10. Ev Koç

10. ev koçta, 10. ev koç burcunda, 10. ev koç, 10. evde koç, koç 10. evde, 10. ev kişinin toplumdaki yeri ve kariyer evi

Doğum Haritasında Sizleri Etkileyen Burçlar ve Evler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

10. Ev Koç

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 25 Ağu, 21:56

10. Evde Koç Burcu Etkileri - 10. Ev Kişinin Toplumdaki Yeri ve Kariyer Evi ve Koç Burcu
Resim

Kişinin Toplumdaki Yeri ve Kariyeri ile ilgili 10. Evde Koç Burcu Etkisi - 10. Evde Koç Burcu Etkileri

Hırslı ve kendinizi geliştirmeye son derece düşkünsünüz. Yaptığınız her işte ilgi görmek istersiniz. Hemen her işinizde Agrasif ve saldırgan bir yapınız var. Bu yaptığınız işi başarma tutumunuzla ilgilidir. Kendi işinizi kendiniz yapmayı seversiniz. Evli iseniz eşinizden çok işinize vakit ayırırsınız, henüz evli değilseniz kendinizi işinize mesleğinize adadığınız için evliliği kolay kolay düşünmezsiniz. Aileniz tavır ve hareketlerinizden dolayı size karşı baskı uygulayabilir. Size karşı saldırgan ve sabırsız bir tutum sergileyebilirler. Otoriter, enerjik, öncü ve zekâ gibi tüm öncül-lider karakteristikleri size de bulunur. Kişisel özelliklerinizden yola çıkarak bir kariyer belirlemeniz çok önemlidir.

Kendisini tanımak ve amacının farkında olmak kariyer seçiminde önem taşır. Mesleği onu tamamlamalıdır. Mesleği vasıtasıyla kendisini fark ettirmek ister. Önce meslek kimliğinin ne olacağını belirler, sonra o pozisyonu elde eder. Hedef belirlemede iyimser ve akıllıdır bu konuda kendine güvenir. Hayatının kendi kontrolünde olduğunu düşünür. Belirlediği amaca ulaşabileceğine inanır. Kendine güvenir, amaç belirler ve bu amacı gerçekleştirmek için harekete geçer. Hedefleri daha çok kendine yöneliktir.

Fikirleri ve hedeflerini gerçekleştirmek için ilerlerken başkalarının onayını almayı beklemez. Bir şeyi yapmayı istemişse onu yapar. Eğer ailevi veya başka nedenlerden dolayı hedefine ulaşamamışsa kendisine başka hedefler belirler. Eksik ve sorun yönü aceleci ve plansız oluşudur. Kendisini göstermek için çok aceleci davranarak bir an önce sonuca ulaşmak ister. Hatta hiç plan program yapmadan doğrudan harekete geçebilir. İyi niyetle de olsa düşüncelerini pratikte uygularken sorunları olabilir.

Yaşayabileceği olası sorunlar karşısında nasıl davranacağını, nasıl hareket edeceğini kararlaştırarak, birlikte çalışacağı kişilerle yaşanabilecek sorunlara karşı önceden tedbirler almalıdır. Sonradan yaşanacak problemleri genellikle sert bir şekilde çözmeye çalışacağı için sorun daha da büyüyebilir.

Bu etki altındaki kişiler yaşayarak öğrenmeyi tercih ederler. Liderlik yetenekleri vardır, başkalarını yönlendirme eğilimindedirler. Ancak bir fikri uygulamak için başkalarının da yardımına ihtiyaç olduğunu bilmeleri gerekir. Başkalarını bir hedefe yönelterek onları çok kolay harekete geçirebilirler. Tavırları diktatörce ve kırıcı olabilir. Ani kararlar alıp uygulamaya kalkışmamalı, hedeflerin merkezine kendisini oturtmaktan kaçınmalıdılar. Organizasyon ve etkileşim becerilerini geliştirmelidir.

İstediklerini elde konusunda hırslıdırlar. İstediklerini elde ettiğinde ise hırsları açgözlülüğe dönüşebilir. Projeyi başlatandır. Zaman zaman bir fikirden vazgeçmeyi ya da başkasının bu fikri tamamlamasına izin vermeyi ve diğer bir projeye geçmeyi kabullenmelidir. Fikir kendine aitse kimsenin bu projede kendisi kadar başarılı olamayacağını ve herşeyi berbat edeceğini düşünür. İyi bir proje başlatıcısı olabilir. Ancak projeyi hayata geçirme pratiği için haritasında toprak elementininde olması gereklidir. Eğer kendisi, başlattığı projelerin uygulama safhasında yetersiz kalıyorsa, işin yürütülmesi işini başkalarına devretmelidir.

Problemlerin üstesinden gelme kapasitesi vardır. Planları geliştirebilir, zorlukları yapıcı ve üretken yöntemlerle aşabilir. Emir komuta zinciri olan hemen her alanda başarılı olabilirler. Kendisini tanımak ve amacının farkında olmak kariyer belirlemede önem taşır. Mesleği onu tamamlamalı ve bütünleştirmelidir. Önce kariyer kimliğinin ne olacağını belirler, sonra o pozisyonu elde eder.

