AKREPLER ve BAŞAKLAR

Akrep Burcu Hangi Burçlarla Nasıl Anlaşır..?
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

AKREPLER ve BAŞAKLAR

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Prş 01 Şub, 01:24

AKREPLER ve BAŞAKLAR

Yazıyı servis şekli: Bu yazıda anlatacaklarım ciddi astrolojik yorumlar olarak algılanmamalıdır. Hatta ciddiye alınmayıp mizahi bir yazı olduğu göz önünde tutulmalıdır. Böylece keyfine daha fazla varabilirsiniz.

Hayatım boyunca iki burcun kadınıyla çok yakın temas halinde oldum: Akrepler ve Başaklar. Elimi nereye attıysam ya akrep çıktı ya başak (Bugünlerde Aslan’ı tanıyorum, valla Kral burç). Gerçi durumumdan pek şikayetçi değilim Allah var. Hele ki Başak kadınlarını gerçekten çok severim ve sevmişimdir de. Akrep kadınlarını da severim, ama sonuçta burcu ve yükselen burcu akrep olan bir erkekle nereye kadar gidebilirler ki... İt iti ısırmaz diye bir laf vardır, eh benim de akrep kadınlarıyla ilişkim bu düzeyde oldu hep. İkimiz de kendimizin ne olduğunu biliyor, sınırlarımızı ve saygı duyuyorduk. Ama bu demek değildir ki diğer burçlara karşı aynı tavrı göstereceğiz...

Şunu bilir şunu söylerim hep, 3 burcun kadınına dikkat edeceksin arkadaş: Boğa, Aslan ve Akrep. Bu fikrim sadece ve sadece kişisel deneyimlerime dayanarak oluşmuştur, zaten tüm yazı da astrolojik gerçekler değil, benim gözlemlerim ve genellemelerim üzerine oturuyor. Bu demek değil ki tüm akrepler böyle, ama hepsini biraraya getirince bu çıkıyor ortaya... Ne diyordum Boğa, Aslan ve Akrep. Üç burcun kadını da yönetici karakterde oluyor. Ha bu arada hemen her burcun insanı kendini yönetici burç olarak sayar, eh her burçtan da biri çıkmıştır mutlaka, ama genel tavır ve istatiksel sayı olarak baktığınızda bu 3 burç biraz daha ön plana çıkıyor. Hem çıkmasalar bile bu 3 burçtan birinin kadını karşınıza çıktığında siz zaten oyunuzu direk ona atıyorsunuz. Aslanlar tıpkı aslan gibi pençeyi koyan, karşınızda kükreyebilecek bir yapıda; Boğalar ise yönetirken adil davranmaya özen gösteriyorlar, ama Akrep... Akrep için her yol mübahtır, gerektiğinde her yolu kullanır Akrep...

Karşınıza Akrep kadını çıktığında önce bir istavroz çıkarmanız gerekir onunla konuşmadan önce. (Bilmeyenler için: Hristiyanların haç yapma işareti vardır ya). Eğer onunla derin ilişkilere girecekseniz yüce yerlerin desteğine ihtiyaç duyacaksınız emin olun. Akrep kadını, burçlar içerisinde kendinin dişi olduğunun köküne kadar farkında olan ve bunu da kullanmasını en iyi bilen burçtur zannımca. Diğer burçlardan en büyük farkı şudur ki akrebin attığı her adım, yaptığı her hareket bilinçlidir. Ne yaptığının ve sonuçlarının ne olacağının sonuna kadar farkındadır. Bunu zaten gözlerine bakar bakmaz anlarsınız. Zaten bir akrebin en öldürücü yanlarından biri de bakışlarıdır. Sadece bu bakışı tanırsanız, karşınızdakine burcunu sormaya ihtiyaç duymadan onun akrep olup olmadığını anlarsınız. Çok zeki, karşındakini karşısında savunmasız bırakan, içinde kıvılcımlar taşıyan ve içine bakanı kendine mıknatıs gibi çeken dişi bir bakıştır bu. Hangi boy ve ebatta olurlarsa olsunlar akrep kadınını bu bakıştan anlarsınız. Eh sonrası sizin cesaretinize kalmış.

Akrep için zodyaktaki çift sembolü olan tek burç demişti birileri. Gerçi ben bu sembollerden fazla çakmam ki bu da ciddi bir astrolojik saptama yazısı değil. Ama akrep denince hemen herkes şunu söyler ki iki tip akrep vardır. Uçan akrep ve kara akrebi. Kara akrebi tipi insan en tehlikeli türmüş, uçan ise daha ılımlı olurmuş. Gerçi bunların da kanatları yok ki uçanını kaçanını anlayacaksınız. Gerçi ben iki akrep türünü de tanıdığımı düşünüyorum. Bazı farklar dışında temelleri birbirlerine çok benziyorlar.

Bir kere Akrep kadını eşittir özgürlüğüne düşkünlük. Bu türün en büyük özelliği özgürlüğüne müthiş düşkün olması. Bir akrebi kolay kolay sahiplenemezsiniz, becerebilenin de ellerinden öperim. Kendini kapana kısılmış bulduğunda kendini sokmayı seçen bir canlının sembolize ettiği bir gruptur bunlar. Mesela Başak kadını daha bağlıdır ve sahiplenilmek de hoşlarına gider. Keza Başaklar genelde uzun mesafe koşucusudur ve en kısa ilişkileri 1.5 yıl sürer genelde. Ama Akrep böyle değildir, ilişkisinin uzunluğunu kendisi belirler ve sıkıldığı anda da çeker gider. Sahiplenilmeye ise ancak kendisi izin verirse gerçekleşir. Şimdi "amma efsane ettin Akrep kadınını be, biz onları başka bilirdik" diyenleriniz olacaktır. Onlar da haklılar tabii. En sıkı kaltaklar da akreplerden çıkar bu arada. Akrepler kıskançlıkları ve kindarlıklarıyla nam salmışlardır. Açıkçası bu iki kavram benim hanemde pek yer almadığı için maalesef bu yaşıma kadar bu duyguları pek tanıyamadım ve anlayamadım da. Bunu ben üstünüm falan manasında söylemiyorum ki herkesin zayıf ve güçlü yanları vardır. Ben bu duyguları bilmiyorum cidden ve algılayamıyorum da. Bu yüzden böyle deneyimi olanlara da cidden inanırım ve saygı duyarım. Bu kadar çok söz dönüyorsa mutlaka birşeyler vardır. Ha bu arada kıskançlığı bilirim, benim de yaşadığım olmuştur ama akrepler için söylenen yıkıcı boyutunu bilmiyorum. Benim kıskançlıklarım beni daha iyisini yapmaya motive eden ama karşımdakine zarar vermeyi düşünmediğim duygulardır. Neyse sanırım anlatabildim derdimi. Ne diyordum özgürlük. Mesela bir akrep erkeği olarak benim de en düşkün olduğum şey budur. Zaten ilişkilerimin ilk kuralı: Ne sen benim sahibimsin, ne de ben senin. Ben kendi içimde zaten mutluyum, seninle ekstra mutluluğu yaşamak istediğim için birlikteyim. Lütfen benden seni hayatımın merkezine koymamı bekleme, sen de koyma. Bu sözleri bir akrep kadınına söylemeye hiç ihtiyaç duymadım, çünkü zaten doğasında bu vardır. Akrep kadını, ne istediğini çok iyi bilir; yaşayacağını yaşar, bittiğini hissettiğinde de dönüp arkasına gitmesini bilir. Bunu o kadar net yapar ki birçok erkek akrep kadınının bu netliği sonrasında çok sıkı aşk acıları çekebilir. Keza ben de yıllar önce bir akrep kadını tarafından terkedildiğimde deyim yerindeyse sürünmüştüm. Akrep öldürmez, süründürürü kim söylemişti yahu.. :)

