Akrep erkeği neden küser?

akrep erkeği neden küser, akrep burcu erkeği neden küser, akrep erkeği küser mi, akrep erkeğinin küsmesinin nedeni nedir? akrep erkeği küserse ne yapmak gerekir? ona karşı nasıl davranmak gerekir?

Akrep Burcu Erkeği ve özellikleri 2019 Yılı Değerlendirmeleri, akrep burcu 2019, akrep erkeği 2019, akrep burcu erkeği 2019
Kullanıcı avatarı
Chepi
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Chepi » Çrş 31 Eki, 15:09

Resim

İlişkide Empati ve Anlayış

Akrep erkeği neden küser? Beklentileri karşılıksız kalmışsa küser. Akrep burcu insanlarının verdikleri tepkilerden biridir küsmek. Bu mekanizmayı neden kullandıklarını anlamak için empati yapmalısınız. Bir insan neden küser, neden böyle bir şeye ihtiyaç duyar ki? Çocukların “benimle daha fazla ilgilenin, kendimi daha iyi hissetmeliyim, biraz da şimarayım, değer verildiğini bileyim” psikolojisidir. Anne baba bu durumu abartıp her küstüğünde ayaklarının altına kırmızı halılar sermişse sıkıntı büyüyerek devam eder.

Çocuk Psikolojisi mi? Yaşam Kuralları mı?

Akrep erkeği de küser ama bunu sadece çocukların “benimle ilgilenin” psikoloji ile yapmaz. Aslında anlatmak istediği şudur, “Benim dünyamdasın, yer küremin kurallarına uymuyorsan benim için yok hükmündesin.” Bilinçaltında psikolojik bir strateji izler. “Kurallarıma uymazsan ne sen benim dünyamda varsın, ne de ben senin dünyanda varım” mesajı verir. Çocuksu bir tutum gibi gelebilir ama Akrep erkeği bunu çok ciddiye alır.

# Kurallarıma uymuyorsan iletişim kopar
# Verdiğin sözleri unutmuşsan ben yokum
# Yemeği istediğim gibi yapmamışsın, kendin ye
# Ben çalışırken elektrik süpürgesini çalıştırmamanı kaç kez söylemiştim
# Bu kıyafetin sana yakışmadığını söylemiştim, gene giymişsin
# Gene mi bu parfüm!

Bunlar benim şu an aklıma gelenler. Eğer akrep burcu sabit olmayan bir burç kadını ile birlikte ise bu durumların sık sık yaşanması olasıdır. Sürekli tekrarlanan “gene mi” ile başlayan unutulan sözler, yapılması ve yapılmaması gerekenler, sabit olmayan burçlar için sıradan ve “bundan dolayı mı” denilecek konular, akrep burcu gibi sabit burçlar için “ağızdan çıkan her söz yapılması ve yapılmaması gerekenler listesine eklenen konular” arasında yer alır.

Tepki Abartılı mı?

Aslında küsmek tepkinin ilk evresidir ve sadece küsüyorsa emin olun çok şanslısınız demektir. Eğer “küser geçer” deyip bunu alışkanlık haline getirirseniz sadece küsmekle de kalmaz. İlk tepkisi küsmek olmayan niceleri var.

İkili ilişkilerin sağlıklı bir şekilde yürüyebilmesi için yapılması ve yapılmaması gerekenler akrep erkeği için “ilişkideki kurallar ağı” gibidir. “Yapmayacaksan söyleme”, “Söylemişsen mutlaka yap” gibi. Tek bir sözü O, zihninde “yapılacaklar listesi” ne ekler ve sürekli kontrol eder. Söyleyen unutmuştur ama o ısrarla takip etmeye devam eder.

Konu eninde sonunda “küsen mi suçlu, küstüren mi suçlu” noktasına gelir. İlişkiler var bitirir, ilişkiler var çıkarır. Uyumun altın formülü “empati ve anlayış” her zaman elinizin altında bulunsun.

Akrep erkeği küserse ne yapmak gerekir?

Yapmanız gereken en önemli şey küsmesine neden olan hataları tekrar etmemenizdir. Bu sizin akrep erkeğine verdiğiniz şu mesajı içerir "Seni kırmayacak ve üzmeyecek kadar seviyorum, benim için o kadar değerlisin ki dünyanı bana kapatmanı istemiyorum" Gerçekten bu düşünceyi O'na yansıtabilecek kadar sevebiliyor musunuz? Gururunuz engel mi oluyor? "Bana ne, ne halin varsa onu gör" mü diyorsunuz. Sevgide gururu olmayacağını henüz öğrenemediniz mi? Mutlu olmak varken mutsuz olmayı tercih etmeyin.

Özür dileyin ve hatanızı anladığınızı O'na gösterin. Israrcı olmayın. Yapmanız gerekeni yapın ve geri çekilin. Bir süre sonra O'nunla şakalaşın, hoş sürprizler yapın. O'na sarılın ve kalbinizden konuşun. Çocuk gibi davranın, buzları hemen çözülecektir. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey hataların tekrar edilmemesidir. Tekrar edilen her hatanın telafisi daha zor olacaktır. Bir süre sonra karşısında takla da atsanız işe yaramaz hale gelebilir.

Akrep erkeği neden küser?- 31 Ekim 2018
Resim

~~Chepi Algonquin Kabilesinde Peri Anlamına Gelir.~~

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Re: Akrep erkeği neden küser?

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Çrş 31 Eki, 18:08

Konular nereye çekilirse çekilsin, sonunda her zaman "uyum"a çıkar.

Görüntüye, maddiyata değil "ne kadar uyumluyum, uzun süreli birliktelikte yaşantım ne kadar verimli olur, ne kadar mutlu oluruz" bakış açısına önem verildiğinde ilişkiler daha değerli olur. Çiftlerin mutluluğu birbirlerini besler. O aile içerisindeki çocukların nasıl yetişebileceğini hayal etmek!
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"