aKReP VE 13 RAKAMI

Her An ve Her Yer de ve Her Zaman Durmadan Gelişmek.
Kullanıcı avatarı
dark_venus
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

aKReP VE 13 RAKAMI

Okunmamış mesaj gönderen dark_venus » Pzt 31 Mar, 02:29

13 başlama sayısıdır. Kabala’da Hayat Ağacı’nın on üçüncü yolu Akrep’in yoludur ve Tarot kartında Ölüm’le bağlantılıdır. Ölüm korkusu ve cinsellik de bazı insanların 13 rakamının uğursuz olduğunu hissetmelerine neden olmuştur. Akrep yansıtmaya eğilimli bir burçtur; aynı şekilde bazı toplumlar da korkularını kadınlara yansıtarak, onlara cadı damgası vurmuştur. Ölüm korkularını ise 13 gibi masum sayılar hakkındaki bilinmezliklere ya da gizeme yansıtırlar.
Haritanızda Akrep tarafından yönetilen ev sizin “13 katınızı” temsil eder. Bu ev bilinmeyene karşı korkuyu en çok tecrübe ettiğiniz yerdir. Bu bilinmeyen sizi korkutmamalı. O sadece ekip biçilmeyi bekleyen kullanılmamış enerjidir.

Kaynak: Işığın 12 Krallığı-Gahl Sason

Bir Akrebin hayatı 3 bölümden oluşmakta ise; cinsellik-dönüşüm-ölüm:

Akrep ilk karşı cins çekimini 13 yaşında yaşar
(Benim ilk o zamanlar karnımda kelebekler uçuşmaya başlamıştı)

Akrep isyanlarına bu yaşlarda başlar, iyiyi – kötüyü deneyimlediği yaş
(Böylelikle sigaraya başladığım yaştır bu yaş)

Akrep ilk yakın ölümünü bu yaşında deneyimler
(Dedemi kaybetmiştim o yaşımda…)

KuKi..

( Kuki tşk.ler bu hafta 3 gün iznin sebebiyle biraz da olsa buralara zaman ayırabildiğin için..)

Bu bilgiyi aramakla bulamazsın.
Ama ne var ki bulanlar, yalnızca aramış olanlardır

Mucizeler olmaktadır.Doğaya aykırı olarak değil,bizim doğa hakkındaki bilgilerimize aykırı olarak...

elisa
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen elisa » Pzt 31 Mar, 19:18

Bende söyle birşey duymuştum.
Hz.İsa nın cuma günü son yemeğinde kendisiyle birlikte toplam 13 kişi buluyordu.Bu nedenle 13 lanetli olarak nitelendirilmiş.
13 ün uğrusuzluğuna inanan insanların sayısıda az değil.Mesela bazı evlerin kapı numarası,bazı uçaklarda 12 den sonra 14 ün gelmesi gibi..
Hatta çok eskiden okuduğum bir kitapta,bir kişi 13 ünde doğmuşsa,ve büyük birdeğişim sağlayamazsa,hayatının acımasızca olaylara sahne olacarak değişime zorlanacağı gibi birşey yazılıydı.
Ama değişimi sağlayabilirse ,çok güzel şeyler de onun olacakmış.
Bazılarına göre ise 13 sayısı uğursuz olmasına karşın,13 ünde doğanlar için uğurlu bir sayıdır.
Ad soyad toplamınında 13 olması yeterliymiş.İnanmıyorum ama yazıyı okuyunca aklıma geldi.
13 ünde doğanlara duyrulur(bende 13 doğumluyum tabi,ilgimi çekmesinin nedeni bundan:)
En son elisa tarafından Pzt 31 Mar, 20:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Pzt 31 Mar, 19:34

