Üzerlik Tohumu ve Turşu Birlikte Kullanılabilir mi?

üzerlik tohumu ve turşu beraber kullanılabilir mi? üzerlik tuhumuyla turşu birlikte kullanılır mı? üzerlikle turşu zararlı mı?

Üzerlik tohumu hangi hastalıklara iyi gelir, üzerlik tohumu nasıl kullanılır, üzerlik tohumunun faydaları, üzerlik tohumunun yan etkileri, üzerlik tohumunun zararları, üzerlik tohumunun yapı nasıl çıkarılır nasıl yapılır? Hepsi ve daha fazlası Üzerlik tohumu forum sayfamızda
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Çrş 15 Nis, 15:51

Resim

Üzerlik tohumu ve turşu birlikte kullanılmaz. Sebepler sirke kullanımının uygun olmaması + turşu yapımında kullanılan ürünlerin değişime uğraması ile ortaya çıkan maddeler. Üzerlik tohumu ile birlikte kullanılmaması gereken gıdalara bakıldığında bir çoğunda salamura ile değişime uğrama ve tramin etkisi var. Sirke yapımında da tuz kullanılır ve tuz değişimin yönünü belirler.

Üzerlik tohumu deneyimi için değerlendirme yaptığım dönemde başımda baskı hissettiğimde üzerlik tohumu ile birlikte yediğim besinleri kontrol ederken turşu hiç aklıma gelmemişti. Garip ama üzerlik tohumu zorunlu olarak beslenme alışkanlıklarımı tümüyle değiştirmeme neden oldu. Turşu ve sirkeyi sağlıklı gıdalar olarak bildiğimiz için şüphelenmek zor oldu. Çok karışık yediğim için üzerlik tohumu kullandığımda hangi yiyecek ve içeceğin hangi yan etkilere sebep olduğunu bulmak için ekmek dahil yediklerimi birer birer gözden geçirmem gerekti.

Mesela bir gün neticeyi görünceye kadar ekmekle sadece turşu yedim veya sadece ekmekle zeytin yedim. Sıkıntı bazı gıdaların düşük miktarda belirti vermemesi ama düzenli kullanıldığında düşük miktarlarında sorun oluşturması.

Ve sonunda turşunun da tansiyon artışına neden olduğunu buldum. Öğlen az yediğimde çok sorun olmadı, uyku iyi alınmadığında da ortaya çıkabilecek tansiyon sorunu gibi ama akşama doğru tekrar yediğimde belirginleşmeye başladı.

Sorun herkeste aynı olur mu bilmiyorum. Belki hassas bünyeye sahip olanlarda daha tüketmekte soruna neden olabilir.

Üzerlik Tohumu Tüketimi ve Besin Miktarlarının Önemi

Bazı gıdaların az tüketimi sorun olmuyor. Mesela bir tane incir yemek veya 3 tane zeytin, bir tane ceviz, 5-6 tane fındık yemek gibi. Ama bunları karıştırarak yemek sorun olabilir. Hassas bünyeye sahip insanlarda ise bu az miktarlarda sorun çıkarabilir. Bende 2-3 bardak çay sorun olmadı ama bir arkadaşta sorun oldu.

Üzerlikle birlikte turşu kullanımı da kişiden kişiye değişen farklılıklar mutlaka olacaktır. Belki bir kaç dilim farkettirmeyebilir ama üzerlikle birlikte tüketilen besinlere karşı hassasiyeti olanlar için bu miktarda sorun oluşturacaktır.

Özellikle üzerlik etkisini artırmak için aç karna tüketildiğinde yediğiniz herşeye çok dikkat etmeniz gerekir.

Üzerlik tohumu kullanırken aşağıdaki belirtileri yaşarsanız yediğiniz ve içtiğiniz herşeyi gözden geçirin Üzerlik tohumu alerji testi yapmadan üzerlik tohumu kullanmayın. Testin nasıl yapılacağını aşağıda linkini verdiğim sitede öğrenebilirsiniz.

* Üzerinizde ağırlık hissi
* Baş ağrısı ve başta baskı
* Mide bulantısı
* Sindirim sisteminin bozulması
* Ateş yükselmesi
* Dikkat dağınıklığı

Sorun yaşadığınızı farkederseniz aşağıdaki maddeleri uygulayabilirsiniz. Yöntemler bende işe yaradı herkeste aynı sonucu verir mi bilmiyorum. Deneyecekler bunu gözönünde bulundursunlar. Sorunu aşamazsanız mutlaka doktorunuza başvurun. Özellikle midesi hassas olanlar çok çok dikkatli olmalı.

* Bir bardak soğuk suya iki çay kaşığı karbonat koyarak iyice karıştırarak içtim. Bu karışım sizi bir süre sonra lavaboya götürecektir : )
* Bol su içtim
* Ilık su ile banyo yaptım
* Temiz havaya çıktım (Güneşe çıkmayın)
* Karnım acıktığında kaçınılması gereken besinler dışında kalanlardan yedim

Üzerlik tohumunun etkisi 6 saate kadar uzayabildiği için tansiyon sorununuz ciddi boyutlarda ise mutlaka hastaneye gidin. Eğer hafif atlatıyorsanız dinlenin ve sorun olmuyorsa hafif hareketler yapın. Bu şekilde terleyerek ve metabolizmayı hareket ettirerek daha kısa sürede kendinize gelebilirsiniz. Tansiyon hareket etmenizi engelliyorsa sırtüstü uzanıp dinlenin. Ama söylediğim gibi kendinizi iyi hissetmiyorsanız hastaneye gidin.

Üzerlik Tohumu linkindeki konuyu okumadan üzerlik tohumu kullanmayın.

Orada üzerlik tohumu ile birlikte tüketilmemesi gereken besinler listesine dikkat etmediğim dönemlerde sorun yaşayanlardan biriyim. Ne yaptığınızı ve nasıl bir bitki kullandığınızı bilmiyorsanız uzak durun. Sağda solda okuduğunuz, duyduğunuz herşeye balıklama atlayıp denemeye kalkışmayın. Yüksek tansiyonla birlikte mide bulantısı ve yaşanan baş ağrısı feleğin kaç çemberi olduğunu size gösterebilir.

15 Nisan 2020
akrepburcu.com

Sinan12

Re: Üzerlik Tohumu ve Turşu Birlikte Kullanılabilir mi?

Okunmamış mesaj gönderen Sinan12 » Cmt 18 Nis, 22:13

Zor olana gitmek için zahmeti çok. Turşu mu üzerlik mi? Bunu bilmeyip zarar gören çoktur.