8.ev

Doğum Haritasında Sizleri Etkileyen Burçlar ve Evler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
Desire
*GriAkrep*
*GriAkrep*

8.ev

Okunmamış mesaj gönderen Desire » Sal 22 Mar, 19:05

8. EV

Ölüm ve cinsel evidir.

Devlet ve hukukla ilgili işleri; örgütlenme, var etme ve yok etme, radikal, kalıcı değişiklikler; bitişler ve yeni başlangıçlar; mistik konular; gizli işler, dedektiflik, iz sürme ve öç alma gibi kavramların ortaya çıkışı ve devamı, ortak kazançlar, evlilikle ilgili paralar, ölüm nedeni, mirasla ilgili durumlar temsil eder.

Geniş anlamda, ölümler ve yeniden doğuşlar, yaşanılan krızler, değişimler, sexsüel tecrübeler, cinselliğin duygusal tatmin ve değişik amaçlarla kullanılması, hırslar, yüksek idealler bu evin getirileridir.

Vergi, sigorta, şirketler, çeşitli gruplar, dernekler, kehanet, büyü gibi çalışmaları da bu ev idare eder.

Vucud kısımlarından erkek ve kadın cinsel organları, üreme organları, kasıklar, mesane ve rektum bu evin etkisindedir.

Doğal yıldız haritasında 8. evin sahibi AKREP Burcudur.

Sekizinci evin yöneticileri Pluton ve Mars gezegenleridir.

Kullanıcı avatarı
Desire
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Desire » Sal 22 Mar, 19:10

PLÜTON

Güneş çevresindeki en dış gezegen. Güneşten uzaklığı 5.milyar 900 milyon kilometre. Gök katlarının 7. sinde mekân tutar. Bu katta bulunan diğer yıldızlar arasındaki sıralamada en sonda bulunur. Güneş çevresindeki bir turu 248,5 yıldır.
Güneş sistemindeki en dış, en ufak ve en ağır hareket eden gezegen olmasına karşın, güçlülük yönünden en kuvvetlisidir demek mümkün.

Plüton'un bir burçta konaklama süresi 24 yıla kadar çıkabilir. Bu onun ağır bir yıldız olduğunu gösterir. Belli devrelerde hızını arttıran küçük dev, yaşadığımız yüzyıl içinde, Aslan burcunda 18 yıl, Başak burcunda 15 yıl, Terazi burcunda 12.5 yıl kalmıştır. Ve sonunda en hızlı devresine ulaşarak öz burcu olan Akrep’te sadece 12 yıl kalmıştır. Kasım 1983 den Kasım 1995 ‘e dek.

Bu ne demektir? Bu demektir ki, zaten yöneticisi olduğu Akrep burcunda mekan tutması nedeniyle, Akrep burcuna ait özellikleri çok güçlü bir şekilde dünyaya yansıtacaktır.

Akrep Burcu; cinsel, ölüm, hukuk ve devlet işleri, soğuk ve sıcak savaşlar, gizli kapaklı entrikalar, düşmanlıklar, gizemli güçler, pozitif ve negatif en uçlar, yönetim, miras gibi manaların yoğunlaşması ile oluşmuş bir takımyıldızdır. Ve görevi de, bu manaları oluşturan frekanslarda dalgalar yaymaktır.

Plüton ise; ilahi “var etme ve yok etme“ gücünün ortaya çıkması; mevcut şartları yıkıp tamamen yeni durumları meydana getirme; gizli işler, şiddet, kin, nefret, olağanüstü güçler, üstün başarı, gözünün yaşına bakmadan zorlayıcılık, cinsel ve ölümü simgeler.

Plüton’un hızlanması ve Akrep burcunda bulunması; dünyada şiddet olaylarının, toplu ölümlerin, egzotik olayların çoğalmasına sebep olmuştur.

Ayrıca yolsuzlukların ortaya çıkarılması, gerçeklerin gün ışığına kavuşması, mevcut statülerin yıkılıp yerine yeni statüler kurulması anlamına da gelir.

Astrolojik etkilerin rotasında hareket eden ve aramızda yaşamakta olan, ışınsal kökenli “Cin“ adıyla bilinen varlıklar da, Plüton'dan gelen “Açığa çık” komutunu alarak hem faaliyetlerini hızlandırmağa, hem de kendilerini daha çok belli etmeğe başlamışlardır. Bu da, gıybet, dedikodu, nefsani hırsların artması, şehvet, iftira kıskançlık gibi duyguların insanlarda güçlenmesine sebep olmuştur.