Akrepler için bir başka gözlemlenen ve bilinen olay da libidolarının yüksekliğidir. Eh bu konuda şunu diyebilirim ki burcu veya yükselen burcu Akrep olan bir kadınla aklınızın alamayacağı şeyler yaşayabilirsiniz. Diğer bazı pasif burçların kadınları gibi seksi "ay bu ne, onunla napacaksın şimdi", "ışıkları kapatsak mı Necmi", "Deli misin, ben o şekilde duramam be manyak"... tavırlarında gözlerimi kaparım, vazifemi yaparım tarzında algılamazlar. Akrep insanının cinsel konusundaki temel duruşu şudur: "Her zaman, her yerde, her şekilde, gücün nereye kadar yeterse...". Ona -biraz kaba olacak ama- domal dediğinde size "kaç derece" diye soracaktır. Hiçbir şeye de kapalı değildir. Yalnız esas sorun şu ki siz bir akrebe yetebilir misiniz? Bu konuda bir akrepten daha beteri yükseleni de akrep olan türdür. Bu evrenin görebileceği en fantastik olaylar bir akrep-akrep erkeği ile akrep-akrep kadınının karşılaşmasında yaşanır muhtemelen. Diğer burçların insanları onları anlamak ve tanımak için yırtınırken, bu ikisi birbirini çırılçıplak görür ve gizlemeye de gerek duymazlar. Bunların sevişmeleri de iki insanın sevişmesi gibi değil de, cehennemde oynaşan iki zebaninin çiftleşmesi gibi olur. İkisi de sekste ses duvarını aşmış, eşiği geçmiş ve olayı koparmıştır. Birbirlerini parçalamaları kuvvetle muhtemeldir ki zaten bu işin sonu ya hastanede biter, ya karakolda.. :) Gerçi ben sadece bir kere böyle bir durumun eşiğinden döndüm -çok şükür- ve bir daha da akrep-akrep kadını çıkmadı karşıma.

Peki bu burcun kadınıyla ilişkiniz nasıl olur? Ben bir burç uzmanı olsaydım size ayrıntılı anlatabilirdim ama değilim, sadece yine gözlemlerime dayanan işkembemden atacağım. Okuduğum ve gördüğüme göre Akrebe en uygun burç Balık. Akrep çok dominant bir yapıdadır ve Balıklar da ipini nereye çeksen götürebilirsin derecede resesifdirler. Akrebin tehlikeli zekasına karşın balık son derece saftır. Balıklar duygusal yapıdadır ve genelde Akrepte merhamet duygusu uyandırırlar. Akrep çevresinde kendinden güçlü birini görmek istemez, zayıfa karşı da merhamet duyar. (Gerçi bu ne kadar dürüstçe bir merhamet tartışılır, sonuçta kendinin güçlü olduğunu hatırlıyor bu sayede) Akrep bir Boğa ya da Aslan erkeğiyle mücadeleye dayalı bir ilişki yaşayacaktır. Bazı akrepler böyle "challenge"ları sever ve özellikle de seçebilir. Sonuçta karşısındaki insan kendi gibi güçlü ve dominant yapıda biri olacaktır. Akrep karşısında salya sümük birini görmeyi pek sevmez ve genelde böyle güçsüzlükleri gördüğünde de "ben yardımseverler vakfı mıyım be" tavırlarında basar tekmeyi. Kıssadan hisse akrep karşısında şansınız olmasını istiyorsanız, ya çok güçlü olacaksınız ya da Balık burcu olacaksınız arkadaş, arada derede kalmış güçsüzlüklere tahammülü zordur. Akrebin en "challenge"ı ise bir başka akreple olmasıdır ki sonunda genelde cıngar çıkar ya da birbirlerine saygı duyarak ayrılırlar. Görüldüğü üzere akrepte hep uçlar vardır. Ya heptir, ya da hiç. Orta tonlar pek yer almaz. Hayatları derin çıkışlar ve inişlerle doludur. Ha bir de kendini çok iyi korur. Nasıl bir akrep çevresine görünmez bir alan örer de içerisine sadece izin verdiklerini alırsa, Akreplerin etrafında da böyle bir alan vardır. Bu sadece kadın için değil erkek için de geçerlidir. Akrep insanına herkes yaklaşamaz, sadece o izin verirse onun iç dünyasına girebilirsiniz. Ha bir de siz akrepseniz girebilirsiniz çünkü akreplerin arasında anlaşılmaz derecede güçlü bir iletişim vardır. İki akrep insanı biraraya geldiğinde öyle güçlü bir çekim alanı oluşur ki aralarında, çoğu deyim yerindeyse birbirinin aklını okur. Zaten akreplerin sezgileri de çok güçlüdür. Mistik konulara da çok yatkındırlar. Bu bağlamda imparatorluğun başındaki kraliçe olmaktan çok, ülkeyi "gizli el" olarak idare eden geri plandaki büyücü, şaman, vezir falan olmaya daha yatkındırlar. Dedik ya kendini korumayı çok iyi bilir diye, Boğa ve Aslan kadınlarına bırakır tacı ve onlar mücadele eder açık alanda... O geriden kendini riske atmadan yönlendirir herşeyi. Ayrıca akrepler çok ama çok tutkuludurlar ve bu konuda mantıklarını geri plana atıp tutkularının peşinde koşabilirler.

