Akreplerde Gelişim

Her An ve Her Yer de ve Her Zaman Durmadan Gelişmek.
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Akreplerde Gelişim

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cum 28 Eki, 21:57

Kendinizi ve Akreplei dikkatlice analiz ediniz. Asla ve asla Bir akrep her ne kadar sabit burçlardan olsa da sabit kalmayacaktır. O her zaman ve her yerde gelişim halindedir.

İster yerde sürünen yılan olsun ister gece akrebi ister se Gri akrep. Tüm akrepler göklerde uçan Kartal olmak için sonsuz bir arayış ve araştırma içindedirler. Sürekli çevrelerindeki insanları izlerler; onlardaki farklı yanları, farklı tutumları, başkalarında olmayan yanları bulup kendilerinde denerler. Akrepteki gelişim arzusu kişisel açıdan başlayıp Düşünselliğe kadar uzanır. Akrep sürekli aynı tarzda konuşmaktan, sürekli aynı tarzda giyinmekten, sürekli aynı düşünmekten hatta ve hatta sürekli aynı şekilde yürümekten dahi sıkılır ve kendisini her alanda geliştirmek ister. İnsanlığın gelişim çağlarına baktığınızda Akreplerin bu yöndeki gelişime katkılarını net bir şekilde gözlemleyebilirsiniz.

Peki neden akrepler böyledir? Akrepler kendi dünyalarında yaşarlar. Kendi dünyalarının belli kuralları vardır ve bu kurallar içerisinde dış dünyayı çoğu zaman misafir olarak kabul eder ve böyle yaşar. Onun için asıl değişim dış dünyada değil iç dünyada olacaktır. Bu yüzden bu dar dünyasında sıkışıp kalmamak için en küçük değişiklikler dahi onu bir kaç everest tepesine tırmanmış hissi verecektir.
Tıpkı çocukluğunu yaşayamamış Japon bilim adamı gibi; kendisine ait bir odası vardır ve bu odaya her gün yeni yeni oyuncaklar getirerek orda normalde insanların ayak basmaktan dahi çekindikleri alanlarda oyunlar oynar. Bilinç altını ve dış dünyaya adapte etmek amacıyla sürekli yeniler ve kontrol eder.

İki kişi bir ağaca baktıklarında birisi ağacı bütün olarak görür diğeri ise bütünselliği çoktan aşmış ağacın kıvrımlarını ve onun üzerindeki karıncaların katettiği yolları araştırmaya koyulmuştur bile. Akrep baktığı herşeyde hayat içinde bitmek tükenmek bilmeyen arayışına, bir çıkış yolu bulmaya çalışacaktır. Bu bilmediği arayışı yaşamış olduğu kendi sınırları içindeki dünyasını her zaman renkli kılar ve o yüzden yalnızlıktan sıkılmaz ve bu yüzden her zaman ve her an normalde diğerlerini depresyona sürükleyen yalnızlıklar onu güçlü kılar.

Geceleri siz nereye bakarsınız bilemiyorum ama akrepler yıldızların ötesindeki kendilerini keşfe çıkmışlardır bile.
En son Yönetici tarafından Çrş 11 Oca, 01:32 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Çrş 02 Kas, 11:51

Gelişiyorum çünkü geliştikçe varlığım varlığına yaklaşıyor...

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Çrş 02 Kas, 19:11

"Varlığım Varlığına Yaklaşıyor" Çok fazla özlü bir söz oldu. Biraz daha açar mısın?

Kullanıcı avatarı
Desire
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Desire » Pzt 09 Oca, 17:18

sevgili AkrepKral, açıklamaların gerçekten çok güzel... bildiğim kadarıyla, akrep burcu değişimi,gelişimi ve dönüşümü simgeler. akrep değiştiricidir, devamlı gelişir .girdiği ortamı değiştirmek ister. devrimci de derler akrebe hatta. ruh dünyası değişime diğer insanlardan daha çok mecburdur. tekdüzelilği sevmez. yalnız sevdiklerini değişmez bence, bu konuda çok sadakatlidir..yıldız kelimesini görünce, hala en büyük zevkim, yıldızları izlemek ve düşünmek..
Sessiz sular derinlerdedir...

