Güneş 12. Evde

güneş 12. evde

Doğum Haritasında Sizleri Etkileyen Burçlar ve Evler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Güneş 12. Evde

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cum 23 Ağu, 10:40

Resim

Güneş 12. Evde Özellikleri ve Etkileri

Güneş ruhumuzdur, babamızdır, içimizde taşıdığımız kralımız ve ego'muzdur.
12. ev ise gizemdir, diğer alemleri, kapılar ardında yaşananı anlatır.

Güneş'i 12. evde olan insanlar, içlerine kapanık ve yalnızlığı seven insanlardır.
Bu onların sosyal olamayacağı anlamına gelmez. Sadece daha dingin ve huzurlu bir hayatı tercih ettikleri için, etraflarında az ama öz insan olsun isterler.

Genelde utangaç insanlardır ama diğer insanlara yardımcı olmak için ellerinden geleni yaparlar. Hatta bazen kendilerini kullandırtacak kadar saf ve temiz kalpli olurlar.

Etraflarına onları kötü amaçlar uğruna kullanabilecek veya onları ruhsal olarak kötü etkileyecek olan insanlardan uzak durmaları önemlidir.

Güneş bulunduğu evi aydınlatır.

Bu yüzden saklı ve gizemli olan herşeyi açığa kavuşturur, kişinin korkularını yenmesine yardımcı olur.
Ama unutmamak gerekir ki, 12 ev aslında balık burcunun ve Neptün'ün evidir ve bu nedenle Güneş eğer zayıf bir burçtaysa, tam potansiyelini gösteremeyebilir.

12. ev bilinçaltının evidir ve bu eve yerleşen gezegen insana sezgisel yetenekler verebilir.
Bu insanlar kendilerini ve etraflarında olup bitenleri daha iyi anlayabilmek için, inzivaya çekilip, yalnız vakit geçirmek isteyebilir. Eğer Güneş su grubunun burçlarındaysa, genelde deniz veya göl kenarlarını tercih edeceklerdir.

Bu konuma yerleşen Güneş, eğer Şiron'a olumsuz açı yapıyorsa, kişinin unutamamış olduğu bir çocukluk travması geçirdiğini gösterebilir.
Bu kişiler içlerinde bu acıyla yaşamaya devam ederler ve bu durum içlerine fazla kapanık olmalarına sebep olmuş olabilir.

Güneş ayrıca babamızı temsil ettiğinden, bu kişilerin iyi bir babaları olur. Ama eğer kötücül gezegenlerden olumsuz açılara maruz kalıyorsa, kişi babasını zayıf, güçsüz, başarısız veya sevgisiz deneyimlemiş olabilir. Babasını kaybetmiş veya tanıyamamış olabilir.

Bu konum Güneş için çok parlak bir konum olmasa da, bu kişi elinden geleni yaparak, kendisini sevebilmeyi öğrenmelidir. Böylelikle diğer insanlara kendini daha yakın hissedecektir. Ve kendisini önem vermeyi öğrenmelidir. Böylelikle etrafındaki insanlar tarafından yanlış amaçlar uğruna kullanılmasına izin vermez.

icimizdekigokyuzu.blogspot.com/2016/08/gunes-12-evde.html?m=1
En son Akrep tarafından Cum 15 Tem, 01:13 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Sebep: Kaynak linki eklendi

Lotus#MAVİ LOTUS

https://akreportal.com.tr

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Re: GÜNEŞ 12. EVDE

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 23 Ağu, 10:45

Alıntı yerine lütfen yazarın adını soyadını yazınız.
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Ubermensch222

Re: Güneş 12. Evde

Okunmamış mesaj gönderen Ubermensch222 » Çrş 06 Tem, 18:29

Arkadaşlar benim güneş herhalde 12. Evde. Şu aralar araştırma yapıyorum

Biri bakabilir mi bana :)

10.11.1989
Sivas Divriği
Saat 08:22 civarı doğmuşum

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 11 Tem, 18:23

Bir istekte bulunup ta ardından sırıtmak nasıl bir şey bir türlü anlayamadım, bu nasıl bir ruh hali acaba. Umarım bir bakan olur.
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzt 11 Tem, 20:15

Akrep yazdı:
Cum 23 Ağu, 10:45
Yazar yok akrep adminim. Şimdi tekrar baktımda. Yada ben bulamadım:(

Linki şu sitenin :

https://icimizdekigokyuzu.blogspot.com/2016/08/gunes-12-evde.html?m=1
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzt 11 Tem, 20:20

İnternette pratik yıldız haritası çıkaran siteler var. Bu konuda bilgisi olmayan biri bile çıkarabilir. Yıldız haritadı çıkarmak değil;yorumu zor olan.Bilgi sahibi olmak ve bu konuda tecrübeli olmak gerekir, gözlem yapmak gerekir birçok insan üzerinde yorum yapabilmek için. Yorum yetebeği bu konuda okuma, araştırma ve gözlemle olur. Ve yetenekte gerekir.

