Üzerlik Yağı Nasıl Yapılır? Nasıl Kullanılır?

üzerlik yağı nasıl yapılır? üzerlik yağı nasıl kullanılır? üzerlik yağının faydaları nelerdir?

Üzerlik tohumu hangi hastalıklara iyi gelir, üzerlik tohumu nasıl kullanılır, üzerlik tohumunun faydaları, üzerlik tohumunun yan etkileri, üzerlik tohumunun zararları, üzerlik tohumunun yapı nasıl çıkarılır nasıl yapılır? Hepsi ve daha fazlası Üzerlik tohumu forum sayfamızda
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1604
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Üzerlik Yağı Nasıl Yapılır? Nasıl Kullanılır?

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzr 28 Haz, 21:12

Resim

Üzerlik Yağı Nasıl Yapılır? Nasıl Kullanılır?

Üzerlik tohumu yağı nasıl yapılır? Nasıl kullanılır?

Bitkilerin ve tohumların yağları farklı yöntemlerle çıkarılır. Kullanılacak yöntem elde edilecek yağın niteliğine göre değişir. "Sabit" ve "Uçucu" yağlar özelliklerinden dolayı farklı yöntemlerle elde edilirler. Zeytin yağı, ayçiçek yağı pamuk ve fındık yağı sabit yağlar sınıfındadırlar ve sıkılarak elde edilirler. Bunlara susam ve çörek otu tohumlarını da dahil edebiliriz.

Soğuk sıkım olarak tabir edilen yöntemde amaç yağın niteliğini bozucu ısıya maruz bırakmadan mümkün olduğunca çok yağ elde etmektir.

Uçucu yağlar ise daha çok çiçek ve bitkilerden elde edilirler. Distilasyon adı verilen buharlaştırma ısıtma-soğutma ve basınç yöntemleri kullanılır. Bitki ve çiçekteki yoğun koku uçucu yağlar aracılığı ile etrafa yayılırlar. Lavanta yağı, gül yağı, birebiye yağı, fesleğen yağı, aynısefa yağı, karanfil yağı bu şekilde elde edilir.

Üzerlik Tohumu Yağı Nasıl Elde Edilir?

Bizim kullanacağımız yöntem maserasyon adı verilen çözücü madde yöntemidir. Bu işlem için soğuk sıkım zeytinyağı kullanıyoruz. Zeytinyağının çözücü ve muhafaza özelliği yüksek olduğu için üzerlik tohumu yağını çok düşük maliyetle kolayca elde ediliriz. Kullanacağımız yöntemle elde edeceğimiz üzerlik tohumu yağı istediğimiz seviyede olacak mı? Evet. Kullanım amacınıza ne ise bunu çok düşük maliyetle kendiniz deneyip test edebilirsiniz.

Üzerlik tohumu içerisinde bulunan yağ miktarı çörek otu, keten tohumu veya susam tohumu ile kıyaslandığında çok çok düşüktür. Piyasada satılan gerçek! üzerlik tohumu yağlarının fiyatlarının çok yüksek olmasının nedeni de budur. Ancak az miktar üzerlik tohumu yağı için çok yüksek miktarlarda üzerlik tohumunun sıkılması gerektiği için piyasada bu şekilde üzerlik yağının çok fazla olduğunu sanmıyorum.

Başlamadan önce dikkat etmeniz gereken noktalar

1- Kullanacağınız üzerlik tohumunu kullanmadan önce ayıklayın
2- Üzerlik tohumunun mümkün olduğunca yeni hasat olmasına özen gösterin
3- Kullanacağınız zeytinyağının katkısız soğuk sıkım zeytinyağı olmasına özen gösterin

1- Aşama Üzerlik Tohumlarını Ayıklayın

Resim

Üzerlik tohumlarını toz haline getireceğimiz için önceden hem blender bıçağına zarar vermemek hem de etkileşimi bozmaması için içerisinde bulunan toprak ve taşları temizleyin. Resimde de görüyorsunuz 70 gramlık üzerlik tohumunda bir hayli taş ve toprak çıktı.

2- Aşama Üzerlik Tohumunu Tartın

Resim

Üzerlik tohumunu tartmamızın nedeni kaç gram tohum kullanırsak kullanalım sonraki kullanımlarda etkiyi artırmak için kaç gram artırmamız gerektiğini bu şekilde bulacağız.

3- Aşama Üzerlik Tohumunu Blender Yardımı İle Toz Haline Getirin

Resim

Eğer tohumlar nemli ise kuruyuncaya kadar hafif ateşte kavurun.İşlermi kavanozda yaparsanız etrafa toz dağılmayacaktır. Eğer daha önceden hazırladığınız üzerlik ekstraktı varsa bu aşamaları geçerek onu doğrudan kullanabilirsiniz.

Resim

Üzerlik tohumunu yeterince toz haline getirdikten sonra zeytin yağımızı ekleyebiliriz.

Resim

Konsantre bir üzerlik tohumu yağı elde etmek istiyorsanız üzerlik tohumunun üzerini örtecek miktar yeterlidir. Normal seviyeler için üzerlik tohumu miktarının iki katı zeytinyağı kullanın. Bu ölçüyü gram olarak ta uygulayabilirsiniz.