Hedefler: Hedef belirlemede beceriklidir ve kendisine güvenir. Hayatının kendi kontrolünde olduğunu düşünür. Belirlediği amaca ulaşabileceğine inanır. Kendine güvenir, amaç belirler ve bu hedefin üstüne gider. Hedefleri kendine yöneliktir. Fikirleri ve hedefleri başkalarının onayını almayı beklemez. Üzüntüler, ailevi problemler gibi nedenlerle hedefine ulaşamazsa, hızlıca kendine yeni amaçlar belirleyebilir.

Aceleci ve Plansızdır: Kendisini göstermek için tez canlı davranabilir. Plansız girişimlerde bulunabilir. İyi niyetle de olsa düşüncelerini pratikte uygularken sorunları olabilir. Güçlükler karşısında ne şekilde davranacağını düşünmeli ve bir arada çalıştığı şahıslarla arasında çıkabilecek problemlere karşı önlem almalıdır. Tecrübelerini yaşayarak elde eder. Ani kararlardan kaçınmalıdır.

Liderlik yeteneği vardır: Başkalarına öncülük etme arzusundadır. Güçlü bir önder olduğunu düşünür. Bir fikri uygulamak, genellikle başkalarının yardımını gerektirir. Başkalarını kolayca heveslendirerek harekete geçirebilir. Başkalarını yönlendirmede diktatörce tavırları olabilir. Hedefleri ben merkezci olmamalı ve organizasyon hedefi taşımalıdır. Organizasyon, iletişim ve etkileşim becerilerini geliştirmelidir.

Hırslıdır: Hırslıdır. İstediklerini elde ettiğinde hırsları açgözlülüğe dönüşebilir.

Projeyi başlatandır: Zaman zaman bir fikirden vazgeçmeyi ya da başkasının bu fikri tamamlamasına izin vermeyi ve diğer bir projeye geçmeyi kabullenmelidir. Fikir kendine aitse kimsenin bu projede kendisi kadar başarılı olamayacağını düşünür. İyi bir proje başlatıcısı olabilir. Ancak projeyi yürütme pratiği için haritasında toprak elementinin olması gereklidir. Eğer kendisi, başlattığı projelerin program adımında yetersiz kalıyorsa, işin yürütülmesini başkalarına devretmelidir.

Zorluklar: Problemlerin üstesinden gelme kapasitesi vardır. Planları geliştirebilir, zorlukları yapıcı ve üretken yöntemlerle aşabilir.

İçimizde ki sevgiden yoksun Ebeveyn Ne Söyler: "Yaşam bir savaştır. İlk gördüğüm şey budur. Nereye baksam mesele hep avlamak ya da avlanmak. Doğada bu daha bariz biçimde izlenebilmekte. Kim hızlı, iyi ve kuvvetli ise hayatta kalır. Bu halde dikkatli olup haklarım için savaşmalıyım, esasında herkesle iyi geçinmek istiyor iken. Savaşmayı hemen hiç istemesem de kendi kendine giriyor hayatıma ve sınırları koymak mecburiyetinde bırakıyor beni, diğerleri sınır koymadan bana. Kimse durup dururken bir şey armağan etmeyecek nasıl olsa bana ve güvenmemem lazım başkalarına.

İyi geçinmeyi seçsem dahi, beni rakip seçtiklerini görüyorum kendilerine. Hatta tehdit altında hissediyorlar kendilerini benim yakınımda. Bana bencil diyenler var hatta, başkalarının istediğini yapmadığımda. Belki de haklılar: Bencilim ve kendi isteğimi yaptıkça geride bir ben yalnız kalacağım, gidecekler benden. Çok zor olan ise, kendi istediğin yaşamı yaşayıp buna rağmen reddedilmemek.

Yaşam çok fazla kural ve yasaklarla dolu. Kulağıma fısıldıyorlar, her istediğini yapamazsın diye sanki. Beni hasta eden bunlar, yapılabilirlikler ve yasaklılar listeleri. Hayatımın nasıl olması gerekliliğini söylüyorlar. Bu da beni sinirlendiriyor. Esasında 2 çıkış yolu kalıyor bana: Rekabete devam bu da savaş alanında meydan okumak demek oluyor. Ya da tepkisiz kalmak o zaman beni yaşama bağlayan enerji kaynaklarım soluyorlar birer birer. O yüzden de gösteriyorum savaşçı yanımı fazlasıyla hayatta kalmak adına."

İçimizdeki Sevilen Ebeveyn Ne Der: "Başkalarıyla olmak ne kadar güzel. Herkes öncelikle kendine karşı sorumlu olunca herkes sevilebilir kıvama geliyor zaten.

Ne istediğimi bilip hedefime yöneliyorum kimseleri ezmeden, kırmadan. Kendi yoluma giderken sınırlarımın ve kuralların farkındayım, tek değilim sonuç olarak bu dünyada, her bireyin talepleri var. Birisini benimle aynı yol üstünde görünce seviniyorum tek olmadığıma ama sonuç olarak onun yolu da kıvrılacak ve bu halde kendi sorumluluğunu kendi üstlenebilmeli iyi ya da kötü. Özgürlüğüm çok önemli benim için, enerjimi güzel kaynaklara yönlendirebilmek."

-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

“Astrolojide Evler” sayfasına dön