13 rakamının laneti batılıların uydurmasıdır, istanbulun fethi olan 1453 tarihinin rakamlarının toplamı 13'ü uğursuz saymışlardır, çünkü istanbulun fethi o zamanki avrupada büyük bir acı yaşatmıştır, böyle batıl inançlara sarılmışlardır. 1+4+5+3=13
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Cmt 03 May, 14:37

yükselen burcu akrep olan,ve 12.ev gibi gizli kadersel güçlerin çalıştığı alanda akrep'in yönetcisi pluton'a sahip olan arkadaşım,13 yaşında iken transit dönemnlerinin ve satürn-mars karesinin tetiklemesiyle büyük bir trafik kazası yaşadı,ve fiziksel olarak şuanda bedeninde bir iz kaldı ömür boyu eksiklik olarak...

akrep ölümle ilişkilendirilmiştir,ölüm ve ölüm ötesini deneyimlemeye en müsait burçtur,bazen bir tasavvuf ehli gibi betimler,bazen ise gelişigüzel yaşayarak içindeki o muazzam enerjiyi boşaltmak uğruna tehlikeli alanlarda betimler...

Kullanıcı avatarı
akrep_S_26
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen akrep_S_26 » Cmt 03 May, 14:59

bana hiç uğursuz gelmiyor 13 nedense...tabi araştırmacı arkadaşlar daha iyi bilir bu konuları..bazı insanların sırf başkalarından duyarak bu rakama soğuk baktıklarını düşünüyorum...bi kere uğursuz denmiş...akrep ve 13 rakamı arasında bi ilişki olabilir olumlu ya da olumsuz...akrep olmak gerçekten zor buna eminim...

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Cmt 03 May, 15:02

yoo yanlış anlaşılmayım,13 rakamının uğursuz olduğuna ilişkin herhangi bir düşünceye sahip değilim,ve sanırım inanmıyorumda buna...
ben astrolojik olarak akrep burçlarının,yüksleni akrep olanların veya akrep2in yönetici gezegeni olan pluto'nun 12.evde olamsından dolayı oluşan ve oluşabilecek bir olayı naklettim,
ve özellikle de belirttim ki her akrep insanında bu etki olmayabilir diye,transitleri,tetikleyen etkileri, ve ev yerleşimlerinide yazdım...

ben astroloji penceresinden deneyimlediğim,gözlemlediğim ve istatistiki bilgileri baz alarak yaptım yorumumu...

sevgimle kal

Kullanıcı avatarı
akrep_S_26
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen akrep_S_26 » Cmt 03 May, 15:20

zaten siz daha iyi bilirsiniz... astroloji ile ilgilisiniz...ilgi alanlarınızı okudum..araştırmacı arkadaşlar daha iyi bilir..benim nacizane görüşüm...ayrıca fikirlerinin ve bilgilerinin faydasını göreceğim buna inanıyorum..teşekkürler emekli...dark_venus paylaşım için teşekkürler...

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Cmt 03 May, 15:32

estagfrullah hep birlikte nice bilinmezi,yaradanın takdir edilen ve izin verilen ölçüsünde aydınlatmak dileğiyle...

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Cmt 03 May, 16:00

Ben lise de 13.kişiydim isim listesinde..ve portaldaki kilit yazımı günlüğümün 13.sayfasına yazdım..şuan 13 hakkındaki hatırladıklarım bu..

ve 13 ürktüğüm bir rakam..ama bir taraftan sanki kilit bir rakam..yani benim için..yani en azından portaldaki varlığımda..
"ALEM HEPİMİZE YETER, BİR LOTUS MU FAZLA GELDİ?.."

VE YİNE DİYORUM: "İLLAKİ İNSAN OLMAK"..