Esas soru şu bana sorulabilecek: Peki sen ilerde kızının akrep burcu olmasını ister miydin? Kesinlikle. Gerçi benimle olan ilişkisi çok renkli olurdu ve ona karşı kolay kolay "baba tavrı" yapamazdım ama olsun. Diğer burçlardan olup dünyayı çekeceğine, akrep olsun dünya onu çeksin. ;))

BAŞAK KADINI

Bir kere Başak kadınını tanımak için burcun sembolüne ve anlamına bakmanız yeterlidir. Burcun orijinal adı "Virgin"dir, yani "Bakire" anlamına gelir. Tabii her ne hikmetse ve çok merak ettiğim bir nedenle bu, dilimize Başak olarak geçmiştir. "Bakire" diye bir burç isminin olmamasını anlarım da neden "Başak", onu cidden merak ediyorum, bilen varsa söylesin.
Başak kadınının sırrı bu çevrilememiş kelimede yatmaktadır: Virgin. Evet, o bir bakiredir. Ruhu saflığını ve masumiyetini hep korur, yıpranmamıştır ve dokunulmamıştır. Tıpkı akrep kadını gibi başak kadınını da bakışlarından anlayabilirsiniz. Bakışları bu "bekareti" yansıtır. Ürkek gözlerle sürekli çevresini gözleyen bir yavru kuştur o. Ama aynı zamanda zeki bir çocuğun bakışlarını da yansıtır bu bakışlar. Dünyayı sürekli gözler ve gözlerinden hemen hemen hiçbir şey kaçmaz. Zekanın masumiyetle birleştiği bir burçtur Başak.

Bu ruh hali başağın ilişkilerine de yansır. Başak uzun yol koşucusudur. İlişkileri 1.5 seneden aşağı kolay kolay sürmez. Sürenler olsa bile o kısa süreli ilişkilere girmez. Pek çok başağın ömrü boyunca birlikte olduğu insan sayısı sağ elinin başparmağına bile zor ulaşır. Bir kıyas yapmak gerekirse aynı uzunlukta bir hayat yaşayan akrep sağ el ve sol eli bitirdikten sonra ayak parmaklarına geçer ve hatta en yakın arkadaşının ve daha da abartırsa sırlarını paylaştığı kuzeninin el ve ayak parmaklarına kadar geçer hesaplamaya kalkarsa. Bu daha çok akrebin sürekli arayışta olan ve kolay tatmin edilemeyen bir burç olmasından, başağın ise ne istediğini bilip; bulduğunu sonuna kadar yaşamasından ileri gelir. Ayrıca zaten bir "virgin" virgindir yani o herşeyin özel olmasını ister ve çok seçicidir. Hem yavru kuşlar gibi ürkek olmaları da üstlerine gidildiği anda anında pırrr diye uçmalarına neden olur. Ayrıca başakların çevresinde genellikle çok kişi olur, ama o genelde mükemmelliyetçiliğinden kaynaklanan bir seçicilikle "bununla şimdilik idare edeyim" modunda değildir. İlla en iyisi olacaktır ve bunu bekler de...

Başak kadınları sadık eşlerdir. Uzun yol koşucusu olmak bazı şartları da gerektirir tabii. İlişkiniz güzel bir sevgiyle birlikte, güçlü bir saygıyı da barındırır. Başak, eşiyle arasındaki saygı bağlarını koparmamaya çok özen gösterir. Dürüsttür ve bu dürüstlüğe çok sıkı bir mantıkçılık eşlik eder. Başak kadını müthiş mantıkçıdır ve dünyayı mantığıyla anlamaya çalışır. Belirsizliklere tahammülü yoktur, herşey mutlaka net olacaktır ve mantığıyla onu kavrayabilecektir. Bu, onun hayatı kavrama ve yavru kuşun kendini koruma mekanizmasıdır. Ayrıca her ne kadar yavru kuş gibi ürkek görünse de duyguları hakkında açıkça konuşmaktan çekinmez, yalnız bunu yaparken çok zorlandığını görebilirsiniz. Elinden geldiğince sizi kırmamaya ve saygı bağlarını koparmamaya çalışacaktır. Akrep kadını gibi canı istediğinde anında çekip gitmez. Mükemmelliyetçi ve mantıkçı olduğu için size karşı hissettiklerinin resmini zorlanarak da olsa net bir biçimde çizer.

Mükemmelliyetçilikleri bazen adamı dellendirir. Yemek yaparken sürekli saatine bakıp duran Başak kadınıdır. Çünkü tarifin üzerinde yemeğin orta ateşte 8 dakika pişmesi gerektiği yazıyordur. Ne 7 dakika, ne 9 dakika pişer o yemek. Keza ilaç alma saatleri gibi durumlarda da acayip dakiktir. Doktor 12 saate bir mi dedi, valla geceyarısı uykunuzdan kaldırır sizi de içirir o hapı. Aslında akrep gibi aklına geldiğinde o hapı içen, yemeği göz kararıyla ve sezgileriyle pişiren bir burç için ideal bir eştir. Bir de hemen hemen hiçbir şeyi unutmazlar. Bundan 4 sene önce espri olsun diye söylediğiniz bir cümleyi bile kelimesi kelimesine hatırlayıp, eğer kızmışlarsa ona, defalarca ortaya getirebilirler. Çünkü kafasında hala soru işaretleri vardır ve netleşmemiştir. Sorunu çözmüş olsanız bile o bunu asla unutmaz, hele bir kadınsa asla unutmaz.

Başak kadını ilişki yaşanması açısından ideal bir kadın tipidir(Özellikle de benim için). Mantıkçı savunmalarının farkına varıp, kendinizi alıştırırsanız tadından yenmezler. Zaten akrep ile başağın enerjisi de çok uyumludur. Tabii diğer burçları bilemeyeceğim. Başak kadını dominant yapıda olmadığı için sizi fazla zorlamaz. Çok zorlanınca da genellikle ağlama tepkisi verir. Yalnız mantıkçılığı bazen duygularını fena bastırmasına neden olur ve arada patlamalar yaşayabilir. Eee ne de olsa duygularınızı mantığınızla anlayamazsınız, anlamaya çalışırsanız çakarsınız.

