Az Konuşmakla İlgili Yorumlar

Az konuşmak Öğütlenir Ancak Az konuşulduğunda Eleştiriliriz. Öğütü Veren mi Yoksa Dinleyen mi Suçludur. Konuşmak İhtiyaç mı Yoksa Ne şekilde Olursa olsun Zorunluluk mu? Anormal Olan Az Konuşmak mı Yoksa Çok Konuşmak mıdır?
Kullanıcı avatarı
AKREP56
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Az Konuşmakla İlgili Yorumlar

Okunmamış mesaj gönderen AKREP56 » Sal 13 Eyl, 21:21

kral gerçekten çok güzel bir araştırma ve inceleme yazısı olmuş, ellerine sağlık:)
Konuşmak insanlara özgü bir iletişim şeklidir ve birbirlerine olan ihtiyaçlarını etkileşimlerini dilleri ile aktarırlar. Bu insanoğlu için bir zorunluluktur. Bunun yanında mimikleri ve tavırları ilede konuşurlar, ama asıl iletişim biçimi konuşmalarıdır. Çok detaylı bir şekilde analiz etmiş ve konuyu masaya yatırmışsın, gerçekten çok hoş olmuş. Dediğin gibi akrepler az konuşuyorlar, ama konuştukları zaman istek ve amaçlarını net bir şekilde ortaya koyarlar, daha sonra gelişmeleri izlerler. Ben sosyal hayatımda gerçekten az konuşan tipik bir akrebim. Bakmayın burada çok konuşan bir tablo çiziyorum belki, ama buradada klavyenin konuşturulması gerektiği için öyle bir tablo çıkıyor. Öyle zamanlar olurki, iş hayatımdaki arkadaşlarımın konuşmalarını izlediğim zaman detaya öyle bir girdiklerini görürümki, onlar konuşurken ben onların bu kadar ince detayı didik didik etmelerine hayretle bakar ve ne kadar boş olduklarını esefle izlerim, Kişi başlıyor konuşmaya, konuyu bir alıyor, onun içindeki her cümlenin etrafında geziyor ve dolaylı-dolaysız açıklamalar yaptığını sanıyor ve öyle bir zamana geliyorki, sen başlıyorsun artık; bu adam-kadın bu kadar çok konuşmaktan yorulmuyormu, enerjisini neden boşyere harcıyor diye düşünmeye. Çok konuşan çok biliyor değildir. çok konuşan etrafına ışık saçıyor demekde değildir, bunları hayatın içinde izleyerek görüyoruz. Tabii bunun yanında az konuşan iyidir gibi bir genellemeyi yapmakda mümkün değil, ama herhangi bir konuda bildiklerini en net ve anlaşılır biçimde açıklayabilmek ve istenilen bilgiyi sunabilmek, doğruyu gösterebilmek büyük bir erdemdir, işte biz bunu başarıyoruz:)

AKREP56

Misafir

az konuşmak

Okunmamış mesaj gönderen Misafir » Sal 13 Eyl, 21:27

BİR SUSMA EĞRİSİ

Susmanın ibadet
Olduğu yerde
Ne çok
Konuşuyordu.

Arada bir,tek başına yaşayan
Hasta,yaşlı birini
Yoklamaya gider gibi
İç denetiminden geçebilirdi.

Seslerin hele kof,sığda
Çiğ ve güncel
Eriyeceğini havada
Bile bilmiyordu.

Kınayan,sessiz bakışlar
Ancak bir akşam üstü
Beklemiş,çok beklemiş
Birden sözünü kesti.

Behçet NECATİGİL

Kullanıcı avatarı
AKREP56
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

SUSARAK

Okunmamış mesaj gönderen AKREP56 » Sal 13 Eyl, 21:49

Resim

SUSARAK

Güneş altında söylenmedik söz yokmuş..
Bu yüzden geceleri söylüyorum sevdiğimi..
Ne gece ne gündüz yokmuş söylenmemiş söz..
Bende söylenmişleri söylüyorum yeni biçimde..
Hiç bir biçim kalmamış dünyada denenmedik...
Bende susuyorum sevgimi saklayıp içimde....
Duyuyorsun değil mi suskunluğumu, nasıl haykırıyor...
Susarak sevgisini ilan eden çok var sevgilim ...
Ama, bir başka seven yok benim sustuğum biçimde...

AZİZ NESİN
AKREP56

Kullanıcı avatarı
Jasmine
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Jasmine » Çrş 14 Eyl, 15:27

Şurda bir alkış mekanizması olsaydı keşke. AkrepKral Çok güzel bir araştırma ve analiz olmuş Hepsine aynen beş parmağımın beşini de basarak katılıyorum. Akrep56 analizi çok güzel tamamlamışsın. Tebrikler...

