Akrep burcu denince...Olacağı buydu.

Sizce Akrep Olmak ?
SERÇE
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Akrep burcu denince...Olacağı buydu.

Okunmamış mesaj gönderen SERÇE » Sal 10 Eki, 13:52

Kendi horoskopumu 2000 senesinde çıkardım. Bilgisayardan değil iletki kullanarak, elimde. İlk hissettiğim bu karışımı kendimin istediğiydi. Yani burcum şu yükselenim şu olsun v.b. gibi. Bana ne kadarda uyuyordu. Aslında çok eskiden bu yana burçlarla ilgilenmeme karşın 2000'den beri taşlar yerine oturmaya başladı. Ve hayatla ve insanlarla ilgili daha daha geniş bir persipektif geliştirdim.
Beni en çok yaralayan burcumuz hakkında yapılan asılsız spekülasyonlar, ve burçdaşlarımız ile ilgili zaman zaman duyduğum asılsız dedikodular . Bu düşüncelerimi ilk kez akrep burcu bir arkadaşımla paylaşmış ve bilinçlenmemiz gerektiğine karar vermiştik ve tanıştığımız akrep burçları ile bu konuyu konuşmaya başlamıştık. Daha sonra Siteyi ilk gördüğümde 'olacağı buydu' dedim kendi kendime. Ben bunları hissettiysem diğer burçdaşlarımda hissetmişti, sonunda burada buluşmuştuk. Biz burada, paylaştıklarımızla birbirimizin ve diğer burçlardan olan dostların hayatına bir ışık katabiliyorsak, ne mutlu.
Bu konuda basit bir örnek vermek istiyorum. Ben Astroloji ile 20 yıldır hobi olarak ilgileniyorum. Bu nedenle, zaman zaman ilgili, çeşitli kitap ve dökümanlar satın alıyorum. Bundan 4-5 yıl önce kuşe kağıda basılı oldukça fiyatlı bir kitabı 'saatler Astrolojisi' satın almış bulundum. Yazarı Rezzan Kiraz'ın eşi Metin Kiraz. Rezzan Kiraz'ı basından takip edenler, her fırsatta akrep burcu için yaptığı karalayıcı yorumlarına rastlamıştır. Eşide geri kalmamış, kitabında kehanetlerde bulunuyor. Kehanetlerini gerçekleştirebilmek için evin her bölümünü bir burca eşleştirmiş. Akrep burcu dendiğinde; Evde benim ilk aklıma gelen, yatak odasıdır. Nedeni basit; İnsanda cinsel bölgeyi temsil eder, kişiye özeldir. Bir evde bunu ancak yatak odası ile eşleştirebilirsiniz. Fakat yazar, Akrep burcunu neyle eşleştirmiş biliyormusunuz ? 'Çöp' ile evet yanlış okumadınız çöp ile. Anlayacağınız evin çöplüğüsünüz beyin gözünde. O çöpü alsın kafasına geçirsin, belki o zaman ufku açılabilir. Bu şahısların işyerleri, İstanbul da bir gün yolum o tarafa düştüğünde uğradım, kapalıydı. Asıl kızdığım O kişinin evrene böyle olumsuz bir mesaj göndermesi. Ve hiçmi akrep bir astrolog yok, bu kişilere gereken cevabın verilmemesi.
İşte bunlar yüzünden; Buradan Akrepkral'ada teşekkür etmek istiyorum, teşekkürler Akrepkral; sen yapmasaydın bir gün olacağı belliydi böyle bir sitenin.
Sizlerin bu konudaki düşünceleriniz nedir arkadaşlar? Örnekleriniz var mı ?
buradan paylaşırsak, bizde evrene kendi mesajlarımızı gönderebiliriz ve bizden sonrakilere ışıklı bir yol bırakabiliriz.
Lütfen üzülme v.b. gibi mesajlar değilde, varsa örneklerinizle konuya ışık tutacak cevaplar olsun.

