Akreplerde Taklit, Akrep Burcu ve Taklit Yeteneği

akrep burcunda taklit, akreplerde taklit, akrep burcunda taklit yeteneği, akrep burcu taklit eder mi, akrep burcunda taklit, akrep burcu başkasının yaptığını tekrar eder mi, akrep burcu başkasının söylediğini tekrar etme, başkasının hareketini tekrar etme

Akrepler Neden Görüntüleri, Sesleri ve Davranışları Taklit Ederler.
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Çrş 22 Haz, 21:21

Resim

Gariptir her akrepte var olan bir şey midir bilemiyorum. Şahsen ben ve bu zamana kadar çevremde gördüğüm ve akrep burcunun özelliklerini taşıyan tüm akreplerde gördüğüm bir konu bu. Her zaman değil ama karşıdaki bir insan bir hareket yaptığında veya garip bir ses çıkardığında onun aynısını yapmaya çalışırız. Ben de öğrenciler bana bu olayı söyleyinceye kadar pek farkında değildim. Hangi psikoloji ile yapıldığını da bu zamana kadar pek düşünmediğim için analizini yapamıyorum ama gerçekten de tuhaf bir durum.

Küçükkende çevremde ve TV de duyduğum sesleri çıkarmaya çalışırdım. Yapılması zor olan bazı hareketleri yapmaya çalışırdım. Sanırım bu sayede çevremde kimsenin yapamadığı zor bazı hareketleri yapabiliyorum.

Yanlış anlaşılmasın bu özellik insanı zorda bırakacak bir durum değil, istem dışı bir davranış değil. Genelde boş zamanlarda, o an her şeyi boşlamak istediğimde, sıkıntımı dağıtmak istediğimde olan bir şey. Aynı durumun görüldüğü diğer akrep arkadaşlarda hemen hemen aynı şeyleri söylüyorlar.

İlginç doğrusu.

"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
Desire
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Desire » Prş 23 Haz, 00:13

yani çok güzel dile getirmişsin sevgili akrep kral....aynı şey bende de var. bana da arkadaşlar söyleyince fark etttim.kızıyolardı hatta bazen bana, niye herşeyi tekrar ediyosun diye.bi de bazı kişiler bazen şaşırıyo, ben hala niye konu hakkkında konuşuyorum, kişilerin konuşmasını yapıyorum diye. ben mesala, bir kişi hakkında konuştuğum zaman, bana ne demişse, karşı tarafa da o kişini sesiyle aktarıyorum. hani duyguların da yansıması açısından sanki..şu akrepler gerçekten ilginç..
Sessiz sular derinlerdedir...

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Prş 23 Haz, 00:30

Evet Desire gerçekten öyle. Düşündükçe, araştırdıkça bakalım daha neler çıkacak.

Bir de genelde akrepler kendilerini eğlendirmek için de karşıdakileri taklit ediyorlar. Karşı taraf için ne kadar berbat bir şeyse bizim için de o kadar eğlenceli bir durum. İnsanlar kendi mimik, ses ve hareketlerinin sulandırılmış halini karşıdan görmek istemiyorlar...
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
Akrep_Sibel
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Akrep_Sibel » Prş 23 Haz, 14:09

: ) evetgerçekten de ilginç bir sey bu. Ben de pek dikkat etmemistim ama arada bir yap1yorum simdi farkettim ben de.
"Ve Bir Gün Gecenin İçinden Acı Bir Çığlıkla Çıka Geldik. Dünya Bizi Bekliyordu. İki Kıskacımın Arasında Diz Çöktü ve Ayaklarıma Kapandı"

Kullanıcı avatarı
Ebru_48

Okunmamış mesaj gönderen Ebru_48 » Pzt 04 Tem, 22:26

okuyunca ister istemez gülümsedim çünkü aynı şeyler bende de oluyor. Karşımdaki insan değişik bir mimik hareketi yaptığında, değişik bir şekilde güldüğünde vs. Özellikle sinir bozucu bir davranış olduğunda o davranışın ne kadar da sinir bozucu olduğunu karşı tarafa göstermek amacıyla yapıyoruz sanırım.