Bu küçük ama güçlü gezegen, kişiye özel durumlardan ziyade, geniş insan topluluklarını, ülkeleri, grupları yönetir.

Olaylar sinsi sinsi ve yavaş yavaş gelişerek ortaya çıkar. Hızlı hareket eden diğer gezegenler gibi çabuk sonuç vermezler.

Aynı şekilde kişiye özel haritalarda, Plüton'u, kişilik özelliklerinden ziyade kuşaksal özellikler olarak değerlendirmek gerekir.

Bütün bunlar olumsuz bir tablo çizerek acı verse de, önemli avantajlar da getirmektedir.

Bu da, insanların manevi güçlere eğilimini arttırması ve soyut değerlerin öneminin anlaşılmasına fırsat vermesidir. Acılar yaşanır, şer olarak nitelendirilir. Ama bunun altındaki hikmetlerin ne olduğu genelde pek düşünülmez!.

Plüton bulunduğu burcu tamamen terk etmeden evvel, kısa bir süre için bir sonraki burca geçer. Bir kaç ay sonra, rotar yaparak tekrar önce bulunduğu burca geri gelir. Bunu, gelecek filmin fragmanının gösterilmesi gibi kabul edebiliriz. Yani, Plüton bu hareketiyle, bir sonraki burca kesin geçtiği zaman, neler yapabileceğinden ipuçlarını vermiş olur.
Sessiz sular derinlerdedir...

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Sal 22 Mar, 20:14

Açıklamalar için teşekkürler Desire. 8. Ev denildiğinde astroloji ile ilgilenenlerin az çok neden irkildiklerini yukarıdaki yazıları okuyanlar herhalde daha iyi anlayacaklardır.

Akrep nasıl tanımlanırdı.

"O mimiklerini çok iyi kontrol eder. Onlara ölmelerini emreder Onlarda onun bu emrini anında yerine getirirler. Tıpkı bir ölü gibi. Tamemiyle tepkisiz ve dışavurmaz"
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
Desire
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Desire » Sal 22 Mar, 23:45

doğrudur bu irkilme ...artık korku mu, saygı mı?aslında ikisi de.
röntgen makinesi akrepler......herkesin beynini okur ama kimse onunkini okuyamaz..asla tuzağa düşmez...korksunlar tabi bizden!!!

Kullanıcı avatarı
Ebru_48

Okunmamış mesaj gönderen Ebru_48 » Cum 25 Mar, 14:14

Eskiden kara büyüler yapılırken Plutonun dünyayı en fazla etkileyeceği konuma gelmesini beklerlermiş. Her ne kadar dünyayı olumsuz yönde etkilese de bizler için enerji kaynağı oluyor.

merve

Okunmamış mesaj gönderen merve » Cum 25 Mar, 22:30

arkadaşlar o kadar büyütmeyin akrepsek akrebiz ne olmuş yani bizden kimsenin korkmasına gerek yok bi akrep olarak herkesin bana yakın olması daha çok hoşuma gider aslında ama niyeyse girdiğim her ortamda insanlar beni hep havalı ve soğuk bulur bu da kötü ya millet birbiriyle kaynaşmış gezerken ben hep dışta kalıyorum ama ne yapıyım iyi tanımadığım kişilere güleryüzlü olmak bana göre değil böyle olunca da sonuçlarına katlanmak zorunda kalıyorum ama herekes bana farklı bi tarzım olduğunu söylüyo bu da hoşuma gitmiyo değil hani:)

Kullanıcı avatarı
Şehvet
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Şehvet » Cum 25 Mar, 23:57

Kendi sitemine kendin cevap vermişsin Merve. Biz de "Yaşasın Kötüyüz, Yaşasın Kötülük" nağraları atmıyoruz ki. Çevre tarafından bizim eleştirilen yanlarımızı nedenleriyle birlikte ortaya koyuyoruz. Biz kendimize ne dersek diyelim. Diğerleri bizi hep Senin tanımladığın şekilde görmeye devam edecektir.

Amacımız ortaya bir sonuç çıksın çıkmasın. Kendi aramızda bizdeki; diğerlerine göre var olan farklılıkları ortaya koyup bunların anormal durumlar olmadığını bizler için normal diğerleri için anormal olduğunun bilinmesini sağlamaktır. Çünkü Akrep burcundan olanların hiç te azınsanmayacak kadarı şu yada bu şekilde çevreye uyumsuzluklarından dolayı Psikolojik tedavi görme ihtiyacı hissediyorlar.

