akrep dünyasına bir bakış

Sizce Akrep Olmak ?
vishnelekesi

akrep dünyasına bir bakış

Okunmamış mesaj gönderen vishnelekesi » Cum 26 Oca, 02:27

arkadaşlar,
ya bi akrebim ama, "akrapler marjinal insanlardır, akrepler kimsenin uğraşmadığı şeylerle uğraşırlar, akrepler şöyledir, akrepler böyledir..." gibi ifadelerden bana artık..sanki fetişleştirmeye doğru bi dişiş var : ) yani ömür boyu aynı ayırt edici etiketini taşımak.. oysa bi sonraki adımında bi insan olarak hep daha iyisin..20 yıl önce de akrepsin , şimdi de....

kısaca bu klasik söylevler beni çok sıkıyo...

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Cum 26 Oca, 02:43

portalla ilgili şikayet bölümüne bu sıkıntılarını belirtmişsin, portalda akrepleri derinlemesine araştırdığımız, tartıştığımız ve meziyetlerini övdüğümüz için mi bu şikayetin? yok eğer portalla alakalı değil şikayetim diyorsan yanlış yere belirtmişsin şikayetini visnelekesi.
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

vishnelekesi

Okunmamış mesaj gönderen vishnelekesi » Cum 26 Oca, 13:01

aslında ben bi çömezim forumlar konusunda. ilgili ve iyi bi arkadaş umuyorum ki bu msj ı gerektiği yere taşıyacaktır.

portalla ilgili bi şikayet değildi bu. doğduğumdan beri akrep olmak ve hep aynı cümlelerden sıkılmak sadece..gına gelmesi.

ve bazı yorumları yaparken de çok fazla egomuzu okşamayalın. kendimizi bi halt zannetmeyelim.doğa, tanrı bize bi güzellik verdiyse farkında olalım ama bu bizi kibre bi tür kendini ayrıştırmaya geötürmesin. kibrib lideri bildiğiniz gibi şeytandı. ve hiç birimize uzak değil.

aslında bi hikaye var. onu anlatayım: bigün bi beden eğitimi öğretmeni nöbetçi öğrenciden vişne suyu almasını ister, kız da önce hüpletilip sonra gümletilen capri-sun lardan alır cappy yerine.beden eğitimi öğretmeni m.suyunu kızın kafasına fırlatır, "bu ne ya!" diyerek. bu beden eğitimi öğretmeni daha öncesinde "burcunuz ne hocam?" sorusuna "asiller burcu"olarak yanıtlar. Hocadaki bu sertlik kibrin sertliği mi yoksa hani hep söylendiği gibi"akrepler iki türlüdür, kendini geliştirememişleri negatiftir" türünden mi bi negatifliktir?Burdaki nöbetçi benim sınıf arkadaşımdı.bazı hikayeler benim için çok etkili oluyor. kendini tümüyle böylesi rezil durumlara düşmekten sakınmak,kirlenmemek için cümleten paylaştım sizinle.portalda da ego okşayıcı cümleler bayaa çok. ondan ufak bi fren koyiym dedim. isteyen kullansın diye..sağlıcakla kalın... ;)

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Cum 26 Oca, 13:11

kovalar kendilerini tanıtırken dahiler burcu der, senin tabirinle herkes kendini bir şekilde övüyor. ama portal geneline dikkat edersen bizde övünmek değil, saptamalar var. ve biz bu bütün özelliklerimizi döktükten sonra biz apayrıyız demiyoruz. biz 1 iz bütünüz diyoruz. bütün diğer burçlarla ve diğer insanlarla zira geliş yolumuz ve geldğimiz enerji alemi kaynak aynı. hepimiz aynı deryadan bir nur damlasıyız ama şu yada bu olduğumuzuda inkar edemeyiz, övülecek yanlarını öveceksin yerilecek yanlarınıda törpüleyeceksin. mantığımız da bu. eğer güzel bi tarafımız varsa helal olsun bize:) ne mutlu bize. iyiki akrebim demektende gocunmamak lazım. gına niye gelsin. bu arada asiller burcu hangisi merak ettim:) en büyük övülecek yanımız çamur ve balçık içinde parlayan nurumuzdur bu bile yeter övünmek için :) -sanırım şeytanı en çok kızdıranda buydu-

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Cum 26 Oca, 17:22

vishne, konuyu ayrı bir başlık altına taşıdım, başlığıda ben uydurdum, beğenmezsen istediğin bir başlıkla değiştiririz.
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Cmt 27 Oca, 17:24

Öncelikle, bu portal dahilinde kullanılan "marjinal" ifadesi toplumda uç, aykırı, sapkın yollara kaymak anlamında değil de, genellikle duygularını ve düşüncelerini uçlarda yaşamak, hissetmek anlamında kullanılagelmiştir. Dolayısıyla ben bu ifadede bir sakınca göremiyorum. Bu, akrebin elinde olmayan bir duygudur. Çünkü Akrep derin ve yoğun yaşadığı için herşeyi derinine analiz etme dürtüsü ruhuna hakimdir. Fakat bu eğilimini kendi üzerinde gereğinden fazla yoğunlaştırması da tehlike oluştururur. Bunu zihninden hiçbir zaman atamayacağı bir baskı haline getirir ve bunun sonucunda da takıntılı, kibirli, megaloman Akreple tanışmış oluruz.