Çok defa merak etmişimdir insanlar neden bu kadar konuşma gereği duyarlar diye. Akreplerin büyük kısmı dokunsaldır. Yani dokunarak veya göz teması ile anlaşmayı ve istediklerini anlatmayı tercih ederler. AkrepKralın dediği gibi ergenlik döneminde komplekse girmiştim. ben rahatsız mıyım niye bu kadar az konuşuyorum, neden gerekmedikçe konuşma gereği duymuyorum diye. İnsan kendisiyle barıştıkça bir çok konuda açıklama getirdikçe hayata daha sağlıklı bakabiliyor. Toplumumuzun konuşma konusunda hastalıklı bakış açısına aynen katılıyorum. Şimdi geçmişime bakıyorum da ne gereksiz insanları ne gereksiz yere dinlemişim. Şimdi ya duymak istediklerimi duyduktan sonra "sus tamam yeter" diyorum ya da hiç bir şey demeden kalkıp gidiyorum. Çünkü bana istediğimden fazlasını, gereksiz olanı da vermelerine dayanamıyorum.

Bence şiirler burda gitmemiş.

Kullanıcı avatarı
AKREP56
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen AKREP56 » Çrş 14 Eyl, 16:44

teşekkürler, seninde katkın az değil:) şiiri, susarakda etkileşim sağlanabilir anlamında gördüğüm için, değerlendirmiş ve koymuştum.
AKREP56

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Çrş 14 Eyl, 18:08

Teşekkürler arkadaşlar.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
Jasmine
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Jasmine » Prş 15 Eyl, 18:08

Biz teşekkür ederiz AkrepKral... Yaşamımızdan güzel kesitleri analiz etmişsin. Bu her baba yiğidin harcı değil. Analiz özellikle psikolojik analiz büyük cesaret ve uzun vadeli gözlem gerektiren işler.

dlZAl

Okunmamış mesaj gönderen dlZAl » Cum 16 Eyl, 01:56

Az konuşma meselesi her zaman sorun haline getirilmiştir toplumumuzda. Uzun süre ben de takılmıştım bu az konuşma meselesine. Analiz için çok teşekkürler AkrepKral çok aydınlatıcı oldu.

Kullanıcı avatarı
Akrep_Sibel
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Akrep_Sibel » Pzt 19 Eyl, 19:39

Teşekkürler AkrepKral... Tercuman olmuşsun bizlere.

İnsan susadığında ne yapar? Kalkar su içer. Yahu insan susadığında yarım saat bunun muhabbetini yapar mı? Bu gün başıma geldi bu. Arkadaş başladı suyun güzelliklerinden bitirdi suyun içindeki minerallerden. Biz mi gereksizi sevmiyoruz yoksa bunlar mı herşeyi çok fazla önemli görüyorlar. Ben karşımdaki insanın bir çok şeyi bildiğini düşünerek sadece bilmedikleri hakkında sohbet veya tartışma yaparım onun dışındakiler bana çok saçma ve gereksiz gelir.

Toplumun bakışı çok daha farklı. Nedir bu konuşmaya takıntı yıllardır sinir olmuşumdur bu muhabbete hep. Neden insanlar herşeyi zorlamacı bir şekilde kendileri gibi isterler veya iğrençn psikolojik oyunlarla kendilerini üstün gösterme çabası içerisine girerler. Çok iğrenç
"Ve Bir Gün Gecenin İçinden Acı Bir Çığlıkla Çıka Geldik. Dünya Bizi Bekliyordu. İki Kıskacımın Arasında Diz Çöktü ve Ayaklarıma Kapandı"

Kullanıcı avatarı
TutanKamon

Okunmamış mesaj gönderen TutanKamon » Sal 20 Eyl, 16:19

Hayatımda gereksizlik namına ne varsa hepsini çöpe atan akrep için gereksiz konuşmak kadar saçma ne olabilir ki?

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Çrş 21 Eyl, 13:06

Kesinlikle ...

Kullanıcı avatarı
Deli Akrep
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Deli Akrep » Cmt 24 Eyl, 13:25

xelnx işte bu senin avatarındır. Gizemli, çekici ve büyüleyici
~~~O Geri Döndüüüüüü~~~

Delirtmeyiiinnnn Beniiiiiiiiiii Kardeşiiiimmm

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

konuşkanlık

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Prş 20 Eki, 00:00

çok konuşup insanları rahatsız edeceğimize suskun kalmak daha iyi, suskun insan daha bir sevilir, sevmeyende sevmez bu da benim hiç umurumda değil. çok konuşan insan boş konuşan insandır. akrepler genelde pek konuşkan değildir,hatta bazılarımız hiç konuşmayı istemez. belkide kendi ruh haline uygun bir insan bulamaz karşısında. ama bizim bir kaç cümlemiz diğerlerinin bin cümlesine bedeldir. bu hayatı sessiz dinlemek daha güzel.
gece akrebi.

Kullanıcı avatarı
onurxt
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen onurxt » Pzt 21 Kas, 21:38

Kesinlikle çok doğru anlatmışsın.
Sana gönülden katılıyorum.

Kullanıcı avatarı
AKREP56
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen AKREP56 » Pzt 21 Kas, 21:46

diline sahip olabilmek ve onu yönlendirebilmek kadar güzel bir şey olabilirmi? Yeryüzünün en tatlı şeyi olan dil bir bakmışsın, en acı şeyi sarfeder olmuştur :(
Güzel bir dile sahip olmak kişinin kendini yetiştirebilmesi-aşması ile mümkün olur, kendisi-toplumuyla barışık olmasından geçer.
AKREP56