Biz Hasta mıyız ki. Hayır. Kendimizi tanımadığımız için öyle zannediyoruz. Amacımız Akreplerin Kendilerini tanıyıp kendi iç dünyalarını burada paylaşmalarını sağlamaktır.
"Eğer bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir"

Akrep Krallığı

Kullanıcı avatarı
MoonScorpion
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen MoonScorpion » Cum 25 Mar, 23:58

Her ayrıntıyı görebilen, keskin bir görüşe sahiptir. Cin gibi uyanık ifadesi bu duruma çok uygundur. Çabuk öğrenir, hatta sanki doğuştan çok şey biliyor gibi, neyi ne zaman öğrediğini kestirmek zordur. Sezgileri kuvvetlidir. Adeta insanların içlerini okur. Maksatlarını, niyetlerini kolayca anlar. Ser verir sır vermez tiplerdir. Kafasında neler tasarladığını bilmek imkansızdır. Konuşmaları akılcı ve etkileyicidir. Az bir gayretle çok şey bilir. Adeta elektronik bir beyne sahiptir.

Kullanıcı avatarı
MoonScorpion
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen MoonScorpion » Cmt 26 Mar, 00:09

Araştırı Yorum >-><
Horoskoptaki diğer gezegenlerin yorumu hangi kriterlere göre yorumlanıyor. Benim avatardaki yorum nedir sizce...

Akrep demek yönetmek demek,
Akrep demek liderlik demek,
Akrep demek sevmek demek,
Akrep demek farklı olmak demek,
--------->>>>sizce de öyle değil mi?

Kullanıcı avatarı
Şehvet
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Şehvet » Cmt 26 Mar, 00:14

MoonScorpion yazdı:Araştırı Yorum >-><
Horoskoptaki diğer gezegenlerin yorumu hangi kriterlere göre yorumlanıyor. Benim avatardaki yorum nedir sizce...

Akrep demek yönetmek demek,
Akrep demek liderlik demek,
Akrep demek sevmek demek,
Akrep demek farklı olmak demek,
--------->>>>sizce de öyle değil mi?
Katılıyorum haklısın. Üstteki yazılarına da aynı şekilde..

yandaki resimden görülebildiği kadarı ile Güneş Burcun Akrep, Ay Burcun İkizler. Ama harita olmadan fazla bir şey söylenebilir mi bilmiyorum.
"Eğer bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir"

Akrep Krallığı

Kullanıcı avatarı
Desire
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Desire » Cmt 26 Mar, 00:58

öncelikle MoonScorpion hoşgeldin...şehvet sana özellikle katılıyorum. biz kimseye" kılıç kuşandık sizi keseceğiz" demiyoruz ki!!!!!! biraz da espiri tarafı korkun bizden olayı.. karakterist bir akrep zodyakın en etkileyici burcudur arkadaşlar. en tuhaf, en gizemli vs...merve sen her zaman farklı olduğumuzu unutma..sana dediklerini bana diyorlardı, hala da diyorlar.ben sezgilerimiz çok güçlü olduğu için bizi kandıramayacaklarını söylüyorum her zaman.akrepler cin gibidir,MoonScorpion da yazmış zaten.

merve

Okunmamış mesaj gönderen merve » Cmt 26 Mar, 13:03

şöyle bişey itiraf edeyim AKREP BURCU OLMAKTAN NEFRET EDİYORUM!neden mi?çünkü akreplerin cinsel hislerinin diğer burçlara göre daha fazla olması onların başka şeylereyönelememesine neden oluyor.kendi adıma konuşursam herzaman bir erkek arkadaş arama çabasındayım.neden?cinsel yönden kendimi tatmin etmek için.ama böyle olmak istemezdim.bu yönümün bana çok büyük zararları var.en basitinden erkeklere yöneleceğim diye ders çalışamıyorum.bu sene sınava gireceğim ve sınavdan çok cinsellik düşünüyorum.var mı böyle bişey ya!mesela bi başak burcu olsam ne kadar güzel olurdu.YANİ AKREP BURCU OLUP KENDİMİ ZEKİ ZANNEDECEĞİM YERDE BAŞAK BURCU OLUP GERÇEKTEN ZEKİ OLMAYI TERCİH EDERDİM!