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Sal 10 Eki, 15:30

akrep burcunun yanlış anlaşılmaya çok müsait bir burç olduğu su götürmez bir gerçek. oysa bilmiyorlar ki akrep burcunun derinliğindeki duyguları, bilemezlerde. bunu bilemeyen insan atıp tutar, çerde der çöpte der sapıkta der der oğlu der.
çevremden örnek vermek gerekirse; akrep burcuna pozitif gözle bakanlarda oldu negatif gözle bakanlarda... mühim olan insanın bakış açısıdır. sen hangi yönden bakarsan onu gerçek gibi algılarsın, ama maalesef akrebin birkaç farklı özelliğinden yola çıkarak asılsız iddilar üretmek kolay oluyor. insanlar akrep burcunu tam anlayamamış olduklarından bu içlerine sinmiyor, hepsini az çok biliyoz ama akrepte hala bilinmeyenler var olduğu duygusu o insanların Akreplere yoğunlaşmasını sağlıyor.
akrep burcu kıskanç, akrep burcu kinci,akrep burcu cinsel sever, akrep burcu katı gibi kalıplaşmış terimler saptırılarak kötü bişeymiş gibi insanlara aktarılıyor, oysa bilmezlerki akrep burcu insanı hassas, kötü şeyler yapamaz, onun dünyaya bakışı çok farklı....
bıraksınlar akreplerle uğraşmayı daha bilimsel işlerle uğraşsınlar, biliyorlarsa bişiyler konuşsunlar bilmiyorlarsa çenelerini kapasınlar.
siz değerli astrologlarımız, sizin astro bilgileriniz akrebi çözmeye yetmez, akrepler sizi aşar. siz gidin doğum haritası felan çıkarın, kafanıza görede yorum yapmayın derim.
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

Kullanıcı avatarı
huysuzakrep
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen huysuzakrep » Sal 10 Eki, 16:50

meyva veren ağaç taşlanır arkadaşlar...
GÜVEN,AYRILIP GİTTİĞİ RUHA ASLA GERİ DÖNMEZ...

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Sal 10 Eki, 18:03

Teşekkürler Sevgili SERÇE; İnan çok mutlu oldum.

Geçmişte çok tartışmıştık Akrep ve Sosyal çevre konularını Bizler Gerçekten de Kedi - Ciğer ikileminde en çok gidip gelenlerdeniz. Bir çok insan kesinlikle bizi kendi istedikleri gibi değil Bizim istediğimiz gibi bulduğundan Pek sevmez. Özellikle yönlendirme, yönetme ve övgüler konusunda Muhataplarımız bizden istediklerini tam olarak alamadıkları için Genelde Sevimsiz, Duygusuz, Kibirli, Bencil, Ukale, Kendini Beğenmiş Bilmem ne Sıfatlar içinde aklınıza gelen her türlü Çekememe ifade eden sözü sıralayabilirsiniz. Açıkçası Bizler Her Zaman ve Her Daim Birilerinin İstediği Değil Yalnızca Kendi İStediğimiz Olduğumuz İçin hep kedilerin mundar dediği ciğerler oluyoruz. Çok görmemek gerekir. Akrepler ve Kendilerinde Akrep Etkisi Gören Tüm Burçlar Everestin Tepesine Baktıklarında Karanlık Bulutlar Arasında Her zaman Parlayan Bir Yıldız Bulacaklardır. Akrebin Asla Sönmeyecek Yıldızını.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Sal 10 Eki, 23:52

Ben çoğu zaman şunu hayal ederim; "Dünya bile Akrep burcunda yaratılmış omalı.."

Kullanıcı avatarı
onurxt
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen onurxt » Sal 10 Eki, 23:56

Ben daha öncede söylemiştim, Akrep burcu olmak bir ayrıcalıktır. :)
Rahman Rahim olan Allah'ın adıyla

1. Asra andolsun;
2. Gerçekten insan, ziyandadır.
3. Ancak iman edip salih amellerde bulunanlar, birbirlerine hakkı tavsiye edenler ve birbirlerine sabrı tavsiye edenler başka. (ASR SURESİ)