Kullanıcı avatarı
cabiliyet

Re: Akreplerde Taklit

Okunmamış mesaj gönderen cabiliyet » Çrş 20 Tem, 05:27

Evet Dostum bende Katılıyorum
benim konuşmam değişmişti

James yıldırım isimli yarı türk yarı Amerikan bir adamla
konuşmuştum
tuhaf bir aksanı vardı
2 saat falan sohbet ettik
sohbet bittiğinde
Benimde aksanım onunkiyle aynıydı
ve bu aksandan kurtulmak için 2 gün mucadele ettim

Bir keresindede sağ ayağı aksayan bir kızla yarım saat falan dolaşmıştım
İzmirde
Ayrıldıgımızda ayağımın aksadığını arkadaşlarım
söylemişti
:)
Resim

Kullanıcı avatarı
By_TaMeR
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen By_TaMeR » Çrş 20 Tem, 06:22

Akrep gercekcen guzel dile getirmişsin ama bu siz akrepler için gecerli bit konu yani bilmiyorum herkez burcunun özelliklerini taşımıyor..
Sen seni seveni gormeyecek kadar korsen, O da sana sevgisini soylemeyecek kadar gururludur. (By_TaMeR )

Kullanıcı avatarı
smuglers
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen smuglers » Çrş 20 Tem, 08:06

ne yalan soyliim bende aynı özelliği taşıyorum. bazen bu taklit etme olayı hoş olmuyor ama banane ben kendimden memnunum.
bu arada herkese merhaba arkadaşlar uzun süredir yoktum ortalıkta.yeni yeni arkadaşlar gelmiş. herkese; hoşgeldiniz!
Fire from the black shadows......

Kullanıcı avatarı
Nefer Titi

Okunmamış mesaj gönderen Nefer Titi » Çrş 20 Tem, 08:24

Teşekkürler smuglers. Uzun süredir yoksa sen de hoşgeldin.

Taklit konusunda şimdi söylesem bilemiyorum şaşırdım. Bu tür ortamları bu yüzden çok seviyorum. Gelişim ve öğrenme açısından çok güzel oluyor. Az önce televizyonda izlediğim karekterin mimik hareketlerini yapmaya çalışırken buldum kendimi. Bununda şimdi farkına vardım. Gerçekten ilginç bir durum. Bunun nedeni, bize gerekebilecek her silahı kuşanmamız olabilir belki. Gerektiğinde her mimik hareketini kullanmamız gerekecektir. AkrepKralın Manipulasyon hakkında yazdığı yazıda olduğu gibi istediklerimizi elde edebilmemiz için çok değişik oyunlara girebiliyoruz. Bunlar içinde malzeme gerekiyor. Bunları toparlıyor olabilir.
Bir Güzel Daldır Hayat Hangi Tarafından Çekersen O Tarafından Kırarsın.

Kullanıcı avatarı
cabiliyet

Okunmamış mesaj gönderen cabiliyet » Prş 28 Tem, 06:14

Selamlar
Ben olaya farklı bir boyut getiriyorum
Akrep Canlısında Taklit yeteneği var
Resimde görüldüğü gibi Ortama uyum sağlayan bu canlı nın
Burcunda olan insanlardada bu özellik var
Bir konuya daha değinmek istiyorum
Ankarada Konservatuvar seçmelerinde Şahit olduğum Bir olay
Önseçmeler zamanında Formların ilk sorusuydu ozamanlar özel yetenek ile başvurular sonrası(Paranda varsa) Konservatuvara öğrenci alınıyordu
evet ilk soru hangi Burçtansın
Eğer Akrep Burcuysan bu senin için extra 25 puandır
Diğer burçlardan olan insanlarda Tiyatrocu Olabiliyordu ama Bir akrebin
Rol yeteneği sınırsızdır
Bu gerçek hayatta da böyledir
Bir dostumun bir sözü vardır
Akrep Burcundan olan bir insanın
Sevgilisi ol,Arkadaşı ol,Dostu ol ama asla düşmanı olma
Saygılarımla
Ali
Resim