Kısaca böyle arkadaşlar, anlaşıldığı üzere ben Başak kadınlarını çok severim ve sevmişimdir de. Mükemmelliyetçiliklerinin altında ezilmedikleri sürece iş hayatında da çok başarılı olurlar, yalnız sınav falan gibi durumlarda ona anlayış göstermeniz şarttır, çünkü çok kasılabilirler o dönemde. Peki klasik sorum; ben kızımın başak olmasını ister miydim? Gerçi akrep olması yeğdir ama kollarımdan ayrılmak istemeyecek çok tatlı bir yavru kuşu kim, nasıl reddedebilir ki... :)

Hasan "Sonsuz" ÇELİKTAŞ

BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Prş 01 Şub, 01:34

Yazıya dair açıklama:

Yazar Başak burcunun bu adı nasıl aldığını soruyor. Başak bitkisi bilindiği gibi üretkenliği ve verimliliği temsil eder. Başak burcu da kendini insanlara hizmete adamış bir karakterdir. Bununla birlikte başak burcu insanı kendisini kusursuzluk yolunda sürekli ameliyat masasına yatırır ve kusurlarından kurtulup olgunlaştıkça da mütevazileşir ve tıpkı başak bitkisi gibi boynunu eğer. Çünkü insanın kusurlarının bitmeyeceğinin, hatasız kul olamayacağının içgüdüsel olarak farkındadır; kendini aşağılık komplekslerine kaptırmadığı sürece de bilincindeki bu mütevazi tutum varolmaya devam eder. Bu noktadan bakıldığında bu burca uygun görülen harika bir isimdir.
En son EffEndY tarafından Pzr 02 Ara, 01:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Prş 01 Şub, 12:08

yeryer katıldım yer yer şaşırdım yer yer utandım yer yer bozuldum ama ne yalan söyliyim daha sı kabul ettim. doğruları çok fazla. akrep olmakla birlikte deyim yerindeyse her burçtanda nasibimi almışım. gözlerim akrep gibide bakar başak gibide yay gibide oğlak gibide. başakların saf bilinçleri gibi olabilmek çok güzeldir ama saflığın aşırısıda açıkçası salaklık oluyor. yazı iğnelemiş, irdelemiş ve de düşündürmüş benim gibi bir akrep kadınına dahi bunu yapabilmiş..

Kullanıcı avatarı
lotus1

Okunmamış mesaj gönderen lotus1 » Prş 01 Şub, 13:05

. başakların saf bilinçleri gibi olabilmek çok güzeldir ama saflığın aşırısıda açıkçası salaklık oluyor
Merhaba TheGirlofSun.Ben Lotus.Kendimce bu düşüncene bir açıklama getirebilirmiyim?Daha doğrusu EffEndY'nin başak için bana yazdıklarıyla bir açıklama getirmek istiyorum.Ben bir başak değilim.Ama yükselenim başak.benim yaşlarımda yükselen burcun daha etkin olduğunu farzederek,yani bu burcun pek çok özelliğini farzederek kendimi bir başakta kabul edebilirim.nasılki 1.evdeki pluto yüzünden akrep kabul ediyorsam..Değiştirmeden EffEndY'NİN yazdıklarını aktarıyorum:Birçok kaynakta başak burcunun en belirgin özelliği olarak "temizlik" zikredilir.Aslında bu eksik bir ifadedir.Sadece bir yansımadır.Yansıttığı şeydesaflıktır.Buradaki saflığı aptallık olarak almamalısın.Şüphesiz zeki olmalısın.Bu katıksız olmak gibi birşey veya seninde vurguladığın gibi gibi iyi niyetlilik ve güven ihtiyacı...Olayı daha da açmak için şöyle bir örnek vereyim.Bu tarz insanlar dünyaya hep yeni doğmuş bir çocuğun gözleriyle bakar ve incelerler.Bu doğduğu gün de,altmış yaşına da gelse hiç değişmez.Kendini daha iyi analiz etmek için küçük bir bebeğin ruh halini hayal etmelisin.O ne kadar ürkekse,ne kadar güvensizse sende o kadar güvensizsin.Duygularını ifade etmekten korkuyorsun ve bu senin canını acıtıyor olabilir" Ben EffEndY'nin benim için yazdığı bu sözleri doğruluyorum.Ben bu saflığı aptallık olarak algılamadım.ama sen niye öyle algıladın?bence başaklar salak olamayacak kadar zeki insanlardır..

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Prş 01 Şub, 13:14

sevgili lotus, başaklar kadar saf ve iyiniyetli insan bulamazsın. görerek ve yaşayarak ve başak etkisi almış biri de olarak bu kanıdayım. tanıdığım başaklardada bu vardı. yahu olmaz böyle şey, dünyanın en kötü adamı bir cani gelse benim sevgili başak arkadaşım ne kadar iyi biri düşünceli biri der geçerdi. ne oldu söyliyim sana psikolojik tedavi görüyor hala.. aslında öyle olmadığı halde bir başaka öyle gibi gösterebilirsin. paragöz aç bir patron örneğin istediği herşeyi köle gibi çalıştırarak yaptırabilir. başak itiraz etmez. acır. çünkü adam ona gelip derki bu ay çok sıkıştık zam yapamayız idare et ama aynı ay lüks bir otomobil çeker altına, ve en lüks otelde sevgilisiyle tatile gider.. başak saflığın salaklık boyutuna varabildiği üstelikte göz göre göre de itiraz etmediği ama bunu neden yapamadığı da tartışma konusu olan bir burç. hayatımın bir dönemi yoğun başak etkisiyle geçti ve bu yüzden yapmış olduğum salaklıkları unutamam. taki akrep ruhum ipleri ele geçirinceye kadar. ha ben bunu yaşayarak yazdım. bu arada bir şey daha gerçek dostlarını da seçemezler... [sözlerim sadece aşırısı için geçerlidir, bu bütün burçlar içinde böyledir. ancak her zaman ve her an balık hafızalı olup unutmak unutmak unutmak sizi saflaştırır bu doğrudur ama sürekli aynı şeyleri de tekrarlattırır. öğrenmeye dayalı bir saflık olması en güzeli ve en iyisi onun dışında olan yani aklın devre dışı kaldığı sürekli sürekli kafa yormayan aynı şeyler aynı insanlara aynı şekillerde veriyorsanız saf değilsiniz salak olursunuz. salağın kelime anlamıda zaten budur.lütfen kalp ve akıl birlikteliğini sağlayın]