Ama yorum istemiyorasanız kolayca harita çıkatıp 12.evde Güneş olup olmadığına bakabilirsiniz:(

Yada durun ben çıkarıp bakayım. Elime mi yapışacak:)
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzt 11 Tem, 20:32

Astroloji de araştırma yaparken genelde kendi yıldız haritamdaki konumları araştırıyorum.Benim Yıldız haritamda Güneş 12. Evde değil ama 12.evde Güneşin yönettiği Aslan burcu var. Dolaylı etki bu. Güneş oradaymış gibi etki ediyordur sanırım. Yani yıldız haritasında bir ev incelenirlen öncelik oradaki konumlanan gezegendir. Gezegen yoksa ikinci olarak hangi burç orada ona bakılır. Yukarıdaki bilgiler mesela kesinlikle benim kimliğimi tarif ediyor. Ve izlediğim yolun doğru olduğunu. Ne olursa olsun insan kendine inanmayı bırakmamalı diyor bu bilgi. Yani özellikle güneş 12. Ev insanlarını uyarıyor. Asyrolojik bilgi çünkü. Genele yazılmış değil. Ama herkesin uygulamasının işe yarayacağıda kesin. Ama astroloji daha çok bu konumlara vurgu yapıyor. Güneşi 12.evde olan için daha elzemde diyebiliriz. Mutlaka ugulaması sağlık verilen.
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 15 Tem, 01:14

güzin yazdı:
Pzt 11 Tem, 20:15
Akrep yazdı:
Cum 23 Ağu, 10:45
Yazar yok akrep adminim. Şimdi tekrar baktımda. Yada ben bulamadım:(

Linki şu sitenin :

https://icimizdekigokyuzu.blogspot.com/ ... e.html?m=1
Teşekkür ederim Güzin hanım, ilk sayfaya ekledim.
-Ya Hep Ya Hiç-

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cum 15 Tem, 01:58

Çocukluğumdan beri kendimde emin olduğum şey ve en bariz özelliğim; iyilik yapmayı, iyi insan olmayı önemseyen biri olmamdır.ve zor durumdaki insanlara merhamet duyabilmem. Yalnış şeyler yapmaktan adeta nefret etmem. Jüpiter insanları zaten genelde pozitif, iyilikten beslenen insanlardır. Bunu yakın çevremdeki insanlar illaki hissetmişlerdir ve yakın çevrem iyi niyetimden pek şüphe etmez.

Ama kadersel olarak daha çok negatif ve saygısız ve acına duygusu olmayan insanlarla karşılaştım. Allahdan kendime yüzde yüz inandığım için bu insanlara karşı mücadelemde kesin ve vazgeçmeyen bir tavırda oldum. Genelde çok haksız ve zalim davranışlarla sınandım.Çok yakınlarım hariç toplumda yapayalnız, savunmasız kaldım. Kesinlikle kendimdeki iyi güce inanmaktan vazgeçmedim. Ve hayatta yaptığım en doğru şey tüm zalim ve haksız insanlara rağmen bu tutumumdan vazgeçmemek oldu. Başardım mı. Sağlığımı kaybettim. Ve hayatım mahvoldu bu savaş esnasında. Neredeyse tüm hayatım savaş alanına döndü adeta. Bu derece gereksiz ve haksız, zulüm dolu bir mücadele verdim.Haritamdaki 1. Ev pluto, 7.evdeki düşmanlar alanını da etkiliyor çünkü. Yani zorlu ve zalim düşmanlar demek bu. Ama en azından şuan hala içimde sevgi ve vicdana dair birşeyler kaldı. En önemli iki insani duygu yani..

12.evdeki güneş etkisi sanırım diğerlerinin bize inanmakta sorunlu durumunuda gösteriyor.
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com