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Çrş 11 Eki, 00:00

Ben çoğu zaman şunu hayal ederim; "Dünya bile Akrep burcunda yaratılmış omalı.."
bence değil, eğer öyle olsaydı dünya böyle kötü olmazdı veya akrep etkisinin göstereceği günleri bekliyor dünya.
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

Kullanıcı avatarı
onurxt
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen onurxt » Çrş 11 Eki, 00:03

gece_akrebi yazdı:
bence değil, eğer öyle olsaydı dünya böyle kötü olmazdı veya akrep etkisinin göstereceği günleri bekliyor dünya.
İşte ben bunun altına düşünmeden imzamı atarım. :)

1. Asra andolsun;
3. Ancak iman edip salih amellerde bulunanlar, birbirlerine hakkı tavsiye edenler ve birbirlerine sabrı tavsiye edenler başka. (ASR SURESİ)

SERÇE
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SERÇE » Çrş 11 Eki, 09:09

Akrep burcu yeniden doğuşu simgeler, insanda cinsel bölgeyi, üremeyi, doğumu, genetiği, kök hücreyi, kramozonları, kramozonun şekli yılana benzer bu raslantı değildir. Eskiden tıpta şifa amblemi olarak yılan kullanılırdı. Akrep burcu arttırır çoğaltır şifa verir şeklinde yorumlanmalıdır. Akrep insanıda diyalog kurduğu kişiye burcunun özellikleri gibi iyileştirici etkiler bırakabilir. Akrep doktorlar diğer mesleklerdeki burçdaşları gibi bir dehadır.
'Plüton, (akrep burcu,8.ev) kesinlikle yüzeysel olarak yorumlanmamalıdır. Bu yıldızın taşıdığı enerji derindedir.' 'Akrep burcunun enerjisi atoma benzer içerisinde muazzam bir enerji taşır. 'Astrolog Staphan Arroya Astroloji-karma-dönüşüm kitabından alıntıdır.
Bunları yazıyorum ve devam edeceğim. Yaratmak , üretmek Allaha mahsustur. Çok şükür Allah bize bu özellikleri layık görmüş.

SERÇE
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SERÇE » Çrş 11 Eki, 10:51

Akrep insanı melek veya şeytan mı? sorusunun muhatabı değildir. Şeytan tarot kartlarında 15.kartla resmedilmiştir. Bu kartın sahibi başka bir burçtur. Akrep burcu yeniden doğuşa yol açan ölüm kartı ile resmedilmiştir. Akrep insanı eğer bir ikilem yaşıyorsa bu doğum ve ölüm ikileminden kaynaklanır. Allahın verdiği canı Allah alır. Çok şükür Allah bize bu özellikleri layık görmüştür.
Olmaz olmaz deme hiç.

Kullanıcı avatarı
defne
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen defne » Çrş 11 Eki, 11:47

aa serçe çok şaşırdım, metin kirazın o şekilde yazmasına, garip ya çok garip, anlayamıyorum, dediğin gb şu da var pek çok insan okuyor o kitabı , metin beyin burcunu çok merak ettim doğrusu bi araştırım hmmm

SERÇE
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SERÇE » Çrş 11 Eki, 13:10

Çöplüğün yanında, tuvalette var arkadaşlar birde tuvaletle şereflendirildiniz. Bu şahıs; kitabında soru anına horoskop çıkararak, danışana cevap veriyor, anlacağınız bundan gelir elde ediyor. Cevap verebilmek için örneğin; Kayıp bir şeyi evde arayacak her burca evde bir bölüm eşleştirmiş kafasına göre. (İnsanın fikri neyse zikride odur). akrebide yukarıda yazdığım ile eşleştirmiş.
Olmaz olmaz deme hiç.

Kullanıcı avatarı
defne
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen defne » Çrş 11 Eki, 15:30

yazık yazık, nie bu kdr çekemiolar anlamıyorum

Kullanıcı avatarı
X_1
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen X_1 » Çrş 11 Eki, 23:17

Klasik astrolojide Akrep burcu, kötülüğü, cehennem ve sadizmi, hırsızlık ve şiddeti temsil eder. Akrep insanı, kötü gülümsemesiyle insanları tahrik eden bir şeytan mıdır? Hayır, Akrep kesinlikle bir şeytan değildir, ama insanlara şeytanca hareketler yaptırabilecek özellikler taşır.

