10. Ev Başak

10. ev başakta, 10. ev başak burcunda, 10. ev başak, 10. evde başak, 10. ev kişinin toplumdaki yeri ve kariyer evi

Doğum Haritasında Sizleri Etkileyen Burçlar ve Evler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

10. Ev Başak

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cmt 26 Ağu, 14:44

10. Evde Başak Burcu Etkileri - 10. Ev Kişinin Toplumdaki Yeri ve Kariyer Evi ve Başak Burc
Resim

Kişinin Toplumdaki Yeri ve Kariyeri ile ilgili 10. Evde Başak Burcu Etkisi - 10. Evde Başak Burcu Etkileri

Özgürlüğünüze ve bağımsızlığına düşkün, yaşamdan beklentiniz çoğu insandan farklı, yardımsever, iyi bir dinleyici, ince ve hassas düşünceli, duygusal ama kararları mantığıyla alacak kadar gerçekçi birisiniz. Fikirlerinizin çevrede duyulmasını ve desteklenmesini istersiniz. Fikir alışverişi oluşturulan toplantılarda bulunmak istersiniz. Zihinsel faaliyetlerden hoşlanırsınız. Seçtiğiniz meslek genellikle birden çok beceriyi bir arada bulundurmayı gerektirecek becerilerdir.

Çocuklara karşı aşırı düşkünsünüz. Hayatı sistemli yaşamayı ve önünüzü görmeyi seviyorsunuz. Uykuya düşkünsünüz. Temizliğe ve titizliğe önem veren biri olmanızdan dolayı aynı ortamda o iş yapacak insanlarında aynı önemi gözetmesini beklersiniz.

Muhasebe işleri, reklam metni yazarlığı, çeşitli temsilcilikler, hayvan eğiticiliği, teftiş işleri, biyografi yazarlığı, yayın teknisyenleri, komisyon işleri, kimyagerlik, büro memurluğu, diyetisyenlik, Dj’lik, sağlık sektörü ve doktorluk, editörlük, dedektiflik, çevirmenlik, kütüphanecilik, dil bilimciliği, matematik, gözlükçülük, hatiplik, matbaa işleri, hata denetimeleri, demiryollarıyla bağlantılı işler, istatistik, okutmanlık, öğretmenlik, yazarlık, yayıncılık, etkileşim ve medya gibi alanlar başarılı olabileceği alanlardır.

Başarılı olmak için de çok çalışmaları gerekir. Bu şahıslar basın-yayın, edebiyat, Bankacılık, muhasebe, besin, giyim, ilaç endüstri ve araştırmacılıkta başarılı olurlar. Haritada ki açılar olumsuzsa meslek yaşamı başarılı olmayacaktır. Değişik nedenlerden ötürü işinde zorluklar çıkacaktır ve başarılı olabilmek için çok alışmak mecburiyetinde kalabilecektir. Açılar pozitifse tüm tavır ve hareketleri olumlu olacağından başarı kolay gelir, kendisini fazla sıkmak zorunda kalmaz.

Kendine karşı dürüsttür. Başkalarının da iç dünyalarına yönelik sorgulaması olabilir. Eleştirileri yapıcı olmaktan çıkıp, kritik yapmaya ve kinciliğe dönüşebilir. Çevresindeki olumsuzluklar karşısında insanları eleştirmektense, bu olumsuzluklardan dersler çıkarması ve bu sayede tecrübeleriyle insanlara yardımcı olmaya çalışması, hem kendisi için hem çevresindekiler için daha yararlı olabilir. Ya da psikoterapi yolu ile insanların iç dünyalarına inip onlara yardım edebilir. Fiziksel durum onun için önemlidir.

Bir şeye gereksinimi olduğunda onu hemen keşfetmek ister. Pratik olabilmek için her şey yerli yerinde olmalıdır. Problem çözümünde bunun ana unsur olmadığını öğrenmelidir.

Eğitimcilik ve uzmanlık: İyi eğitimci olabilir zira öğrenmenin aşamalarını geniş bir çerçevede bilir. Öğrencilik döneminde tüm bilgileri içine çeker. Konulara uzun süre dikkatini sabit tutabilir.

