Mim Kemal Öke - Duvardaki Kan

Lal
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Mim Kemal Öke - Duvardaki Kan

Okunmamış mesaj gönderen Lal » Pzt 19 Ağu, 01:08

Resim

Sabık Osmanlı Sadrazamı, İttihatçı kabinelerin reisi Talat Paşa; 15 Mart 1921’de Berlin Charlottenburg, Hardenberg Strasse’de Sogomon Tehleryan adlı bir Ermeni tarafından vurularak öldürülür.

Mahkemesi, Ermeni Sorunu’nun tartışıldığı bir foruma dönüştürülmüş; Türkler -Talat Paşa’nın şahsında- soykırımdan yargılanır hâle getirilmişlerdir.

İşte, bu roman; tarihî gerçeklerin arkaplanında Talat Paşa’nın suikastına giden yolu ve onu izleyen duruşma aşamalarını anlatmaktadır.

Talat Paşa niye kurban edildi? Suikastın ardında yatan uluslararası komplolar nelerdi?

Entelijans servisleri, diplomatik çevreler, Ermeni ihtilalci örgütleri ile yurt dışındaki kaçak İttihatçı liderlerin faaliyetlerini belgelerin ışığında deşifre ederek hikâyeleştiren Öke; romanın her bölümünde ayrı bir ana karakterin ağzından bize Talat Paşa cinayetinin anatomisini soluk soluğa okutmaktadır.

Sevgiyle yeşerttiği bahçede kendini kuruttuğunu
çok zaman sonra anlıyor insan...

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Re: Mim Kemal Öke - Duvardaki Kan

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzt 19 Ağu, 15:56

Uzun zamandır kitap okumuyorum.Biraz daha sakinlik sağlarsam belki yavaştan okumaya başlarım.Bu kitap ilgimi çekti.Yazarı ve ismi yüzünden ve tabi konusu.Kitap isimleri çok önemlidir.Böyle şiirsi isimler dikkat çeker.
Lotus#MAVİ LOTUS

https://akreportal.com.tr

Akrep-Burcu.Com

Lal
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Lal » Pzt 19 Ağu, 17:36

Bu kitap 80 li yıllarda dizi olarak yayımlanmış trt de. Izlemedim ama kitabi tavsiye ederim.
Sevgiyle yeşerttiği bahçede kendini kuruttuğunu
çok zaman sonra anlıyor insan...

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzt 19 Ağu, 17:52

80 Lİ yıllarda ben daha çok romantik yada aile konulu filmleri izlerdim:)
Lotus#MAVİ LOTUS

https://akreportal.com.tr

Akrep-Burcu.Com

“Kültür-Sanat” sayfasına dön