Akrep insanının etkisi altında olduğu yıldız Plüton'dur. Plüton bütün yıldızların tersine, güçlü insancıl içgüdülerin yıldızıdır. Akrep insanının hayatındaki en önemli güdü, tutkuların ateşidir. Duygularının kon trolünü elinde tuttuğu sürece, bunların içindeki enerjiyi yararlı bir amaç için kullanabilir. Ama duygularının kontrolünü kaybederse, zehrinin ulaşabileceği alandan hemen uzaklaşmalı. Akreplerin her zaman aşırılığa kaçmaları olasıdır. Hiçbir burç, hem iyi hem kötü işlerde böyle anlamlı başarılar elde etme yeteneğine sahip değildir.

Akrebin tutkulu olmasının kökleri cinselliğindedir. Akrebin, cinselliği en saf ve esaslı biçimde bedenine uyarladığı söylenir. Cinsel arzular onun el sürülmemiş gücünün sadece bir görünüşüdür. Bunu, modern psikanalizin kurucusu Sigmund Freud'un ortaya çıkardığı "Her insanın içinde az ya da çok bir güç vardır ve bu güç onun düşünce, his ve hareketlerini belirler" teorisinde de görebiliriz.

Saf, tamamen gelişmiş bir Akrep, Zodyak'ın en etkileyici burcudur. Söylendiği gibi Pablo Picasso böyle bir Akreptir. Yüzyılımızın bu büyük ressamı, herkesten fazla tutkularının efendisi ve kurbanıydı, hem şeytana tutulmuş hem de ruhaniydi.

Akrep erkeği çekilmez bir eştir. Gömlek değiştirir gibi sevgili değiştirir. Olgun Akreplerse, gerçeği bul ma yolunda bitmek bilmez isteklerle dolu, kendilerine ve diğer insanlara karşı umursamaz olurlar. Bu burçta birçok dahi doğmuştur.

Buna rağmen, Hitler'in Seytani propaganda bakanı Goebbels (o da Akreptir) hiç de böyle değildi. O, gelişmemiş Akrebin bir prototipi miydi? Şüphesiz Goebbels Akrep insanının temel özelliklerini taşıyordu: agresiflik, güç, kendine güven, keskin zekâ ve cesaret. En önemli özelliği otoriteye olan inancıydı. Gebbels'in, "Führer"i Hitler'e olan Tanrısal sevgisi, onu dünya tarihinin en büyük ve vicdansız liderlerinden biri yaptı. Böylece de kötü mesleklere giren Akreplerin yetenekleri üzerine resmî bir örnek oluşturdu.

Bu tanınmış Akrebin yaşam öyküsünden sonra, bu burcun karakterini biraz daha açalım."İşin karmaşık yolu varken neden basit yolu seçeyim`?" sözü Akrebin hayatını anlatır. Burada da zekâ küpünün zehirli fikirlerini görüyoruz. Onlar için hayat, yanımızdan huzur ve barış içinde geçmesini seyredemeyeceğimiz kadar kısadır. Her şey paramparça da olsa o kendi halinden memnundur. Tartışmalar, kavgalar, zafer veya yenilgiler; bunların hepsi Akrebe göredir. Anlaşmak sizin hiç hoşunuza gitmez. Huzuru sadece değişim aradığınızda istersiniz.

Hayat, Akrep için bir deney sahasıdır, ama oyun bahçesi değildir. Yaptığınız her şeyi çok ciddiye alırsınız. Kesin sınırlarla çizilmiş bir amacınız vardır. Her şey bu amaca nasıl ulaşacağınız sorusu çevresinde döner. Yolunuza çıkan her şeyle savaşır ve mümkünse yok edersiniz. Başkalarının oyunlarını bozmayı, onların hile ve stratejilerini açığa çıkarmayı seversiniz. Hiç kimse sizi aldatamaz. Siz bütün sahtekâr ve yalancıları hemen farkedersiniz. İnsanın içini okuyan bakışlarınızın hedefi olan kişi, iç çamaşırlarıyla kalmış gibi olur. Oysa sizin kartlarınızı görmek çok az kişiye nasip olur. Birisi özel işlerinize burnunu sokmaya ve ya ruhunuza girmeye çalışırsa, çok şiddetli tepki verirsiniz. Bu sizin için hoş bir durum değildir. Böyle tutumlar Akrebi kibirli, egoist ve hesaplı olmaya zorlar.

