ve çocuğu olmayan Franz Kafka (1883-1924), Berlin'de bir parkta yürürken, en sevdiği oyuncak bebeğini kaybettiği için ağlayan, küçük bir kız çocuğuyla tanıştı.
Kafka çocukla birlikte, bebeği başarısız bir şekilde aradı.
Ertesi gün onunla, bebeğini aramak için yeniden buluşmayı istediğini söyledi.
Fakat bebeği bulamadılar. Kafka, kıza bebek tarafından yazılmış bir mektup verdi. Mektupta "Lütfen ağlama,
dünyayı görmek için bir geziye çıktım. Sana maceralarım hakkında yazacağım", diyordu.
Böylece, Kafka'nın yaşamının sonuna kadar devam edecek bir hikâye başladı.
Kafka küçük kıza, bebeğin maceralarının yazılmış olduğu mektuplarını okur ve akabinde çocuğun çok güzel bulduğu konuşmalar yapardı.
Sonunda Kafka, Berlin'e dönmeden önce oyuncak bebeği (bir tane satın aldı) geri getirdi.
"Hiç bebeğime benzemiyor," dedi kız.
Kafka, bebeğin yazdığı bir başka mektup daha verdi: "Seyahatlerim beni değiştirdi." Küçük kız yeni bebeği kucakladı ve onunla mutlu bir şekilde evine gitti.
Bir yıl sonra Kafka öldü.
Yıllar sonra, bir yetişkin olan kız, bebeğin içinde bir mektup buldu; mektupta şöyle yazıyordu:
"Sevdiğin her şey muhtemelen kaybolacak, ama sonunda sevgi başka bir şekilde geri dönecek.(ALINTIDIR)
diğer adım MAVİ LOTUS..

“Burç Uyumları İlgili Genel Konular” sayfasına dön