İşte bu noktadan yola çıkarsak bir Akrebin gelişmesi, içindeki gücün farkına varması ve bu gücü (olumlu)kullanması bir zorunluluktur. Çünkü gelişmemiş bir Akrep, şu dünyada Aslan burcuyla birlikte en çekilmez karakteri oluşturur. Bu nedenledir ki burada akrep karakterinin üstün yönleri üzerinde sıklıkla durmak zorundayız.

İçindeki gücün farkına varmak, bu güçten faydalanıyor olmak ve dünyaya olan tavrını bu gücü gözeterek belirlemek kesinlikle bir kibir değildir. Peki Akrep olmak bir üstünlük müdür? O ifadeyi kullanmak istemiyorum, buna ayrıcalık da demek istemiyorum, sanırım farklılık demek daha yerinde olur. Ama şu da var ki ben de toplum içine çıktığım vakit kendimi diğer insanlardan üstün hissediyorum. Çünkü insanların zayıflıklarını pek bir uğraş sarfetmeden saydam bir şekilde görebiliyorum. Bu zayıflıklar bende yok, varsa da zamanında bunların üstesinden gelmişim. Bu da benim kendimi diğer insanlardan daha güçlü hissetmeme neden oluyor. Bu elimde olan bir şey değil. Ne yapayım yani, durup dururken kendimi mi kötüleyeyim? Akrebe bu gücü veren şey şüphesiz farkındalığıdır. Ancak bu o kadar da iyi bir şey değildir. Çünkü bu duygu insana sürekli bir huzursuzluk hali verir(Dikkat: Mutsuzluk değil). Bu yüzdendir ki akrep insanları bilhassa da toplum içinde genelde huzursuzdurlar. Buna iç dünyalarının zenginliği de eklenince dış dünyayla iyi ilişkiler kuramayan bir yapı ortaya çıkar. Siz bunu yüzeysel bir biçimde ele alırsanız, tabii ki bu durumu kibir olarak yorumlamamanız mümkün değildir. Ben de hep düşünmüşümdür bunu, neden ben de diğer insanlar gibi hafif yaşamıyorum, ne güzel dertsiz tasasız... Ama olmuyor işte. Ne diyoruz burada hep, Pluto'dan bahsediyoruz, en büyük korkusu acizliktir falan diyoruz. Ve insan bu acizliklerinin farkına da ancak bilincinin ve bilinçaltının derinliklerine inerek farkına varabilir. Derin yaşamak bu yüzden bir zorunluluktur akrep için. Diğer insanlar bu derinliği yakalayamadıkları için acizler, çünkü acizliklerinin farkında değiller; ama huzurlular bir diğer yandan da... Aslında akrep karakterinin diğer bütün özelliklerini sadece bu cümleden çıkarımlar yapmak suretiyle tespit edebiliriz: "Bir Akrebin en büyük korkusu acziyettir." Bu yüzden sürekli kendini sorgulayıp inceler, kendinde acizlik arar. Bulduğunda da bu gerçekle yüzleşme konusunda kendisine hiç acımaz. Mutlak hedef ondan kurtulmaktır çünkü. Akrebin bütün tutkusu da, acımasızlığı da, gururu da, amaca bağlılığı da, üstün sezgisi de, kararlılığı da, cazibesi de, ince fikirliliği de, anlayışlılığı da, sır saklaması da, gizliliği de,gururu da, kuşkuculuğu da, kıskançlığı da, inatçılığı da, başına buyrukluğu da, hepsi bu gerçekten ileri gelir. Yani sonuç olarak kendimizi analiz ederken bu gerçeği gözeterek hareket edelim.

Sevgili Vişnelekesi, sana bir konuda katılıyorum. Burada akreplerin özelliklerinden bahsederken, olumsuz da olsa, övüyoruz. Bu noktadaki eleştirinde haklısın. Bu özellikler de akrep olmanın alameti ya, hoşumuza gidiyor. "Merhametsiziz be, öfkelendik mi kimse karşımızda duramıyor ya, peah be!" falan diyoruz. Yazının başında da belirttiğim gibi kendimize soyut bir dünya yaratıp saplantılarıyla yaşayan bir kişilik olmaktan kaçınmamız lazım.