Ama sizin için "sağlıklı" bir egoizm, zararlı bir şey değildir. Kendinizi yolundan döndürülemeyen bir bozkır kurdu gibi hissediyorsunuz. Eğer "yoldayken" kendinize ve diğer insanlara karşı duyarsız oluyorsanız, bu sizin görev anlayışınıza göre "iyi bir şeyin" kanıtıdır. Biraz şüpheli olan "amaç, araçları meşru kılar" sözüne göre hareket ediyorsunuz.

Ama kendinizi kandırmayın. Kendinden çok emin görünen Akrepte bile kibir ve benmerkezcilik, duygulu bir kalbi saklamak için bir örtüdür. Bütün insanlar gibi Akrep de sevilmek ister. Bağımsızlığına düşkün olsa bile yalnızlıktan acı çeker. Şiddetli bir şekilde bireysel özgürlüğü savunsa da bu sadece kendi yalnızlığını saklamak içindir. Akrep, kimsenin onun gibi bağımsız bir yaratığı sevmeyeceğinden öyle emindir ki bu yöndeki bütün iddiaları şüpheyle karşılar. Bunun yanında Akrepler gerçekten sevildiklerini hissederlerse, en tutkulu ve güçlü âşıklar olacaklardır. Kimse kalbini sizin gibi konuşturamaz.

Bu sert kabuğunun altında yumuşak bir öz mü saklıdır? En azından olgun, gelişmiş Akreplerde bu durum geçerlidir. Zayıflık olarak görülmemesi gereken duygusallığının yanında soylu bir karakteri de vardır. Siz Akrep olarak, inatçı yapınızla daha zayıf insanlara güç veren tipte bir erkeksiniz, tipik bir "aşk çöpçüsü" sünüz.. Bütün dost ve tanıdıklarınız duygusal problemlerini size anlatırlar, hatta bazen istediğinizden de fazla. Herkes sizden kurtarıcı rolü nü oynamanızı ister. Oysa siz bu role çok zor katlanırsınız. En iyisi siz bu "hobi" nizden bir meslek yaratın ve psikiyatr veya psikolog olun. Akrep insanlarının, dostlarının problemlerine gösterdikleri anlayışın sebebi kendilerinin de cennet ve cehennemden geçmiş olmalarıdır. Hatalarınızı bilme özelliğiniz size acı verebilir.

Tekrar gelişmemiş Akrep türüne dönelim. Bu kişi son derece bencildir. Böyle bir Akrep, amacına ulaşmak için her şeyi yapar ve bunu ya parken hiç düşünmez. Gaddar ve sadist olabilir, ona yapılan bir haksızlığı asla unutmaz. İntikam hırsı, düşmanını uçuruma itmek için en karı şık entrikaları hazırlama gücü verir Burada da maalesef hileci, katil ruhlu Akrebi açıkça görürüz.

Günlük hayatta Akrep insanlarıyla kolay kolay birlikte yaşanmaz, özellikle evlilikte. Buna rağmen onlarda güçlü, güvenilir, gerçekçi bir kişilik vardır. Akrepler her konuda başarılı olabilirler. Başka hiçbir burçta bu kadar çeşitli işler yapan insanlar yoktur. Başarılı sporcular, öncü bilim adamları ve dahi sanatçıların çoğu Akrep burcundandır. Evet, beceriksiz olmakla birlikte yaratıcılıkları, onları sanatçılığa yöneltiyor. Hayat, Akrep insanına bizim anlama sınırlarımızı aşan şeylerle uğraşma yetisi vermiştir. Buradan Hz. Muhammed ve Martin Luther gibi büyük din liderlerinin Akrep burcunda doğmalarının bir rastlantı olmadığı görülür.