Kariyer pozisyonunda kalıcılık: Terfi etmek için uğraşmaz. Bunun kendi kendine olması gerekliliğini düşünür. Entrika çevirmesi zordur. Aynı kariyer pozisyonunu senelerce sürdürebilir. Yaşamını sürdürebilmesi için kalıcılığı koruması gerekir. İniş-çıkışlar onda gerilime sebep olabilir. Tutumludur ve az para ile yetinmesini bilir. Araştırmacıdır.

Detaycılık: Parçayı bütünden ayırmadan parçalar üstünde tek tek çalışmak ve onlar üzerine odaklanmak doğuştan gelen yeteneğidir.

Zorluklar: Durumları iyice analiz ederek karar verir. Zor anlarda öncelikle kendi iç muhasebesini yapar. Kendi içsel analizini yaparak dış dünyayla etkileşim halinde kalır. İş içerisinde zorluklar yaşandığında, engin tecrübesiyle çevresindekilere fener olur.

İçimizde ki Sevgisiz Ebeveyn Ne Söyler:
Ayakların sıkı bastığı sürece toprağa hayattasındır. Hiçbir yere tümden ait olduğumu hissedemiyorum. Her şey üstü kapalı, anlaşılmaz durumda. En çokta ilişkilerin formunu anlayabilmekte zorlanıyorum. Hatta olacakları öngördüğümde hüzünlere bile alışacağımı gördüm. Kendime fazla yoğunlaşmamalıyım ki başkalarının benim hakkımdaki düşüncelerini kaçırmayayım. En iyisi tüm gün bir şeylere konsantre olup uğraş edinmek. İçimdeki Bir şeylerle meşgul olmak içimdeki boşluğu ortadan kaldırıyor.

Her şeyi bilip ayrıntıyı kaçırmamalıyım. Kararlarımı da çok yönlü düşünmeden aldığımda hep hata yaptığımı gördüm zaten. Her şey üstüme fazlaca geldiği zaman ise kendimi işe vermek en iyi yöntemim oldu. Alkol, ilişkiler, cinsel yaşam, insanlar, yani sorumsuzca yaşayanlara hep hayran kalmışımdır. Ama onlar gibi olabileceğimi düşünemiyorum.

Risk çok büyük, bir kar tanesi ile başlar çığ olur sonra kayıplarım. Denetimi kaybetmemek imkânsız bu durumda. En güzeli de hayallere dalarak kaçmak bu dünyadan. Hayallerim gerçeklerden daha güzel, daha fazla renge sahip hayaller. Şu hayatta ki yerimi arayıp duruyorum. Bir birlikteliğe ihtiyacım var ayaklarımı sıkıca yere bastıracak. Hayalimde kalmayacak gerçekleşmesi gereken bir ilişki.

İçimizdeki Sevilen Ebeveyn Ne Der:
Hayatın kendisi rengarenk, her yerinden ve renginden bakıp akıp gidiyor. Düzeni seviyorum. Annemin bana çok uzak görünen hayali mucize ve imkanlarla dolu bir yer. Benim ise yalnızca bir plana ihtiyacım var. Nasıl daha güzel bir düzene sokabilirim her şeyi? Zamanla her şeyin olabilirliğini kabullenmeliyim.

Henüz değiştiremeyeceğim şeyleri kabullenmeye de hazırım artık. Fırsatlar elime geçtiğinde kaçırmamaya çalışıyorum. Küçücük aklımla kendimi bile izleyebildiğimi ve yönetebileceğimi bilmek müthiş bir duygu. Olma imkanı olanı istiyorum artık, imkansızı değil. Zaman verdiğimde gidişata bende saklanan şeyleri de görebiliyorum. Kendime zaman tanımalıyım biliyorum. Küçük şeylerin de beni çok mutlu edebileceğini gözlemledim. Artık durduğum yerin bilincindeyim bu dünyada. Nelerin ne biçimde işleyebileceği sezgisi var içimde, yeter ki zaman verip sabır göstereyim.

-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"