Kullanıcı avatarı
Desire
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Desire » Cmt 26 Mar, 16:30

merve sen sahiden ACAYİPSİN!!!!!!!!!!! doğru anlayış ben şu olsaydım değil, olduğunla en iyi noktaya gelmendir. şu ERKEK ARAYIŞI konusundaki fikirlerine zerre katılmıyorum!!!tabi sen de bana katılmak zorunda değilsin. şu yaşıma geldim kesinlikle öyle bir arayış içine girmedim. belki de yaşından dolayı böyle düşünüyor olabilirsin. zaten o yaşlarda insan daha çok şekilci bi zihniyet taşır. bence senin bu arayışının akreplikle falan ilgisi yok. zaten insanlar doğum haritasında bir yığın burçtan etkilenirler(AY BURCU ÇOK ÖNEMLİDİR). bundan dolayı asıl burçlarının özelliklerini hiç taşımayabilirler de. insan bi doğum haritasına bakmalı. evlerdeki buçların anlamları bulundukları yelere göre astroloji sitelerinde yazıyor. şu burç şu evde olursa şöyle bi mizaç gelişir gibi...
BURÇLAR İÇİNDE HER YÖNDEN DİĞER İNSANLARA EN AZ İHTİYAÇ DUYAN İNSANLAR AKREPLERDİR. onlar yalnız doğalıdır.
akrep kendini zeki zannetmez.çünkü keskin zekalıdır(özellikle de karakterist akrepler).örnek olarak bakabilirsiniz ünlülerine. çünkü onlara liderlik ve geleceği görme yeteneği verilmiştir. bunlar da keskin zeka gerektirir. bugüne kadar kaç başak gördüysem çoğu da duygusuz ve gayet çıkarcı insanlardı, ayrıca sevilmeyem bir burçtur da başak.en azından akreplerin iyileri gerçekten çevrelerince çok sevilen insanladır. bizim burcumuzun namını kötüye çıkaranlar burcun kötü yönlerini almış olanlardır(duygusuz ve kindar).
çünkü bi akrep ya çok sevilir, ya da hiç sevilmez..ben akrepliğimi seviyorum, sevmiyorum derken bu özellikleri düşünmemiz hangisi olduğumuza karar vermemiz gerekir.
akrep olsun, başak olsun ne olusa olsun, her yıldızın, yani burçların hem iyi hem de kötü yönleri vardır.
bir AKREBE de bir insana verilebilecek hem en iyi, hem de en kötü özellikler verildiğine göre (bu özellik kesinlikle diğer burçlarda yoktur, çünkü akrep iki uçtur, ya çok ii, ya da çok kötü), ŞEYTAN YA DA MELEK OLMAK BİZİM ELİMİZDE.

Kullanıcı avatarı
Desire
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Desire » Cmt 26 Mar, 16:32

karakteristik

Kullanıcı avatarı
GizemScor

Okunmamış mesaj gönderen GizemScor » Cmt 26 Mar, 18:26

merve yazdı:şöyle bişey itiraf edeyim AKREP BURCU OLMAKTAN NEFRET EDİYORUM!neden mi?çünkü akreplerin cinsel hislerinin diğer burçlara göre daha fazla olması onların başka şeylereyönelememesine neden oluyor.kendi adıma konuşursam herzaman bir erkek arkadaş arama çabasındayım.neden?cinsel yönden kendimi tatmin etmek için.ama böyle olmak istemezdim.bu yönümün bana çok büyük zararları var.en basitinden erkeklere yöneleceğim diye ders çalışamıyorum.bu sene sınava gireceğim ve sınavdan çok cinsellik düşünüyorum.var mı böyle bişey ya!mesela bi başak burcu olsam ne kadar güzel olurdu.YANİ AKREP BURCU OLUP KENDİMİ ZEKİ ZANNEDECEĞİM YERDE BAŞAK BURCU OLUP GERÇEKTEN ZEKİ OLMAYI TERCİH EDERDİM!
Desireye katiliyorum. Merve sen ergenlik donemi ihtiyaclarinla burcunu karistirmissin. Akrep oldugun icin daha fazla cinsel istiyor olabilirsin, doyamiyor olabilirsin ama bundan dolayida akrep burcundan olusunu sorumlu tutamazsinki. O yaslarda herkesde vardir bu. Dersaneye gidip te dersleri bi kenara birakip karsi cinsle ilgilenmek herkeste olan bir seydir. Konsantrasyon meselesi. Demek ki kendini ders calismak icin yeterince motive etmemissin ki BilincAltin Ders calismaktan kacmak icin Daha kolay olan Sexe yonlendiriyor seni. Canin cok mu istiyor, dayanamiyor musun, masturbasyon yap kurtul, Burcunu suclamaktan daha iyidir. Burcunu suclamak kendini suclamaktir, kendini suclamak ta ilerde benlik kargasasina neden olur. Baskalari gibi olmaya calisirsin.

“Astrolojide Evler” sayfasına dön