Akrep erkeği gerçek bir erkektir; çok şey verebilen, tutkulu, teşvik edici. Ondaki en özel şey, coşkusudur. Ama bu yanı onu, zor ve anlaşılmaz bir sevgili gibi gösterebilir. Kadınların üzerinde neredeyse büyülü bir çekim gücü vardır. Onun yakınlaşma denemelerini göz ardı etmek imkânsızdır. O, yanındakileri herhangi bir biçimde kendine çeker, aşk veya dostluk fark etmez. Eğer bir Akrep erkeğine değer vermeyi denerseniz, bir "kötü", bir de "iyi" Akrep tipi olduğunu bilin. Kötü Akrep erkeğine aşkın pozitif gücü tamamen yabancıdır. Kaba, saltanat düşkünü, kinci ve sırf kendini düşünen bir tiptir. Gücünü ve etkisini göstermek ister ve ona kapılan her kadına da bunu hissettirir. Ondan kopmak ise çok zordur. İyi Akrep erkeği ise tam tersine gerçek aşka bütün diğer burçlar kadar inanır. Heyecan, ona enerjisini olumlu yönde kullanmayı öğretmiştir. Ama yine de beraber yaşanması kolay olmayan bir eştir. İşte veya evde her zaman başına buyruk olacaktır. Bu arada nadiren otoriterdir, cinsel çok ileri yaşlara kadar onun ha yatında büyük rol oynar. Gerçek eşini bulunca, bu evlilik mutlu ve biraz da ekzantrik olacaktır (tabii ki "iyi" Akrep'ten bahsediyoruz).

Akrep kadını bir gecelik flört değildir. Sadece şahsiyetli erkekler onun için aday olmalıdır. Şimdi bu uyarı niye? Akrep kadını biraz esrarengiz bir yaratıktır. Sadece ona yaklaşmak bile çok tecrübe gerektirir, çünkü tek bir bakışta erkeklerin içlerini okumayı bilir. Eğer henüz "çaylak"sanız, asla onun cinsel tecrübesiyle boy ölçüşmeye kalkmayın. Kendinize güvenmediğinizi hemen fark eder ve sizi kötü bir duruma düşürebilir. Ona yaklaşmanın tek yolu, tam bir açıklıktır. Eleştirinin odak noktası olmadığı sürece dürüstlük onu onurlandırır. Akrep kadını iltifatlardan hoşlanır, ama yağ çekmek onu kızdırır. Evlenince cinsel konusunda çok sabırlı olmanız gerekir. Şaşırtıcı olan şey; aile için gerçekten geleneksel fi kirlerinin olmasıdır. Sevgilisine rahat bir ev ortamı sağlamak ister ve çocuklarla ilgilenir. Fakat "rahat bir ev ve sadece huzur" kesinlikle ona göre değildir. Aşk ilişkisinde biraz sürtüşmeye ihtiyacı vardır ve ara sıra olmadık şeylerden kavga çıkarabilir; bu sadece ilişkinin sıkıcı olmaması içindir.

