Akrep Burcu ve Parapsikoloji

akrep burcu ve parapsikoloji, akrep burcu merkür, akrep burcu jüpiter, akrep burcu mars, akrep burcu parapsikoloji

Parapsikoloji Hakkında Makale, Yazı, Görüş, Araştırma ve İncelemeler.
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cmt 24 Kas, 21:57

Resim

Astroloji ağırlıklı bir sitede parapsikoloji size garip gelebilir. Bu ve bundan sonraki yazılarla birlikte akrep burcu insanlarının ve akrep burcu etkisi alan insanların parapsikoloji ile ne kadar ilgili olduklarını birlikte göreceğiz.

Siteyi takip edenler https://www.parapsikoloji.net/dogum-har ... konumlari/ linkinde yayınlanan yazıyı bilirler. Doğumumuzla birlikte nasıl bir insan olacağımız aslında doğum haritasına bakıldığında ortaya çıkmaktadır. O yazının yayınlanabilmesi için tam iki ay araştırma yapma görevi bana düştü. Astrolojinin ne kadar derin ve yüzeyselde olsa mutlaka öğrenilmesi gerektiğini o araştırma döneminde öğrendim.

O yazıda hangi burcun parapsikoloji ile ne kadar ilgili olduğunu, hangi gezegen, burç ve ev konumlarının insana hangi ruhsal yetenekler kattığını her birlikte gördük. Konuyu genişletecek olursak su grubu burcu içerisinde yer alan yengeç, balık ve akrep burcu; ruhsal derinlikleri ile ön plana çıktı.

Hangi Burcun Ruhsal Derinliği Daha Fazla?

Yengeç, balık ve akrep burcunun ruhsal özellikleri birbirlerini tamamlar niteliktedir. Ancak balık burcu yengeç ve akrep burcuna göre ruhsal yönden daha derin bir hassasiyete sahip. Önsezileri ve telepati yetenekleri daha yüksek. Ama kontrol mekanizmaları bu derinlikten kaynaklanan nedenlerle daha zayıf. Ruhsal alıcı özellikleri nedeniyle herkesin ruhsal enerilerini üzerlerine çekmekteler. Bu durum onları halsiz ve bitkin bırakmaktadır. Ruhsal hassasyetlerini kontrol etmekte zorlanmaktadırlar.

Yengeç burcu ise ay etkisi altında duygusal yoğunlukları nedeniyle sorunlar yaşamaktadırlar. Gerçek yaşamla ruhsal derinlikleri arasında denge sağlayamadıklarında huzursuz, kaygılı ve sıkıntılı bir yaşam sürmektedirler

Yazımızın asıl amacı olan Akrep burcu ise balık ve yengeç burcuna göre daha sert bir mizaca sahip olduğu için ruhsal özelliklerini kontrol altına alarak yönetebilme becerisine sahiptir. Bu etki sadece güneş burcu akrep olanlara has değil. Mesela güneş burcu yengeç veya balık olanların jüpiter ve merkürleri akrep burcunda olduğunda ruhsal yetenekleri ve hassasiyetleri üzerinde daha etkin bir kontrole sahip olabilmektedirler. Bu durum jüpiteri ve merkürü akrepte olan diğer tüm burçlar içinde geçerlidir.

Akrep Burcu ve Ruhsal Yetenekleri

Akrep burcunun bir avantajı da bir insanın ruhsal yönden gelişmesi için olmazsa olmazlardan olan bazı özelliklere doğuştan sahip olması ile ilgilidir.

﴿ Az konuşurlar
﴿ Yalnızlığı severler, zaman zaman yalnız kalmaları gerekir, gerekmedikçe zihinlerini meşgul edecek diğer insanlarla birlikte olmazlar, gereksiz işlerle uğraşmazlar
﴿ Kendilerini sıkı bir kontrol altında tutabilirler. İç disiplinleri yüksektir.
﴿ Yengeç ve balık burcu gibi endişeli, kaygılı ve zayıf bir yapıya sahip değildirler.
﴿ Korku onlara heyecan verir. Yeni deneyimler yaşamayı severler.
﴿ Merak, araştırma ve keşfetme güdüleri daha güçlüdür
﴿ Yaşamlarını, bilinçli veya bilinçsiz; görünenin arkasını keşfetme güdüsüyle geçirirler.
﴿ Ölüm ve Ötesini temsil den Mars ile sürekli değişim ve dönüşün enerjisi Pluto gibi iki gizemli gezegenin etkisi altındadırlar.

Bu maddelerin tümü her akrep burcunda bulunmayabilir. Doğum haritalarında ağırlığın akrep burcunda olması Jüpiter, mars, merkür, neptün gibi gezegenlerin de güneş burcunu desteklemesi gerekir.

Akrep Burcu Parapsikoloji'yi Öğrenmelidir

Akrep buru insanları günümüz "maddesel" yapısına uyum sağlayamayacak bir burçtur. Ruhsal derinliği yüzeyselliği ve sadece madde için yaşamayı kaldırmaz. Sürekli tüketim, tüketim olabilmesi için adına "sosyalleşme" denilen yaşam biçimi, akrep burcu insanını hava gurubu gibi tatmin edebilecek bir yaşantı değildir.

Kendini inkar edip kendisine ait olmayan özelliklerle yaşamaya çalıştığında komplekslerle dolu bir yaşamın içine adım atmış olur.
Akrep burcu insanının kendisini tatmin edebilmesi için ruhsal yönünün gelişmesi gerekir. Bunu da ancak bu konuları ele alan parapsikoloji gibi alanlara yönelerek yapabilir.

Bu yazı ile birlikte akrep burcu özelliklerine ek olarak parapsikoloji ile ilgili konulara da değinmeye başlıyoruz.

Akrep Burcu ile bağlantılı ele alacağımız konuları genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz,

﴿ Telepati
﴿ Astral seyahat
﴿ Ruhsal Derinleşme
﴿ Ruhsal Derinliği Artıran Bitkiler (Özellikle parapsikoloji.net araştırma yazısı için benim de denediğim üzerlik tohumu)
﴿ Korku Mekanizması

ve diğerleri

Akrep Burcu ve Parapsikoloji - 24 Kasım 2018

-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Re: Akrep Burcu ve Parapsikoloji

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzt 26 Kas, 17:01

Akrep değilim ama yükselen akrep etkisi var bende.ve ay burcum yengeç.Çİn Astrosunda domuz eğer balığa karşılık geliyorsa bende balık etkisi de var.üç su grubu da etkiliyor o zaman beni.Allahdan güneş burcum yayda pozitif ve relaks,vurdumduymaz olabiliyorum.Yani bu üç su grubu burcum olumsuz etkilerinden kurtulabiliyorum:).Ama bu üç su grubu yukarıdaki yazıya göre insana ruhsal anlamda çok şey katıyor..
Lotus#MAVİ LOTUS

https://akreportal.com.tr

Akrep-Burcu.Com