türkiyede burç sayısı.

Burçlar Hakkında Genel Bilgiler
POİSON

türkiyede burç sayısı.

Okunmamış mesaj gönderen POİSON » Cum 06 Tem, 13:40

Türkiye'de 9 milyon 801 bin 112 kişi, Oğlak burcunu kapsayan 20 Aralık-20 Ocak günlerinde dünyaya geldi.

Resim

Nüfus Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü istatistiklerinden derlenen bilgiye göre, 30 Haziran 2003 tarihi itibariyle Türkiye'de 9 milyon 801 bin 112 kişi 20 Aralık-20 Ocak günlerinde[glow=red] (Oğlak burcu), [/glow]7 milyon 222 bin 148 kişi de 20 Şubat-20 Mart arasında[glow=red] (Balık burcu) [/glow]dünyaya geldi.
21 Ocak-19 Şubat günleri arasında [glow=red](Kova burcu)[/glow] 6 milyon 640 bin 951 kişi doğarken, bunu 21 Nisan-21 Mayıs arasında doğan 6 milyon 440 bin 2 kişiyle [glow=red](Boğa burcu)[/glow] izledi. 21 Mart-20 Nisan günleri arasında [glow=red](Koç Burcu) [/glow]5 milyon 8 bin 771, 22 Mayıs-21 Haziran arasında [glow=red](İkizler burcu)[/glow]a 5 milyon 614 bin 298 kişi bulunurken, 22 Haziran-23 Temmuz arasında [glow=red](Yengeç burcu)[/glow] 5 milyon 103 bin 557, 24 Temmuz-23 Ağustos arasında [glow=red](Aslan burcu)[/glow] 4 milyon 986 bin 604,

24 Ağustos-23 Eylül günleri arasında da [glow=red](Başak burcu)[/glow] 5 milyon 393 bin 837 kişi yer alıyor.

İstatistiklere göre, 24 Eylül-23 Ekim günleri arasında [glow=red](Terazi burcu) [/glow]olanların sayısı 5 milyon 314 bin 695, 24 Ekim-22 Kasım arasında [glow=red](Akrep burcu)[/glow] olanların sayısı 4 milyon 282 bin 547, 23 Kasım-22 Aralık'ta [glow=red](Yay burcu)[/glow] ise 4 milyon 127 bin 795 kişi dünyaya geldi.

[glow=red]'TÜRKİYE'DE PLANSIZ DOĞUM ÇOĞUNLUKTA'[/glow]

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Serkan Güçlü, Türkiye'de doğumun 'çoğunlukla planlı olmadığını' belirterek, istatistiklere göre en fazla doğumun Aralık-Ocak aylarında gerçekleşmesinin de bunun göstergesi olduğunu kaydetti.

Bahar aylarında, doğayla birlikte insan ilişkilerinde de canlanma görüldüğünü dile getiren Yrd. Doç. Dr. Güçlü, çalışan anne ve babaların planlı doğumda genellikle bahar ve yaz aylarını tercih ettiklerini ifade etti.

[glow=red]ASTROLOG GÖRÜŞÜ[/glow]Astrolog Özden Görsev, Türkiye'de oğlak ve kova burcundaki kişi sayısının çok olmasının iyi olduğunu bildirdi. Oğlak burcunda doğanlar arasında 'geri planda güçlü liderlerin çıktığını' belirten Görsev, oğlakların genellikle 'yapılandırıcı, yapıcı, ciddi çalışma' karakterine sahip olduğunu söyledi.

Kova burcu insanının, Neptün'ün sert etkilerinden çok etkilendiğini, bu yüzden uyuşturucu ve alkole daha kolay bağımlı olduklarını öne süren Görsev, şunları söyledi:

'Renkli boş hayal dünyasına yatkınlardır. Kovalar rahatlığı sever, marjinalliğe açıktık. Keşke ülkemizde Yay ve Aslan burcu doğumlular çok olsaydı. Aslan, cesur yürekli, serin kanlı, hedefe kilitlenen ve lider kişilerin özelliğidir. Yaylar da işbirliğine açık, toplumcudur.'

Kullanıcı avatarı
porthos
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen porthos » Cmt 07 Tem, 01:03

vay be akrep burcu sayısı azmış. ilginç bir çalışma yapmışlar.ama akreplerle ilgili yorumu merak ettim neden yok acaba ?
" IF YOU WANT, YOU CAN..."
İSTERSEN ...YAPARSIN.

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Cmt 07 Tem, 20:53

24 Ekim-22 Kasım arasında (Akrep burcu) olanların sayısı 4 milyon 282 bin 547
bu da demek oluyor ki portala bu kadar akrebin gelmesi gerekiyor : )
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

Kullanıcı avatarı
AnkaSimurg

Okunmamış mesaj gönderen AnkaSimurg » Pzr 22 Tem, 14:58

merhabalar..
bir aydan fazladır portalı dikkatle inceliyorum ve çok yararlanıyorum.. ortamın havasını biraz daha solduktan sonra sohbetlere de katılmak isterim..

yukarıdaki verilerle ilgili bir şey dikkatimi çekti.. Türkiye'de açık farkla Oğlak burcunun önde olması bana göre gerçekçi değil.. Çünkü doğum tarihini bilmeyen yurdum insanı genelde 1 OCAK doğumlu olarak yazılıyor ve bu durumda Oğlak burcunda şişme oluyor..

ancak en az kişi sayılı iki burcun YAY ve AKREP olması mantıklı görünüyor..
"yolcu ateşler içinde yanmak ile yol yanmaz.."

Kullanıcı avatarı
rainbow85
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen rainbow85 » Pzr 22 Tem, 15:51

tabi hemen arkasında aslan var : ) çok doğru bir tespit yapmışsınız tebrik ederim
Can; atlarınızı eğersiz koyar, bu sır ölümün kardeşidir, sırrıdır. Ama gündüzün geri gelmesi için ayaklarını uzun bir bağla bağlar. Can; boşlukta astar gibi gizlidir, bedense yorgan altında döner durur. Sen bedensiz bir bedene sahipsin.

POİSON

Okunmamış mesaj gönderen POİSON » Pzr 22 Tem, 15:58

Çünkü doğum tarihini bilmeyen yurdum insanı genelde 1 OCAK doğumlu olarak yazılıyor ve bu durumda Oğlak burcunda şişme oluyor..
yinede fazlasınızdır.
iyi işte,
bizimle iyi anlaşan oğlakların fazla olması ne güzel.
tabi bukadar oğlağın içinde,
2 adet aslan 1 adet koç berbat edebiliyor ortamı: )

Armageddon

Okunmamış mesaj gönderen Armageddon » Pzr 22 Tem, 19:28

ee nerde çokluk orda b...k baksana elini sallasan oğlağa değecek: ))
bende nadir sanardım kendimi : )) beden sürüyle varmış: ))

Kullanıcı avatarı
rainbow85
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen rainbow85 » Pzr 22 Tem, 20:32

2 adet aslan 1 adet koç berbat edebiliyor ortamı: )
Türkiyedeki aslanlar dünyaya yeter sonuçta 2adet aslan 1 adet koçportalın sifonunu çekiyor varsay yapacak bir şey yok : )
Can; atlarınızı eğersiz koyar, bu sır ölümün kardeşidir, sırrıdır. Ama gündüzün geri gelmesi için ayaklarını uzun bir bağla bağlar. Can; boşlukta astar gibi gizlidir, bedense yorgan altında döner durur. Sen bedensiz bir bedene sahipsin.