Akrep olarak sizin çok fazla enerjiniz var. Ama bu da bitmez tükenmez bir şey değildir. Sağlığınız ve mesleki başarınız, enerjinizi nasıl kullandığınıza bağlıdır. Maalesef Akrep insanları kendilerini hiç eleştirmezler. Bunun için doğa tarafından kendilerine çizilmiş sınırları tanımamaları şaşırtıcı değildir. Hayatta hiçbir şeyden vazgeçmek istemezler, bu dünyanın verebileceği her şeyi almak isterler. Bu arada fiziksel ve manevi kaynaklarını acımasızca harcarlar. Akrebin tipik yaşam tarzı, bu burcun birçok üyesini vaktinden önce mezara sok muştur. İşte de Akrep insanları sık sık yeteneklerinin çok üstünde bir performans gösterirler. Eğer bir göreve tepeden tırnağa bağlanmışlarsa, uyku ve dinlenme gibi en temel ihtiyaçları bile göz ardı edebilirler. Daha sonra herhangi bir anda çöküverirler. Arka arkaya sigara ve kahve içen, verdiği emirleri kontrol eden ve 60 yaşında kalpten ölen şefredaktör, tipik bir Akreptir. Bu kendine zarar verme içgüdüsü nün sizi de ele geçirmesini önlemek sadece sizin idrak yeteneğinize kalmış bir şeydir. Daha ölçülü olmaya, kendinizi belirli yaşam standartların da tutmaya ve vücudunuzun verdiği tehlike sinyallerine dikkat etmeye çalışın. O zaman bir Akrep insanı olarak gerçekten çok yaşayabilirsiniz. Çok az Akrep, normal bir yaşam tarzını kabul eder. Hayatın anlamı ve bilgi arayışı ile birçokları genç yaşlarda uyuşturucu kullanmaya başlar ve vücutlarına cinsel uçarılıklarla da zarar verir. Özellikle bağışıklık sistemi hastalığı AIDS, Akrep in sanları için özel bir tehlike arz eder. Bu burçta doğanlar için alkol kullanımı da bir sorun olur. Devamlı aktif olan Akrepler, diğerlerine göre daha çok kaza tehlikesi altındadırlar. Akrepler, çoğunlukla ecelleriyle değil ani ve şiddetli kazalar nedeniyle ölürler. Özellikle gizli işlerde veya polisiye meslekler de çalışan Akrepler "iş kazaları" konusunda dikkatli olmalılar. Akrep insanlarının en hassas organı mideleridir. Sindirim sistemindeki değişik hastalıklar sadece hareketli yaşam tarzınızın bir sonucu değildir. Duygu trafiği de organlarınızı zayıflatabilir ve özellikle mide rahatsızlığınız, ülsere dönüşebilir. Sinirli bir insan olduğunuz için kızgınlık, depresyon ve stres, sağlığınıza özellikle negatif bir etki yapar. Uz gün olduğunûzda tepki vermeye, öfkenizi haykırmaya, ağlamaya çalışın. Böylece hoş olmayan fiziki "yan etkilerden" kurtulabilirsiniz. Vücudunuzun diğer zayıf noktaları cinsel organlarınız, mesane, rektum ve bağırsaklarınızdır. Akrep çocukları genelde ergenlik yaşlarına kadar boğaz hastalıklarına yakalanırlar. Tipik bir Akrep olarak hastalıklarınıza önem vermiyorsunuz. Vücudunuzun yeterince güçlü olduğunu ve doktorsuz da iyileşeceğini sanıyorsunuz. Ortada ciddi bir hastalık olduğunda, bu tutum tehlikeli olabilir. Gerçekçi olduğunuz için buna katlanırsınız, ama hastalık, ilaç tedavisi olmadan sizi yakaladıysa çok geç olmuş olabilir.