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Cmt 03 May, 16:07

VE şu çok ilginç ve akrep olmasamda akrep enerjisi taşıyan biri olarak şu çok uygun bana:akrep:cinsellik_dönüşüm_ölüm..

yani portaldaki izlediğim yol..aslında ilk noktası olan cinsellik kısmı benim için çok intitici ve acı verici bir bölüm aslına bakarsanız..ahlak yapılanmamaçok ters..nede olsa başak özelliği de taşıyorum..ama ne yazıkki akrebin GELİŞMESİNDE" atlanması imkansız bir basamak..:(cinsellik tanımına aşkı da dahil edebilir bence..veaşk da bana ters bu durumda ve konumda..)Ama sanırım ölünm ve gelişim safhası yoğunluğğundayımnihayet..ölüme hiç bu kadar yakın hissetmemiştim..ama inanırmısız ölüm bu kadar güzel gelmemişti bana..hatta o kadar ki bugün de günlüğüme yazdığım gibi:burada yabancılık çekiyorum..asıl vatanımı çok özlüyorum artık..

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Cmt 03 May, 19:07

ve bu yazı şuanki takıldığım duyguyu yani ülümü bana çağrıştırdı ya..

ölüm yani gerçek hayatımız..

ve bu yazı şu mısraları hatırlattı:

Ölüm bize ne uzak ne yakın bize ölüm
Ölümsüzlüğü tattık bize ne yapsın ölüm...

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Cmt 03 May, 19:11

ve merhaba Kalitera ve merhaba elisa..Sevgili elisa şuan ekranın en yukarısında ismini görüyorum da..bir merhaba demek istedim..bak kalp kalbe karşı..aynı anda sayfaya bakıyorum..ama benim ikl bakışım değil..

ve kalitera portaldaki yazıları böyle ara sıra da olsa okumana çok sevindim..

ve bu yazı çok ilginç öyle değilmi?..hatta yukarıda adı geçen kitabı almayı düşünüyorum..ama buralarda bulamam sanırım..Belki sen de temin edersin..

elisa
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen elisa » Pzt 05 May, 18:55

Geldim canım.Selamını aldım..Selamlarımı yolladım.

elisa
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen elisa » Pzt 05 May, 19:10

Konuya gelince...
Emekli nın arkadaşı nın yaşadıklarını okuduğumda aklıma''kundalini''başlığına yazdığım yazı geldi.
Trafik kazası,deprem,vb...travmalara maruz kalan yada fiziksel hasarlar olmasa da çok sıkıntılı dönemler geçiren insanlarda kundalini uyanabilir.

Genel olarak beden sağlığı üzerinde çalışan ''hatha yoga''gelir akla ama aslında yoga üstünde disiplinle ve yıllar verilerek çalışılır.Tek amaç kundalini yi uyandırmaktır.
Ve hatta onca yıl,onca emeğe rağmen kundalini etkinleşmeyebilir.
Kundalini bu kadar emek ve zamanı gözden çıkartmayı göze aldırtabilen muazzam bir güçtür.
Ama travmalar sonrasında kendiliğinden uyanabilir.

12.ev in sıkıntıları ve gizli kadersel güçler...Acaba?
Nacizane bilgim ve fikrim.
En son elisa tarafından Pzt 05 May, 20:22 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

elisa
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen elisa » Pzt 05 May, 19:28

13 sayısına gelince...

1numaralojide lider,güç ve enerji..
3 pin kod da ruhsallıkla ilintili.

Bu durumda 13 büyük enerji anlamına gelebilirmi diye düşündüm.Yani astrolojiyi devreden çıkarırsam.Ama bu durumda 31 inde doğanlar içinde aynı şeyi düşünmeliyiz.Sanırım elemeliyim...

Benim çok önce okuduğum kitaptan aklımda kalanlar umarım eksik değildir. Ama şu an belleğimde kalanlar şunlar:

Napolyan bonapart bir falcıya gider ve falcı ona 13 etkisinde olduğunu söyler.

13 ölümle gelen yeniden doğuşu simgeler.13 etkisinde olanlar ya değişimi tamamlayacaktır yada bir orağın tarlayı biçmesi gibi acı olaylar yaşayacaklardır.

Ama bu etkinin her ayın 13 ünde doğanlar için geçerli olduğu anlatılmıştı.Yani akrep burcuna ithaf edilmemişti.