astrolojide makyaj

Burçlar Hakkında Genel Bilgiler
Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

astrolojide makyaj

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Çrş 25 Oca, 02:13

Burçların hayatımızdaki yeri malum. Doğumumuzdan başlayarak hayatımızın her evresini etkileyen burçlar, güzelliğin en önemli tamamlayıcısı olan makyajda da kendini gösteriyor.

Güzellik uzmanları her zaman kadınları kişilikleri, yüz tipleri ve bulundukları ortama göre makyaj uygulamalarını öneriyor. İşte bu sebeble astrolojide yer alan toprak, hava, ateş ve su guplarından yola çıkılarak uygulanan makyaj stillerinden biri de sizin için....

Ateş grubu iddialı

Koç, Aslan ve Yay bu grubun temsilcileri. Ateş grubu kadınları, dikkat çekmeyi ve çekiciliklerini ön plana çıkarmayı seviyorlar. Fark edilmek en büyük tutkuları. Makyajlarında da dikkat çekici çizgileri ve renkleri kullanmaları gerekiyor. Ateş grubu kadınlarının rengi kırmızı ve siyah. Gözlerde siyah far ve kalem kullanmaları öneriliyor. Eye-liner, göz makyajının vazgeçilmez ürünü. Gölgelemelerde beyaz farlar çok işlerine yarıyor. Rujda ve allıkta kırmızı tonları tercih ederlerse içlerindeki dikkat çekme isteğini tatmin edebilirler.

Su grubu sezgisel

Yengeç, Akrep ve Balık bu grubun burçları. Grubun rengi yeşil. Sezgilerin ve içgüdülerin temsilcisi su grubu, yeşilin her tonunu kullanabiliyor. Özellikle nil yeşili kullandıklarında daha gizemli mesajlar verebilirler. Göz makyajında vazgeçemeyecekleri, kahverengi kalemler ve beyaz farlarla yapılmış gölgeler. Çocuksu tenlerine şeftali rengi allık kullanmaları gerekiyor. Ruj seçiminde ise pembenin bütün tonları, ayrıca oranj, su grubu kadınlarının kullanması gereken renkler.

Hava grubu bağımsız

Hava grubunun burçları olan İkizler, Terazi ve Kova, özgürlüğün ve bağımsızlığın temsilcileri. Hava grubu kadınlarının rengi, mavi ve pembe. Gözlerde maviden laciverte kadar her tonu rahatlıkla kullanabiliyorlar. Yanaklarda ise pembe allık ciltlerine ışıltı katıyor. Ruj seçiminde de yine pembe ve tonları ağırlık kazanıyor.

Toprak grubu sakin

Toprak grubu kadınları sakin ve evcimen tabiyatlı. Boğa, Başak ve Oğlak bu gruptan. Abartıyı sevmiyor ve sadeliği tercih ediyorlar. Makyajda da sade ve göze çarpmayan renkleri uygulamaları gerekiyor. Kahverengi, toprak grubunun rengi. Yüzün her kısmında kahverengiyi rahatlıkla kullanabilirler. Farlar, allıklar, rujlar hep bu rengin hakimiyetinde. Pastel tonlardan seçecekleri makyaj malzemeleri kullanmaları öneriliyor. Açık tenliler, şeftali tonlarını da makyajlarında uygulayabiliyorlar.

bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Çrş 25 Oca, 04:19

Özellikle yaz aylarında koyu yeşil tonlardaki giysileri severim. Onları bilemem Ama bayanlardaki yeşil ton makyajı anlamadım. Hiç sevmem.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
huysuz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen huysuz » Çrş 25 Oca, 14:56

ben sadeliği severim sade olsun benim olsun.
Cevap yazarken düşün ve öyle yaz. Konuşmadan önce anla ve öyle konuş.

Kullanıcı avatarı
ebru
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen ebru » Çrş 25 Oca, 15:27

Yaz kis önemsiz toprak renkleri kullanirim makyajimda, yesili cok nadir giyer, giydiklerimde asker yesili olur genelde.. makyaj urunlerinde cok cok nadir kullanirim yesili..
Ardimda Aglama Dönmeyecegim..
Öldunmu Kaldinmi Bilmeyecegim..
Aslinda Ögrenmek Istemeyecegim..
Ne Bir Ses Ne Haber Vermeyecegim..

Kullanıcı avatarı
Desire
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Desire » Çrş 25 Oca, 16:38

lila da güzel bi renk..giyimde, makyajda.
Sessiz sular derinlerdedir...

Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Çrş 25 Oca, 16:56

Yakıştığı sürece rengin önemi yok bence... :)
Gene de makyajsız halimi daha çok seviyorum, çok nadir makyaj yapanlardanım(gerek yok çünki :) )
Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,
Gönüller yapmaya geldim...

Kullanıcı avatarı
Desire
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Desire » Çrş 25 Oca, 17:08

yani insan neyse odur.. makyaj insana kendini mutlu hissettirebilir bazen. hafif bakım iyidir bence. özellikle aşırı makyajı sevmiyorum ben de. zaten akrepler doğallığa düşkün tiplerdir. bakımlı, doğal olmayı severler.
Sessiz sular derinlerdedir...

Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Çrş 25 Oca, 17:39

:)
Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,
Gönüller yapmaya geldim...

Kullanıcı avatarı
paradies

Re: astrolojide makyaj

Okunmamış mesaj gönderen paradies » Pzr 14 Eyl, 16:45

yaz kis,koyu makyaj...yesillerle kalem harici, isim olmaz..
siyahin(farin bittigi noktaya)üzerine kirmizi far ( allikta olabilir) apayri bir güzellik veriyor...özellikle gözleriniz renkliyse...

Kullanıcı avatarı
akrep_S_26
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Re: astrolojide makyaj

Okunmamış mesaj gönderen akrep_S_26 » Pzr 14 Eyl, 23:35

Koyu makyajlar tercihimdir. Genelde iddialı yaparım makyajımı. Ama makyajsız gezmek de problem değildir benim için. Doğallığı da severim çünkü. Hatta bazen doğallık daha da güzel duruyor.