10. Ev Aslan

10. ev aslanda, 10. ev aslan burcunda, 10. evde aslan, aslan 10. evde, 10. ev kişinin toplumdaki yeri ve kariyer evi

Doğum Haritasında Sizleri Etkileyen Burçlar ve Evler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

10. Ev Aslan

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cmt 26 Ağu, 13:43

10. Evde Aslan Burcu Etkileri - 10. Ev Kişinin Toplumdaki Yeri ve Kariyer Evi ve Aslan Burcu
Resim

Kişinin Toplumdaki Yeri ve Kariyeri ile ilgili 10. Evde Aslan Burcu Etkisi - 10. Evde Aslan Burcu Etkileri

Güçlü bir benliğiniz var. İşine bağlı birisiniz. Babanız genellikle sizin için lider rol oynar. Babanıza karşı güçlü bir sorumluluk hissi duyar ve ona yakın bir fiziksel benzerlik sergilersiniz. Gurur ve otorite ile iç içe olan işleri seversiniz. Toplum hayatına önem verirsiniz.

Sevgili olarak zor bir insansınız. Her ilişkinize olağanüstü bir hevesle başlayarak bu sefer doğru insanı buldum, âşık oldum nidalarıyla karşınızdakine de umut verirsiniz. Tam âşık olduğuna inandığı sıralarda hevesiniz geçer. Tutkuyu aşkla karıştırır, tutkunuz geçince de karşınızdaki insanın kusurlarıyla baş başa kalır ve saldırganlaşırsınız. Otorite, enerji, üretkenlik, öncülük ve zeka gibi tüm öncülük karakteristikleri üzerinizde barındırırsınız. Fakat dışarıdan da çok destek alırsınız. Mücadeleci ve savaşçıdır.

Hedefe giden yol: Hedefini yüksek tutar ve bu amaca giden yolu çok iyi bilir. Kişisel kararları yerindedir ve şuurlu adımlar atar. Hedefine ulaşmak için yeterli güce sahiptir. Sabrın onu hedefine ulaştıracağını bilir.

Liderlik: Grubun bir parçası olmak istemez. En tepedeki şahıs olmak ister. Başkalarının beceri ve potansiyellerini ortaya çıkaracak motivasyonu çok iyi sağlayabilen bir liderdir. Organizasyon yeteneği çok gelişmiştir. İyi bir liderliğin esasında denetim olduğunun bilincindedir.

Kendine güven: Kariyeri söz hususu olduğunda korku tanımaz ve otoritesini açık bir biçimde ispatlar. Zirveye ulaşmak için çok sayıda deneme yapmış olabilir. Bu deneme-yanılmalar onu asla yıldırmaz. Kendisinin daha iyi ve kuvvetli olduğunun bilincindedir. Çabalarında başarılı olacağını bilir. Kendine güveni daima yerindedir. İstediği bir şeyi her zaman elde edebileceğini çocukluğundan itibaren test etmekte ve bu konudaki tüm tecrübelerini bir sonraki adımlarda kullanmak için biriktirmektedir. Kendi değerini anlamıştır. Çok kuvvetli hissetmediği zamanlarda dahi sosyal ortamlarda iyi görünmeyi başarır.

Çabalarında başarılı olacağını bilir. Kendine güveni daima yerindedir. İstediğini elde edebileceğini çocukluğundan itibaren test etmiştir ve kendi değerini anlamıştır. Kendisini kuvvetli hissetmediği vakitlerde bile sosyal ortamda iyi görünmeyi başarır.

Rekabet ve strateji: Çalışma alanında tam bir rekabete girer zira projeye geniş bir bakış açısı bulunmaktadır ve detaylara da özen gösterir. Yaptığı işte küçük taktiklerle büyük stratejiler de geliştirir. Kuralları sevmezse oyuna devam etmeyi reddedebilir. Oyun onun kuralına göre oynanmalıdır veya kurallara kendisi de dahil olmalıdır. Bir işi ne zaman bırakacağını, ne zaman kuvvetle sarılacağını iyi bilir.

Zor durumlar: Zor anları mizahi açıdan ele alır. Gülüp geçtiği zamanlar olur. Yetenekleri ile yaptığı işte her zaman bir sonraki adımı düşünerek hareket eder. Güçlü ve adımları dikkatlidir. Olayları istediği şekilde yönlendirebilir.

Reklam, oyunculuk, yöneticilik, maliye, şeflik, borsa spekülatörlüğü, kamu memurluğu, avukatlık, politika, başkanlık, borsa ve halkla ilişkiller alanında başarıya ulaşabilir. Başarı bilhassa orta yaştan itibaren gelebilir. Böyle şahıslar dürüst, çalışkan, itimat edilir biri olabilirler ve işlerine düşkünlüğü ve bağımlılıkları ile tanınabilirler. İyi bir yönetici olurlar.