Kullanıcı avatarı
dark_venus
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen dark_venus » Cum 02 Şub, 00:29

Başak(23 Ağustos-21Eylül)

Başak;hem mütevazi hem de güçlü dişiliğiyle bilinen bir karakterdir.Başak kadını verici ve eğiticidir,ama aynı zamanda başkalarına bağımlıdır.Fiziksel olarak çok endamlı olmasa da bütün hatları ve kıvrımları yerli yerindedir.Erkeklerin şehvet duygularını ve koruma dürtülerini kabartan bir ulaşılabilirlik,aslında bir kırılganlık havası verir.Ne kadar bunu kırmaya çalışırsa çalışsın Başak iyi kız imajı verir.Bu arada kendini bir erkeğe tıpkı bir köle gibi vermeye isteklidir.Bir aşığı memnun etmek Başak'ın gündeminde ilk sıradadır ve erkeğine hiçbir kadının davranamayacağı kadar cinsel ustası gibi davranır.Ancak bunun karşılığında erkekten o kadar sağlam bir güç bekler ki,birçok erkek onun yüksek cinsel isteklerine cevap veremeyerek kendini cinsellikte yetersiz hisseder.Başak kadınıyla birlikte olmak bir bağımlılığa dönüşebilir.Onun için erkek,onu bütünüyle kendi hayatının kalıbına sokmayacak veya şekillendirmeyecek insandır..

Başak burcuna artık kimse soğuk demez sanırım : )

Akrep(24 Ekim-21 Kasım)

Akrep kadını zor olanı başarmak ve istediklerini elde etmek için bu dünyaya gelmiştir.Gizemli,kararlı ve ikna edici bir tavrı vardır.Kendisini diğer insanlardan üstün gören Akrep kadını,bir erkeğe aşık olmadan önce ona neler verebileceğini hesaplar.Akrep kadını için cinsel,vazgeçilmezdir.Bir ilişkiye başlarken Akrep kadınının kafasında kendini kanıtlama gibi bir düşünce yoktur.Kaybedeceği hiçbirşey olmadığını düşünür.Çocukluğundan beri mükemmel bir insan olduğuna inandırılmıştır ve bunu erkeklerden gizlemek için bir neden bulamaz.Tek kusuru;hatalı olduğu zaman bunu kabul edememesidir.Bu yüzden dostlarını,zaman zaman da sevgililerini kaybedebilir.Akrep kadınının cinsel yaşamına da;güç ve saldırganlık egemendir.Bazen aşırı feminist davransa da,aslında oldukça ateşli bir yapısı vardır.Erkeği arabada cinsel yapmaya zorlayacak bir kadın varsa,o da Akrep kadınıdır.Konu sekse gelince yerinde duramaz.

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Cum 02 Şub, 00:43

İster istemez bir açıklama yapma ihtiyacı duydum. TheGirlofSun'a genelde katılıyorum. Başak burcunun temsil ettiği zeka, çözümleme yeteneği ve Merkür'ün etkisiyle hızlı çalışan zihin yapısından ötürü konuşma zekasından ibarettir. Duygularla pek alakası yoktur. Hatta Başak burcu -bu astrolojik bir bilgi değil, sadece benim gözlemim- duygusal zekası en düşük olan burçtur. İnsani duyguları siz anlatmadıkça anlayamazlar. Tabii bunun bir takım sebepleri var. En büyük sebebi yukarıda da ifade edildiği gibi saflıktır. Bununla birlikte diğer önemli sebep de hep vurguladığım gibi Başak insanının kendinde sürekli kusur arayan yapısıdır. Başak burcu Zodyak'ın en tasalı burcudur ve en büyük endişesi de kendisidir. Bununla birlikte Başak burcu bir toprak burcu olduğu için hayata mantık çerçevesinden bakan ve sahip olduğu duyguları bastıran bir karaktere sahiptir. Bunun sonucunda da karşımıza duygularını pek önemsemeyen bir yapı çıkar. Bu yapı da Başak insanının bilinçaltında diğer insanların duygularının kendilerininkinden hep daha karmaşık ve büyüleyici olduğuna dair bir izlenim yaratmıştır. Dolayısıyla herşeye olduğu gibi duygulara da ürkek yaklaşırlar ve yoğunlaşamadıkları için duyguları pek kavrayamazlar. Onlara duygularınızı açıkça anlattığınızda da "Senin hissettiklerin bunlar mıydı?" şeklinde garip ama sevimli bir tepki verirler. Ben de herzamanki gibi böyle bir tepki ertesinde onları çiğ çiğ yerim. Ancak, sevgili Lotus, sen bu konuda şanslısın, çünkü 1. evinde Pluto var. Sana duyguları anlaman konusunda Pluto'nun bu konumundan yararlanman gerektiğini daha önce ifade etmiştim.

Bir diğer nokta, Lotus'un ifade ettiği genelde doğru, insanların otuzlu yaşlarından sonra en çok etkisinde olduğu burcun yükselen burçları olması. Bunun temelinde, yükselen burcun bizim hayata bakış açımızı, dünyaya karşı duruşumuzu ve yaşam felsefemizi sembolize ettiği gerçeği yatar. Biz de kişiliğimizi -Güneş burcumuzu- bu bakış açısıyla oluşturduğumuz için belli bir yaştan sonra kişiliğimizi oluşturdukça onun etkisi altına gireriz(Lotus, zaten ben de bu yüzden senin doğum haritanı yorumlarken Yaylığına pek değinmedim.). Aslında bu olay daha çok şu şekilde gerçekleşir. Bilindiği gibi yükselen burç ruha en yakın olarak kabul edilen noktadır; ruhtan dışarıya en kolayca akan yanımızdır. Daha da açmak gerekirse mesela Güneş Kova'da, Ay Oğlak'ta rahatsızdır. Kendisini bu konumlarda ifade etmede zorluk çekerler. Ama yükselen burç için böyle bir konum söz konusu değildir. O her zaman rahattır. Bu noktadan hareketle Güneş burcuyla ay burcu arasındaki zıtlıklardan dolayı kişiliğinde gelgitler yaşayan insanlar yükselen burçlarına sarılırlar. Buradan da çıkarabileceğimiz gibi yükselen burcun, güneş burcumuzla ay burcumuz arasında denge kurmak gibi bir işlevi vardır. Toplumumuzda bununla daha çok şu şekilde karşılaşırız. Özellikle Ayı dişil bir burçta yer alan erkekler, toplumun da baskısıyla bu yönlerini görmezden gelme yoluna başvurup yükselen burçlarına odaklanırlar. Kanımca tüm bu saydıklarımdan çıkarabileceğimiz en önemli sonuç, doğum haritamızın bizim kaderimiz değil, sadece içimizdeki dürtülerin bir resmi olduğu gerçeğidir. Dolayısıyla doğum haritalarımızı yorumlarken, içinde yaşadığımız toplumu, çevreyi ve geçirdiğimiz tecrübeleri göz önünde bulundurmakta fayda var. Doğum haritamızda bulunan her olguyu taşımak zorunda değiliz.

Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen dark » Cum 02 Şub, 01:26

Söylenenlere kısmen bende katılıyorum sadece birkaç noktaya değinmek istiyorum.Öncelikle hayata mantık çerçevesiden baktığıdır bununla beraber bir başağın analiz yönü hayli gelişmiş olduğundan kendisinin ve karşısındakinin iyi kötü zayıf ve kuvvetli yanlarını çok iyi görürler.Mükemmeliyetçi yapılarından dolayı kendi saf ve temiz duygularını gerçekten kendi deyimiyle yaşamasını bilen kişilere açarlar ve o kişiyi beklemekten hiç yorulmazlar ve hatta aşırıya kaçıp uzun yıllar aradığı saf temiz ve bi o kadarda şehvetli duygularını açığa vuracaktırlar.Burda akreplerle beraber güvendikleri insanlara duygularını açarlar çok yüzeysel ama bi o kadar derindirler.Maasına zam yapılmayan kişinin yenildiği tek sey merhametidir yeri gelir en büyük düşmanını bile yaptıklarını görmezden gelip affedebilirler hayatın onlara çabalarının karşılığını vereceğini düşünen bi içgüdüleri vardır burda kaybeden o zammı yapmayıpda keyfini süren patrondur kanımca.

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Cum 02 Şub, 01:49

Başak;hem mütevazi hem de güçlü dişiliğiyle bilinen bir karakterdir.Başak kadını verici ve eğiticidir,ama aynı zamanda başkalarına bağımlıdır.Fiziksel olarak çok endamlı olmasa da bütün hatları ve kıvrımları yerli yerindedir.Erkeklerin şehvet duygularını ve koruma dürtülerini kabartan bir ulaşılabilirlik,aslında bir kırılganlık havası verir.Ne kadar bunu kırmaya çalışırsa çalışsın Başak iyi kız imajı verir.Bu arada kendini bir erkeğe tıpkı bir köle gibi vermeye isteklidir.Bir aşığı memnun etmek Başak'ın gündeminde ilk sıradadır ve erkeğine hiçbir kadının davranamayacağı kadar cinsel ustası gibi davranır.Ancak bunun karşılığında erkekten o kadar sağlam bir güç bekler ki,birçok erkek onun yüksek cinsel isteklerine cevap veremeyerek kendini cinsellikte yetersiz hisseder.Başak kadınıyla birlikte olmak bir bağımlılığa dönüşebilir.Onun için erkek,onu bütünüyle kendi hayatının kalıbına sokmayacak veya şekillendirmeyecek insandır..
Bunları kim yazmışsa, tebrik ederim o vatandaşı. Bunlar pek de rastlamadığımız, ama en yalın gerçeği yansıtan ifadelerdir. Pek yakında burada, başak kadınlarıyla yaşadığım ilişkilerin ortak noktaları en sansürsüz haliyle yayımlanacaktır. Merak edenlere duyurulur...

Kullanıcı avatarı
lotus1

Okunmamış mesaj gönderen lotus1 » Cum 02 Şub, 05:50

.Başak kadınıyla birlikte olmak bir bağımlılığa dönüşebilir.Onun için erkek,onu bütünüyle kendi hayatının kalıbına sokmayacak veya şekillendirmeyecek insandır..
Ben bunun örneğini şuan evliliğimde birebir yaşıyorum.Evet ben çekip gidersem,yalnız yaşarım.Ama eşim yapamaz.Ben şuan Onun için vazgeçilmezim.Siz yazdıklarıma bakıp da beni bir zavallı sanmayın.Ben kılı kırk yaran,zor,çetin bir insanım çoğu zaman.Size çok tezat gelecek ama aynı zamanda yumuşacıkda bir insanım.Çetinliğim yapılan her haksızlıkta su yüzüne çıkar.Şimdiye kadar,benden çok daha çetin insanlar karşısında dimdik durabilmem bundandır.Yani haksızlık yapılınca,o yumuşacık kız gider yarine zorlu,korkunç kız gelir.İnsanlar bu duruma nasıl şaşırıyor görmenizi isterdim..Ben bunu eşimin çetin,acımasız akrabalarında yaşadım,yaşıyorum.Bu savaş bittimi.malesef daha işim var onlarla.ama işim bittiğinde kuzu gibi olacaklar.İnşaallah Allahın izniyle bu zorlu görevi tamamlarım.Bana güç veren Haklı olanın hep kazanacağına inanmam.Çünkü Allah doğrunun yanındadır.Varsın insafsız PATRONLAR bizim gibi insanlarla oynasın.Varsın insafsızlar bize bitmek tükenmek bilmeyen zulumleri reva görsün.Ama Allahın adaleti tecelli ettiğinde,bu zavallıların ibretlik hallerini hep birlikte göreceğiz.Asıl salak insanların iyi niyetini kullananlardır.Biz başakların yaptığı şey sadece bunlara acımak,kayıtsız davranmaktır.Çünkü o kadar zavallılarki insan bunlara yan bakmaya bile tenezzül etmez biliyormusunuz.Kim takar ki bu zavallıları.Kötü niyetliler en zavallı,en salak insanlardır kanımca.Çünkü herkesi kandırdıklarını sanırlar salakçasına,biri şulların hafifçe kulağını çeksin.Beb çekemem.Çünkü çok daha önemli işlerim var.vaktimi salaklarla harcayamam..

