Doğal Diş Macunu Nasıl Yapılır? Zencefil Karanfil Diş Macunu

doğal diş macunu, organik diş macunu, doğal diş macunu nasıl yapılır? zencefil karanfil tozundan diş macunu

Şifalı bitkiler, hangi bitki hangi rahatsızlıklara iyi gelir, kullanırken nelere dikkat etmek gerekir?
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Prş 21 May, 14:03

Resim

Doğal olmayan, doğadan olmayan, fabrikalarda değiştirilerek, kimyasal eklenerek, doğala özdeşler eklenerek üretilen herşey zararlıdır. Belki zararlarının tamamını hiç hissetmiyor da olabiliriz, bazılarının zararları zamanla ortaya çıkar, herkeste aynı oranda zarar ortaya çıkmaz. Ama neticede doğal olmayan bünyede yan etkilere ve hasarlara da sebep olmaya adaydır.

Konuyu florür ve epifiz bezi kireçlenmesine getirme niyetim yok çünkü artık o konuda baydı. Deneyin aradaki farkı kendinizde göreceksiniz. Doğal ve sağlıklı diş macununuzu kendiniz evde yapmak istiyorsanız oldukça uygun fiyata kendiniz üretim yapabilirsiniz.

Doğal Diş Macunu İçin Malzemeler

Malzemeleri kendiniz çeşitlendirebilirsiniz veya eksiltebilirsiniz. Sadece birini de kullanabilirsiniz. Gelişime açık bir alan, deneyerek hayal gücünüze göre yeni üretimler yapabilirsiniz.

[+] Toz Zencefil
[+] Toz Karanfil

ikisini güzelce karıştırın, bu karışıma toz zerdeçalda katılabilir, denedim ben değinmedim. İsteğe göre kendiniz deneyebilirsiniz. Ben miktarı eşit tuttuğum için itici bir tat oluşmuş olabilir.

Macun Kıvamı Vermek İçin

Toz karışımlara macun kıvamı vermek için farklı alternatifler var. Bunları da gene kendinize göre deneyerek en iyi olanını bulabilirsiniz.

[+] Bal
[+] Zeytinyağı
[+] Aloaevera (Uygun olmayan kan gruplarını araştırın)
[+] Bitkisel Gliserinler (İyi araştırmanız gerekir, içlerinde biodizel olarak kullanılabilecek düşük kaliteleri var)
[+] Meyve marmelatları

Bunlardan biri ile macun kıvamı vererek, istediğiniz miktarlarda kavanozlara koyup buzdolabında veya serin bir yerde saklayabilirsiniz. (Bozulacakları kesinlikle dolapta tutun)

Doğal diş macunu ile dişlerinizi fırçalamaya başladığınızda aradaki farkı kısa sürede görmeye başlayacaksınız.

21 Mart 2020

www.akrep-burcu.com

-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"