. Hayat; ölüm ve cinsellikle ilgili meslekler: Sigorta acentası, mezar kazıcı, cenaze levazımcılığı Doktor, veteriner, kanser araştırmacısı, adli tabip, patolog Jinekolog, cinsel hastalıklar mütehassısı, ebe 2. Araştırma; psikoloji, polisiye ve metafizikle ilgili meslekler: Psikiyatr, psikolog, biolog Dedektif, polis memuru, ajan, soyağacı araştırmacısı, gazeteci Volkan ve mağara araştırmacısı 3. Yaratıcı meslekler: Ressam, boyacı, makale yazarı, kompozitör 4. Nüfuzla ilgili meslekler: Diktatör, din veya tarikat lideri
İş :
Akrepler doğuştan büyük işlere yatkındırlar. Gerçekten önemli kişiliklerin doğduğu gruptandırlar. Başbakan olmasanız veya Nobel ödülü kazanamasanız bile seçtiğiniz her meslekte başarılı olursunuz. Şöhret yolunda Akrep kendinden fazlaca emin kibrini bırakmak zorundadır. Akrep burcundan birçok insan yanlış zamanda söylenen bir söz yüzünden meslek hayatlarını söndürmüşlerdir. Ne kadar doğru olsa bile hangi şef, çalışanların birinden yanlış bir şey yaptığını duymak ister? Yani Akrep insanlarının problemi bir iş bulmak değil, onu elinde tutmaktır. Bu sonuncusu, üstleriniz tarafından eleştirilmenize bağlıdır. Çok abartmadığınız sürece sizden hoşlananlar densizliklerinizi görmezden geleceklerdir. Onlar sizin mesleki hırsınızdan, bilginizden ve fikir zenginliğinizden etkilenirler. Tam tersine şef size iyi davranmıyorsa, çok kötü olabilirsiniz. O zaman işi çok ciddiye alır ve her yanlışlığı görürsünüz ve eleştirirsiniz. Siz belki biraz zıt bir karaktersiniz, aşırılığa kaçıyorsunuz, ama diğerleri tarafından acımasızca değerlendiriliyorsunuz. Akrepler, mümkün olduğunca az insana bağlı olacakları bir iş seçmeliler. O zaman, kendini sevdirmeme olasılığı daha azdır. Yani onlar için bağımsız çalışma olanağı olan meslekler uygundur; doktor, müteahhit veya danışmanlık gibi. Akrebe ayrıca araştırmacılık, dedektiflik, gazetecilik, psikiyatr veya "iş" denilirse ajanlık gibi meslekler de uygundur. Çünkü bu alanlarda gizli bilgileri hissetme yeteneğinizi gösterebilirsiniz. Sanat, Akrebin yaşamak için ihtiyaç duyduğu bağımsızlığı verebilir. Uyumsuz, provokatör hareketleri halkın ilgisini kesinlikle çekecektir. Çalışan olarak sadece kendi işlerinizi üstünüze alırsınız. İlerlemenize yardımcı olduğu sürece şikâyet etmeden ekip çalışması da yapabilirsiniz, zamanı geldiğini görünce hiç düşünmeden taraf değiştirirsiniz. Amaçlarınız şefinkilerle uyuştuğu sürece vefalısınızdır. İşveren olarak sıkı, ama adaletlisiniz. Çalışanlarınızın seçimine çok önem verirsiniz. Hassas burnunuz özellikle "pislik kokusu" nu iyi alır. Size uymayanın şansı yoktur. Son olarak nazik bir konudan bahsetmek istiyoruz: Akrep insanlarında hak ve kanunlara pek uymayan yönler vardır. Ama konumuz, hayatını hırsızlık veya saldırı gibi ciddi kriminal suçlarla kazanan Akrepler değil. Burcunuzun temsilcileri ayrıca legalite ve illegalite arasındaki ince yolda gidip gelenlerde değil. Bütün olası kanun boşluklarını bulup çıkarmak hoşunuza gidiyor. Tabii ki siz, klasik Akrep olarak tamamen suçsuzsunuz.
Küçük :
Her iki cins için : Bilimsel kitaplar, psikoloji, parapsikoloji, polisiye, korku, fantezi romanları Kayak tatili Bir Afrika maskı Akrebin özelliklerinin anlatıldığı bir astroloji kitabı Sadece erkekler için : Revolver tabanca Güneş gözlüğü Motosiklet Hipnoz öğretimi Sadece kadınlar için : Acayip şeyler, örneğin yılan sembollü bir yüzük veya üzerinde böcek figürü ya da büyülü taş olan bir kolye Siyah bir gece elbisesi Kedi Parfüm (Eğer hediyenizin başka birine hediye edilmesini istemi yorsanız, satın almadan önce hangi markayı seçtiğini öğrenin.) Biraz daha pahalı olabilirse : Deri koltuk ve deri kıyafet Özel bir ada Doğal büyüklükte porselen bir aslan Özel hediye : Tatlı
TÜRKİYE ATATÜRK'TÜR
ATATÜRK TÜRKİYE'DİR.

Herşey göründüğü gibi değildir....

Kullanıcı avatarı
onurxt
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen onurxt » Prş 12 Eki, 00:29

Akrep burcuyla uğraşmak hoşlarına gidiyor sanırım.

1. Asra andolsun;