Haritadaki açılar olumsuzsa, şahıs gururlu, kibirli, kendisini çok beğenen, küstah biri olabilir. Kıskançlık, ağır yükler neticesi işinde başarısız olmasına neden olabilir. Genellikle aslan burcu ile birlikte bu evde güneş ve ay olması bireyin başarısını kesinleştirir.

Liderlerin çoğunun 10. evinde aslan bulunmaktadır. Toplum içeresinde beğenilen, itibar gören, sözü dinlenen, ilgi duyulan biri olmak arzusu ön plana çıkacaktır. Hangi mesleği yaparsa yapsın yaptığı işi sahnelemek, bir gösteriye dönüştürmek ya da aslında parlak başarılar elde etmek ve ünlü olmak kendisini motive eden esas fiiller olabilir.

Hedeflerini her zaman yüksek tutar ve bu amaca giden yolu çok iyi bilir. Kişisel kararları yerindedir ve şuurlu adımlar atar. Hedefine ulaşmak için yeterli güce sahiptir. Sabrın onu hedefine ulaştıracağını bilir.

İçimizde ki Sevgisiz Ebeveyn Ne Söyler:
Ne istediğini bilen insanlara hayranım. En çokta kararlı olmalarından ötürü. Hep bilmekteler atılacak ilk adımları. Ben ise bunda zorlanmaktayım. Kişisel sorulara girilmedikçe bunda bende olabildiğince başarılıyım denebilir, ama ne zaman ki hislerim ve isteklerim soruluyor işte burada karar vermekte çok zorlanıyorum. Ya karar verdiğim karar hatalı olursa?

Ya hatalı kararı vermiş ve başkalarını da bunun sonrasında süreklemişsem. Tüm görev bana binmişse, nasıl göğüslerim bu hatalı kararı herkes adına. O kadar çok kavga ve anlaşmazlık söz hususu iken bu dünyada, dengeyi ben sağlayamam ki. Biri merkezde olmalı güneş gibi her bireyin çevresinde döndüğü, ya güneş hatalı yöne dönerse ve etrafındakilerde ona uyarsa?

Biri doğru adresi göstermeli, ışıldamalı en ortada olmalı. O yüzden bir şeyler yapmalıyım. İçten içe genellikle huzursuzum, zira bir şeyler düşündüğüm gibi gelişmeyebilir. En çekindiğim ise hayatımı içerisinde ben olmadan yaşamak! Başkaları için ben otoriteyim, ama kendi hayatım için aynı durum ne yazık ki böyle değil. Çünkü kendi içimde kendimi parçalara ayrılabileceğimi bildiğimden kaçış yolunu seçiyorum ve kaçışta hep öne doğru oluyor bende. O zaman gururumu ve kibrimi giyinip gücümü gösteriyorum.

Her şey bir oyundan ibaret, bir anda kaybedileceğim bir oyun. Başkalarının beni sevgi adına satın almayı istediğini görüyorum. Bana bir şeyler verip, isteklerini yerine getirmemi bekliyorlar. Onları hem kaybetmek istemiyorum bir yandan da artık kendim olmak istiyorum. Hayır dediğimde oyun biter biliyorum. Bir kapıyı tam kapatmak veya kesin sınırlar çizmek beni ürkütüyor.

İçimizdeki Sevilen Ebeveyn Ne Der:
Güveniyorum kendime, kapadığım her kapının yerine bir yenisi açılıyor. Kararımı tam verdiğimde, eksilmiyor bir şeyler tam tersine çoğalıyor ve daha da kaliteli hale geliyor. Özgürlük arayışımda anahtarın karar verebilmekte olduğunu gördüm. Artık sahnede ki şaklaban ben değilim birilerini eğlendirmek mecburiyetinde değilim. Verdiğim kararlarda sorumluluğunu almaktayım tümüyle.

Çevremdeki herkesin, kendi hayatının merkezinde olduğunu gördüm, ben değilim kimsenin merkezi. Bundan da korkmama lüzum yok. Kararlarımda beni doyuran bir şeyler olduğunu gördükçe kabullenmeye başlıyorum artık herşeyi. Başka bakış açılarından dünyaya bakmayı öğrendim, artık çok sayıda bakan gözlerim var benim. Bu bakış açıları da hayatımı zenginleştirdi. Artık anladım, her şey olamayacağımı, hemen her şeyi yapamayacağımı, her şeye yetişemeyeceğimi. Artık eleştirilere bile yapıcı gözle bakabilmekteyim.

-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"