6 Şubat 2023 Saat 4:17 Depremi

6 Şubat saat 04.17 2023 depremi

Forum kuralları
Genel Ahlak Kurallarına aykırı, T.C. YAsalarına aykırı, Dini ve inançsal konularla alay edici tarz ve yayınlar kesinlikle yasaktır.
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 13 Şub, 23:47

Resim

Geçmiş Olsun Güzel Ülkem, Başımız Sağolsun

Yaşanan depremler her defasında tüm ülkeyi hüzne boğuyor. Doğal felaketlerde insan çaresizliğini sonuna kadar yaşıyor. Herkes elinden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyor ama maalesef acının derinliğini sadece yaşayanlar bilebilirler. Depremde o büyük felaketi yaşayan tüm kardeşlerimize geçmiş olsun ve hepimizin başı sağolsun.

Dilerim bu acılar ülkece son olur.

Konuya astrolojik açıdan da değinmek istiyorum. Her ne kadar bilimsel olarak üzerinde çok fazla durulmasa da Aslan burcunda yaşanan dolunayın bazı olumsuzluklara sebebiyet verebileceği hem depremden kısa süre önce hem de uzun bir süredir dile getiriliyordu. Ne yazık ki konu astroloji ile ilgili olunca bir şeyler olacağı tahmin edilse de somut gerçekliği bulunmadığı için çok fazla bir şey yapılamıyor. İnşallah bir gün astrolojik etkiler de gözönünde bulundurularak astrolojik olaylar çok daha net bir şekilde ele alınır ve doğa olaylarının bu denli derin etkilere sebebiyet vermesinin de önüne geçilir.

Her astrolojik olay tabiki depreme neden olmaz ama incelendiğinde mutlaka astrolojik olayların depremlerle de bağlantılı olduğu görülebilir. 20 Şubat'ta süper ay var. Mesela bu tarihte nerelerin etki altında olduğu ve etkisinin ne kadar olabileceği görülebilir.

Konuyla ilgili depremden bir gün önce yani 5 şubatta, depreme sanırım yaklaşık 7 saat kala gönderdiği bir paylaşımda, dolunayın etkilerinden bahseden bir paylaşımda bulunan sayın Barış İlhan Hanımın gönderisini de burada paylaşmak istiyorum.

Bu akşam saat 21:28’de gerçekleşen Dolunay sabit burçların orta derecelerini tetikliyor. Ve Uranüs’ün fokal olduğu bir T-kare oluşturuyor. Uranüs ani, beklenmedik sarsıcı olayların işareti. Şimdi toprak grubu Boğa’da bulunması yeri sarsmak anlamına da gelebilir. Gökyüzündeki bu oluşum Türkiye’nin haritasındaki Venüs’le birleştirildiğinde bir büyük kare oluşuyor. Bu büyük kare İzmit depreminden önce gerçekleşen Güneş Tutulmasında da oluşmuştu. Benim uzun yıllardır gözlemlerim bu Venüs’ün tetiklenmesinin olaylara işaret ettiği yolundaydı. Nitekim Dolunay’dan bir gün önce hissedenleri özellikle gürültüsüyle çok korkutan bir deprem yaşandı.

Bu konuda - Prof. Dr. Naci Görür şu açıklamayı yaptı:

Biliyorsunuz, Marmara Denizi dışında İstanbul’da karada daha önce de depremler oldu. Özellikle Tuzla, Pendik, Kartal hattında 4,0’e varan depremler oldu. Bu depremler Kuzey Anadolu Fay Zonuna bağlı küçük faylar üzerinde oluyor. Kağıthane depremi de öyle. Bu tür faylar haritalanmamış olsa bile KAF boyunca olabilir. KAF zonunu sadece Marmara içerisinde dar bir zon olarak düşünmeyin. Kağıthane depremine bu açıdan bakın ve özel anlam yüklemeyin. Sevgiyle. Not: Bu konuyu dostum Celal Şengör ile de tartıştık. Selam ve sevgileri var.

Astrolojik açıdan bu yoruma katılıyorum. Ancak İzmit depremi bir Güneş Tutulmasının ardından yaşanmıştı. Şimdiki kare Dolunay’la bağlantılı. Tutulmalar Yeniay ve Dolunay’ın daha güçlü halleridir ve etkileri daha uzun sürer. Bu açıdan, ‘özel anlam yüklemeyin’ ifadesi uygundur. Dolunay iki hafta etkilidir. Bunun ilk haftası daha kritiktir.

Ancak Dolunay daha önce gerçekleşen bir tutulmayı harekete geçirdiğinde bu durum değişebilir. Bu düşünceyle geçmişte olan tutulmalara baktığımızda 8 Kasım’daki Ay Tutulmasında aynı derecelerde gerçekleştiğini görüyoruz. Ay Tutulmasının etkisi en az altı ay sürdüğüne göre bu tutulma tetiklenebilir. Neyse ki Boğa burcundaki Uranüs’ün yöneticisi olan Venüs yüceldiği Balık burcunda bizi büyük gerilimlerden kurtarıyor. Yine de Venüs'ün Mars'la kare açı yapması dikkat çekiyor. Mars şimdi hem out-of-bounds, yani sınırdışı, hem de Aldebaran'la kavuşuyor. Aldebaran doğal felaketlerle, kazalarla, şiddetle bağlantılı olabilir. Dünyasal olaylarda Mars ile kavuşum yaptığında hava koşulları nedeniyle felaketler yaşanabilir. Bu yorumları şimdi ülkeyi saran soğuk, kar ve fırtınalara bağlayalım.

Kuşkusuz Uranüs’ün odak noktası olduğu bir gerilim sadece depremle ilgili değil. Bunu iyice gerilmiş bir enerji boşalması olarak düşündüğümüzde, Uranüs’ün elektriği bizi olduğumuz yerden uzağa fırlatabilir. Bazı durumlara tahammül edemez hale gelebiliriz. Aniden patlayabiliriz. Ayağımızın altındaki toprak her anlamda birden kayabilir. Bazı durumlarda yapacak bir şey yoktur. Yapacak bir şey olduğu durumlarda biraz ağırdan almakta yarar vardır.

6 Şubat Saat 04.17 2023 Depremi

-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Re: 6 Şubat 2023 Saat 4:17 Depremi

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cum 17 Şub, 01:31

Size ait bir yazı mı bu, nette taradım. Bulamadım bu paylaşımı. Kopyalama usulüyle taradım. Çok güzel bir adyroloji yazısı bu.
Lotus#MAVİ LOTUS

https://akreportal.com.tr

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 17 Şub, 16:51

Giriş bölümünde belirtmiştim
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cum 17 Şub, 17:29

Yazının ortasından bir yere baktım, vaktim yoktu okuyamadım. En kısa zamanda okuyacağım. Bir cümleden belli olur iyi yazı.
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cum 17 Şub, 22:30

Bir astrolog düzeyinde yazmışsınız. Astroloji sizde merak değil, meslek gibi. Ben tutulmalara, dolunay, yeni ay ve açıları, tetiklenmeler gibi konulara merak duymuyorum. Birileri bununkonuyu araştırın a olsam yeterli. Öğreneceğim bir ilim değil. Astrolojinin karakterlere etkisini biraz bilsem yeter. Öğrenenem. Ve yorumlayamam. Yorumda önemli tabi bu durumlarda. T kare ile dolunay birleşmiş. Uranüste bu etkinin belirleyicisi olmuş. Uranüsyen olaylar olmuş gibi gibi.
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com