Kullanıcı avatarı
lotus1

Okunmamış mesaj gönderen lotus1 » Cum 02 Şub, 06:16

Maasına zam yapılmayan kişinin yenildiği tek sey merhametidir yeri gelir en büyük düşmanını bile yaptıklarını görmezden gelip affedebilirler hayatın onlara çabalarının karşılığını vereceğini düşünen bi içgüdüleri vardır burda kaybeden o zammı yapmayıpda keyfini süren patrondur kanımca.
Bir başağın neden körükörüne safça davrandığını,en iyi bu cümle açıklıyor.Benim ifade gücüm zayıf,ne demek istediğimi forumun başından beri anlatamamıştım.Yazdığım tüm o uzun yazılar ve hayat hikayem bu ana fikir üzerinde dönüp durdu ama sanırım vermeye çalıştığım ana fikir pek anlaşılmamış.Hem ben bu forumdaki aldığım tüm haksız tepkilerle bu gerçeğin canlı örneğini oluşturuyorum şuan..Ve forumda kaldığım süredede oluşturacağım.Ve yine söylüyorum,iyiliğin,adaletin kötülüğe galibiyetini,nasıl artık bu darbede kalkılmaz denilde,dimdik durulduğunu birlikte göreceğiz.Sizlerden hiçbirşey saklamadım.Hatta 5.evdeki jüpiterimi bile..ki bu forumda intihardı,hafif meşrepliğin önemli göstergesiydi çünkü..Bu kadar akrep erkeğinin içinde jüpiter 5.evde demek,ölüm fermanımı hazırlamaktıki,bende öyle yaptım.ta baştan ölümü kabul ettm.Hangi akrep erkeği hafif bir kadına şans verirki..Eğer amacım mutsuz evlilikte teselli bulmak olsaydı ta baştan bu tiyoyu verirmiydim.biraz salağım.ama okadar değil..mutsuz bir kadının adresi akreportal değil,boşanma avkatını yanıdır..konuyu dağıttım.toparlarsam,ben hayatımı güzelleştirmeye çalışan bir insanım.Bu forumda yada hayatta salakça davranmak,allahın ilahi adaletine yardımcı olmak içindi.Aynı şeyleri söyleyip duruyorum ama ilahi adalet muhakkak tecelli eder.ben yaşadım ve gördüm,göreceğim.bu forumda bulunma amacımda belki herkese ibret olmam içindir.buna değermi bilmiyorum am- yani bu kadar rezil olmama değermi demek istedim-Ama Allahın işine karışılmaz.demekki o benim ibret olmamı istedi..

Kullanıcı avatarı
lotus1

Okunmamış mesaj gönderen lotus1 » Cum 02 Şub, 07:08

Sevgili TheGirlofSun.Yazdıklarımdan şu sonucu çıkarmış olmalısın:Bu kız(yani ben)hayattan,özellikle eşinden,dostuntan tekrar tekrar darbe yemiş,ama hep affetmiş onları.görmemezlikten gelmiş.Kısmen doğru.ama ayrıntıları bilseydin neden affettiğimi,hatta affetmek zorunda olduğumu anlardır.affettiğim insanlar keyfime göre hayatımdan çıkaramayacağım kadar anılarım,geçmişim olan insanlardı.Ben bıçak kemiğe dayanıncaya kadar dostlarıma tahammül aderim.Zaten dostluğun anlamıda bu noktada gizlidir.Dost ne olursa olsun,dostunu sırtından indirivermeyendir.atalarımız iyi gün dostu olmayın der.beim sıkı dostlarımdan aldığım darbeleri sana film gibi izletebilseydim aklın dururdu.Sanmaki onları hep sırtımda taşıdım.emin ol bıçak kemiğe dayanınca,temelli çekip gittim kaç kere.AMA inanmazsın herseferinde beni sımsıkı tutup,asla bırakmadılar.yani hatalarını anladılar sanıyorum.ve inanmazsın belki ama şuan bir çoğu benden çok daha sağlam dostlarım oldu.Çocukluk arkadaşım akrepten bahsetmiştim.bi gün öyle kötü bir kazık yedimki ondan o an çekip gittim.bir daha dönmemek üzere.bunu hemen anladı.Önce okazığı telafi etti,ardından günlerce,yıllarca beim can dostum olmak için gayret verdi.şuan bana can dostum diyor.gerekirse senin için,herkes için canımı feda ederim diyor.ve ben bunu gerçekten,candan mı söyiğini kendisine soralım istersen.başak dostunu düşmanını tanımaz demişsin,doğrudur belki.can dostuma bu forumda sorarsak bende dostumu düşmanımı öğrenmiş olurum.hatta bu forumda bir başka can dostum var.Kalitera.Ona da sorabiliriz.Onunlada çok kötü tecrübeler yaşadım.Onu BİGÜN ansızın terketmeye kalktım.kolumdan sımsıkı tuttu ve bana şunu söyledi:BEN SENİN DOSTUNUN.BUNU BUGÜN OLMASADA BİGÜN MUHAKKAK ANLAYACAKSIN.AMA LÜTFEN GİTME.BU DOSTLUĞU YOK ETME.Neden gitmek istedim biliyormusun?başakça,dostumu düşmanımı yinemi seçemedim kuruntusuna kapıldığım için.Eğer bu kuruntuma kapılsaydım,çekip gitseydim,iki çok değerli can dostumu sonsuza dek kaybedecektim!..Ezanlar okunuyor yine.ve ben duadayım.Allahım kalp gözümü aç,şu zavallı başak kuluna gerçek dostlarını,düşmanlarını ayırt etme gücü ver..Doğrudur çok nadirde olsa(AMA ÇOK NADİR)dostumu düşmanımı ayırt edemem..Ama ben diyorumki,yanıldığım ,kendimi kandırdığım birgün çekip gittiğimde ardımda bıraktığım,bir düşmanım değilde can dostum da olabilir..Benim gibi dostunu düşmanını ayırt edemeyen biri için çekip gitmek ÇOK BÜYÜK RİSKTİR.dediğim gibi ardımda kalan bir dost olabilir...Bu hataya sadece başak değil herkes düşebilir.bir yanılma payı herzaman vardır:ÇÜNKÜ " KALPLERDE OLANI ANCAK VE ANCAK ALLAH BİLİR.BİZ SADECE TAHMİN YÜRÜTEBİLİRİZ..Bu yüzden YARATILANI YARATANDAN ÖTÜRÜ HOŞ GÖRÜRÜZ..VE kaloleri eviren çeviren Allah birgün en azılı düşmanımızı encandan bir dosta çevirebilir.Çünlü Allah Hakimdir,Kadiri-Mutlaktır..Bu yüzden bizden birbirimizi affatmemizi ister hep..Böyle idealistçe yazdığıma bakma,affettiğim insan kadar,arkamı döndüğüm birçok insan var malesef..Nerde o kocaman kalp,nerde..O ocaman kalbi Allah dostları taşır.Bu Allahın en büyük lütfüdür.bazı başaklarda bu lütuftan azcık da olsa hisse almışşa ne mutlu onlara.. AMA ne yazıkki ben o hisseyi almış kabul etmiyorum kendimi..dedimya affaetmediğim çok insan var..

Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen dark » Cum 02 Şub, 09:40

Sevgili Lotus yazılarının hepsını okuyamadım ama bu sayfadakılere bı cvp olarak sunu solemelıyımkı burda kımsenın kımseyı acız yada zayıf olarak gorebılecegını dusunmuyorum herkesın hayatında ınıslı cıkıslı anlar ve sağlıklı dusunemedıgı zamanlar olur bu durumlarda oncelıkle Yaradana sonra doğrularına sarılarak zamanla tum acılarını korkularını yenersin bu her zaman boyle olmustur ve senınde bıldıgın uzere herkesın alacagı dersler vardır hayatta kalıcı olan senın warlıgındır bu dunyada umarım en kısa zamanda sorunlarını cozersın ve hayata neseyle senı zorlayan olaylara
heybetle bakarsın guzellıkler senınle olsun arkadasım
Ey Hamza
Gördüğün Hiçbirşeyden Korkmazsın bu Doğru
Ama Heybetini Gizli Tut Zira
Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor.

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Cum 02 Şub, 10:24

lotus, benim parantez içinde yazmış olduklarım olgunlaşma sürecinde merdivenin ilk basamağında yapılan durumlardı. bunlar her zaman olmaz tabiki bu kişinin farketme yeteneğidir. sevgili lotus, bende bundan 5 yıl önce kızkardeşim gibi sevdiğim başak dostumu kullanarak işhayatımda ayak oyunlarına maruz kaldım. ve benim sevgili dostum bu süreçte tam 3 ay benimle iletişim kurmadı. düşünki telefonu açıyorsun, arkadaşının annesi arıyor ve sen telefonu kapatıyorsun arkadaşın seninle aynı odada olduğu halde. başka bir olayda telefonu açıyor, içerdeki ayak oyunu yapan kişiye aktarıyor, oda bana gelen telefonu soruşturup kimsin nesin necisin deyp bana aktarıyor.. benim sevgili başak dostum bunları yaparken saf değildi biliyormusun? bilinçliydi. ama onu kendisine getirecek hareketi ben yaptım. ne yaptığımı söyliyim, tam 3 ay bekledim onun bana uyguladığı psikolojik işkenceyi izledim, bende başak etkisi almış olduğum için bende hayır bu oya olamaz deyip duruyordum.. ve birgün odamda aniden bir karar aldım. sabah kimse gelmeden masasına gittim ve dedimki. benimle konuşmadın tam 3 aydır. burası bir iş yeri olmasına rağmen sorumluluklarını beni bahane ederek yapmıyorsun. burda olmamamı istediğin için sadece sen bunu istediğin için ben yarından itibaren işe gelmiyorum. ayrılıyorum. istediğin gibi olsun, bana iş çok... ve benim sevgili dostum o an benim bildiğim dostum oluvermişti. gözlerinde nerden çıktığını anlamadığım yağmur gibi yaş, gerçekten öyleydi. boynuma sarıldı ve bana dediki " fatoş beni yalnız bırakıp gidemezsin, biz kızkardeş gibiyiz, kızkardeşimi kaybetmiş gibi olurum. gitmeni istemiyorum." düşün bu insan hıçkırarak ağlıyordu. onu gitmeyeceğim konusuna ikna etmek için tam 2 saat konuştuk. ertesi günde beni gördüğünde çocuk gibi mutluydu. başkalarının sözlerine inanmak aldatılmak ve kandırılmak ve yalana o kadar kolay gelebiliyorki başak insanı. her insanın hayatında dönüm noktalarında duran kişiler olur. başaklar öyle insanlarki, bazen sizi siz yapan ögeleri onların aracılığıyla daha kuvvetli bir şekilde öğreniyorsunuz. kötü değiller, saflar. saflıkları bazen abartıya gidiyor. ben arkadaşımın yüzüne karşı o zaman söyledim. çok safsın ama salak olma... bu gelişim sürecinde aşamaları yaşarken insanlar bana da salaksın dediler, gocunmadım, salaklık aklın geri planda durmasıdır. ve gerçekten ben bir salağım lotus, akıl benim için önemli değildir. eğerki sen benim bu sözüme alınıp kırıldıysan bundan dolayı beni de yanlış anladıysan ben salaklık olgusunu tümden üzerime alabilirim.sadece senin kırgınlığını yok edebilmek adına... burda bana bu örneği yaşatan başakta oldu, yengeçte, akrepte.. ama en sertini en acısını başak koydu... fakat dünya üzerinde üzmek istemeyeceğim burçlardan biridir başak özel olarakta başak kadını...

Kullanıcı avatarı
lotus1

Okunmamış mesaj gönderen lotus1 » Cum 02 Şub, 10:45

Sevgili TheGirl ofSUN.Bu sitede en çok kırmak istemediğim kişi sendim.Belkide alınarak ilerde kurulacak bir dostluğa balta vurdum.hAYIR SEN LÜTFEN ÜSTÜNE ALMA TÜM SALAKLIĞI.Bu acı durum gösteriyorki asıl,katıksız salak benim..demek hala dersimi alamamışım.dostu düşmanı ayırt mı edmemiyorum.Bursını kabul edemiyeceğim.Ben alınganım,kendimi savunurum haklı olduğumda ama bir dosttu kolay kolay terketmem,terkedemem..Hala yazdığın o çok güzel dostluk mesajlarını hatırlayınca gözlerim yaşarıyor.OBUNTO,OBUNTO diyorum...VE senin bir arkadaşın için gösterdiğin o özveri örneğine ben hiç şahit olmadım.olmadığım içinde bunun sadece filimlerde,romanlarda yaşadığını sandım.Böyle şeylere inenmadığımdan değil,insanlarda bu fedakarlığı sezmediğiden..Eğer beni affetmezsen en kısa zamanda atlarum otobise ve beni affedinceye kadarda kapının önünden ayrılmam.ve inan bana bunu yapmak hayatıma malolabilir

“Akrep Burcu Ve Diğer Burçlarla İlişkisi” sayfasına dön