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Çrş 11 Oca, 01:33

Ben teşekkür ederim Desire.

POİSON

Okunmamış mesaj gönderen POİSON » Çrş 11 Oca, 20:58

xelnx yazdı:Gelişiyorum çünkü geliştikçe varlığım varlığına yaklaşıyor...
efendim xelnx bir şeymi dedin? : ))

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Çrş 11 Oca, 21:27

: ) Telepatik iletişim moduna geç Scorpit.

POİSON

Okunmamış mesaj gönderen POİSON » Çrş 11 Oca, 21:29

ne demek istediğini anladımda,bakma sen kral selindir ne yazsa yeridir: )

Kullanıcı avatarı
Elan_Vital
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Elan_Vital » Pzr 11 Haz, 09:42

xelnx demiş ki:
Gelişiyorum çünkü geliştikçe varlığım varlığına yaklaşıyor...
Burada yaklaşan xelnx, yaklaşılan ise yüce yaratıcı mıdır... bu mu kastedildi?
Sarsılmaz Benim Derinliğim: ama yüzen bilmeceler ve gülüşlerle parıldar...

Kullanıcı avatarı
huysuz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen huysuz » Pzr 11 Haz, 10:36

Akrep baktığı herşeyde hayat içinde bitmek tükenmek bilmeyen arayışına, bir çıkış yolu bulmaya çalışacaktır. Bu bilmediği arayışı yaşamış olduğu kendi sınırları içindeki dünyasını her zaman renkli kılar ve o yüzden yalnızlıktan sıkılmaz ve bu yüzden her zaman ve her an normalde diğerlerini depresyona sürükleyen yalnızlıklar onu güçlü kılar.
farklı olmak nede güzel birşey ama olacak okadar fark çünkü biz birer akrepbiz. :opucuk
Cevap yazarken düşün ve öyle yaz. Konuşmadan önce anla ve öyle konuş.

Kullanıcı avatarı
Elan_Vital
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Elan_Vital » Pzr 11 Haz, 10:40

Akrep olmak elbette farklılıktır... ancak farklılık akrep olmak değildir !

Kullanıcı avatarı
huysuz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen huysuz » Pzr 11 Haz, 10:45

Akrep olmak elbette farklılıktır... ancak farklılık akrep olmak değildir !
nasıl yani Akrep olmak elbette farklılıktır.ancak farklılık akrep olmak değildir. akrep olmak tabiyki farklılıktır.neyse hem kabul ediyosun hemde kabul etmiyosun.

Kullanıcı avatarı
Elan_Vital
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Elan_Vital » Pzr 11 Haz, 10:50

kesinlikle;
hem kabul ediyorum zira akreplerin potansiyelinin farkındayım...
hem kabul etmiyorum çünkü potansiyelinin farkında olmayan, zayıf akrepleri de tanıyorum...
ve yine kabul etmiyorum, akrep olmayıp ama güçlü ve cevherinin farkında olan gelişmiş insanları da tanıyoruz.

Kullanıcı avatarı
huysuz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen huysuz » Pzr 11 Haz, 10:55

şimdi ben başka bir burcun özelliğinde bizde olan özellikler yok demiyorum ama akrep'in diyer burçlardan daha özel olduğunu düşünüyorum.bu farkı kendimden deyil çevremdeki kişilerdede görüyorum.ve araştırıyorum hep aynı karekterler ortaya çıkıyor tabiyki içimizde zayıf akreplerde var ama onlarda zamanı geldiğinde kendi benliğine kavuşacaklar.

Kullanıcı avatarı
akrep_S_26
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen akrep_S_26 » Cmt 19 Tem, 15:25

Bu gelişim hiç de basit değildir. İnsanlar asla anlayamaz, yaşamaları lazım. Ama dayanabilirler mi orasını bilemem. Bana her zaman vurdumduymaz görünürsün derler. Ne yaşadığımı, bugünlere nasıl geldiğimi kimse ama hiç kimse bilmez.

“ Akrep Burcunda Gelişim” sayfasına dön