Kendimizi İyi Hissetmek İçin Neler Yapabiliriz?

kendimizi iyi hissetmek için yapabileceklerimiz, neler yapabiliriz, kendimi iyi hissetmek için ne yapabilirim, kendimizi iyi hissetmek için neler yapabiliriz

Psikoloji Hakkında Makale, Yazı, Görüş, Araştırma ve İncelemeler.
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzr 18 Kas, 23:33

Resim

Kendimizi iyi hissetmenin çok sayıda yolu var. En önemlisi bir başkasının yaptığında kendisini iyi hissettiği şey sizin kendinizi iyi hissetmenize yeterli gelmeyebilir. Başkalarının yaptığını değil, size uygun olanı yapın.

Hayatınıza biraz renk katmak istiyorsanız, aşağıda yazdığımız önerilere bir göz atın..

1. Meditasyon ya da yoga: Ruhunuzu rahatlatmak için meditasyon ya da yoga gibi egzersizleri denemelisiniz.

2. Masaj yaptırın: Vücudunuzu sürekli yorgun hissediyorsanız profesyonel bir masaj size iyi gelecektir.

3. Feng Shui yaptırın: Eviniz ya da ofisinizde artık huzur bulamıyorsanız birkaç Feng Shui tasarımıyla bu huzuru bulabilirsiniz. Bunun için Feng Shui tarzında tasarımlar yapan bir içmimariden öneriler alabilirsiniz.

4. Fotoğraflarınızı düzenleyin: Yıllar önce çektirdiğiniz o özel anılarla dolu fotoğraflarınızı tozlu raflarından çıkarın ve onlara yeni albümler alarak tekrar düzenleyin.

5. Hamama gidin: Hamam dünyaca kabul edilen bir stres giderici. Siz de bir gün eşiniz ya da arkadaşlarınızla beraber hamama gidip terleyebilirsiniz.

6. Değişik sporlar yapın: Şu ana kadar yapmadığınız heyecan verici bir sporu denemeye ne dersiniz? Mesela dalış, yamaç paraşütü ya da kaya tırmanışı...

7. Bulunduğunuz yere çiçek alın: Ev ya da işyerinize rengarenk çiçekler alın. Çiçekler doğal terapistlerdir.

8. Parti verin: Evinizde arkadaşlarınıza vereceğiniz özenli bir parti sizi iyi hissetirecektir. Adının parti veya başka bir şey olmasına gerek yok. Önemli olan arkadaşlarınızla kendi belirleyeceğiniz bir ortamda bir araya gelmektir.

9. Dans edin: Dans iyi bir ilaçtır. İlla bir diskoya gitmek zorunda değilsiniz evde müziği sonuna kadar! açıp dans edebilirsiniz. (Bunu kulaklıkla yapmak daha iyi bir fikir)

10. İmaj değiştirin: Saç ve giyiminizde değişiklik yapma zamanı geldi. Radikal bir değişiklik size iyi gelecektir.

-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Re: Kendimizi İyi Hissetmek İçin Neler Yapabiliriz?

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzt 19 Kas, 16:48

Bana en iyi gelen şey etrafımdaki insanların benden rahatsız olmaması.ve tv izlemek.ve bir odada kendi başıma günlerce yalnız kalmak.ve nette yazı yazmak ve okumak.iş yerindeki kediyi sevmek.annem babamla vakit geçirmek ve eşimle vakit geçirmek.ve kitap,gazete dergi okumak.ve çiçekleri severim.eskiden evde çok çiçek vardı.bir kaç yıldır evde tek çiçek var.bakımı kolay bir çiçek.çünkü evde uzun süreler kalamıyorum.bakımı zor çiçekler bana göre değil.su isteği az çiçekler bana uygun.iş yerindede böyle bir çiçek var..o da tek.aloevera var.hatta az önce bir hastam istedi bunu.vermedim.ama ona bu çiçekten bir tane alsam iyi olur..bunu vermedim.çünkü çarşıya gidemiyorum yoğunluktan.ve arabam yok.otobüs geçişleride bu bölgede uygun değil..saatlerce otobüs bekleyeceksin çarşıya gideceksen.
Lotus#MAVİ LOTUS

https://akreportal.com.tr

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Re: Kendimizi İyi Hissetmek İçin Neler Yapabiliriz?

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Sal 20 Kas, 16:02

Aslında bir çok şey mutlu eder.Ama son birkaç yıldır sadece tv izlemek,kedi sevmek ve araba seyahatleri beni mutlu ediyordu..son aylarda normale dönmeye başladıkça beni mutlu eden şeyler yine artmaya başladı.mesela fotograf çekmek,radyo dinlemek,çok sevdiğim arkadaşlarla vakit geçirmek,seyahat etmek.arabada birkaç saat yarım saat bile yeter, benim en çok sevdiğim şeylerden biri.bunu neden seviyorum bilmiyorum:)..yay burcunun seyahat tutkusuna uygun olduğu için olabilir..
Lotus#MAVİ LOTUS

https://akreportal.com.tr

Akrep-Burcu.Com