4- Yağı Ekledikten Sonra Tekrar Karıştırın

Eğer doğal bir etkileşim isterseniz zeytinyağını ekledikten sonra tahta bir kaşıkla karıştırın ve her gün karıştırarak 30-45 gün bekletin.

Resim

Resim

5- Üzerlik Tohumu Yağı Elde Etmede Son Aşama

Resim

Tüm işlemlerden sonra karışımımızı 30-45 gün arasında beklemeye alıyoruz. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken noktalar şunlar.

[+] Isı ve Güneş ışığı tepkimeyi etkiler. Ancak unutmamanız gereken nokta yüksek ısı ve doğrudan güneş ışığı etkileşimi hızlandıracak ancak zeytin yağının yapısını bozacaktır. Özellikle ağrılarınız için cilde sürerek te kullanmak istiyorsanız doğrudan güneş ışığı görmeyen bir yerde muhafaza etmeye çalışın.

[+] Karışımınızı mutlaka cam kavanozda hazırlayın ve muhafaza edin. Zeytinyağı plastiği çözdüğü için kanserojen bir karışım elde edebilirsiniz.

[+] İlk 5 gün kavanozun ağzını bir tülbentle kapatın. Sonrasında kapağını kapatın ve her gün ağşap bir kaşıkla karıştırın.

[+] Bu nokta önemli. Eğer epifiz bezi, Dmt ve üçüncü göz ile ilgili çalışmalarda kullanacaksanız beklemeye almadan önce 7 Ayetel kürsi, 7 Nas ve 7 Felak suresini kavanozu ağzınıza yaklaştırarak okuyun. Her okuma bitiminde kavanozun içine üfleyin. Sonunda bu karışımı hazırlama niyetiniz ne ise onu fısıldayın. Bunu neden yaptığınızı bilimsel olarak anlamak isterseni Masaru Emoto'yu araştırın.

30-45 gün sonunda yağınızı tülbentten geçirerek kullanabilirsiniz. Tüm işlemler bittiğinde kavanozun dışını kaplayarak ışık almasını önleyin. Veya koyu renkli cam şişelere koyun. Üzerine mutlaka o günün tarihini atın. Bu tarihten itibaren 2 yıl serin bir yerde muhafaza ederseniz 3 yıl kadar kullanabilirsiniz.

Üzerlik tohumu yağının faydalarını uzerlik-tohumu/uzerlik-tohumu-yagi-fayd ... 21744.html linkinden öğrenebilirsiniz.

Üzerlik Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır?


[+] Ağrıyan yerlerinize parmanızın ucuyla sürerek yedirin
[+] Leke ve mantar olan yerlere de aynı şekilde sürerek cildin çekmesini sağlayın. Gerekirse tekrar sürün.
[+] Saçlarınıza ve saç diplerinize sürerek 20 dakika bekletin sonrasında zeytinyağı sabunu ile yıkayın. Çok geçerli nedeniniz yoksa doğal sabun dışında ürün kullanmayın.
[+] Nefes darlığı için alnınıza ve burnunuzun etrafına sürebilirisiniz. Aynı yöntemle elde edeceğiniz nane yağı ile birlikte de kullanabilirsiniz.
[+] Kırışık olan yerlere ve varisli bölgelere de yedirerek sürün.

Ruhsal Çalışmalarda Üzerlik Yağının Kullanımı

Bunun için alt yapınız ve yeterli bilgi birikiminiz olduğunu varsayıyorum. Öncelikle Üzerlik Tohumu Diyeti linkini dikkatlice okuyun. Kullanmaya başlamadan iki hafta önce, kullandığınız sürece ve kullanımı bıraktıktan iki hafta sonra belirtilen besinlerden uzak durun.

uzerlik-tohumu/ linki altındaki konuları dikkatlice okuyun. İster çayını ister çiğneyerek 21 gün kullanın 21 gün ara verin. Bu süre boyunca üzerlik tohumu yağını her gün sabah erken açken alnınızın tam ortasına sürün. Sabah ve akşam yemeğinden önce aç karna 1 çay kaşığı üzerlik tohumu veya 1 bardak üzerlik çayını tüketin.

Bu şekilde 21 gün tekrar edin. Üzerlik yağını 40 gün boyunca alnınıza sürün.

Kullanımının farklı yöntemleri de bulunmakta bu yöntemleri de ileride adım adım paylaşmaya çalışırım.

Ne yaptığınızdan emin olmadığınız ve ne yaptığınızı bilmediğiniz sürece ruhsal çalışmalarınızda asla üzerlik tohumu kullanmayın. Kullanacak olanların sitede yazdığım ve linkini verdiğim tüm makaleleri okuduğunu varsayıyorum. Bu yöntemler asla tedavi ve tavsiye değildir. Sadece bilgilendirme amaçlıdır.

Üzerlik Yağı Nasıl Yapılır? Nasıl Kullanılır?
28 Haziran 2020
akrepburcu.com


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Üzerlik Tohumu” sayfasına dön