Kullanıcı avatarı
ScorpionGizli

Okunmamış mesaj gönderen ScorpionGizli » Pzt 22 Ağu, 06:56

cabiliyet yazdı:Selamlar
Ben olaya farklı bir boyut getiriyorum
Akrep Canlısında Taklit yeteneği var
Resimde görüldüğü gibi Ortama uyum sağlayan bu canlı nın
Burcunda olan insanlardada bu özellik var
Bir konuya daha değinmek istiyorum
Ankarada Konservatuvar seçmelerinde Şahit olduğum Bir olay
Önseçmeler zamanında Formların ilk sorusuydu ozamanlar özel yetenek ile başvurular sonrası(Paranda varsa) Konservatuvara öğrenci alınıyordu
evet ilk soru hangi Burçtansın
Eğer Akrep Burcuysan bu senin için extra 25 puandır
Diğer burçlardan olan insanlarda Tiyatrocu Olabiliyordu ama Bir akrebin
Rol yeteneği sınırsızdır
Bu gerçek hayatta da böyledir
Bir dostumun bir sözü vardır
Akrep Burcundan olan bir insanın
Sevgilisi ol,Arkadaşı ol,Dostu ol ama asla düşmanı olma
Saygılarımla
Ali
Harika bir örnek. Güzel bir konu seçilmiş. Normalde bu şekilde dile getirilmedikçe hiç farketmiyoruz. Gerçekten de bu taklit meselesi var. Bazen özel itina gösteririm hoşuma giden mimik hareketlerini ve ses tonlarını çıkarmak için.

Demek o mesele buradan geliyormuş. Ayrıca ilk defa duydum Türkiyede bir kurumun ilk soru olarak Burç sorduğuna. Yurtdışında neredeyse her işte sorulur burçlar. Hatta bazı işlere özel burçlar ararlar.

Akrepler için:

Yönetici, asker, ajan

Kullanıcı avatarı
MoonScorpion
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen MoonScorpion » Çrş 07 Eyl, 12:31

Tiyatro yeteneğinde hem fikirim fakat farklı boyuttan ele alacam bu konuyu, ben taklitçiliği hiç sevmem kendim yeni şeyler üretirim.
Kısaca özetliyim olayı; Beni tiyatro sahnesine koysunlar, metin falan ezberletmesinler joker olarak ayak uydurabilirim.

Farklı bir yaklaşımda benden...

Kullanıcı avatarı
Filezof

Okunmamış mesaj gönderen Filezof » Çrş 07 Eyl, 21:49

MoonScorpion bahsettiğin kişilik taklidi değil bizdeki. O farklı bir olay. Daha çok hayata hazırlanmak, olası durumlarda mimiklerimizi hazır tutmak için yapılan kısa alıştırmalar.

(Bu arada askerlik nasıl gidiyor)
Dokundum, Kokladım, Hissettim, Acısını Duydum. Daha da Kötüsü Tüm Bunların Beni Yanılttığını Çok Geç Farkettim

Kullanıcı avatarı
Jasmine
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Jasmine » Pzr 11 Eyl, 20:35

Evet bu gerçekten bende de var. Hoşuma gidiyor bunu yapmak. : )

Birilerini gıcık etmek veya dinir etmekten ziyade arkadaşlarında belirttiği gibi yeni durumlara hazırlanmak için olması daha mantıklı geldi bana. Gerçekten ilginç şeyler bunlar

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Cum 07 Eki, 15:27

Böyle pek çok anım var:) gülümseyerek bakıyorum...Bende başka bir özellik daha var.. tamamen hayali tipler yaratma..ve bir tiyatro gibi sesleri taklit ederek eğlenme..çocukken çok yapardım..sonraları üniversitede okurken ,hatırlıyorum da gizmo ve moli adında iki karakter uydurmuştum boğa burcu bir kız arkadaşımla ve tuhaf sesler çıkartıp kendi aramızda kurguladığımız bir hikayeyi oynardık.. çevremizdeki arkadaşlarda bize bakıp ne diyorlar diye düşünürlerdi ama biz onların o hallerine bakarak daha çok gülerdik:)