Son olarak bir akrebin bu dünyadaki görüntüsünün daha iyi anlaşılması hasebiyle hayvanlar aleminden bir örnek vermek istiyorum. Zaten burç isimleri de bu yüzden genelde hayvan isimleridir. Eğer bir kartal avlamayı düşündüğü bir koyun karşısında acziyete düşse siz o kartala nasıl bakarsınız. "Ulen, sen nasıl kartalsın be! Bir koyunun üstesinden gelemedin. Kartalsan kartallığını bil!" demez misiniz? Neden? Çünkü hayvanlar alemindeki canlıların hepsi ama hepsi, güçlü olan gücünün, zayıf olan da zayıflılığının farkındadır. Yoksa hayatta kalamazlardı. Bu nedenle ben de bütün akreplere diyorum ki: "Eğer Akrepseniz, Akrepliğinizi bilin."
BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

vishnelekesi

Okunmamış mesaj gönderen vishnelekesi » Cmt 27 Oca, 21:57

Öncelikle şunu söyliyim:asiller burcu bizim ki, aklınıza başka bi olasılık gelmiş miydi ki :D

Arkadaşlar içimizdeki ayırdedici özellikleri törpüleyelim, sivriltelim :? farkındalık düzeyimizi artıralım ve hepimiz bi [glow=red]deli[/glow] olalım.. hazerfan gibi, piri reis gibi.. odaklandığımızdan bi an bile olsun çekmeyelim gözümüzü.. bi an bile gaflet içinde olmayalım. Kur'an da demişye "sizden bi topluluk bulunsun".. işte akreportalnet'te böyle güzel bi topluluk,geç bulsamda. ben klasik söylevlerden sıkılmış kişi, farkındalık düzeyimizi artırmak için diyorum ki : marjinalsek marjinaliz abi, tamam bu cümleyi kurduk ve geri de bıraktık. ilk gençliğimizden beri _belki çocukluğumuzdan_ aynı cümlerler etrafında dolanmak.. cümleyi kurduktan sonra bedenini bırakıp koşmaya başlamak.cümle- kelime madde. insan : nefes , tanrı soluğu..the girl of the sun'ın dediği gibi aynı özün aynı ruhun parçası.ayaklarımız eteklerimize dolanmasın artık: eski kelimelere. tamam. Bi takım şeyleri tekrarını çok yaptık. artık [glow=red]delirme vakti.[/glow]

Kullanıcı avatarı
LeeCH
*Yılan*
*Yılan*

Re: akrep dünyasına bir bakış

Okunmamış mesaj gönderen LeeCH » Cum 08 Şub, 21:06

vishnelekesi yazdı:arkadaşlar,
ya bi akrebim ama, "akrapler marjinal insanlardır, akrepler kimsenin uğraşmadığı şeylerle uğraşırlar, akrepler şöyledir, akrepler böyledir..." gibi ifadelerden bana artık..sanki fetişleştirmeye doğru bi dişiş var : ) yani ömür boyu aynı ayırt edici etiketini taşımak.. oysa bi sonraki adımında bi insan olarak hep daha iyisin..20 yıl önce de akrepsin , şimdi de....

biz degisemeyiz 20 yıl önce veya sonra...her zaman daha iyiye dogru...
We entry where you say to hell everynight....We're Mad as Hell, and We're Not Going to Take It Anymore...

Kullanıcı avatarı
hulya
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Re: akrep dünyasına bir bakış

Okunmamış mesaj gönderen hulya » Cmt 09 Şub, 01:05

vishnelekesi yazdı:arkadaşlar,

Secret 'ı uyguluyoruz mükemmel olmasakta biz mükemmeliz diyoruz böylece mükemmelliği çekiyoruz.
Ne olursa olsun son gelir... Önemli olan nasıl öldüğündür ayaktamı, dizlerinin üstündemi?

Kullanıcı avatarı
LeeCH
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen LeeCH » Pzr 10 Şub, 13:24

evet haklısın hulya...sana katılıyorum...
We entry where you say to hell everynight....We're Mad as Hell, and We're Not Going to Take It Anymore...

Kullanıcı avatarı
X_1
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen X_1 » Pzr 10 Şub, 14:06

secreti çok büyüttüğümüzü düşünüyorum..nlp uzmanlarının ticarıkaygısını hissettriyor bana ...
TÜRKİYE ATATÜRK'TÜR
ATATÜRK TÜRKİYE'DİR.

Herşey göründüğü gibi değildir....

Kullanıcı avatarı
hulya
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen hulya » Pzr 10 Şub, 14:10

Tipitip yazdı:secreti çok büyüttüğümüzü düşünüyorum..nlp uzmanlarının ticarıkaygısını hissettriyor bana ...
Büyütmüyorum bende ve çevremde bunu uygulayan arkadaşlarımda işe yarıyor.
Ne olursa olsun son gelir... Önemli olan nasıl öldüğündür ayaktamı, dizlerinin üstündemi?